» »

HTC One - Garancija na priložene slušalke?

HTC One - Garancija na priložene slušalke?

shadeX ::

Pokvarila se mi je desna slušalka za v uho. Zanima me če garancija velja za priložene slušalke?

Sami ::

Morala bi veljati. Najlažje pa bi bilo za tole vprašanje kontaktirati uradni servis...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

shadeX ::

Definitivno bom. Ampak zanimalo me je če kdo slučajno ve in je imel s tem že kakšno izkušnjo. Jutri pokličem.

St235 ::

garancija velja, samo pri teh slušalkah je v 99% mehanska okvara, zaradi nošenja po žepih in podobno.

medenko ::

Zračunaj koliko časa in kilometrov boš porabil do trgovine ali servisa, pa si vmes kupi kake nove/rezervne za 10€?
99% mehanske narave itd....to je potrošni material :)

wini ::

Tiste za 10€ ne pridejo niti blizu originalu ...

RejZoR ::

To ni čist res. Sennheiser MX375 so na Amazonu za okoli 11 EUR in imajo svetovni zvok. Sicer niso in-ear ampak klasične, ki visijo v zunanjem delu uhlja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

wini ::

Bolj sem imel v mislih da greš v bigbang pa tam kupiš ene za 10€ ...

St235 ::

wini je izjavil:

Tiste za 10€ ne pridejo niti blizu originalu ...


imaš prav, za 10€ dobiš slušalke, ki krepko presegajo kvaliteto originala.

shadeX ::

Motiš se.

Je dobila punca ko je kupovala galaxy mini s3, zraven slušalke. Zvok se mi je zdel fenomenalen, nakar sem rekel da jih bom tudi jaz kupil - popolnoma iste. Šel sem na ebay in dobil popolnoma iste slušalke, s samsung napisom in dodatnimi čepki. Cena 5 USD. Seveda sem vedel da to ni to, ampak tistih par € sem bil pripravljen rezkirat. No na koncu sem ugotovil kakšna je razlika v kvaliteti zvoka, tako da sem jih vrgel samo še v kanto za smeti.


Ko sem kupil HTC One ki je high end telefon, sem seveda pričakoval zraven tudi kvalitetne slušalke - in sem jih dobil. Zvok na slušalkah od punce (ki se mi je takrat zdel res odličen), je bil nula prot tem slušalkam ki sem jih dobil zraven HTC-ja. Philipsove slušalke ki sem jih imel že od prej za 27€ niso prišle niti blizu temu zvoku. Tako da dvomim da so te slušalke vredne samo 10€, čeprav jih vidiš iste po trgovinah okoli za 5€. Ampak res močno dvomim da bi taka slušalka znala naredit tak zvok.


Sicer nisem še poklical na servis ampak garancija za slušalke tudi velja ( piše na garancijskem listu da garancija na priložene dodatke vključno z baterijo velja 1 leto ). Jaz mam pa telefon komaj 4 mesece.

St235 ::

Kaj ko bi pogledal na tečaj banke slovenije? Ker med 5$ in 10€ je enmičken razlike.

Ravno tako mešaš med cheap ponaredki kitajcev, in konkretnim modelom slušalk, ki ti jih je linkal Rejzor.

Predvsem pa tole nabijanje nima veze s tem, da gre pri slušalkah v 99% primerov za mehansko okvaro, ker se pač tlačijo v žepe, zvijajo itd...

sicer pa ti je bilo na vprašanje ali garancija velja že včeraj odgovorjeno.

facepalm ::

shadeX ce imas moznost, preizkusi kake budget slusalke ranga Sennheiser cx300ii ali soundmagic e10 (ce so ti vsec nizki toni).
me zanima ce bi kasneje se vedno verjel, da so te original HTC res kvalitetne:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

RejZoR ::

HTC je dajal zraven one Beats Audio slušalke. Nimam pojma če si bile dejansko za kej ampak folk jih ni glih neki hvalil kakor se spomnim.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

shadeX ::

epecar, bom sprobal :)

Pri meni je sicer važno da slušalke dajo (med drugim) tudi dovolj basa (kar te HTC-jeve absolutno dajo)

Kar se tiče One Beats slušalk nimam pojma ker jih nisem nikol sprobal. So bile pa drage če si jih hotel posebi kupit (50€).

first_line ::

RejZoR je izjavil:

To ni čist res. Sennheiser MX375 so na Amazonu za okoli 11 EUR in imajo svetovni zvok. Sicer niso in-ear ampak klasične, ki visijo v zunanjem delu uhlja.


