» »

Slaba linija

Slaba linija

Ciklamen ::

Čaos.

V zadnjih dveh tednih sem opazil drastični padec hitrosti interneta, zato sem se danes odločil poklicat na Amis, da vidim kaj bodo povedali kaj je narobe. Kličem in tipo mi pove, da so oni zmanjšali hitrost interneta iz prvotnih 4 mbps na 3 mbps. Malo sem postrani gledal, ampak dobro češ bile so napake na liniji in so se za to odločili.

Problem nastane, da imamo na linijo vezano še IPTV, kar pomeni da gre 2.5 mbps samo za TV, ostane mi še 0.5 mbps torej za internet. To se mi v letu 2014 zdi rahlo neopravičljivo/nespremenljivo. Ne živim v rovtah, ne živim niti tako daleč iz mesta (recimo kakšne 2-3 kilometre), se pa nahajam na območju Ptuja.

Kaj naj naredim? Oddaljeni smo zelo daleč od centrale, mi je pa tipo danes rekel da druga kot počakat na kakšno bližnjo centralo ne preostane.

Naj grem klicarit na Telekom ali kakšnega kabelskega ponudnika? Zanimivo mi je predvsem to, da je v sosednjo ulico potegnjena optika, k nam pa ne...
- End of the Post ->

lonewolf_ ::

vsaj pozanimaj se, povprašaj malo sosede, če bi radi imeli optiko pa peljite stvar naprej.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Ciklamen ::

To sem pozabil dodat ja, vecina sosedov je starejsih/jim bi bilo vseeno ce se kaj ukrene ali ne. Bom malo poklical na telekom ce majo kake plane, da vidim kaj se da nardit
- End of the Post ->

hojnikb ::

A kablske nimate potegnjene ?
#brezpodpisa

detroit ::

Jst sm imel sprva 10mbit, potem 8, potem 1, potem pa sem se zmenil za dve televiziji in je čudežno prišlo na 8mb nazaj:) Sicer pa v ostalih primerih ne morem nič slabega povedat čez Amis, več pozitivnih kot negativnih.
Skero

Tilen ::

Hitrost je bila najverjetneje zmanjšana, ker si prijavil napako zaradi težav z IPTV?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

detroit ::

tudi jst tako mislim:) jst sm prijavljal pa napake za padanje linije (sinhronizacija modema blabla). In zahvaljujoč ^^^^^^^^temu zgoraj smo uspešno rešili. Tako da pivo v dobrem ko boš okol BTCja LJ:)
Skero

Ciklamen ::

hojnikb, kablske ni potegnjene, vsaj ne do nas (pa tudi mislim da v ulici ne), detroit, nimam nič slabega povedat čez Amis, ker dejansko vse deluje kot mora. Ne vem kdaj mi je nazadnje padel internet, da ga nisem mogel uporabljat :)

Nisem ta post namenil kritiki Amisu, pač pa kaj naj v mojem primeru naredim. Jutri kličem na telekom da vidim kaj mi bodo še tam rekli, pa kličem še teleing da pride kdo pogledat koliko bi stalo, da potegnejo kablsko.
- End of the Post ->


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1883566591 (2075) Netrunner
»

TV prepolovi hitrost interneta

Oddelek: Omrežja in internet
254494 (3765) xda develope
»

Amis težave (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8213063 (7451) Cowboy6
»

internet - padec hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544492 (3941) hojnikb
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748625 (5751) VASkO

Več podobnih tem