» »

Priklop interneta

Priklop interneta

meh ::

Pozdravljeni,

Pred nekaj časa sem se preselil. Zaradi vezave sem na novo lokacijo preselil tudi ADSL priključek.
Danes sem bil obveščen, da je selitev priključka opravljena in da naj samo priključim opremo in bo zadeva delovala.
Težava pa je, ko modem priključim na tel. vtičnico DSL ne začne niti utripati. Ker je bila nameščena še stara 3 pinska vtičnica sem le to odstranil in na žice direktno priključil tel. kabel s spojkama in stanje je še vedno isto.
Po celem stanovanju sem preveril, če bi še kje lahko bila kakšna vtičnica oz. kabel, vendar je ni. Govoril sem z lastnikom stanovanja, ki pa je imel priključeno T2 optiko, tako, da parice sploh ni uporabljal.
Sedaj me zanima kaj bi še lahko preveril preden, da napako posredujem svojemu ponudniku(Amis)?
Najbolj me skrbi, da je težava v tel. kablu iz stanovanja v TS omarico....
Modem deluje, sem preveril delovanje pri sosedu v drugem bloku in DSL sveti normalno.
Možnosti selitve na optiko pa nimam.

hojnikb ::

verjetno so neki na centrali zašuštral... kliči...
#brezpodpisa

profii ::

Zakaj pa nimaš možnosti selitve na optiko?

hojnikb ::

jap, to bo zeeeeeeeeelo boljše od DSLja.
#brezpodpisa

meh ::

Ja vem, da bi bilo veliko boljše, kot baker, vendar mi Amis ne more ponuditi optike preko T2...

hojnikb ::

potem pa skenclaj amis in pejt na ponudnika, ki ti bo ponudil optiko.
#brezpodpisa

meh ::

Imam še vezavo več kot leto dni, da bi pa plačeval pogodbeno kazen mi pa tudi ni...

SeMiNeSanja ::

Na telefonsko linijo pri DSL variantah običajno pride najprej še splitter (mala škatlica, en vhod, dva izhoda).
Si morda pozabil tega dati vmes?

meh ::

Spliteja nimam priključenega, saj ga ne rabim. Imam naročen samo internet.
Spliter bi prišel v poštev, če bi imel SRD npr. prek Amisa internet, telefonijo pa prek TSja, da bi lahko obe storitvi uporabljal hkrati...

SeMiNeSanja ::

meh je izjavil:

Spliteja nimam priključenega, saj ga ne rabim. Imam naročen samo internet.
Spliter bi prišel v poštev, če bi imel SRD npr. prek Amisa internet, telefonijo pa prek TSja, da bi lahko obe storitvi uporabljal hkrati...

Drži.

Torej kliči ponudnikov helpdesk. Ne vem, kaj tle delaš....?

sploh ni za izključiti, da ti je monter zvezal napačno parico. Naj pošljejo monterja da preveri priklop.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563371 (371) MrStein
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159644 (11511) kixs
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721924 (15695) Tydek
»

Internetni ponudnik v Mariboru

Oddelek: Omrežja in internet
276673 (6133) MonkeyHead
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310700 (9402) Lonsarg

Več podobnih tem