» »

Dvig gotovine bo za komitente NLB po novem stal 80 SIT

Dvig gotovine bo za komitente NLB po novem stal 80 SIT

1
2
3

kixs ::

nebivedu:
Kaj bi se zgodilo, da bi vsi komintenti neke banke zaprli svoje racune in pobrali svoj denar ven?

Se ves kako je bilo vcasih (v jugi), ko si lahko samo dolocen znesek dvignil? Kaj mislis zakaj?

Sicer se strinjam s tabo, da leta in leta naredijo svoje in banka od obresti nabere dosti kapitala... ampak kako se je zacelo? Banke prodajajo "luft"! Vcasih so banke krile svoj kapital v zlatu, me prav zanima kako je s tem danes in koliksen procent?

Pa se to, banka vsakemu posojilojemalcu obracunava obresti... pravilno... in tisti, ki imajo negativno stanje tudi... kaj pa vsi ostali, ki imamo vedno pozitivno in to za vsaj nekajmesecnih plac... banka posoja ta "pozitiven" denar!? In tudi moj, med drugim! In koliko obresti je za pozitivno stanje... toliko, da se ze inflacija ne zravna :\ (pustmo zdej vlaganja v druge vire)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

BigWhale ::

Kaksni so pogoji, da odpres svojo banko? Tam notri je najbrz precej natancno opisano kak je 'manevrski prostor' ene banke. V denarnem smislu, ce ga sploh je kaj.

borchi ::

@kixs97: dej, reč da se sam hecaš :D
l'jga

perci ::

Ja, jst tut upam, da se...

kixs97: pošteno si kixsnu

Ziga Dolhar ::

kixs:

> Nas lasten denar nam ponuja po nevemkoliksnih obrestih

Svoj lasten denar kamot dvigneš ;-).
https://dolhar.si/

kixs ::

No, pa me naj nekdo poduci :D , da bom vedel kje ga kiksam :\

LP

borchi ::

sploh ne vem kje bi začel s poučevanjem :\
l'jga

kixs ::

Ziga... falil si mojo poanto! Preberi si se enkrat in ne jemat iz konteksta.

lp

Ziga Dolhar ::

borchi, btw, ker letnik si ti?
https://dolhar.si/

kixs ::

borchi:

hoces rect, da banka ne razpolaga z nasim denarjem? In da ga ne posoja naprej? In za to pobira provizijo?

Kje se tu motim?

Utk ::

Mene tudi zanima kje točno se kixs moti. Edino to morda, da je pravi denar v firmah in njihovem denarju. Pa pri privat računih tudi ni minusa...res ima večina minus na računu, ampak to je morda 50-100 jurjev, en bogataš s 50 milijoni pa pokrije dosti takih. Pa takih tudi ni malo, ki imajo po toliko na banki. Čeprav bi bilo bolj pametno imet kje drugje.
Koliko je meni znano, lahko banka za vsakega jurja, ki ga ima, fizično, posodi 3-4 jurje. Seveda za dosti večje obresti, kot jih bo dala za tistega jurja.

kixs ::

CrniE:

Js sam upam, da bo kdo napisal kaj pametnega... ne pa kr neki, kot eni otroc!? :\

PS:
Js denarja v tej temi ne locujem na posameznika in podjetje... v obeh primerih je pri banki in banka v obeh primerih obraca ta denar. Res gre za razlicne vsote, ampak tule to ni pomembno. Ocitno se motim nekje v bistvu... ;)

Poldi112 ::

Bistvo je da se sekiraš? V čem je problem da banka obrača denar? Saj to je njen namen. Ok, tudi meni bi bilo ljubše da bi bile pozitivne obresti nižje od negativnih... Ne vem če veš, ampak trgovina tudi prodaja izdelke precej dražje kot jih kupi. A niso barabe?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

alsb ::

Kako nastane denar.

borchi ::

zdele RES nimam cajta, se pakiram.

crni in kixs97 pa lahko mal pogledata zakonske obvezne rezerve na različne vloge pri bankah. mogoče bosta pa prijetno presenečena kako je pri avista sredstvih :-)

seveda, banka "dela" knjižni denar. kam bi pa prišli, če ga ne bi!!!

pa ne vem od kod vam to, da so gospodinjstva po defaultu deficitne in podjetja suficitne celice?
l'jga

krneki0001 ::

nebivedu:
Kaj bi se zgodilo, da bi vsi komintenti neke banke zaprli svoje racune in pobrali svoj denar ven?

