» »

Xeon E3 vs i7-K

Xeon E3 vs i7-K

hojnikb ::

Za fx6300 ob danem scenarju nerabiš nič extra zapravit, za i7 pa. Kupit fx6300 z namenom orng navijanja (in zapravit dodatno za kuler in uber boljšo plato) je pa isti nesmisel kot i7-k
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

fx 6300 pride npr. 91eur i3 108eur pri funtech

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Za fx6300 ob danem scenarju nerabiš nič extra zapravit, za i7 pa. Kupit fx6300 z namenom orng navijanja (in zapravit dodatno za kuler in uber boljšo plato) je pa isti nesmisel kot i7-k

haha
ko je pa tebi nekdo isto razlagal....

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Za fx6300 ob danem scenarju nerabiš nič extra zapravit, za i7 pa. Kupit fx6300 z namenom orng navijanja (in zapravit dodatno za kuler in uber boljšo plato) je pa isti nesmisel kot i7-k

haha
ko je pa tebi nekdo isto razlagal....

Mešaš hruške in fige.
Z amd nisi prisiljen kupit navijalske plate, niti uber dobrega kulerja za spodobn OC (oz sploh za kak OC). Pri intel pa si. Zato je OC pogojno smiseln na AMD (če so izpolnjeni tapravi pogoji), pri intel pa ne.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

ampak plata, da bos navijal, bo prisla vec a ne?
in ko bos navijal, bos rabil se hladilnik?
pa mocnejsi napajalnik?
pa elektrika tudi pride par 10eur?

zdaj pa nehaj bluzit :)

hojnikb ::

PS:
Debata je o xeon vs i7, ne pa amd vs intel :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ti si napisal 6300,je bila replika na to
in na tvojo dvojslojnost

gddr85 ::

plato lahko kupiš za 75-80eur chip 970 in je dovolj sposobna navijanja, ne rabiš za 120+ eur

hojnikb ::

ampak plata, da bos navijal, bo prisla vec a ne?

ne toliko več, kot recimo z97. Pri am3+ lahko z katerkol plato navijaš, pri intel si pa omejen z Zxx. Torej manjši vložek (ali ničen, če ti je dovolj samo par 100Mhz)

in ko bos navijal, bos rabil se hladilnik?

spet, za par 100Mhz bo dovolj stock

pa mocnejsi napajalnik?

glej zgoraj


ti si napisal 6300,je bila replika na to
in na tvojo dvojslojnost

dvoslojnosti vidiš samo zato, ker površno bereš poste in ne upoštevaš vseh pogojev.

Zdaj pa nazaj na xeon vs i7
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

djready ::

Maš tam ceno i7 4790k + oc plata + hladilnik: 411e to je poštnina že vkalkulirana.
Torej smo spremenili prametre za xenon, da mu oc naredimo da bo ostal na 3.9 ghz, a mu še en čip hladilnik gor nataknemo da ne bo trotlal?


Tista cena ki jo omenjaš je bila za najbolj poceni z97 in poceni hladilnik ki ti 4.8Ghz ne bo niti blizu prišel.

Xeon NE bo trotlal, kapiš? nevem o kakem trottlu govoriš. Še enkrat prosim preberi kako deluje Turbo boost (ja isti je kot na i7-4790k)

Vsak Turbo boost še enkrat VSAK turbo boost ali je to i3,i5,i7,xeon...
NE Gre do svoje MAX Turbo hitrosti JA i7-4790K ne bo šel do svoje MAX Turbo hitrosti 4.4ghz.

1. Odvisno je od load na CPU bo uporabil primerno hitrost to je lahko v primeru i7-4790K vse od 4.0 do 4.4Ghz, To ne pomeni da bo tvoj CPU imel 4.4Ghz TB.

2. Odvisno od Temperature, če temperatura pride do dolečene meje Turbo Boost ne bo dodajal večjega Boosta.

3. TDP, tako kot pri grafičnah z boostom je isto pri CPU boost ko pride do določenega TDP ne bo dodajal večjega Boosta.

4. MAX turbo boost lahko zagotovi samo za 1 core ostali 3 bodo manjši.

To velja za vse i7,i5,i3,xeon in ja to velja tudi za i7-4790K.

