» »

Najboljši Windowsi!

Najboljši Windowsi!

El Toro ::

Zdravo!

Mene zanima od vas računalniških mojstrov kateri windowsi bi najbolj delovali na računalniku z zmogljivostmi:
PROCESOR: Intel Core i7-2600 CPU 3.40GHz
RAM: 8 GB
Izvajalec: Lenovo
Grafična kartica vem da je 2 GB.


Do zdaj sem imel Windows 7 ki je tudi bil original nasnet gorej, zdaj moram formatirati računalnik ker se je nabralo veliko datotek in tudi kašen virus.

Računalnik uporabljam za študij in tudi za igre zato bi potreboval zmogljive windowse.

Vse predloge prosim da napišete spodaj.

Janac ::

Izvajalec?

WIndows 8.1 Pro IMHO.

El Toro ::

firma je izvajalec :D

Riff ::

win 7 ultimate 64bit

hojnikb ::

win8.1
Vse starejše je brezveze, ker lahko z malo tweaki narediš stvar enako kot win7
#brezpodpisa

gddr85 ::

Windowsi niso zmogljivi, zmogljive so samo komponente, od katerih je odvisno, kolk so sposobne gnat špile ipd.

Mipe ::

Samo najsodobnejši Windowsi s podporo lahko najbolje izkoristijo novejše komponente. Za Win XP boš bolj težko našel spodobne driverje, recimo.

noob96 ::

Win 8.1 butneš gor

negotiator ::

Če ti osmica diši, drugače sedmica (ki mi je osebno boljša). Seveda 64bit različica.
All easy problems have already been solved.

dzinks63 ::

V računalnik dodaj SSD in windows 7 ali 8.1 instaliraj nanj, oba bosta letela.

...:TOMI:... ::

Če imaš original licenco za W7, naloži W7.

Lahko uporbiš recovery medije ali pa bootaš iz Lenovo particije in na novo inštaliraš sistem.
Tomi

Sami ::

Win 7 Ultimate 64-bit...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

radmannsdorf ::

win 8.1 + classic shell.

Zgodovina sprememb…

Sami ::

radmannsdorf je izjavil:

win 8.1 + classic shell.


Tudi tole bi bila opcija, zgleda bolj pregledno in uporabno kot običajni win 8.1.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

RejZoR ::

Windows 8.1 + RocketDock

Se pa mi je Metro start do neke mere prikupil. Brez "Hyper for Youtube" si skor ne predstavljam več gledanja Youtube, ker je vmesnik v brskalniku tko jebeno gnilo počasen, da znoriš zraven. Medtem ko Hyper deluje svileno gladko na istem low end sistemu. Pa še sam vmesnik je izjemno posrečen in pametno urejen, da mi je gledanje novih naročenih posnetkov res udobno početje napram skrajno nepregledni zmedi od spletnega vemsnika prava muka. Mogoče je bil Windows 8 v vanilla izvedbi zanič, ampak tole sedaj pa je super zadeva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BorutK-73 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Če imaš original licenco za W7, naloži W7.

Lahko uporbiš recovery medije ali pa bootaš iz Lenovo particije in na novo inštaliraš sistem.

Se strinjam, brezveze kupovat nove windowse kjer ne boš veliko pridobil.

solatko ::

Fantje - Windows je operacijski sistem in v računalniku deluje windows v eni verziji, linux, android, DOS in ne windowsi, linuxi, androidi, DOS-i.
El Toro - Ne rabiš na novo instalirat sistema, saj se da vse očistit. Uporabi google in kakšno namensko orodje in v pol ure boš imel sistem očiščen in enako odziven, kot prej.

Lahko uporabiš tole -
http://www.iobit.com/advancedsystemcare...

Od orodij uporabiš uninstaler, ki je v tem sistemu vgrajen in najprej pomečeš ven vse neuporabne programe, očistiš iskalnike, potem daš pa še splošno čiščenje.....

