» »

NBL Klik, kako dolgo?

NBL Klik, kako dolgo?

mikimaus5 ::

Sm opazil da je že kar nekaj tem glede tega Klika, ampak bol za pomoč kako se plačuje in podobno.
Mene pa bolj zanima sledeče, kako dolgo čakate če si prenakazujete denar, iz NLB na drugo banko seveda?

Pri meni traja tam 2 urci, ampak danes pa ne vem kaj je s tem klikom, od pol 2h pa do pol 5h še nič na moji Visi, ki jo imam pri Abanki.

Ravnokar dobil nakazilo, me pa še useeno zanima kako dolgo traja to pri drugih, in ali kdo mogoče ve, zakaj traja vsaj 2 uri?
  • spremenilo: mikimaus5 ()

SG_101 ::

če si nakažeš po 15:00 boš imel vidno nakazilo naslednji dan. pač to malo bol dolgo traja... tudi pri ostalih brez skrbi.

RejZoR ::

Ti sicer to narediš od doma elektronsko ampak mora na banki še vedno nekdo to poavtorizirat in izvest, ker gre za eksterno nakazilo. Kar se prenaša interno znotraj ene banke pa je ponavadi izvedeno takoj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kaboom ::

sam nimam NLB tako da ne vem stanja v praksi. ima pa vsaka banka urnik:
http://www.nlb.si/urniki-placilnega-pro...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

fosil ::

RejZoR je izjavil:

Ti sicer to narediš od doma elektronsko ampak mora na banki še vedno nekdo to poavtorizirat in izvest, ker gre za eksterno nakazilo.

Ne, eksternih nakazil nihče ne avtorizira.
Gre za to, da banke med sabo ne izvajajo vsake posamezne transakcije, ampak v okviru kliringa banke med sabo v paketu izvedejo medsebojne transakcije vsake dve uri.
Če ujameš ravno pravi tenutek, je lahko nakazilo na drugi banki že v 5 minutah, če zamudiš pa dve uri. Oziroma lahko celo šele naslednji dan, če si zamudil zadnji pobot v dnevu.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin nakazilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
5919374 (13701) retro99
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452113 (28848) MrStein
»

nlb predplačniška master card

Oddelek: Pomoč in nasveti
81938 (1720) OvCa77
»

Pri kateri banki ustvariti bančni račun? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610025 (8009) vasquez
»

Dvig gotovine bo za komitente NLB po novem stal 80 SIT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10511106 (8835) CaqKa

Več podobnih tem