» »

Kaj se zgodi ce drzava zapusti Euro

Kaj se zgodi ce drzava zapusti Euro

max00slo ::

Zanima me... kaj se bi zgodilo z valuto ter mogoce krediti euribor ob izhodu drzave iz obmocja euro? Recimo sedaj je nekaj govora o brexit ... torej obstaja moznost da kaksna drzava odide iz eu obmocja.
Si non confectus, non reficiat.

Tilen ::

Še vedno boš dolžan v EUR, le težje boš odplačeval, ker bo tvoji valuti padla vrednost, tako kot se sedaj dogaja s funtom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

McHusch ::

Tilen, to se pa jaz ne strinjam čisto. Krediti v tujini so jasna zadeva, ostanejo v evrih.

Krediti pri domačijskih bankah so pa zelo drugačna pesem in glede na že videno v zadnjih letih, je po mojem nemogoče reči, kaj bi se zgodilo. :-)

maco-maco ::

Nekaj je EU, drugo pa €.
Kaj?

K3kec ::

OP, nevem a si samo debil ali troll, skratka mešaš EU in EMU, UK je članica EU vendar ni članica EMU, tako da pri njih bo valuta ostala ista, problem postane če je članica tako EU in EMU, mehanizma za iztop iz evra ni.
Nebi ravno zaupal McHuschu glede njegovega mnenja.... vsekakor pa bi Nemčija lažje uvedla DM kot Slovenija nazaj SIT.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Enterprise ()

#000000 ::

Zapistila SLO EU ali izgubila evro valuto, rezultat bo enak, vse ampak vse se bo podražilo za 30% na začetku :)

kixs ::

Ce imas kredit pri domaci banki, se bi, ob prehodu, naredila konverzija v domaco valuto in bi naprej odplaceval v domaci valuti. Enako kot se je zgodilo ob prehodu na Evre.

Furbo ::

K3kec je izjavil:

OP, nevem a si samo debil ali troll, skratka mešaš EU in EMU, UK je članica EU vendar ni članica EMU, tako da pri njih bo valuta ostala ista, problem postane če je članica tako EU in EMU, mehanizma za iztop iz evra ni.
Nebi ravno zaupal McHuschu glede njegovega mnenja.... vsekakor pa bi Nemčija lažje uvedla DM kot Slovenija nazaj SIT.

Saj tudi mehanizma za izstop iz YU ni bilo, nobena zveza držav ni ustanovljena z mislijo na propad... kar pa še ne pomeni, da se ne bo zgodil. Tudi EU bo nekega dne razpadla.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

K3kec ::

Furbo je izjavil:


Saj tudi mehanizma za izstop iz YU ni bilo, nobena zveza držav ni ustanovljena z mislijo na propad... kar pa še ne pomeni, da se ne bo zgodil. Tudi EU bo nekega dne razpadla.

Ne, mešaš zadeve, za iztop iz EU obstaja določen pravilnik ,medtem ko za iztop iz EMU tega ni(in je vrjetno bolj kompliciran).

mtosev ::

Moje mnenje je, da UK ne bo zapustil EUja. S tem bi največ naškodili sami sebi.
Okoli propada EUja pa mislim, da se to zagotovo ne bo zgodilo naslednjih 30-40let, za več pa si ne upam trditi, ker ne vem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Smurf ::

mtosev je izjavil:

Moje mnenje je, da UK ne bo zapustil EUja. S tem bi največ naškodili sami sebi.
Okoli propada EUja pa mislim, da se to zagotovo ne bo zgodilo naslednjih 30-40let, za več pa si ne upam trditi, ker ne vem.

Da si bodo naredili vec skode je slab argument, ker ne bo glasoval razum, ampak laicna javnost, ki je trenutno precej anti-EU naravnana.

Thuban ::

EU je trenutno trapasta s svojo bebavo pridite_Migranti politiko. UK pa je zelo anti-migracijsko naravnana. Verjetnost, da se odločijo zapustiti ta idiotizem je tako precej visoka.

mtosev je izjavil:

Okoli propada EUja pa mislim, da se to zagotovo ne bo zgodilo naslednjih 30-40let, za več pa si ne upam trditi, ker ne vem.


ne bo se zgodilo ker je premalo odločnih držav. Če država postane preveč odločna pa začne razmišljat o izstopu kot zdaj UK.

Toliko časa bo dokler bomo govorlii o državah znotraj EU. EU bi morala biti ena ogromna država, da bi se narodna mentaliteta gradila, kot je to v Ameriki. Dokler pa smo mi slovenci in se zajebavamo s hrvati glede meje in z avstrijci glede Lipice, ker je pač "naša" itd itd itd pa stvar nima neke funkcionalne uporabnosti.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

mtosev ::

Smurf je izjavil:

mtosev je izjavil:

Moje mnenje je, da UK ne bo zapustil EUja. S tem bi največ naškodili sami sebi.
Okoli propada EUja pa mislim, da se to zagotovo ne bo zgodilo naslednjih 30-40let, za več pa si ne upam trditi, ker ne vem.

