» »

VoLTE v Sloveniji?

VoLTE v Sloveniji?

1
2
3

MTB ::

Tudi jaz ne najdem več linka o volte, ki sem si ga dal med priljubljene. Mi pa telefon še vedno kaže volte.
Procedura pa je taka, SMS VOLTE na 1918, povratni SMS, odgovoriš z VOLTE DA.
Vklopijo ti storitev, restartaš telefon.
SMS WIFIKLIC na 1918, povratni SMS, odgovoriš WIFIKLIC DA.

dunda ::

Seveda mora to podpirati tudi telefon. Sam uporabljam OnePlus 5, ki načeloma to podpira, vendar mora proizvajalec to urediti v programski opremi. Tega pa za Slovenijo (oziroma za Telekom) še nimajo. Potrjeno s strani Telekoma in tehnične podpore na OnePlus.
https://www.kacnje.eu

Ales ::

Na Telekomovi strani se v iskalnik vpiše VOLTE in je prvi zadetek https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

MTB ::

To je čisto sveže.

Ales ::

Zgleda da so spreminjali podstrani, ja... V glavnem, obstaja.

Skorc ::

Seveda, delano po navodilih :) SMS poslan (zahteva za VOLTE), potrditev, restart telefona. V meniju nobenih sprememb, npr za vklop/dovolitev VOLTE. Nato ponovim proceduro za WIFIKLIC. Nobenih sprememb v meniju. Telefon je Samsung A8 (2018). Skratka, vsi pogoji izpolnjeni za normalno delovanje.

Ja, vidim ... popravili so napako na Web-u. So pa očitno tudi kaj več šarili in mi zato aktivacija ni uspela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Skorc ()

MTB ::

Vklopi še na telefonu.

gendale2018 ::

Skorc je izjavil:

Seveda, delano po navodilih :) SMS poslan (zahteva za VOLTE), potrditev, restart telefona. V meniju nobenih sprememb, npr za vklop/dovolitev VOLTE. Nato ponovim proceduro za WIFIKLIC. Nobenih sprememb v meniju. Telefon je Samsung A8 (2018). Skratka, vsi pogoji izpolnjeni za normalno delovanje.

naredil isto na huawei p20 lite in dela volte

ubistvu sem ga imel v nastavitvah že prej, ampak ni bilo sprememb če si prižgal, potem ko sem poslal sms in znova zagnal telefon mi je pa na vrhu dalo volte ikono in pri klicih začelo pisat volte

vowifi pa ni

Skorc ::

MTB je izjavil:

Vklopi še na telefonu.


Saj sem napisal ... V meniju telefona ni bilo moč zaslediti opcije za vklop VOLTE in VoWiFi. OK, kakor koli že ... naslednjič, ko bom pri prijatelju bova ponovila proceduro. Test sva hotela narediti na mojem telefonu (Samsung Galaxy A8), z njegovo SIM, predno se odloči za nakup nove naprave.
Zgolj pomislek ... v telefonu je bila še ena SIM, tujega operaterja, sicer "izklopljene" storitve. Klici, besedna sporočila in prenos podatkov, vse nastavljeno na SIM1.

MTB ::

Settings-Connections-Mobile Networks-VOLTE Calls

Skorc ::

:) OK, hvala ... Valda, da toliko pa res vem kje bi lahko bilo oziroma znam "brati" Če ni, pač NI!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Skorc ()

Ales ::

Je ta A8 kupljen pri Telekomu?

Skorc ::

Ne, ni kupljen pri Telekomu. Pišuka pa ne, da bi uporabnik moral firmware od Mobitela nataknit (MOT).

klemenSLO ::

Skorc je izjavil:

Ne, ni kupljen pri Telekomu. Pišuka pa ne, da bi uporabnik moral firmware od Mobitela nataknit (MOT).

