» »

Menjava ponudnika optike

Menjava ponudnika optike

laraveler ::

Živjo,

imam to srečo, da sta mi pred vrata napeljala optiko T-2 in Telekom. Ker so mesečni strošek za telekom trojček ni zanemarljiv (cca. 45€), sem razmišljal da bi šel na T-2.

Je kdo že izvedel tako menjavo? Telekomovih optičnih kablov imam namreč za kakih 15m položenih znotraj stanovanja. Bodo vse to odnesli če se odjavim (še neka bela škatlica je nekje vmes)?

Hvala

SeMiNeSanja ::

Tudi če ti ne odnesejo, si s tistim ne moreš veliko pomagati.
Dvomim namreč, da bi T-2 uporabil notranjo napeljavo, ki jo je naredil Telekom.
'Škatljico' ti pa itak dajo svojo.

Mesar ::

KR menjaj. Oz pokliči na T2 pa ti bojo povedali, da tiv se oni zrihtajo... tut če nič nebi mel...
Your turn to burn!

AndrejO ::

laraveler je izjavil:


Je kdo že izvedel tako menjavo? Telekomovih optičnih kablov imam namreč za kakih 15m položenih znotraj stanovanja. Bodo vse to odnesli če se odjavim (še neka bela škatlica je nekje vmes)?

Ne bodo. Na svoji strani bodo povezavo "izklopili", ti pa boš moral vrniti samo CPE (t.i. "modem"), ki je na tvoji strani. Optične vrvice, kolikor jih imaš in kjer jih imaš, ti ostanejo.

Tista bela škatlica vmes je prikladna zato, ker so zunanjo optično vrvico zaključili v njej, od tam naprej pa uporabljaš normalen konektor (v spominu je to SC). S tem imaš svobodo, da si kupiš novo vrvico ali pa kasneje preurediš zadeve med škatlico in CPE brez klicanja mojstrov z napravo za spajanje optičnih vrvic.

Za T-2 sicer ne vem, če je povsod priključeval na enak način, vendar pa so pri meni CPE (v mojem primeru je bilo to stikalo) priključili neposredno na svojo vrvico od zunaj. Glede na to, da je v obeh primerih govora o SM (single mode) vrvicah, bi teoretično sicer lahko uporabili tvojo že obstoječo (odklopili iz bele škatlice in odrezali konektor), vendar pa bi jim to zapletlo postopek, postavilo izdelavo pod vprašaj (kako naj jamčijo za tujo optično vrvico?) in povišalo stroške (namesto enega bi morali narediti dve spajanji - eno med svojo in tvojo vrvico, nato pa še njihov LC konektor na drugo stran tvoje vrvice). Torej na to raje ne računaj.

Tako ti bo vrvica v tvojem stanovanju ostala, ker je pač potrošna roba in bi komurkoli naredila več potencialnih težav, kot pa koristi, če bi jo želel ponovno uporabiti. Če te ne moti, predlagam, da jo pustiš tam, kjer je, če se boš kdaj v prihodnosti premislil in znova želel zamenjati ponudnika. Privarčeval ne boš ničesar, bo pa obisk monterja potem nekaj minut krajši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

fosil ::

Saj neke hude razlike v ceni ni.
Pri T2 je paket trojček z 20/10 37 EUR.
Pa osnovni paket televizije pri T2 je mizerija in boš moral doplačat še najmanj 6 EUR.
Na koncu si torej na 43 EUR, če hočeš še malo več programov si pa že na 46 EUR.
Tako je!

Mesar ::

Pri telekomu pa? AfAIK je telekom kar drag..
Your turn to burn!

laraveler ::

Wow, to pa so bili natančni odgovori. Najlepša hvala, potem bom res naredil kot pravi AndrejO in pustil Telekomovo napeljavo.

Glede cene sem šel malo pogledat:

- trenutno imam Telekom trojček 20/20 in Standard TV shemo (123 prog.) = 46,77EUR
- T-2 T3 Mega 10/10 + M paket (117 prog.) = 33,99EUR + 5,99EUR = 39,98EUR

Prihranek 6,79EUR res ni velik, ampak prvi 2 leti je (ob vezavi) za nove naročnike cena za T-2 še nekoliko nižja: 27,19EUR + 5,99EUR = 33,18EUR oz. 13,59EUR prihranka mesečno oz. 326,16EUR za 24 mesecev.