Da si bodo naredili vec skode je slab argument, ker ne bo glasoval razum, ampak laicna javnost, ki je trenutno precej anti-EU naravnana.
Če na nivoju UK glasujejo za to, da gredo ven izgubijo škotsko skoraj zagotovo. Škoti so rekli, če preostanek UKja glasuje za izstop, da bodo oni imeli nov referendum, da škotska zapusti UK in postane neodvisna država. Podpora za EU je na škotskem okoli 65-70% po podatkih kateri so na voljo na wikipediji. Dobro se bodo britanci zajebali, če se odločijo za izstop
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kixs ::

Thuban je izjavil:

EU je trenutno trapasta s svojo bebavo pridite_Migranti politiko. UK pa je zelo anti-migracijsko naravnana. Verjetnost, da se odločijo zapustiti ta idiotizem je tako precej visoka.

mtosev je izjavil:

Okoli propada EUja pa mislim, da se to zagotovo ne bo zgodilo naslednjih 30-40let, za več pa si ne upam trditi, ker ne vem.


ne bo se zgodilo ker je premalo odločnih držav. Če država postane preveč odločna pa začne razmišljat o izstopu kot zdaj UK.

Toliko časa bo dokler bomo govorlii o državah znotraj EU. EU bi morala biti ena ogromna država, da bi se narodna mentaliteta gradila, kot je to v Ameriki. Dokler pa smo mi slovenci in se zajebavamo s hrvati glede meje in z avstrijci glede Lipice, ker je pač "naša" itd itd itd pa stvar nima neke funkcionalne uporabnosti.


Ne mores primerjat ZDA in Evrope. ZDA je mesanica narodov ze od zacetka (ko so pometli z indijanci). Evropa pa ima nacionalne meje in narode v drzavah. Evropskega naroda se nekaj casa ne bo, ce sploh kdaj.

Tilen ::

McHusch je izjavil:

Tilen, to se pa jaz ne strinjam čisto. Krediti v tujini so jasna zadeva, ostanejo v evrih.

Krediti pri domačijskih bankah so pa zelo drugačna pesem in glede na že videno v zadnjih letih, je po mojem nemogoče reči, kaj bi se zgodilo. :-)

Seveda ostanejo v EUR, samo če se ti odcepiš, kot recimo VB, boš ta kredit težje plačal, ker boš vračal v EUR, kateri je pridobil proti GBP. Tudi v primeru konverzije na dan odcepitve nisi veliko profitiral. V bistvu bi profitiral samo v primeru, če bi GBP še naprej izgubljal na vrednosti.

Mimogrede, Združenje Frank je že izgubilo prve tožbe, če si ciljal kaj v tej smeri.

kixs je izjavil:

Ce imas kredit pri domaci banki, se bi, ob prehodu, naredila konverzija v domaco valuto in bi naprej odplaceval v domaci valuti. Enako kot se je zgodilo ob prehodu na Evre.

Na dan prehoda. Ko tvoja valuta enkrat že izgubi na vrednosti, to ni več toliko pomembno.


Primer:

2010 imamo 100 enot kredita v EUR, odplačujemo z GBP. 1 EUR je namišljeno vreden 0.5 GBP.
2016 se VB odcepi, 1 EUR je vreden 1 GBP.
2016 se kredit v EUR pretvori v GBP 1:1.

V tem primeru torej sploh ni več pomembno, ali se kredit pretvori ali ne. Pomembno je samo v primeru, če bi vedeli, da bo GBP še upadal in bo čez leto dni 1 EUR vreden 1.5 GBP.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

nikjozo ::

"UK pa je zelo anti-migracijsko naravnana. Verjetnost, da se odločijo zapustiti ta idiotizem je tako precej visoka."

V UK ima veliko prebivalstveno težo 18 miljonski London z okolico, ki jim daje kruh,delo in izobrazbo.

London je zelo mešan kar se tiče narodnosti in migracij tako da so "Londončani" naklonjeni obstanku v EU. In tudi trenutna predankete kažejo okoli 51% za obstanek, ter 40 za brexit.

Thuban ::

50 za obstanek in 40 za izhod so zelo trhla tla.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

kixs ::

Tilen je izjavil:

McHusch je izjavil:

Tilen, to se pa jaz ne strinjam čisto. Krediti v tujini so jasna zadeva, ostanejo v evrih.

Krediti pri domačijskih bankah so pa zelo drugačna pesem in glede na že videno v zadnjih letih, je po mojem nemogoče reči, kaj bi se zgodilo. :-)

Seveda ostanejo v EUR, samo če se ti odcepiš, kot recimo VB, boš ta kredit težje plačal, ker boš vračal v EUR, kateri je pridobil proti GBP. Tudi v primeru konverzije na dan odcepitve nisi veliko profitiral. V bistvu bi profitiral samo v primeru, če bi GBP še naprej izgubljal na vrednosti.