Se ves kako je bilo vcasih (v jugi), ko si lahko samo dolocen znesek dvignil? Kaj mislis zakaj?

Sicer se strinjam s tabo, da leta in leta naredijo svoje in banka od obresti nabere dosti kapitala... ampak kako se je zacelo? Banke prodajajo "luft"! Vcasih so banke krile svoj kapital v zlatu, me prav zanima kako je s tem danes in koliksen procent?

Pa se to, banka vsakemu posojilojemalcu obracunava obresti... pravilno... in tisti, ki imajo negativno stanje tudi... kaj pa vsi ostali, ki imamo vedno pozitivno in to za vsaj nekajmesecnih plac... banka posoja ta "pozitiven" denar!? In tudi moj, med drugim! In koliko obresti je za pozitivno stanje... toliko, da se ze inflacija ne zravna (pustmo zdej vlaganja v druge vire)

LP


Če bi vsi komitenti zaprli račune in bi vse poplačali(kredite, limite), bi bila banka tok polna denarja, da ga nebi imeli kam spravljat.
V sloveniji ima od 2h miljonov ljudi 1,5 miliona stalni minus + 3 kredite, kar v povprečju znese okoli 1,5 miljona dolga do banke.

Zmnoži, pa boš videl da smo tisti, ki imamo stalno plus na računih v veliki manjšini, ker imamo stalno okol 10.000 sit plusa, al pa mal več, ne presegamo pa zneska 500.000.

Poleg tega tisti, ki ima 50 miljonov nima tega denarjav banki, ampak ga obrača, da bo še več dobil.

Banka vrti denar da lahko ti dobiš pozitivne obresti. Lahko bi se ti zgodilo to kar se je v monaku in švici - če hočeš dat denar na banko plačaj, da ga boš imel tam. Pa še obresti ti ne tečejo.

madmitch ::

Dajmo najprej razčistiti kje in iz česa so se razvile banke. Neke uveljavljene teze trdijo, da iz "posojevalcev" denarja pri lombardih (od tod tudi večina bačnih izrazov, tudi lombardne obresti, konto, skonto, kredit...). Ti patroni so denar posojali za višja nadomestila, kot so si ga sami sposojali ali kot so ljudem dajali zato, da so pri njih denar in ostale dobrine hranili. To je še vedno osnova vseh bank.

OK, banke bi večinoma najraje ukinile vse račune fizičnih oseb, če le te ne bi bile tako zelo zadovžene in željne posojil. Večino zaslužka moderne banke naredijo s podjetji in na samem denarnem trgu (tudi naše) s preprodajo vrednostnih papirjev in seveda obrestmi. Večina podjetji tako ali tako denar za razvoj in prodor na trgu potreben denar najema, kar pomeni, da banke procentualno veliko zaslužijo s podjetji. Verjetno veliko več kot z občani (vsaj dela imajo na enoto kredita veliko manj). Torej, manjša kot je transakcija, manj bo banka realno zaslužila. Še večji zaslužek pa banke ustvarjajo z izdajo vrednostnih papirjev izdanih na podlagi svojega knjigovodskega premoženja, ki v večini sestoji iz gotovine (depozitov) komitentov, vrednostnih papirjev, nepremičnin in kaj ti jaz vem česa še. Za te papirje dobi čisto in svežo gotovino kupcev, ki jo potem "proda" gospodarstvu, prebivalcem ali pa drugim bankam po nekaj višji ceni. Ker pa ti papirji ne temeljijo samo na depozitih komitentov (za katere banka plačuje obresti), temveč tudi na ostalem premoženju banke, je zaslužek še toliko večji.

Banke so pač po naravi svari požrešna bitja in se nikoli ne zadovoljijo, morajo vire zaslužka izkati tudi drugje (kaj ne dela to celotno gospodarstvo) in če reve že morajo imeti opravka s prebivalstvom, je pametno, da ga olupijo do konca, tudi z raznoraznimi pristojbinami in nadomestili.

Mimogrede, banke (vsaj ena) so naredile nekaj še bolj svinjskega kot nadomestilo za uporabo BA. Dvignile so cene plačila položnic, transakcij na elektronskem delu poslovanja in začele so bolj rigorozno zaračunavati trajnike. Mislim, da je to veliko večja svinjarija. Težko si predstavljam, da bo kdo sedaj letal od urada do urada (elektro, komunala, telekom...) in plačeval tam, jaz že ne, še vedno bom uporabljal klik, pa kakršenkoli že je. Tu me bodo obrali velioko več kot na bankomatu, kjer bom manj pogosto, položnic je pa vsak mesek pribljižno enako.