Kot zanimivost: ob morebitnem novem priklopu nazaj na Telekom sem si naračunal 41,6EUR na mesec ob vezavi za 2 leti.

Tole menjavanje ponudnikov sicer ni praktično, ampak se da prihranit kak evro. Včasih sem menjavanje prakticiral z domenami (godaddy,namecheap), ker ponudniki najboljše cene ponudijo "prebežnikom".

Mesar ::

zakaj ni praktično? sej se sami javi da vse uredijo, samo zmenit se moreš pa naj rihtajo
Your turn to burn!

broken/link ::

poglej tudi katere kanale največ gledaš in v kateri shemi so. ni vse v ceni in številu kanalov. T-2 je precej šibek na področju športnih kanalov, tako da če imate v hiši športnega maniaka, bo precej hitro ogenj v strehi :)
je pa en ogromen plus t-2ja v tem, da imaš vso opremo v najemu, tako da če se karkoli skuri/pokvari imaš brezplačno menjavo. pri siolu vem, da so postopki drugačni :)

francek1 ::

Upam, da se bo tudi med ponudniki interneta našel kakšen tak, kot BOB med mobilno telefonijo in bo znižal ceno na normalo. Ker to, da plačuješ več za televizijo in internet kot za električno energijo je absurd!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

broken/link ::

@francek1: se ne strinjam. Brez elektrike si skorajda ne predstavljam več življenja. internet&TV se pa še vedno štejeta kot luksuz. čeprav internet vedno manj in manj :) ampak to je že druga debata in smo offtopic.

fosil ::

broken/link je izjavil:

je pa en ogromen plus t-2ja v tem, da imaš vso opremo v najemu, tako da če se karkoli skuri/pokvari imaš brezplačno menjavo. pri siolu vem, da so postopki drugačni :)

Meni so doslej pri siolu vedno vse brezplačno zamenjali.
Tako je!

laraveler ::

Ja, priznam, nisem šel gledat kako so primerljive TV sheme, ker bodo itak starši gledali :) Že zdaj je od 123 kanalov večina raznih Tv Sponk :)

Glede brezplačne zamenjave opreme pa zeankrat nisem imel negativnih izkušenj s Telekomom - vse so mi brezplačno zamenjali do sedaj. Mogoče je v primeru strele drugače.

fosil ::

Pa poglej še ponudbo Amisa.
Njihove storitve lahko koristiš tudi na Telekom optiki.
Njihova prednost se mi zdi v tem, da imaš že v začetni programski shemi že večino najbolj gledanih programov.
Pa pol leta imaš pol ceneje.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Cervantes ::

Tudi v primeru strele. Takoj zamenjali, brez vprašanj. In to parkrat.
SIOL ADSL, takrat. Odkar imam optiko, nikoli več.

Master_Yoda ::

Meni je pred leti crknil TV komunikator (Sagem) in sem moral placati za drugega - mislim da je bila "subvencionirana" cena tam okoli 50 eur za Box S ce se prav spomnim in zavezati sem se moral za 2 leti. Ce pa se nebi bi pa placal cez 100 evrov za novo skatlo.

roCkY ::

Uf so si ponekod naredili izgubo z vlečenjem kablov. Plačujemo pa itak naročniki pri enem ali drugem operaterju.

Telekom STB-je razen ca. prvi 2 leti prodaja. Enega za prgišče € ob vezavi. Po preteku garancije ali ob "prenapetostih" so seveda popravila strošek naročnika - lastnika.

T-2 ima svoje in računa najemnino. Trenutno sta do 2 v ceni paketov.

laraveler ::

Ja, TV škatla mi pa res še ni crknila, zastonj so mi menjali modem/router.

Sem šel pogledat še Amis (hvala za predlog).

Mesečna naročnina na trojček (20/10, 80 prog.) je 34,90€ + 7€ za dodatne kanale = 41.9€,
z vezavo pa prvi 2 leti 30,53€ + 7€ = 37,53€

Je pa res, da bi bil pri Amisu nekaterim dovolj že začetni paket programov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563389 (389) MrStein
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659790 (25849) Lonsarg
»

cene internetnih paketov

Oddelek: Loža
376702 (5088) Ganon
»

T-2 gre v stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8839069 (30107) MrStein
»

T-2 v rokah Kitajcev ?

Oddelek: Loža
232753 (2122) mtosev

Več podobnih tem