» »

Kako premostiti ideološke/osebne razlike na forumu.

Kako premostiti ideološke/osebne razlike na forumu.

1
2
»

sheeshkar ::

Glugy je izjavil:

verjetn je problem v tem da nimamo posebnega dela foruma ki bi bil namenjen samo za nizkotno subjektivno in totalno bedasto nepodkrepljeno tožarjenje za tiste ki jih matra ego in morjo met vedno prov.

Mislim, da se je ta poseben del foruma ustvaril v temi "Matej ali Matjaž po angleško", kjer je Okapi tako močno mlatil slamnatega moža, da je ta že zdavnaj umrl.

Resno, ta tema je klasičen primer, ko se nekomu dopusti, da žali in sprevrača besede ostalih udeležencev, s tem pa seveda sprovocira ostale, da ravnajo enako in normalna debata o (vsaj meni) zanimivi zadevi je šla zelo zgodaj po gobe. Ali imate občutek, da se to na tem forumu dogaja vedno pogosteje, ali imam jaz to nesrečo, da berem ravno takšne teme (in občasno sodelujem v njih)? Je stanje na tem področju boljše ali slabše kot pred nekaj leti?

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Glugy je izjavil:

verjetn je problem v tem da nimamo posebnega dela foruma ki bi bil namenjen samo za nizkotno subjektivno in totalno bedasto nepodkrepljeno tožarjenje za tiste ki jih matra ego in morjo met vedno prov.


Pa sej tega je polno povsod. Komentarji pod članki na 24ur.com na primer.

Problem je v tem, da nimamo posebnega dela foruma, kjer bi se uveljavljala pravila.

Okapi ::

sheeshkar je izjavil:

Resno, ta tema je klasičen primer, ko se nekomu dopusti, da žali in sprevrača besede ostalih udeležencev,
Evo, bomo še sem prenesli kreg>:D

Preberi si še enkrat, kako se je vse skupaj začelo.
1) OP vpraša, kako se po angleško reče Matej.
2) Lakotnik odgovori, da nikakor, ker se imen ne prevaja.
3) Okapi čisto kulturno razloži, da se imena v določenih primerih prevaja, kar pomeni, da prevodi obstajajo.
4) Lakotnik začne zmerjati.

O.

hojnikb ::

Glugy je izjavil:

verjetn je problem v tem da nimamo posebnega dela foruma ki bi bil namenjen samo za nizkotno subjektivno in totalno bedasto nepodkrepljeno tožarjenje za tiste ki jih matra ego in morjo met vedno prov.

Je obstajal svoj čas -- Anonimni experiment
#brezpodpisa

MrStein ::

Tisto ni bilo namenjeno temu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ciklamen ::

Mene bolj kot razdelitev zanima, kako bi našo prelepo državico spravili iz krempljev lobijev, ki uničujejo našo državo. Ti predsedniki vlade so le nameščene lutke (afkors, lahko se motim in tudi verjetno se, a takšno je moje prepričanje) oseb iz ozadja. Vsi bi zategovali pasove, kaj ne vedo da denar ustvarja masa, potrošnja, ne obratno. A to ni nikomu jasno, da bolj kot se troši, več ima od tega država, več lahko pokradejo?
- End of the Post ->

jype ::

Ciklamen> Mene bolj kot razdelitev zanima, kako bi našo prelepo državico spravili iz krempljev lobijev, ki uničujejo našo državo. Ti predsedniki vlade so le nameščene lutke (afkors, lahko se motim in tudi verjetno se, a takšno je moje prepričanje) oseb iz ozadja. Vsi bi zategovali pasove, kaj ne vedo da denar ustvarja masa, potrošnja, ne obratno. A to ni nikomu jasno, da bolj kot se troši, več ima od tega država, več lahko pokradejo?

Evo, reader in thramos, en primer!

thramos> Takrat bi morali nastopiti moderatorji.

A je prepovedano biti popolnoma zmeden in logično nekonsistenten? Vsak sestavek lahko konec koncev razumeš tudi kot dadaistično poezijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

sheeshkar ::

Okapi je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Resno, ta tema je klasičen primer, ko se nekomu dopusti, da žali in sprevrača besede ostalih udeležencev,
Evo, bomo še sem prenesli kreg>:D

Preberi si še enkrat, kako se je vse skupaj začelo.
1) OP vpraša, kako se po angleško reče Matej.
2) Lakotnik odgovori, da nikakor, ker se imen ne prevaja.
3) Okapi čisto kulturno razloži, da se imena v določenih primerih prevaja, kar pomeni, da prevodi obstajajo.
4) Lakotnik začne zmerjati.