Lahko bi se ti zgodilo to kar se je v monaku in švici - če hočeš dat denar na banko plačaj, da ga boš imel tam. Pa še obresti ti ne tečejo.

Na srečo to ne drži več. Nekaj so probavali, a so jim komitenti tako hitro začeli bežati, da jih je minilo. Je pa res, da je za odprtje računa potreben kar zajeten znesek in obresti so tudi mizerne.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

krneki0001 ::

Zaposlen sem na banki kot programer. Prvi dan ko dobim plačo grem na poslovalnico in dvignem komplet plačo. Položnice plačujem direkt tam od koder sem jih dobil - za elektriko na elektru, za vodo na komunali. Telefona nimam, ker ga ne rabim, GSM mi plačuje služba, ker moram biti 24ur na "dohvatu ruke", če je kaj narobe pokličejo in moram poštimat.
Sem eden izmed samo 25% ljudi v sloveniji, ki nimam limita, s krediti sem pa tudi že zaključil. Nimam trajnikov in imam gotovinski transakcijski račun, kar pomeni da grem lahko do stanja nič, v minus pa ne morem. Karkoli kupujem(izvzeta je hrana), kupujem z gotovino in zato hočem najmanj 10% popust na plačilo z gotovino. Večinoma zaradi plačila z gotovino dobivam od 10 do 20% popusta. Mislim, da sem eden redkih, ki noče imeti nobene plačilne kartice. Vse te kartice, limiti in krediti so prve dneve, ko jih dobiš ugodni, vsak naslednji dan pa so živa nočna mora. Za vsak mesec moraš plačati obresti, za podaljševanje moraš plačati en znesek, za to, za ono - za vse je treba plačevati. Če pa nimaš nobene kartice, pa teh problemov nimaš.

Tko da ljudje nekaterim je udobje iz računalnika všeč, da lahko plačujejo in opravljajo transakcije, jst pa rajš stojim v vrsti in plačam brez dodatnih stroškov.

Plačilo ene položnice je 230sit na pošti - kar pomeni da če imaš vsak mesec 5 položnic. prišparaš na leto najmanj 12.000 tolarjev. Če nimaš plačilne kartice in limita prišparaš 6000 sit za najem limita in 12X300 sit za vodenje računa.
Torej prišparaš 9600 sit na leto.
Če nimaš ostalih plačilnih kartic(mastercard in visa...) prišparaš nadaljnih 8000 sit(predvidevam da ima vsak po najmanj 2 kartici, za eno je pa 4000 sit na leto)
Če pa nimaš še kredita, kjer so obresti okol 15% letno, ker obračunajo še devalvacijo in ostale stvari zraven, si pa prišparal vsaj eno plačo na leto, pa že brez kredita in kartic prišparaš skoraj 30.000 sit na leto - imam pa kolega ki zasluži 42.000 sit na mesec, tako da se mu takih 30.000 bistveno pozna, ker špara kolikor more.

Modri dirkač ::

In kaj imaš od tega, da imaš denar v štumfu, nebivedu?:\
Everybody lies!

borchi ::

hja, nekateri pač delajo drugače.

sem slišal že za par ljudi, ki novi avto kupijo z gotovino. ccc...
l'jga

krneki0001 ::

Zakaj misliš, da ga imam v štumfu?
A misliš da obstaja samo banka za hranjenje denarja?
Kaj pa delnice, obveznice, menice in podobne stvari?

Nimam denarja v štumfu - vsak mesec vložim tisto kar mi ostane na koncu meseca v delnice ali kaj podobnega in potem konec leta prodam vse te delnice in kupujem nepremičnine. Večinoma gozdove in travnike, ki so poceni. Tko da v zadnjih dveh letih sem kupil 8800kvadratnih metrov gozda in 14.000 kvadratnih metrov travnikov, ki pa se držijo skupaj, pa povej sam, če to ni dobra naložba?
Sam sem še vedno mnenja, da je zemlja najboljša investicija, boljša od banke ali česarkoli.