Ja obvezno more biti mobitelov SW.... morda bi se dalo le CSC flashat.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Skorc ::

Hvala za info. Ja, nič ne bo od testiranja na mojem aparatu :) Kolega bo moral verjeti na besedo, da se njegov problem lahko reši le z nakupom novega mobilca ter vklopom VoLTE in VoWiFi.

kokica2000 ::

dunda je izjavil:

Seveda mora to podpirati tudi telefon. Sam uporabljam OnePlus 5, ki načeloma to podpira, vendar mora proizvajalec to urediti v programski opremi. Tega pa za Slovenijo (oziroma za Telekom) še nimajo. Potrjeno s strani Telekoma in tehnične podpore na OnePlus.

Tudi OP5 se da prepričat, da dela VoLTE v Sloveniji: https://forum.xda-developers.com/oneplu...

Matko ::

Ali kdo v praksi uporablja VoWiFi pri Mobitelu? Na katerem aparatu?

Rast ::

Jaz sem uporabljal na NOTE 8 in od včeraj na NOTE 9.Dela dobro brez problema...

dunda ::

kokica2000 je izjavil:

dunda je izjavil:

Seveda mora to podpirati tudi telefon. Sam uporabljam OnePlus 5, ki načeloma to podpira, vendar mora proizvajalec to urediti v programski opremi. Tega pa za Slovenijo (oziroma za Telekom) še nimajo. Potrjeno s strani Telekoma in tehnične podpore na OnePlus.

Tudi OP5 se da prepričat, da dela VoLTE v Sloveniji: https://forum.xda-developers.com/oneplu...


Res je. Ni sicer čisto, ampak blizu pa je :-)
https://www.kacnje.eu

Matko ::

Tudi SMS-i gredo čez Wifi 8-)

MrStein ::

Matko je izjavil:

Ali kdo v praksi uporablja VoWiFi pri Mobitelu? Na katerem aparatu?

Ja, na iPhone SE.
Od pred nekaj minutami, ko so ga enablali/podprli.

tule sicer še ni gor, bo verjetno tekom dneva popravljeno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

krucymucy ::

Matko je izjavil:

Ali kdo v praksi uporablja VoWiFi pri Mobitelu? Na katerem aparatu?

Jaz imam to ze kar nekaj casa na S9+ vkljuceno, uporabljam bolj malo.
Sogovorniki se pritozujejo da prekinja oz. da je kvaliteta zvoka zelo slaba.

Rast ::

Zanimivo, jaz pa to uporabljam od vsega začetka, dela brez problemov in nihče se mi še ni pritoževal. Zvok je jasnejši in zelo hitro se vzpostavi zveza....Mi je pa prav prišlo v tujini tudi klicanje po WIFi izven EU.

          ::

Rast je izjavil:

Mi je pa prav prišlo v tujini tudi klicanje po WIFi izven EU.


Saj to je edina prednost. Glede na to, da je cena klica preko WiFi enaka, kakor preko omrežja, se jaz s tem ne obremenjujem.

MrStein ::

Prednost je tudi klicanje v stavbah, sploh kleteh, kjer mobilnega signala ni ali je slab, WiFi pa je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Scorpy84 ::

Kaksni so pogoji da vowifi dela? Na hrvaskem ce dam na ruterju, hrvaska omrezja, mi vowifi noce delati. Ce pa recimo v ruter dam od hot ali telekoma sim, lovim za silo tudi slo omrezja, samo prenosi so pocasni, mi pa vowifi dela.

Invictus ::

Operater ga mora omogočiti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

          ::

Kateri operater?

Scorpy84 ::

TS, drugace imam skos vklopljeno, in dela bolj ali manj povsod. Samo tle na hrvaskem, kjer uporabljam njihov mobilni net pa noce.

MrStein ::

Mogoče Hrvati blokirajo določene vrste prometa.

Lahko pa Telekom vprašaš, kake so točne tehnične zahteve za delovanje.

          je izjavil:

Kateri operater?

Operater, od katerega imaš SIM, torej "telefonsko številko".

Plus: firmware v telefonu (ne splošno, ampak prav za vsakega operaterja "osebno")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fopi ::

Ali dela VoLTE na izimobilu?

MrStein ::

Kolikor vem le na Telekomu.
A1 "bi naj" vklopil enkrat letos.