One thing to be aware of is that Haswell's Turbo mode operates somewhat differently than other Intel chips. In the past, Intel quad-cores would often hit full Turbo frequency on all four cores, even under full load. Haswell changed this -- the Turbo Mode frequency for all four cores is now typically 200MHz below the maximum speed. The Core i7-4770K therefore runs Prime95 at 3.7GHz on all four cores, while the Core i7-4790K runs at 4.2GHz. In our tests

http://www.extremetech.com/computing/18...

Torej nevem o kakem 3.4Ghz throttlingu na xeonu ti omenjaš.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

m0LN4r ::

Dvoslojnosti vidiš samo zato, ker površno bereš poste in ne upoštevaš vseh pogojev.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

trnvpeti ::

 fx 6300 na 4.7Ghz

fx 6300 na 4.7Ghz


fx6300 na 4.7 z stock hladilnikom in isti napajalnik z isto tisino :)

dottor ::

Pri FX6300 je edini problem ta da ima zastarel čipset in brez dodatnega čipovja nimaš vseh goodisov ki jih prinaša 1150... Čeprav jih spravljam v budget zadeve z dodatnim kulerjem ker original AMDjev je strel v glavo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

 fx 6300 na 4.7Ghz

fx 6300 na 4.7Ghz


fx6300 na 4.7 z stock hladilnikom in isti napajalnik z isto tisino :)

Sj ne, da je na temlem več kot očiten GPU bottleneck.

Še enkrat. Pros and cons. Ko imaš razdelan to, veš kater cpu je boljši zate.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

kot si napisal, za igre, fx 6300 v nobenem primeru ni
tudi v cenovnem ne

hojnikb ::

Kako da ne, sa je overall cenejši/ista cena in podobno zmogljiv (pač odvisno od iger).
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Kako da ne, sa je overall cenejši/ista cena in podobno zmogljiv (pač odvisno od iger).

niti ne bo cenejsi, plata in cpu
niti ne bo hitrejsi (navit bo na ravni i3)
s tem da nisi uposteval se cega

djready ::

Tisti PClab.Pl testi so malo čudni ali niso patchal clienta ali pa švoh grafična, ker jaz z svojim FXom 4.4ghz in GTX 670 torej brez mantle. dobim isto kot oni z mantle


Torej kot vidiš se BF4 največ drži med 60-70 FPS na njihovim testim pa z njihovim večjim clockom in mantlom dobiva isto. Po njihovim testi pa z DX11 bi pa moral imeti 60FPS?

https://slo-tech.com/forum/t465081/449
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

hojnikb ::

Tisti pclab test je res čudn, ja..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Tisti pclab test je res čudn, ja..

cudno, ker so namensko testirali samo to :)
seveda lahko dobis "boljse" rezultate, in jim jih posljes

Napajalc ::

m0LN4r je izjavil:

Preberi kako nejasnost si napisal. Sam sebi še enkrat naglas.

Kje vidiš ti točno tole:
Maš tam ceno i7 4790k + oc plata + hladilnik: 411e to je poštnina že vkalkulirana.

Throotla tebi glava. Xeon ne throotla na stock hladilniku, niti v IBT.
Preberi kaj si napial. Ja in cene so BREZ poštnine.


Prej bi reku da tebi nekaj trotla ker ignoriraš 1400 mhz razlike v frekvenci. Poleg tega zgublaš kredibilnost, zdej bi že navijal xeon, pol kar enkat ti je dejansko 500 mhz pomembno (turbo od xenon) ki ti 2 dni nazaj ni blo itd...
Sm šel še jaz zračunat, je 12 e poštnine upoštevano, se pravi 411e.
xenon zajema samo en segment in to je: za ljudji ki nočjo dat preveč v pc in bi meli še zmeraj soliden performance, skratka zlata sredina.