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

Nebivedu: no vidiš, takšnih kot si ti je morda 2% in so za banke nezanimivi. Velika večina ostalih imam sto tisoč bolj zanimivih svari za počet, kot stati v vrstah za plačilo računov.

Hvala bogu, da mi ni treba gledati na 20k SiT letno. Imam raje nekaj komoditete. Da moram zanjo plačati mi je pa tudi jasno, nočem je pa preplačati.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Tomay ::

@nebivedu
Zakaj so ljudje, ki dobro zaslužijo pogosto tako stiskaški in varčujejo pri takih malenkostih. Razumem princip in ga tudi sam vačsih prakticiram a je moj čas predragocen, da bi čakal v vrsti za nekaj tolarjev. Menim da kot programer v petih minutah zaslužihš več, kot je provizija za plačilo in pot do elektra komunale ...

Upam, da ti ne bodo kakega travnika razglasili za gradbenega, ker boš moral precej plačati. :'(

In upam še, da ne hodiš kupovat v Hofer ali Eurospin, ker je cenenje.

Pa brez zamere; denar mora krožit, samo glavno je, da se krog zaključi pri meni.>:D
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()

krneki0001 ::

Kupujem samo v merkatorju, ker podpiram pač slovensko trgovino in sicer večinoma samo slovenske izdelke(vsaj za katere vem da so kakovostni). V ostale štacune ne hodim, ker ne bom podpiral tujih dobaviteljev in proizvajalcev. Sploh pa ne kakega TUŠa, kjer majo hrano za prašiče ne pa za ljudi.

Vsi travniki so že zazidljivi in sem to tudi plačal(sicer ogromno, ampak sedaj jih lahko 11X dražje prodam kot sem jih pa kupil). Pa jih ne bom, zato da imam prvega soseda šele 0,5km stran od hiše.

madmitch ::

zato da imam prvega soseda šele 0,5km stran od hiše.

Plačaš tak luksuz (se popolnoma strinjam s tabo) in potem moraliziraš o šparanju pri položnicah?

Vsak po svoje, dragi moj.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

krneki0001 ::

Gre za to da sem plačal ko sem imel denar. Če kdaj slučajno pride do problemov z denarjem in rabim denar, lahko en del zemlje prodam.

Meni je všeč, da nimam ljudi ob sebi, ker če je sosed 500m stran, potem imaš mir in ne gleda kaj vse počneš - drgač pa tabeli skos skoz okna gledajo in poročajo župnku kaj počneš.

perci ::

volka naščuvaj nanjih :D

CaqKa ::

>>> Strošek je pa na več nivojih. Če moraš dve ceni natisniti na izdelek to stane. Če moraš kupiti orodje ki ti to omogoča to stane. Če moraš kasneje tudi v knjigah to voditi z obema cenama to sploh stane.

trgovci bodo slejkoprej morali podati cene v evrih, za kar bodo MORALI kupit te stroje in si te cene preračunat. zakaj tega ne bi naredili že danes? v kolikor so dovolj pametni kupijo stroj ki tiska obojne cene, v drugem primeru pa imajo duplo delo z dvakratnim tiskanjem cene. čeprav tiskanje cene na prodajno polico se mi zdi še najmanjši problem, glede na to da imajo nekateri ob ceni naveden tudi ddv, bi bil strošek za izdelavo nalepke z dvojno ceno 1 minuta dela.
sicer nevem zakaj bi deval dvojno nalepko na sam izdelek, ampak na prodajno polico pa se mi zdi zelo primerno.

>>> Nekje 15 minut dela na stroj.

ko imaš bankomat imaš x transakcij, katere lahko vse na enem kupu predelaš. ko imaš bančno okence imaš zdaj tako transakcijo potem drugačno, pa potem spet... porabiš mnogo več časa, kot ko delaš nekaj enakih transakcij na enem kupu.
Denar je treba pripelat na bankomat. Ok. Na banko ga je tudi treba.
v končni fazi sem tako mnenja, da vzdrževanje bankomata stane enako ali manj, kot bančno okence.

>>> Ok, tudi meni bi bilo ljubše da bi bile pozitivne obresti nižje od negativnih...

Meni bi bilo ljubše da bi bile pozitivne obresti višje od negativnih.