Lahko pa kdo preveri, jaz nimam izi SIM-a.
(pogoje je tudi podpora v telefonu, prav podpora za ta provider, ni dovolj splošna)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

masevc ::

Ce uporabljas VoLTE se za klice porablja prenos podatkov?
Ce je tako, ali so klici v tujino tretirani kot recimo preko Viberja? Torej porablja prenos podatkov?

darkolord ::

Klici se štejejo kot klici.

masevc ::

Torej po rednem ceniku za klice?

MrStein ::

Ja.

V tujini pa kolikor vem še ne dela. (v gostovanju) Tam imaš navadne klice, "po starem".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OK.d ::

In ali je sploh kaj razlike v zvoku vs normalen klic?
LPOK.d

Nikonja ::

sej ne more bit tolk težko to poguglat
https://www.google.com/search?client=op...

Scorpy84 ::

Ce sta oba na volte, je glas veliko boljsi "oster" imas lahko tudi dosti tisjo slusalko. Ni pa spet noc in dan, je boljse ampak ne spet toliko.

          ::

masevc je izjavil:

Torej po rednem ceniku za klice?


Enako je pri VoWiFi.

OK.d ::

Scorpy84 je izjavil:

Ce sta oba na volte, je glas veliko boljsi "oster" imas lahko tudi dosti tisjo slusalko. Ni pa spet noc in dan, je boljse ampak ne spet toliko.

Tnx.

Nikonja je izjavil:

sej ne more bit tolk težko to poguglat
https://www.google.com/search?client=op...

Največ šteje uporabniška izkušnja, ja pogooglat zna pa vsak;)
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

krho ::

Kako ugasneš tega hudiča. Pr Telekomu na podpori so nesposobni in nimajo pojma. Če si nekje na meji LTEja si pri vklopljenem volte nedosegljiv. To je kao vklopljeno za vse sedaj.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

MrStein ::

lahko izklopiš na telefonu
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ahim ::

krho je izjavil:

Kako ugasneš tega hudiča. Pr Telekomu na podpori so nesposobni in nimajo pojma. Če si nekje na meji LTEja si pri vklopljenem volte nedosegljiv. To je kao vklopljeno za vse sedaj.

Na Samsungu je med nastavitvami omrezij, je bilo pa privzeto izkljuceno na pred kratkim kupljenem telefonu pri Telekomu (nastavitev ima v imenu VoLTE tudi v slovenscini, ni problem najti).

LeQuack ::

Se pravi če nimaš od Telekoma firmware ne dela ta kao "združljiv standard"? Kakšen bullshit je to?
Quack !

MacGyver141 ::

Na Mi 9 dela, pa nima nobenih telekomovih jajc gor.

Ales ::

Si kaj posebej nastavljal na Mi 9 ali le vklopil VoLTE pri Telekomu in na telefonu?

Je kdo preizkusil še kak drug Xiao Mi?

LeQuack ::

Zdaj sem še malo bral in kakor berem če imaš slab LTE signal potem včasih ne dobiš SMSov, klicov, ali pa je tišina in podobno. Tako da mogoče ni dobra ideja.
Quack !

Ales ::

Če si zunaj EU je vsaj VoWIFI odlična ideja, glede na to, da so klasičen VoIP (aka "Komunikator") pred kratkim ukinili.

MacGyver141 ::

Ales je izjavil:

Si kaj posebej nastavljal na Mi 9 ali le vklopil VoLTE pri Telekomu in na telefonu?

Je kdo preizkusil še kak drug Xiao Mi?


Možno je, da sem tole vpisal notri *#*#86583#*#*. Za VoWifi pa je tale koda *#*#869434#*#* ampak itak telekom nima podprtih xiaomi naprav.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 šalabajzerji (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Omrežja in internet
723128701 (4987) d4vid
»

Telemach VoLTE

Oddelek: Mobilne tehnologije
2410344 (1111) Ales
»

Telekom Slovenije podražil mobilne pakete (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10619860 (10154) bambam20
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
287840 (7039) msjr
»

EU poziva ponudnike pretočnih vsebin k zmernosti, Netflix bo nižal ločljivost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5413335 (10070) bbbbbb2015

Več podobnih tem