» »

Napaka pri pošiljanju E - vloge

Napaka pri pošiljanju E - vloge

smash ::

Z IE brskalnikom pri podpisovannju e-vloge z veljavnim certifikatom dobim naslednjo napako:

"podpis se ni pravilno izvedel! Šifra napake: 0"

Probal sem:
- IE
- Firefox
- Chrome
- emuliral IE 10 mode
- preveril svoj certifikat in če imam SI-GEN pod trusted in imam

pri podpisovanju mi je zajamral, da hoče inštalirati neko komponento, kar sem dovolil.

Potem sem še zaprl vse brskalnike, probal restart sistema, pobrisal tudi piškotke.

Ne vem več, kaj naj probam.

Pred časom sem brez težav oddal dokument v e-davkih, tole pa ne gre in ne gre.

Aja..prebral sem tudi, da moram probati v 32bitnem IE, zato sem probal tudi s tem, pa ni razlike.

Ve kdo v čem je težava?

msjr ::

Vem jeba je pri aplikaciji za podpisovanje. Sam sem imel do pred kratkim "za backup" prav zaradi tega mašino z Xp in IE 8, ker drugje nisem uspel inštalirat zadeve.

Grem zdajle probat na e-davke, s Chromom pa povem iz prve roke.

Evolve ::

dodaj stran pod trusted sites

msjr ::

E, zdaj sem se spomnil, Javo je bilo treba namestit (no vsaj na Chromu na macu), pa trusted site, pa točno po navodilih klikat, da se slučajno kaj ne usuje... Navodila so tu: https://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

stb ::

Mimogrede, edavki in euprava uporabljata različni komponenti za digitalni podpis.

smash ::

stb je izjavil:

Mimogrede, edavki in euprava uporabljata različni komponenti za digitalni podpis.


zanimivo, še ta detajl :)

hvala za tiste linke z navodili....bom probal popoldan doma...mislim, da sem na chromeu pozabil enablati plugine, nisem videl tiste ikonce za blokado...mogoče bo delalo na chromeu

Šimpanz ::

Jaz sem imel isti preoblem, potem pa sem šel delat na notesnik od tamalga pa je šlo skozi v prvem poskusu. Na PC računalniku pa se mi je zgodilo isto kot tebi in to na IE, Chromu in FF.

smash ::

sem uspel preko chrome-a, tam sem bil pozoren na plugin, tokrat se je inštaliral, medtem ko mi na IE še vedno javlja napako

avani ::

Sam sem imel isto težavo, sem se zdaj z njo ubadal kar nekaj ur (vsekakor preveč), na koncu sem rešil s tem linkom

http://www.ajpes.si/ePodpisovanje?id=29...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

edavki.durs.si (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
35982915 (7461) Buggy
»

Digitalno potrdilo - SIGENCA, problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
208501 (6265) fulgur
»

edavki ubuntu 13 chrome

Oddelek: Omrežja in internet
184522 (2177) harvey
»

8. novembra izide 8. Firefox

Oddelek: Novice / Brskalniki
4321020 (17509) win64

Več podobnih tem