Tody ::

o kakih strojih vi to ? mislim.. firem same posodabljajo software in z tem vključijo tud to notri in moreš samo pognat nek ukaz da se vse cene dodatajo oz pretvorijo artiklom...To da sprintajo ven je še najmanj..

madmitch ::

Točno tako, če je treba imeti dve vrstici namesto ene, je to prekleto malo dela za kolikor toliko sposobnega programerja, kakšni stroški na ne vem kolikih nivojih. Tudi v računovodskih in knjigovodsklih programih to ni več kot nekaj vrstic dela.
POS in knjigovodsko-računovodskih programov je v sloveniji morda uporabljenih dvajset. Torej v podjetjih, ki jih izdelujejo in božajo, le-te popravijo (nadgradijo) in cela država je rešena. To, da morajo pa ne vem kakšne stroje in naprave kupovati, je navaden lari fari. A cene klešejo v kamen ali se je morda merski sistem spremenil in je treba orodja na strojih z metričnega v kak drug sistem spremeniti? E, to bi bilo pa res drago.
Še en poizkus "smoke screena" za opravičevanje večjega manevrskega prostora in poviševanje cen po sistemu, nismo mi krivi, to se kar državi zahvalite, mi smo imeli tako gromozanske stroške. Ja pa jade, to naj babicam prodajajo.
Enako je z bankomati. Morda bodo tu tudi Evro izkoristili za še kakšno povišico in novo zaračunavanje, ker imajo tooooliko stroškov.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Imagination ::

Da še jaz dodam svoj prispevek. Uredba Evropske komisije 2560 govori o temu, da je potrebno uskladiti tarifo domačih in čezmejnih plačil. Čezmejna plačila so plačila znotraj EU. Uredbam pa je kot veste potrebno slediti. Z letom 2007 se bo v našem bančnem prostoru marsikaj zgodilo/spremenilo.

Glede na uredbo, bi morala tako tarifa za komitenta NLB za dvig na bankomatih v Sloveniji ali v Belgiji biti enaka. V Sloveniji banke med sabo poravnajo stroške dviga na bankomatih, kar pomeni da je do nedavnega banka komitenta plačevala strošek dviga na bankomatu v lasti druge banke. Stroški so bili znotraj Slovenije v obvladljivih mejah. Sedaj pa se bančni trg odpira. Če ste do sedaj dvigovali na bankomatu v tujini, vam je NLB zaračunala cca 400 SIT (je res?). Glede na to, da vam NLB za dvig 1000 SIT v Mariboru na bankomatu NKMB (zaradi poenotenja tarife) ne more zaračunati 400 SIT, hkrati pa tudi ne biti brezplačno, je NLB pač postavila neko tarifo.

Komitent banke se bo pač moral odločiti, ali bo ostal pri NLB-ju in za dvige gotovine iskal samo bankomate v lasti NLB-ja, ali pa bo prešel h konkurenčni banki, ki teh stroškov ne zaračunava (ampak jih banka sama nosi). Nekatere banke že izpostavljajo to kot konkurenčno prednost. Slovenska nagnjenost h menjavi bank pa je seveda čisto druga tema, katere pa ne bi rad odpiral.

lp
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

Poldi112 ::

No, vi vsi pametni, povejte mi koliko vas je dejansko že delalo v trgovini? Recimo v malih trgovinah že vidim, da lepijo dvoje cene. Zakaj? So neumni ali mogoče vedo kaj več kot vi? Že samo orodje je drago. Ena napravica za lepljenje cen stane 30k (po spominu - in to taka ki ne podpira dveh cen). Pa precej stvari je še v ozadju. Saj je bila študija narejena, kjer je bil en vrtoglav znesek stoška dvojne cene. Povejte kje v tej študiji je napaka, ne pa ven hoditi s nekimi "2 vrstici kode in to je to".
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Utk ::

Bojo pa dve nalepke gor dali namesto ene. Res problem.

Poldi112 ::

Ni problem. Vsekakor pa to stane.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Modri dirkač ::

Ta denar boste potem itak s prehodom na Evro not dobil, ko boste začel mal bol čudno zaokroževat.
Tko kot v Nemčiji, včasih si dal npr. 1 DM za neko stvar, dandanes pa stane ista zadeva 1€.

Če veš, da je bilo razmerje 1:2 pred prehodom si lahko predstavljaš kakšen nateg je bil €.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Vse stane. Itak bomo mi plačali, zakaj se sekirajo.

