» »

brezžični internet

brezžični internet

Fatal1ized ::

Pozdravljeni!

Torej zaradi osebnih razlogov sem se moral preseliti v drugo državo. Vedel sem da tam kjer se selim ni mogoče dobiti dobrega interneta, vendar me to niti ni tako motilo ker sem imel veliko stvari za delati. Zdaj pa ko se temperature nižajo in mi je dolgčas sem pa pač moral vzeti internet in edina varianta je bila brezžični 3G internet.
Čeprav mi ta internet čisto ustreza, signal je dober in hitrosti je okrog 5Mbps down/ 1.5Mbps up, me pa moti PING. Ta internet bi jaz uporabljal tudi za igranje iger, vendar mi je PING preprosto previsok ali pa mi skače z 70 tudi do 1000ms!

Zdaj pa mene zanima če je kakšna možnost izboljšati to? Uporabljam brezžični širokopasovni stick E3131 s SIM kartico.
Na vseh straneh, kjer sem iskal odgovore sem našel recimo take: http://www.moski.si/lifestyle/tehnika/5...
Zdaj pa mene zanima če bi mi kakšen od teh nasvetov pomagal pri izboljšanju interneta ali bi mi izboljšalo le signal!?
Prav tako me zanima kako vpliva mobitel na brezžični internet?

Sam se o internet ne zastopim prav dobro, zato bi rabil vašo pomoč

hojnikb ::

umisli si LTE modem, če je pokrit. Sicer pa nimaš kej velik čarat, ker 3G pač ni bil naret za nizke pinge.
#brezpodpisa

Fatal1ized ::

Saj tudi če bi bil PING malce višji bi bilo v redu, večji problem je da skače. Recimo vsake 2 do 5 min skoči z 100 na 400ms in to se kar naprej ponavlja, mene pa zanima zakaj in kako to ustaviti.

Si omenil LTE modem, dobro to lahko probam. Kaj pa router in repetitor nič nebi koristila?

Mavrik ::

Lej, ti si deliš eter s par sto ljudmi čez par sto do par kilometrov razdalje do oddajnika. Pač čez take pogoje ne boš imel stabilnih pingov.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

repetitor ti absolutno nič ne koristi, ker to je mišljeno samo za lokalno rabo (eg, bolje pokrit wifi doma) ne za sam 3g internet.
To je pač realnost 3g interneta. Žal nisi sam na bazni postaji, zato je pač tak ping.

Umisli si LTE modem (če imaš pokristost/ga operater podpira) sicer pa razmišljaj o fiksni liniji.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

mi je dolgčas

Da ti nebo preveč dolgčas, ampak ne pričakuj čudeža. :D


https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Fatal1ized ::

Mavrik to popolnoma razumem :(
Fiksne linije ni, 4G tudi nima pokritosti tukaj zato pač 3G.

A lahko še kakšno rečemo o LTE modem-u. Ali sta 3G in LTE modem sploh za skupaj?

To sem našel na Wikipedia- The LTE wireless interface is incompatible with 2G and 3G networks, so that it must be operated on a separate wireless spectrum.

hojnikb ::

Fiksne linije ni, 4G tudi nima pokritosti tukaj zato pač 3G.

potem lte pač odpade zate....
Nič, al bolšo anteno za modem al pa pač požreš slabe pinge. druge ni.
Dejansko ni fiksne linije ? niti adsl ?
#brezpodpisa

Fatal1ized ::

Ne ni telefonske linije. Živim 5km stran od majhnega mesta pa nimam nič razen elektrike.

Ja kam pa naj dam anteno na HUAWEI stick E3131, ali obstajajo tudi boljši večji modemi z antenami?

m0LN4r ::

Na streho pa usmert proti oddajniku. Neko parabolo anteno recimo z ojačevalcem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Senitel ::

Ampak to, da ima 5Mbps/1.5Mbps prenosa itak pomeni, da ni problem signal ampak zgolj to, da si luft share-a precej ljudi. Boljša antena in ojačevalci teh ljudi ne bodo spravili offline.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415271 (2978) markasaso12
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38584006 (29770) simnov
»

T-2 ali A1 za internet doma?

Oddelek: Omrežja in internet
4013439 (5635) crypto0
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052510 (27849) brez-imenko
»

Telekom brezžični internet preko LTE

Oddelek: Omrežja in internet
225619 (2335) alkoo

Več podobnih tem