Za viruse pa uporabiš

http://windows.microsoft.com/sl-si/wind...

potem pa sistem očistiš še z

http://www.superantispyware.com/

potegneš ga iz te strani, ker dobiš samo željeno, brez raznih komercialnih dodatkov

https://ninite.com/

Na tej strani imaš ogromno uporabnih programov, katere lahko potegneš dol naenkrat, samo kljukice postaviš na željeno in potrdiš odločitev. Ko poženeš instaler, gre vse naprej avtomatsko.
Delo krepa človeka

klinker ::

Ze preinstaled windowsi so en drek.
Vsekakor clean instal 7ke ali 8.1. Sam sem z 8.1 prav zadovoljen, kolko si pac z winsi lahko in na moji starini od laptopa s Turionom X2 in 2gb rama delajo super.
Se ena zadeva. Izklopi windows update ob prvem zagonu in prvo instaliraj proizvajalceve gonilnike in sele nato posodobi z win update.

@solatko
Vsi tej programcki so en srot ko je preinstalled ze zasvinjan windows gor. Clean install, security essentials, spybot in spyware blaster...se malo zdrave pameti pri surfanji itd, pa ne bos vec mel problemov z sistemom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

...:TOMI:... ::

Kako pa narediti clean install in ohraniti licenco, ki je priložena računalniku?
Tomi

solatko ::

Z uninstalerjem se prav lepo odstrani ves bloat, potem pa pač potegneš iz strani proizvajalca samo orodja, ki so pomembna za delovanje prenosnika.
Dela je cca 15 minut, je pa to vsekakor bolje, kot pa instal na legacy, kakšno travniško varianto, katere ti UEFI noče zagnat.
Niso pa vsi uporabniki experti, ki bi znali to naredit s potegom prave, čiste verzije win.
Vsak pa zna v uninstalerju poiskati programe proizvajalca na frišno instaliranem sistemu, preden dajo gor programe po svoji želji.

...:TOMI:... - Vsako čisto verzijo windows-a, se komot namesti namesto OEM verzije. Težje je iz tega narediti recovery particijo, ki ti povrne računalnik na prvo instalacijo.
Določene brand znamke imajo čisto verzijo na netu in jo potegneš dol, z uporabo servisne številke. S tako verzijo sistema, se registracije izvede avtomatsko, brez zahtev po ključu. Seveda verzija, ki je priložena računalniku.
Delo krepa človeka

Invictus ::

...:TOMI:... je izjavil:

Kako pa narediti clean install in ohraniti licenco, ki je priložena računalniku?

Če imaš kupljene OEM Windowse, potem imač licenšno kodo nalepljeno nekje na računalniku.

Dostikrat je znotraj ohišja, kjer imaš odstranljivo baterijo. Prepišeš v pravem trenutku ob inštalaciji in je to to.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Jaz sem imel enkrat ene clean, original windowse, pa sem hotel inštalirati na en prenosnik, pa mi je zavrnilo kodo. Zato sprašujem...

Deluje samo, če imaš številko Xyy pravilno. Se pravi, če imaš na kodi X12, lahko uporabiš disk X11, X12 ali X13. Kje dobiti ustrezne originalne diske z ustrezno številko je pa vprašanje. Travnik ni rešitev.

Tomi

...:TOMI:... ::

Pa še to, medij mora biti OEM ali DSP, samo ne vem, če bo šlo skozi z inštalacijo.
Tomi

5er--> ::

Če pa ne gre, izbereš telefonsko aktivacijo, se 2 minuti pogovarajaš z MS Slovenija, in stvar je rešena.

solatko ::

Invictus - Pri računalnikih z UEFI bios-om ni več nalepke in tudi ne medija. Sistem je prednaložen na particiji HDD-ja in ob zagonu ti ponudi v katerem jeziku, vse ostalo do privatnih nastavitev, poteka normalno. Iz večine firm, dobiš na željo DVD-je s sistemom z gonilniki in navodili, na podlagi service taga, kateri se ti prikaže v bios-u.
Če hočeš kodo, pogledaš v Everestu ali Aida-i64, potem lahko instaliraš iz kateregakoli medija, s čistim (brez dodatkov in cracka) sistemom, seveda pravo verzijo.

...:TOMI:... - Samo če je bila serijska uporabljena na več računalnikih, kot jih je predvidevala licenca ali, če si hotel instalirat OEM verzijo na drug računalnik.

5er--> - instalacija v okviru licenčne pogodbe!
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211306444 (3824) anjica
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420162 (3801) jedateruk

Poceni Windows?

Oddelek: Operacijski sistemi
488866 (7548) solatko
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16664148 (51506) MrStein
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237288 (20752) AlkaZar

Več podobnih tem