Poldi112 ::

Plača trgovec, ne stranka. Oz. če plačaš ti, zakaj se ti ne sekiraš. Se ti res zdi da potrebuješ pol leta da dobiš občutek za evre?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Utk ::

Ne, prej več kot pol leta kot manj. Jaz se ne sekiram...če bo vsaka stvar zarad tega 2 tolarja dražja pa naj bo. Ko bojo evri, bojo pa itak fino zaokrožli vse skupaj.

Poldi112 ::

O kakšnem zaokroževanju govoriš. Na 1.99€?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Modri dirkač ::

Mogoče o takšnem, da bo recimo jogurt, ki stane zdej 200 SIT po uvedbi evra stal 0.99€.
Puff in 40 SIT izpuhti kam, v neznano?

In ne mi govort, da tega ne bo...
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

En cent je 2.4 tolarja, zaokroževalo se bo pa zmeraj navzgor, se pravi da se bo v povprečju zaokrožlo za 1.2 tolarja navzgor. Tudi če bojo cene res do centa natančno preračunane.
Stem bojo tiste dodatne nalepke za pol leta hitro pokrili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Poldi112 ::

Tega ne bo. Bo pa seveda inflacija, tako kot je zdaj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Modri dirkač ::

20% inflacija?

dej, dej...
Everybody lies!

Poldi112 ::

Ne 20. Jaz močno dvomim da bodo cene kar tako skočile. Pač, rasle bodo, tako kot zdaj.
Saj celo bistvo tega dvojnega označevanja je da preprečiš da stranka ne bi opazila takega preskoka. In to bo doseženo. Posledično ni nekega razloga, da bi do tega skoka prišlo, vsaj ne zaradi menjave valute.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Stepni Volk ::

Nebivedu - koliko te pa stane gorivo, ko hodiš in plačuješ od ene ustanove do druge?
In koliko je vreden tvoj čas, ki ga medtem izgubiš?

Je pa zanimivo, da sem na SKB in sedaj na Hypo Bank predlagal, da mi ne pošiljajo več domov izpiskov o stanju na tekočem računu in kreditne kartice, ker imam tako ali tako on-line vpogled, ter mi v zameno zaračunavajo manjše mesečne stroške za tekoči račun (ni izpisa, A4 listov, kuverte, poštnine...).

Naletel sem na gluha ušesa. :)

Zgodovina sprememb…

jarre ::

Stepni volk: Nemogoče, da ti obe banki ne želita prenehati pošiljati izpiske!

Ok. Jasno, verjamem temu kar si napisal, toda ti banki si pa res upata! Sam imam TRR v Abanki in Probanki. Izpiskov mi ne pošilja nobena od njiju. Na Abanki sem nekoč davno, ko sem se odločil za on-line poslovanje in uporabo takrat še tekočega računa, enostavno rekel, da ne potrebujem mesečnih izpiskov in je bila zadeva urejena. Na obeh TRR imam možnost, da to spet aktiviram, če bi želel.

Mislim, da boš moral stopiti do svoje bančne enote, zahtevati referentko ali nekoga, ki si lahko vzame nekaj časa zate in zahtevati, da ne želiš več prejemati izpiskov. Hm... sam se do bančnih svetovalcev obnašam enako kot do prodajalcev, komercialistov, ki ponujajo dražje, luksuzne storitve/blago. Tudi oni "ponujajo". Torej... se naj malce potrudijo. Za zdaj imam odlične izkušnje z bančniki v obeh bankah.

Ah, ja. Še dodatek k temi. Banke so se kartelno dogovorile za strošek dviga gotovine, kar pa ne bodo priznale, čeprav se insiderji samo sladko nasmihajo. Zadeva se je pripravljala že več kot pol leta. Potrošnikom so dali odprto možnost, da jim ne zaračunajo dvig denarja na svojih bankomatih. Večina jih je že dolgo označenih, oziroma se na zaslonih pojavi znak banke, ko vložimo kartico tako, da se ne moremo izgovarjati, da ne vemo na bankomatu katere banke smo dvignili gotovino.

Zaračunavanje dviga gotovine na bankomatih druge banke je splošna praksa povsod v tujini. Preverite, če se motim. Slovenske banke se pač prilagajajo evropskemu bančnemu trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

Utk ::

Ja seveda da ti bojo nehali pošiljat, če nočeš tega, ampak bojo zaradi tega "stroški vodenja računa" nižji?:) Težko...

Stepni Volk ::

jarre - je ze CrniE odgovoril: Gluha ušesa v tem smilslu, da banka noče znižati "stroške vodenja računa", čeprav ne želiš prejemati mesečnih izpiskov. Ti stroški bi morali biti zmanjšani vsaj za: izpis, papir, kuverto in pisemsko znamko.