Ignoriraš: P/P od i7 4790k
Ignoriraš: da imamo že danes igre ki zahtevajo oc i7
Ignoriraš: 1400 mhz razlike med xenon in oc i7k
Ignoriraš ljudi ki že imamo hlajenje, ker je i5k boši in cemejši od xenon v tem primiru, da ne govorimo o P/P pri i7 k
Sedaj sem jaz ubesedil segment procesorja ki ga zagovarjaš. Poskušaj ti to narediti z i7 4790k.

hojnikb ::

Ignoriraš: 1400 mhz razlike med xenon in oc i7k

ignoriraš fact, da bo le redek xeon šeu na 4.8Ghz :)
In primerjaš hruške in jabolke. Če že primerjaš navite proce, potem primerjaj i7ko z max stabilno frekvenco (ki 4.8 razn z golden handpicked primerkom nebo) in xeona z zaklenjenim turbotom. In je razlika spet precej manjša od 1400Mhz :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Sej ne, da smo ti že 100x razložili stvari s primeri, ampak ne.... Oh joj.

1. Najprej nam pošl tako sliko s cenami, kot sem ti jo dal jaz.
2. Pošl nam link, kjer ti vidiš tako veliko razliko, da se splača.
- Ne uletavat z bazami iskalnikov ala: game-debate, gpu-boss, cpu-boss, passmark etc.

Računanje pa prepusti nam, ker tebi grejo % in termini zelo slabo.
Ti še vedno mešaš turbo frekvenco in OC. Ter enačiš frekvenco z zmogljivostjo v igrah. Pa neveš kaj je throtle in kako deluje.

Oz. če že računaš hočmo videt tvoj račun, cene, slike in razlago. Ne pa bluz.

Brez tega nisi nič povedal.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

djready ::

Napajalc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Preberi kako nejasnost si napisal. Sam sebi še enkrat naglas.

Kje vidiš ti točno tole:
Maš tam ceno i7 4790k + oc plata + hladilnik: 411e to je poštnina že vkalkulirana.

Throotla tebi glava. Xeon ne throotla na stock hladilniku, niti v IBT.
Preberi kaj si napial. Ja in cene so BREZ poštnine.


Prej bi reku da tebi nekaj trotla ker ignoriraš 1400 mhz razlike v frekvenci. Poleg tega zgublaš kredibilnost, zdej bi že navijal xeon, pol kar enkat ti je dejansko 500 mhz pomembno (turbo od xenon) ki ti 2 dni nazaj ni blo itd...
Sm šel še jaz zračunat, je 12 e poštnine upoštevano, se pravi 411e.
xenon zajema samo en segment in to je: za ljudji ki nočjo dat preveč v pc in bi meli še zmeraj soliden performance, skratka zlata sredina.

Ignoriraš: P/P od i7 4790k
Ignoriraš: da imamo že danes igre ki zahtevajo oc i7
Ignoriraš: 1400 mhz razlike med xenon in oc i7k
Ignoriraš ljudi ki že imamo hlajenje, ker je i5k boši in cemejši od xenon v tem primiru, da ne govorimo o P/P pri i7 k
Sedaj sem jaz ubesedil segment procesorja ki ga zagovarjaš. Poskušaj ti to narediti z i7 4790k.


Xeon 1231, Base clock 3.4Ghz, turbo boost 3.8Ghz
I7-4790K, Base clock 4.0Ghz, Turbo Bost 4.4Ghz

Kje ti kle vidiš 1400mhz jaz nevem.

Pokaži mi to igro ki zahteva navitega i7 in je toliko boljši od stock i7 da je razlika ko noč in dan.
Ignoriraš razliko med xeon Locked Turbo boost + nekaj malega se še da naviti.
Glede da navit i5 ne pride do Stock i7-4770K pomeni ne pride do stock Xeon.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

gddr85 ::

Napajalc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Preberi kako nejasnost si napisal. Sam sebi še enkrat naglas.

