» »

Šibka jakost signala

Šibka jakost signala

Lupus ::

Zdravo vsi skupaj,

najprej, upam, da sem objavil vprašanje na pravilno mesto :P. No, imam težavo z jakostjo internetnega signala in me zanima ali mi lahko svetujete pri rešitvi problema. Stanje je takšno: router se nahaja v dnevni sobi in namizni računalnik se nahaja prb. 15 m stran (pomeni- 3 sobe in debeli zidovi). Moč signala je max. 2-3 črtice. Router, ki ga uporabljam je ASUS WRT160N, na pc-ju pa imam USB-WIFI kartico ASUS N-53. Povezava je slaba in konstantno zgubljam signal, zato bi to rad nekako popravil.
Napeljava kabla na žalost ne pride v poštev, ker bi ga moral potegniti skozi 3 sobe. Poskusil sem že sledeče reči:
1) Moč routerja sem navil na max dovoljeno
2) Z repeaterjem je signal res boljši, vendar pa je bandwith manj kot pol

Svetovalo se mi je, naj nabavim še en router, ga priklopim na pc in nastavim na hybrid način. Na žalost mi ni čisto jasno kaj bi moral narediti in kateri router je za to primeren. Hkrati sem zasledil, da je tudi možno nabaviti power line adapterje. A so kaj prida?

Za pripombe in pomoč bom zelo hvaležen.

Lp,
Lupus

FX6300B ::

boljše antene in ali imaš prenosnik ali namizni ker če imaš namizni bi bilo bolj pametno kot usb pci kartica 1. boljša antena 2. hitrejša povezava

lonewolf_ ::

Ali pa kaj takega, če imaš vtičnice tu in tam na isti fazi.
http://www.cyberport.de/allnet-all16825...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Lupus ::

@ FX6300B
Namizni pc je, težava s pci kartico je, da imam pc skoraj v kotu (ne morem prestaviti), zaradi tega dvomim, da bi kartica pomagala. Btw, kišta ima zgoraj usb potre, tako da wifi usb že postavljen navzgor.

@ mstrms1
Sem gledal različne modele, vednar ne vem kako se to obnese. Imaš morebiti kakšne izkužnje? (pri routerju je vtičnica, v sobi s pc-jem pcju pa imam kanal napeljan s 6-timi, a bi vseeno delalo?)
Lupus

lonewolf_ ::

Kolikor jaz razumem glede teh adapterjev v vtičnici, potrebuješ samo isto fazo na obeh vtičnicah.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Lupus ::

Hvala za odgovor, sem malo pogledal ocene za te powerline adaptorje na amazonu. Med drugim sem videl, da se so ljudje pritožili nad kratko življenjsko dobo teh reči. A ima kdo izkušnje oz. še kakšen drug predlog? Hvala.
Lupus

Mavrik ::

Če so ti powerline adapterji predragi pač zvrtaj luknjo in potegni ethernet kabel. To je EDINI zansljivi način kako spraviti veliko pasovne širine čez stene. Čaranje z WDSi in routerji je metanje tvojega denarja in časa stran.

Ne moreš pač visoke pasovne širine spravljati čez debele stene s poceni opremo. Nabijanje moči signala ti samo povečuje šum zaradi segrevanja oddajnikov in samo slabšaš situacijo. Da o tem, da ti to ne spreminja moči oddajanja računalnika niti ne govorim.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Spajky ::

Lupus je izjavil:

..ljudje pritožili nad kratko življenjsko dobo teh reči...
Ker niso dali vmes prenapetostne zaščite (nekateri ne delajo preko teh zadev) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lupus ::

Hvala za informativne odgovore. Če bi stalo nekaj več sem pripravljen plačati, samo da se uredi :D. Če pravite, da je powerline edina možnost, bi potemtakem potreboval malo pomoči pri izbiri :P. Ne bi rad pisal nove teme za isto reč, zato bom kar tu vprašal

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Ta se mi je zdel v redu. Kaj menite? Je potrebno paziti na kaj posebnega? Hvala.
Lupus

Spajky ::

v Ho*erju so cenejši podobni ... preveri ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Daniel ::

Ali pa kakšen Mikrotik z močnejšim WiFi, če te ne moti močnejši oddajnik v hiši.

npr.:
http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...

ali

http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...

Malo poglej okrog, morda so kje še kaj cenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Lupus ::

Zdravo,

našel sem tega, a menite, da se splača?
http://www.amazon.de/TP-Link-TL-WPA4220...

Hvala in lp,
Lupus

Spajky ::

Na wifi ruterčku zmanjšaj bitno hitrost wifi povezave na fixno, prvo hitrejšo od tvoje internetne; navijanje moči zna bit kontraproduktivno! Tvoj ruterček nima zunanjih antenc, kar je bolj tako (finta samo dizajn) ... Najdi čimnižji nezasedeni kanal ...pa ni treba kupovat novih stvari. Ključek pa postavi na kabeljčku čimvišje proti ruterčku.
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lupus ::

Groza ... ko sem pisal post sem se zmotil v ruterju (imam starega, ki je res wrt160 linksystem, imel sem ga v mislih, ker je baje možno nastaviti 2 routerja tako, da imaš enega kot hybrid in na pc-povezan, no za wrt160 to na žalost ni možno), ampak v uporabi pa imam RT-N66U (ASUS). Torej tega - http://www.asus.com/Networking/RTN66U/

Kot rečeno, na amazonu je tisti powerline adapter za 50€. Asusa (router) sem že poskušal premeščati in najti najboljšo lokacijo. Usb wifi pa je že postavljen tako, da je kvišku usmerjen (torej pc-ima na zgornji strani usb-porte). Ne vem, če lahko še karkoli naredim, da izboljšam trenutno stanje (razen, da nabavim powerline adapter etc.).
Lupus

Spajky ::

Če ključek stoji ko štanga navzgor v ohišju, ga priklopi preko kabla in postavi vodoravno ! in po širini vertikalno in z usb konektorjem v smeri nasproti ruterčka ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Skooram ::

Če imaš možnost daj router na zunanjo stran na steno.. Ter računalnik čim bližje oknu. Tako sem jaz naredil in mi je vleklo prek ceste do sosedov kar je nekje 50m če ne več. Lep pozdrav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
234522 (3305) Spajky
»

WiFi na površini 1,75 hektarja - nasvet

Oddelek: Omrežja in internet
425550 (3767) Daniel
»

Wifi USB Adapter Alfa

Oddelek: Kaj kupiti
202130 (1907) Daniel
»

USB wireless antena

Oddelek: Pomoč in nasveti
161304 (1084) blackbfm
»

Problem z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
181315 (982) whiteghosted

Več podobnih tem