Stroške delovne sile, ki jo ne bi potrebovali (če bi bilo več takšnih kot jaz in ti), jim podarim... sem dobrega srca :)
Da ne govorim o dobrm občutku, ko veš, da bodo posekali toliko manj dreves za nepotrebno papirologijo.

P.S. Ista zgodba s Telekomom, SIOLom in Mobitelom, ko so mi začeli pošiljati skupno položnico a vse tri postavke. Poslal sem jim dopis, da naj mi potem tudi znižajo naročnino za razliko od 3 poštnin, 3 kuvert, 3 izpisov, 3 položnic do ene same.
Gluha ušesa.
Predlagal sem, da vsak profitira pol.
Gluha ušesa.
OK. Zahteval sem, da mi jih pošiljajo vsako položnico posebej. Oni so na slabšem, jaz sem na istem.

Zgodovina sprememb…

jarre ::

Stepni volk: razumem. Sorry. Slabo sem prebral tvoj prejšnji odgovor oziroma mnenje.

Hm... sam sem eni od obeh bank poslal elektronsko pismo, da me druga banka vabi v svoj "kljub", če prenesem nakazovanje plače na TRR pri njej. "Klub" mi ponuja določene brezplačne storitve (Jasno. Vem, da je vse skupaj že nekje "zaračunano", plačano), med drugim tudi brezplačno svetovanje njihovega davčnega svetovalca pri dohodnini, brezplačni nasveti glede vlaganja v vrednostne papirje, nižje obrestne mere (možnost "dodatnega" pogajanja) pri morebitnih kreditih,...

No, bil sem zelo presenečen, ko so me čez dva dni poklicali, poslali še elektronsko pošto, da me tudi oni vabijo na sestanek kjer mi bodo predstavili svoje možnosti in svojo ponudbo. Vem, da je to samo kapljica v primerjavi s tistim kar bi MORALE banke v 21. stoletju početi, toda...

Očitno bomo morali uporabniki/kupci njihovih storitev pričeti bolj trdo nastopati do njih. Vsi prodajalci dražjega, luksuznega blaga nenehno ponujajo "akcije", popuste, nadgrajeno blago za enako ceno, kot osnovni model, še dodaten popust za gotovino. Kaj pa banke?! Pfff. Največ kar zmorejo je 7.000,00 -15.000,00 zastonjskih malenkosti, ki ti jih bodo ponudili tako in tako (mislim, na brezplačno uporabo bančnih kartic, debetnih kartic, internetnega bančništva, odprtja TRR - ampak samo za eno leto). Banke same niti pod razno ne bodo pričele z "akcijami". Mi, potrošniki, uporabniki njihovih storitev jih moramo prisiliti v to!! Ko se bodo banke (pišem posplošeno) pričele zavedati, da je en jezen in nezadovoljen kupec slab za dobro ime banke, potem bo drugače. Dokler pa je povpraševanje po njihovih slabih (dejansko so storitve slovenskih bank "slabe", oziroma zelo nizke v primerjavi s storitvami tujih bank) storitvah večje od ponudbe, ne bodo niti z mezincem mignili.

Enako je tudi pri vseh napol monopolnih podjetjih. Očitno bo potrebno še sto in stokrat ponoviti, da mečejo denar stran s tiskanjem položnic, pošiljanjem pošte. Počasi se bo nato premaknilo. Seveda se bodo nato tolkli po prsih kako pametni in neverjetno sposobni so...

Imagination ::

@ jarre
"Zaračunavanje dviga gotovine na bankomatih druge banke je splošna praksa povsod v tujini. Preverite, če se motim"

V 6 državah v Evro območju poznajo in izvajajo to zadevo.

"Ko se bodo banke (pišem posplošeno) pričele zavedati, da je en jezen in nezadovoljen kupec slab za dobro ime banke, potem bo drugače."

Kot na primer Sigma, ko je bil osip strank iz NLB-ja zanemarljiv? Ljudje niso temu nakljonjeni!
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038169 (16325) sbawe64
»

2,2 € za menjavo PIN kode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6415427 (5381) crniangeo
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452111 (28846) MrStein
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4024707 (18197) fosil
»

Banke dražijo storitve! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14413144 (9627) dimko

Več podobnih tem