Kje vidiš ti točno tole:
Maš tam ceno i7 4790k + oc plata + hladilnik: 411e to je poštnina že vkalkulirana.

Throotla tebi glava. Xeon ne throotla na stock hladilniku, niti v IBT.
Preberi kaj si napial. Ja in cene so BREZ poštnine.


Prej bi reku da tebi nekaj trotla ker ignoriraš 1400 mhz razlike v frekvenci. Poleg tega zgublaš kredibilnost, zdej bi že navijal xeon, pol kar enkat ti je dejansko 500 mhz pomembno (turbo od xenon) ki ti 2 dni nazaj ni blo itd...
Sm šel še jaz zračunat, je 12 e poštnine upoštevano, se pravi 411e.
xenon zajema samo en segment in to je: za ljudji ki nočjo dat preveč v pc in bi meli še zmeraj soliden performance, skratka zlata sredina.

Ignoriraš: P/P od i7 4790k
Ignoriraš: da imamo že danes igre ki zahtevajo oc i7
Ignoriraš: 1400 mhz razlike med xenon in oc i7k
Ignoriraš ljudi ki že imamo hlajenje, ker je i5k boši in cemejši od xenon v tem primiru, da ne govorimo o P/P pri i7 k
Sedaj sem jaz ubesedil segment procesorja ki ga zagovarjaš. Poskušaj ti to narediti z i7 4790k.


premal opazna razlika in prevelka cenovna razlika, razen če dobiš res golden primerek

hojnikb ::

premal opazna razlika in prevelka cenovna razlika, razen če dobiš res golden primerek

Tole je pretty much suma summarim celotne teme

/thread
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Brezveze, saj neve napisat objektiven in konstruktiven post s primeri.

Za njega obstaja samo lastno mnenje, brez konkretnih cen, računa in primerov.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Napajalc ::

djready je izjavil:

Napajalc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Preberi kako nejasnost si napisal. Sam sebi še enkrat naglas.

Kje vidiš ti točno tole:
Maš tam ceno i7 4790k + oc plata + hladilnik: 411e to je poštnina že vkalkulirana.

Throotla tebi glava. Xeon ne throotla na stock hladilniku, niti v IBT.
Preberi kaj si napial. Ja in cene so BREZ poštnine.


Prej bi reku da tebi nekaj trotla ker ignoriraš 1400 mhz razlike v frekvenci. Poleg tega zgublaš kredibilnost, zdej bi že navijal xeon, pol kar enkat ti je dejansko 500 mhz pomembno (turbo od xenon) ki ti 2 dni nazaj ni blo itd...
Sm šel še jaz zračunat, je 12 e poštnine upoštevano, se pravi 411e.
xenon zajema samo en segment in to je: za ljudji ki nočjo dat preveč v pc in bi meli še zmeraj soliden performance, skratka zlata sredina.

Ignoriraš: P/P od i7 4790k
Ignoriraš: da imamo že danes igre ki zahtevajo oc i7
Ignoriraš: 1400 mhz razlike med xenon in oc i7k
Ignoriraš ljudi ki že imamo hlajenje, ker je i5k boši in cemejši od xenon v tem primiru, da ne govorimo o P/P pri i7 k
Sedaj sem jaz ubesedil segment procesorja ki ga zagovarjaš. Poskušaj ti to narediti z i7 4790k.


Xeon 1231, Base clock 3.4Ghz, turbo boost 3.8Ghz
I7-4790K, Base clock 4.0Ghz, Turbo Bost 4.4Ghz

Kje ti kle vidiš 1400mhz jaz nevem.

Pokaži mi to igro ki zahteva navitega i7 in je toliko boljši od stock i7.
Ignoriraš razliko med xeon Locked Turbo boost + nekaj malega se še da naviti.
Glede da navit i5 ne pride do Stock i7-4790K pomeni ne pride do stock Xeon.