O.

Ok, bom ugriznil v kislo jabolko, ki je debata s teboj.

Kot prvo, Lakotnik niti približno ni nek zgled za obnašanje na forumu. Kot drugo, iz njegove neprimerne reakcije je povsem očitno, da gre tukaj za več kot samo tvoje nestrinjanje in glede na tvoje splošno obnašanje na tem forumu je povsem logično sklepati, da imata morda neke neporavnane račune iz kakšne druge teme in da reagira predvsem nate, ker pričakuje trolanje (tega sicer ne zagovarjam, ni prav, lahko pa razumem).

Čisto tehnično je bilo pa takole: Lakotnik je dejal, da se imen PRAVILOMA ne prevaja, kar je lahko vsakemu povsem jasno, da obstajajo izjeme (če komu to ni bilo jasno, bi lahko povsem kulturno vprašal za podrobnejšo razlago). Ti si nato dejal, da se imena prevaja in navedel svetnike itd. (nisi pa nikjer navedel, da se jih prevaja samo v določenih primerih). Torej, čisto tehnično si se motil ti in nato šel na križarski pohod trolanja, ker nisi bil sposoben narediti koraka nazaj in se strinjati s povsem zadovoljivimi razlagami Lakotnika, mene, Invictusa, Pihlit in drugih. Raje si se delal vzvišenega vseveda, ki mora na žaljiv način plebejcem razložiti kaj je pravilno (in hkrati še jemati stavke iz konteksta in se jim nato posmehovati - slamnati mož v akciji). Temo si uničil ti, ker si se sporekel ne z eno, ne z dvema, ampak s tremi različnimi osebami in bil žaljiv prav do vseh, ki se s teboj niso strinjali.

Mojemu odgovoru bo sedaj sledilo naslednje: najprej se boš zapičil v en stavek, ga nato vzel iz konteksta, morda bil žaljiv ali ga zasmehoval in nato oblikoval tehnično pravilen izgovor na ta stavek vzet iz konteksta, ki bo preusmeril pozornost. Zakaj vse to omenjam v tej temi (in sem vlečem prepir iz neke druge debate)? Ker se to pri Okapiju ponavlja v skoraj vseh temah, kjer sodeluje in si nekdo drzne kaj reči čez njegovo razlago. Poleg tega pa ni edini član tega foruma s takšnim načinom komuniciranja, teh je zelo veliko, vendar nekateri imajo pri moderatorjih posebne privilegije. Ta debata o imenih je samo dober primer kako ne komunicirati, če želimo premostiti ideološke/osebne razlike na tem forumu.

TESKAn ::

Se pravi ste sli reenactat slovensko zgodovino. Bravo!
Resno, tema o tem, ali se ali se ne prevaja imena, ko je vsem vpletenim jasno, da se v bistvu strinjajo...in potem mislite, da se pri resnejsih vprasanjih ne bomo zapletali?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jype ::

sheeshkar> konteksta

HAHA LOL NUB!

Če bi rad kulturen dialog ne odgovarjaj na nekulturne prispevke.

Okapi ::

sheeshkar je izjavil:

Čisto tehnično je bilo pa takole: Lakotnik je dejal, da se imen PRAVILOMA ne prevaja, kar je lahko vsakemu povsem jasno, da obstajajo izjeme (če komu to ni bilo jasno, bi lahko povsem kulturno vprašal za podrobnejšo razlago).
Čisto tehnično je na jasno in preprosto vprašanje, kako je Matej po angleško, odgovoril povsem nedvoumno, da nikakor. Kdaj in zakaj se kaj prevaja, je v tem primeru povsem sekundarnega pomena. Pravilen odgovor bi bil, da je Matej po angleško Matthew. In če bi se hotel po vsej sili zraven še dodatno pametnega delati, bi lahko dodal, da se imena prevaja samo v določenih primerih, ne kar počez - kar je sicer odvečno pojasnilo, ker je to vsakomur jasno. Ker je to vsakomur jasno, so tudi primeri z Jurijem Grmom povsem odveč, da ne rečem čisto trolanje.