Mimogrede, Združenje Frank, je že izgubilo prve tožbe, če si ciljal kaj v tej smeri.

kixs je izjavil:

Ce imas kredit pri domaci banki, se bi, ob prehodu, naredila konverzija v domaco valuto in bi naprej odplaceval v domaci valuti. Enako kot se je zgodilo ob prehodu na Evre.

Na dan prehoda. Ko tvoja valuta enkrat že izgubi na vrednosti, to ni več toliko pomembno.


Primer:

2010 imamo 100 enot kredita v EUR, odplačujemo z GBP. 1 EUR je namišljeno vreden 0.5 GBP.
2016 se VB odcepi, 1 EUR je vreden 1 GBP.
2016 se kredit v EUR pretvori v GBP 1:1.

V tem primeru torej sploh ni več pomembno, ali se kredit pretvori ali ne. Pomembno je samo v primeru, če bi vedeli, da bo GBP še upadal in bo čez leto dni 1 EUR vreden 1.5 GBP.


Mesas malo hruske in jabolka ;)

VB bi se odcepila iz EU. Ona ze ima svojo valuto. Ze bi mi sli nazaj na SIT, bi tecaj morali na novo nastavit in tisti bi veljal ob uradnem prehodu. Trenutno SIT-a ni.

Tilen ::

VB že ima svojo valuto in pred odcepom pade vrednost za 20% proti valuti v kateri imaš kredit. Kako ti vidiš, da bi lahko to pozitivno rešil, proti kreditodajalcu?

"Na novo" nastavimo tečaj GBP2 kar 1:2 proti EUR ane? :))

Če ga ne spreminjamo, imamo tako, kot je. 20% off. Kaj bi v tvojem primeru lahko VB nastavljala na novo proti kreditih v EUR? V primeru konverzije na dan odcepitve si še vedno 20% off.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Furbo ::

K3kec je izjavil:

Furbo je izjavil:


Saj tudi mehanizma za izstop iz YU ni bilo, nobena zveza držav ni ustanovljena z mislijo na propad... kar pa še ne pomeni, da se ne bo zgodil. Tudi EU bo nekega dne razpadla.

Ne, mešaš zadeve, za iztop iz EU obstaja določen pravilnik ,medtem ko za iztop iz EMU tega ni(in je vrjetno bolj kompliciran).

Aja PRAVILNIK je, no potem smo pa varni. Ker mimo PRAVILNIKA pač ne gre. Sem pa res naiven. Papirnat denar pa res še nikoli ni propadel v zgodovini človeštva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kixs ::

Tilen je izjavil:

VB že ima svojo valuto in pred odcepom pade vrednost za 20% proti valuti v kateri imaš kredit. Kako ti vidiš, da bi lahko to pozitivno rešil, proti kreditodajalcu?

"Na novo" nastavimo tečaj GBP2 kar 1:2 proti EUR ane? :))

Če ga ne spreminjamo, imamo tako, kot je. 20% off. Kaj bi v tvojem primeru lahko VB nastavljala na novo proti kreditih v EUR? V primeru konverzije na dan odcepitve si še vedno 20% off.


Js se sploh ne ukvarjam z anglezi. Jasno, da se tecaj giblje glede na trenutno dogajanje. Zato je tudi najbolj "varno" jemati kredit v domaci valuti.

Sem pa OP-a razumel, kaj bi bilo, ce bi mi sli iz EMU. Zato pravim, da bi bilo potrebno "na novo" dolociti referencni tecaj. Razen, ce bi veljal kar zadnji 239,64SIT = 1EUR.

Smurf ::

mtosev je izjavil:

Če na nivoju UK glasujejo za to, da gredo ven izgubijo škotsko skoraj zagotovo. Škoti so rekli, če preostanek UKja glasuje za izstop, da bodo oni imeli nov referendum, da škotska zapusti UK in postane neodvisna država. Podpora za EU je na škotskem okoli 65-70% po podatkih kateri so na voljo na wikipediji. Dobro se bodo britanci zajebali, če se odločijo za izstop

Skotov je 10x manj kot anglezov, torej ne bodo imeli neke velike besede pri glasovanju. Vecina pro-breexit volivcev pa itak ni sposobna natuhtati kaksne politicne in ekonomske posledice bi iztop pomenil. Videno ze velikokrat.

Saj nekaj podobnega se sedaj dogaja v ameriki.

mtosev ::

Seveda, da škoti ne bodo tisti kateri dobo odločili EU al ne eu. Bodo pa odločali o odcepitvi, če pride do brexita.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Furbo ::

Že v tretjem odstavku piše, da se lahko obide tisti PRAVILNIK, če država zapusti EU in EMU in se takoj vrne nazaj v EU. Big deal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037919 (16075) sbawe64
»

Kredit vezan na švicarske franke (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1693241819 (128971) perci
»

Mesečno varčevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629476 (24682) jype
»

prenos stanovanjskega kredita iz CHF v EUR

Oddelek: Loža
317581 (3558) samotest
»

V kateri valuti varčevati?

Oddelek: Loža
4410951 (9509) Tilen

Več podobnih tem