Neumnosti klatiš:
ŽE od začetka predpostavljamo da feni xenona ne navijajo, i7 4790k kar kliče po oc, saj je vendar narjen za oc.
"Ignoriraš razliko med xeon Locked Turbo boost + nekaj malega se še da naviti." To je že antično razmišljanje ki mi sicer ugaja.
"Glede da navit i5 ne pride do Stock i7-4770K pomeni ne pride do stock Xeon" stock xenon je 3.4ghz, oc i7k je 4.8 ghz. I5K prehiti xenona v veliki večini testov in vseh igrah. Razlika med stock xenon in stock i7k je 1000 mhz.
In ja ne znam računat, 27% procentov je razlike mad stock xenon in oc i7 4790k in ne 25% kot sem napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

hojnikb ::

Razlika med stock xenon in stock i7k je 1000 mhz.

Še enkrat si dokazal, da neveš kako funkcionira turboboost
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Kje imaš slike cen, primerjavo cen, račun in test v igri, kjer je 30% razlike? ...Enako neumnost si napisal, kot že n-krat.
Vsaj malo bolj bi se lahko potrudil.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

Razlika med stock xenon in stock i7k je 1000 mhz.

Še enkrat si dokazal, da neveš kako funkcionira turboboost

Obratno je, ti nisi napisal da max obrmenjen xenon pade na 3.4ghz, in da oc i74790k ostane na točno isti frekvenci kot je nastavljen oc. Se pravi zavajaš xenon kupce, tudi jim nisi povedal da zna trotlat xenon ker ima original cooler.

m0LN4r je izjavil:

Kje imaš slike cen, primerjavo cen, račun in test v igri, kjer je 30% razlike? ...Enako neumnost si napisal, kot že n-krat.
Vsaj malo bolj bi se lahko potrudil.

Če ni moderator že zbrisal imaš v temi nakup namiznega pc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

trnvpeti ::

nenavit 4790k prehiti 1231v3 v truecrypt za 17% (2500k pa za 190%)

m0LN4r ::

Pa daj potrudi se še enkrat. Mogoč ti pa tokrat ne bodo izbrisali, razen če padeš izpit.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

djready ::

trnvpeti je izjavil:

nenavit 4790k prehiti 1231v3 v truecrypt za 17% (2500k pa za 190%)


Tema je Za Gaming.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

hojnikb ::

Napajalc je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Razlika med stock xenon in stock i7k je 1000 mhz.

Še enkrat si dokazal, da neveš kako funkcionira turboboost

Obratno je, ti nisi napisal da max obrmenjen xenon pade na 3.4ghz, in da oc i74790k ostane na točno isti frekvenci kot je nastavljen oc. Se pravi zavajaš xenon kupce, tudi jim nisi povedal da zna trotlat xenon ker ima original cooler.

m0LN4r je izjavil:

Kje imaš slike cen, primerjavo cen, račun in test v igri, kjer je 30% razlike? ...Enako neumnost si napisal, kot že n-krat.
Vsaj malo bolj bi se lahko potrudil.

Če ni moderator že zbrisal imaš v temi nakup namiznega pc.

Še enkrat, primerjaš hurške in jabolka.
Sam si zjavil, da je na STOCK med i7 in xeonom 1Ghz razlike. Pa ni, ker na stock bo šel i7 na 4Ghz, xeon pa na 3.4Ghz.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

djready je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

nenavit 4790k prehiti 1231v3 v truecrypt za 17% (2500k pa za 190%)


Tema je Za Gaming.

morate naslov popravit

Napajalc ::

Trenutno sem samo jaz zagovornik zabave i7 4790k, tako da če hočete nadaljevati se bomo mogl dogovoriti tako: ko pokomentiram vse vaše spemanje gremo naprej? Bo šlo, na tem nivoju forumaške kulture?

djready ::

trnvpeti je izjavil:

djready je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

nenavit 4790k prehiti 1231v3 v truecrypt za 17% (2500k pa za 190%)


Tema je Za Gaming.

morate naslov popravit


Od včerajšnje teme pa do danes po postih bi lahko že zakapiral
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

hojnikb ::

Napajalc je izjavil:

Trenutno sem samo jaz zagovornik zabave i7 4790k, tako da če hočete nadaljevati se bomo mogl dogovoriti tako: ko pokomentiram vse vaše spemanje gremo naprej? Bo šlo, na tem nivoju forumaške kulture?