sheeshkar je izjavil:

Ti si nato dejal, da se imena prevaja in navedel svetnike itd. (nisi pa nikjer navedel, da se jih prevaja samo v določenih primerih). Torej, čisto tehnično si se motil ti
Čisto tehnično se nisem motil čisto nič. Natanko vse, kar sem napisal, drži. Nikjer nisem napisal, da se obvezno prevaja vsako ime v vsakem primeru (kot ste mi to potem nekateri začeli slaboumno podtikati).

sheeshkar je izjavil:

Temo si uničil ti, ker si se sporekel ne z eno, ne z dvema, ampak s tremi različnimi osebami in bil žaljiv prav do vseh, ki se s teboj niso strinjali.
In bi se tudi s petimi, če bi bilo treba. Žaljiv sem bil vedno samo do tistih, ki so bili prvi žaljivi do mene. Po biblijsko - zob za zob.>:D

TESKAn ::

Ma to je kot bi parlament poslusal :D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Jupito ::

TESKAn je izjavil:

Ma to je kot bi parlament poslusal :D.


Nič čudnega, da "novi obrazi" ne spremenijo ničesar. Ko jemlješ iz tega bazena, je to tisto, kar v povprečju dobiš (ali pa jih izvoli po svoji podobi). Vedno znova. :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

thramos ::

Ja, točno tako. Tudi v tem, kako delujejo "nadzorniki" na forumu in v državi so manjše ;) podobnosti.

Cervantes ::

Naj živijo razlike in naj ostanejo!
Kaj pa bi forum brez nas, "drugače mislečih"?
Menda za to je.
Bi si pa želel malo več bontona.

SimplyMiha ::

Predvsem več bonbona!

m0LN4r ::

Ma saj poanta foruma je glih to, da je neka vrste bograč z čimveč različnimi sestavinami.
Te različne sestavine pa morajo biti seveda dobre tipa "bonton".

Več ko je dobrih in manj slabih, boljši bo bograč. Pa to še ne pomeni, da ne rabimo veliko sestavin.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SimplyMiha ::

Če maraš bograč, seveda. Drugi smo bolj za golaž.

Napajalc ::

Mamo pa fižolovo župo ki po prvi žlici nekateri že poprdevajo in se napihujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

m0LN4r ::

SimplyMiha je izjavil:

Če maraš bograč, seveda. Drugi smo bolj za golaž.

Napajalc je izjavil:

Mamo pa fižolovo župo ki po prvi žlici nekateri že poprdevajo in se napihujejo.

Točno tako. Lepa primera :) no offense
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mehmed ::

111111111111 je izjavil:


Ne gre se za spreobrnitev oz. izenačevanje miselnosti. Gre se za skupno točki v kateri lahko dva ali več ljudi dela, kljub temu da se versko, kulturno, itd.. ne ujamejo. Ampak se spoštujejo in prenašajo, razlikam na vkljub.


111111111111 je izjavil:


Srečanje vmes ni potrebno, vedno lahko ostaneš na svojem bregu reke, nihče te ne sili na most. Ampak da označiš prepričanje nekoga za neumno? Zakaj? Kako si lahko 100% prepričan, da imajo oni 100% narobe?


Sej to, ne nucamo uskladiti stalisca, da lahko sodelujemo. Prej obratno, lazje je sodelovati z nekom s kontra stalisci, ce jih sploh ne nacenjas.
100% pa ne rabim biti preprican. Mogoce je to tvoj prag, moj je nekje drugje.

Unknown_001 ::

Odgovor na OP-ovo vprašanje.

Objektivnost in čimmanj osebnih zapletanj z drugimi. Dokler so v debati objektivna dejstva in odgovarjaš samo z njimi te nihče ne more potegniti v osebno debato in spustiti na njegov nivo, kjer te bo samo dodatno sprovociral in dokazal svoj prav.

Vkolikor odgovarjaš osebi, s katero se razumeš ni potrebe po takšni zadržanosti ampak dokler ne vključuješ nekih subjektivnih predstav... S tem te drugi ne more v prazno brez razloga prepričat, da ima bolj prav kot ti, kar se pri subjektivnih deebatah rado dogaja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še en zakon o prepovedi anonimnih internetnih komentarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7719059 (16486) digitalcek

Več podobnih tem