A lahko daš link od tega trgovca? Ker če je 15€ ptt zraven...

RejZoR ::

Vseeno, so vredne svojega denarja. Za MX470 par let nazaj sem dal ziher ene 50 EUR. Bass je bil sicer močnejši ampak sam zvok pa ni bil tolk čist. Kar se pozna, da imajo MX375 razpon do 22kHz, MX470 pa so imele samo do 20KHz.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

negotiator ::

RejZoR je izjavil:

Vseeno, so vredne svojega denarja. Za MX470 par let nazaj sem dal ziher ene 50 EUR. Bass je bil sicer močnejši ampak sam zvok pa ni bil tolk čist. Kar se pozna, da imajo MX375 razpon do 22kHz, MX470 pa so imele samo do 20KHz.


Sliši pa povprečna odrasla oseba le še do 18kHz.
All easy problems have already been solved.

RejZoR ::

Oh boy, here we go again, slišimo samo do 18KHz in vidimo samo 24 fps, right... Frekvenčni razpon sploh nima veze s tem kako visoko dejansko slišiš ampak kako take slušalke ali zvočniki reproducirajo zvok nasplošno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

negotiator ::

RejZoR je izjavil:

Oh boy, here we go again, slišimo samo do 18KHz in vidimo samo 24 fps, right... Frekvenčni razpon sploh nima veze s tem kako visoko dejansko slišiš ampak kako take slušalke ali zvočniki reproducirajo zvok nasplošno...


Dokler ne poslušaš zvokov nad 20kHz, ne bo razlike, kar pa ne pomeni, da bo iz obeh slušalk prihajal enako dober zvok - odvisno je od fizične zgradbe zvočnika, predvsem membrane in kakovosti izdelave.

Lahko predvajaš 20Hz na kvalitetnem nizkotoncu z veliko košaro in veliko močjo in nato predvajaš 20Hz še na slušalkah, ki imajo range od 20Hz naprej, pa boš dobil enakih 20Hz, le da bo zvok iz zvočnika dosti bolj poln in kvaliteten, ker se velik premer košare preprosto veliko bolje obnese pri nizkih tonih, kot miniaturni premer v zvočniku slušalke.

PS: pa čeprav ima lahko tudi nizkotonec range samo od 20Hz naprej (enako, kot slušalke). Seveda pa lahko predpostavljaš, kakšen bo zvok 10Khz na omenjenem zvočniku - take frekvence ne pokriva in zvok bo zanič - freq. range se pa določa med drugim tudi glede na premer zvočnika in vrsto membrane.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

htcjev uradni servis je katastrofa, prihrani si pot in zivce ki jih bos izgubil pri zafrkavanju z njimi. slusalke prilozene htc one so itak navadne oz. potrosni material.

shadeX ::

Samo da sporočim, sicer 2 meseca prepozno ampak vseeno. Slušalke sem dobil nove, nobenega problema nisem imel s servisom.

Insan3Lik3 ::

nice, meni se je pred dvema dnevoma pokvarila desna slušalka pa nimam garancije grrr :S
a jih lahko tebi dam da šeenkrat pošlješ haha :P
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30171241 (14206) Banza
»

Prenosne slušalke

Oddelek: Pomoč in nasveti
202963 (2268) sandmat
»

Apple domnevno razmišlja o 24-bitnih avdio datotekah na iTunes (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7215249 (13270) Pyr0Beast
»

[Hi-Fi] - Debata: Dobre slušalke ali dobri zvocniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10812494 (10077) Trancedeejay
»

Komarjevo zvonjenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
587258 (4814) OwcA

Več podobnih tem