Tisti, ki farmajo v teh debilnih igrah, majo mogoče celo res kej haska s tem procom. Ostali bojo pa šli z i5 non K ali xeon
#brezpodpisa

Napajalc ::

Nič zaklepanja, nam je oblubu moderator da sam drugo temo odpremo. Sam dršte se pravil pa ne pravač spemat naenkat ker to kaže določene znake ki se jim reče ....

m0LN4r ::

Mi te vsi počakamo, da se potrdudiš, daš primerjavo med 1231v3 in 4790K OC:
1. Cene + DODATNE stroške za tvojo 1GHZ razliko s slikami.
2. TESTe z igrami, večimi, kjer se ta tvoja razlika iz 1. točke vidi.
3. IzRačun in razlago navezujočo na 1. in 2. točko.

Hvala, ostale pa prosim, da počakamo na ta čudežn post. Throtlanje pusti pri miru, sm ti že povedal da xeon ne throotla v IBT na stock coolerju.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Trenutno sem samo jaz zagovornik zabave i7 4790k, tako da če hočete nadaljevati se bomo mogl dogovoriti tako: ko pokomentiram vse vaše spemanje gremo naprej? Bo šlo, na tem nivoju forumaške kulture?

Tisti, ki farmajo v teh debilnih igrah, majo mogoče celo res kej haska s tem procom. Ostali bojo pa šli z i5 non K ali xeon

Dej nehi no, še jaz vem da je EVE top art igra, še par takih pa me bo minil, ker sedaj si še pa že čist pod nivo.

trnvpeti ::

recimo, v POV-Ray je tudi razlika zelo podobna
118% do xeona in 190% do 2500k

54j0 ::

djready je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

nenavit 4790k prehiti 1231v3 v truecrypt za 17% (2500k pa za 190%)


Tema je Za Gaming.


Tega ni nihče določil.

V glavnem, nihče nima mnenja glede i5-k na 80€ z97 plošči VS xeon na 80€ h97 plošči (pozabimo, da nobena nima m.2. in sata express)?
Cena je cca. 20€ v prid i5-k in na računalniku se bo igralo. Tisti Macho el Cheapo bi moral zadostovati do 4.4GHz in ga v vsakem primeru, tudi s xeon-om, hočemo zaradi nižje glasnosti (če že nimamo kaj boljšega).

hojnikb ::

Napajalc je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Trenutno sem samo jaz zagovornik zabave i7 4790k, tako da če hočete nadaljevati se bomo mogl dogovoriti tako: ko pokomentiram vse vaše spemanje gremo naprej? Bo šlo, na tem nivoju forumaške kulture?

Tisti, ki farmajo v teh debilnih igrah, majo mogoče celo res kej haska s tem procom. Ostali bojo pa šli z i5 non K ali xeon

Dej nehi no, še jaz vem da je EVE top art igra, še par takih pa me bo minil, ker sedaj si še pa že čist pod nivo.

Gotcha !

7. člen

(shizofrenija)

Prepovedano je sodelovanje znotraj iste teme pod več različnimi vzdevki.
#brezpodpisa

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Trenutno sem samo jaz zagovornik zabave i7 4790k, tako da če hočete nadaljevati se bomo mogl dogovoriti tako: ko pokomentiram vse vaše spemanje gremo naprej? Bo šlo, na tem nivoju forumaške kulture?

Tisti, ki farmajo v teh debilnih igrah, majo mogoče celo res kej haska s tem procom. Ostali bojo pa šli z i5 non K ali xeon

Dej nehi no, še jaz vem da je EVE top art igra, še par takih pa me bo minil, ker sedaj si še pa že čist pod nivo.

Gotcha !

7. člen

(shizofrenija)

Prepovedano je sodelovanje znotraj iste teme pod več različnimi vzdevki.


Po čem sklepaš? Ker ti je šen poleg mene želel razjasniti par stvari?

hojnikb ::

54j0 je izjavil:

djready je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

nenavit 4790k prehiti 1231v3 v truecrypt za 17% (2500k pa za 190%)


Tema je Za Gaming.


Tega ni nihče določil.

V glavnem, nihče nima mnenja glede i5-k na 80€ z97 plošči VS xeon na 80€ h97 plošči (pozabimo, da nobena nima m.2. in sata express)?
Cena je cca. 20€ v prid i5-k in na računalniku se bo igralo. Tisti Macho el Cheapo bi moral zadostovati do 4.4GHz in ga v vsakem primeru, tudi s xeon-om, hočemo zaradi nižje glasnosti (če že nimamo kaj boljšega).

V takem primeru vzameš xeona in ga lockaš na 3.8-3.9.

Napajalc je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Trenutno sem samo jaz zagovornik zabave i7 4790k, tako da če hočete nadaljevati se bomo mogl dogovoriti tako: ko pokomentiram vse vaše spemanje gremo naprej? Bo šlo, na tem nivoju forumaške kulture?

Tisti, ki farmajo v teh debilnih igrah, majo mogoče celo res kej haska s tem procom. Ostali bojo pa šli z i5 non K ali xeon

Dej nehi no, še jaz vem da je EVE top art igra, še par takih pa me bo minil, ker sedaj si še pa že čist pod nivo.

Gotcha !

7. člen

(shizofrenija)

Prepovedano je sodelovanje znotraj iste teme pod več različnimi vzdevki.


Po čem sklepaš? Ker ti je šen poleg mene želel razjasniti par stvari?

ni se treba izmikat. Kršiš pravila, to je pa to.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

m0LN4r je izjavil:

Mi te vsi počakamo, da se potrdudiš, daš primerjavo med 1231v3 in 4790K OC:
1. Cene + DODATNE stroške za tvojo 1GHZ razliko s slikami.
2. TESTe z igrami, večimi, kjer se ta tvoja razlika iz 1. točke vidi.
3. IzRačun in razlago navezujočo na 1. in 2. točko.

Hvala, ostale pa prosim, da počakamo na ta čudežn post. Throtlanje pusti pri miru, sm ti že povedal da xeon ne throotla v IBT na stock coolerju.


Renderje lahko pustimo, saj je napajalc gamer, kao.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

54j0 ::

"V takem primeru vzameš xeona in ga lockaš na 3.8-3.9."

Ampak tako imam počasnejši cpu za 20EUR več in nihče mi ne garantira, da bodo igre v prihodnosti prebavljale toliko niti. Strah pred AMD-FX sindrom-om :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

djready ::

54j0 je izjavil:

djready je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

nenavit 4790k prehiti 1231v3 v truecrypt za 17% (2500k pa za 190%)


Tema je Za Gaming.


Tega ni nihče določil.

V glavnem, nihče nima mnenja glede i5-k na 80€ z97 plošči VS xeon na 80€ h97 plošči (pozabimo, da nobena nima m.2. in sata express)?
Cena je cca. 20€ v prid i5-k in na računalniku se bo igralo. Tisti Macho el Cheapo bi moral zadostovati do 4.4GHz in ga v vsakem primeru, tudi s xeon-om, hočemo zaradi nižje glasnosti (če že nimamo kaj boljšega).


Je že bilo določeno od včeraj ki je tip hotel gaming računalnik in se stalno vrti okoli tega kateri bo imel več performance v igrah Xeon vs i5 navit vs i7 navit.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unigine Valley - OpenGL Lestvica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12922099 (13490) meho7
»

Intel core i7 4790K vreden nakupa ? gforce gtx 970 ?

Oddelek: Strojna oprema
414792 (4006) krefi
»

Nadgradnja računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
617265 (6503) gddr85
»

i7 4790K pregrevanje

Oddelek: Strojna oprema
273827 (3393) All

Več podobnih tem