» »

407, ceed, cruze

407, ceed, cruze

anika87 ::

Kupujemo rabljen avto, pa se še nismo odločili za znamko. Všeč so nam:
• Peugeot 407, limuzina in karavan
• Kia ceed karavan
• Chevrolet cruze limuzina
Najbrž bomo kupili letnik 2007-2009. Ker še ne poznamo od bližje nobenega od teh modelov, me zanimajo vaše izkušnje. Prosim, če odgovarjate tisti, ki ste lastniki enega od teh konjičkov in mi poveste izkušnje, ker sva si z možem že ogromno nasvetov in mnenj prebrala… zato prosim tiste, ki radi pametujete, da mi ne smetite temo… 
Hvala in LP

RockyS ::

V cruza ne spraviš nič. Spredaj je zelo prostoren to pa je tudi vse. Na zadnjih sedež malo prostora, prtljažnik sicer velik ampak not ne dobiš večje škatle od gajbe pira (zaradi vrat).

Ceed OK, če ne vzameš prve serije (2009).

Oba v družini tak, da ne govorim na pamet.

GGGGG ::

Imam Cruza. Sicer je karavan, december 2013 2.0 dizl, naloadan, kolikor se pač Cruza da naloadati. Avto je za to ceno zelo soliden, jaz sem zelo zadovoljen zaenkrat.

Ampak je en problem. Ogromna razlika je med osnovnimi verzijami in tistimi boljše opremljenimi. Ne samo v dodatkih, ampak notranjost je pri LTZ opremi recimo čisto nekaj drugega kot pri osnovni.

Novejši letniki so tudi opazno boljše izdelani in imajo boljše materiale v notranjosti. Motorji so v novejših letnikih precej boljši. 1.6 in 1.8 bencinarjem bi se jaz izogibal, ker za svoje konje ne dajo veliko od sebe, pa relativno požrešni so. Poleg tega imajo vsi (tudi dizli če se ne motim, ampak nisem 100%) 5 stopenjski menjalnik.

S Kio nimam veliko izkušenj. Vem samo to, da ni ravno velika.

Jaz bi od teh treh vzel Peugeota (z motivservice garancijo, če je možno 2 letno). Sicer ima tudi svoje pomankljivosti, ampak IMHO dobiš več avta za zelo podobno ceno. Če bi se dalo, pa nobenega od teh :)

RejZoR ::

Cruze je bil sicer lušten avto ampak ja, tud kufer je mene zmotil. V i30-ko sem že zbasal pomivalni stroj brez posebnih težav pa tud pralne stroje in manjše hladilnike sem že vozil do sestavljenega stola za pisarno. Kar enako velja za Cee'd, sploh pa tle ko je karavan. V Cruzu ni šans. Peugeota bi se izognil že zarad tega ker je francoz. Pač imam predsodke, jebi ga. Torej če imaš namen kdaj sam prepeljat kaj večjega definitivno glej hatchbacke al pa karavane.

Pa pri Cruzu me je zmotil švoh motor. Po defaultu ima 1.6 mašino (bencinar), pa se mi je zdelo, kot da ne gre nikamor. Oblika je všečna in kabina nahitro bolj spominja na kakšnega BMW-ja kot pa na razred kjer se nahaja. Govorim za design, materiali pač niso isti...

Aja pa Chevrolet gre kmalu ven iz evrope (GM se bo fokusiral na Opla), servisi sicer še bojo ampak vprašanje kako bo pol z dobavljivostjo delov. Delno si jih sicer delijo z Oplom, ker sta oba od GM, ampak vseeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Glede peugeota 407...sam vozim 406 ze kar nekaj let in imam tko bolj mesane obcutke. Kar se tice prakticnosti, je odlicen avto, udoben, vozne lastnosti so nekaj srednjega, je pa pac tipicen francoz, vzdrzevanja je kar nekaj (sicer je avto star ze 12 let). Mi je pa vecina ljudi, ki je imela 406 in 407 rekla, da se slednji precej vec kvari in da je na splosno bolj problematicen.
Ce bi izbiral nekaj izmed treh omenjenih, bi izbral cim novejso kio ceed.
Je imel fotr kio, sicer eno malo starejso in boljsega (tako nezahtevnega in neproblematicnega) avta niti v sanjah nebi mogel dobit.

Malajlo ::

RejZoR je izjavil:

Cruze je bil sicer lušten avto ampak ja, tud kufer je mene zmotil. V i30-ko sem že zbasal pomivalni stroj brez posebnih težav pa tud pralne stroje in manjše hladilnike sem že vozil do sestavljenega stola za pisarno.

Pralne stroje sem že v twingotu vozil, pa še je bil plac za eno televizijo, ne rabiš imeti kombija za to.
Ceedka je p/p še najboljša. Pa oblika je končno nečemu podobna. 407 je pravzaprav zadnja opcija (že rajš citroena, če mors bit francoz).

Utk ::

Ja če imaš selitveni servis je to sigurno treba upoštevat preden kupiš avto.
Za nove hladilnike in podobno se pa ne spomnem kdaj sem nazadnje kaj sam vozil. Če že ni dostava zastonj, je 5 evrov, za ta denar se mi ga ne da niti tistih 40 centi dvignit v avto, da ne govorimo, če imaš do trgovine več kot 15 min vožnje, se že zaradi bencina ne splača.

GGGGG ::

Odvisno od načina uporabe. Ampak limuzine imajo res majhno odprtino zadaj. Ni treba voziti pralnih strojev in hladilnikov, lahko so problemi že pri kakšnem otroškem vozičku, boardu/smučkah, kolesu, kanti jupola...

Vsak pa načeloma sam presodi, koliko takih stvari bo vozil okoli.

Amdforce ::

Kot so zgoraj omenili:
-cruze ima slabo kvaliteto materialov
-407 je zelo udoben vendar se radi kvarijo
-kia naceloma zelo soliden avto, po udobjo nekje vmes med zgornjima, nima nekih posebnih tezav z ele in motorjem.

Imamo v firmi vse nastete, jaz bi vzel kio karavana, pezoja le v primeu nov z garancijo in ko jo je konec menjava za drugo vozilo.
Sicer pa imamo najboljse izkusnje s skodami.
Lp

duque ::

Dr_M je izjavil:

Glede peugeota 407...sam vozim 406 ze kar nekaj let in imam tko bolj mesane obcutke. Kar se tice prakticnosti, je odlicen avto, udoben, vozne lastnosti so nekaj srednjega, je pa pac tipicen francoz, vzdrzevanja je kar nekaj (sicer je avto star ze 12 let). Mi je pa vecina ljudi, ki je imela 406 in 407 rekla, da se slednji precej vec kvari in da je na splosno bolj problematicen.


težko rečem, če je res bolj problematičen (sem presedlal iz 406 1.8 bencinarja na 407 SW 2.0 Hdi). Pomoje obratno, ker mi je 406-ica srala na polno ... sem pa opazil na forumih, da imajo ljudje s prvimi letniki 407 ogromno čudnih težav (2004, 2005 letnik). Kasnejši letniki so solidni z znanimi hibami (vztrajnik, težave s servom ...)


Sicer ne vem, zakaj primerjaš 2 manjša avta z avtom klasičnega srednjega razreda (ekvivalent cruzu in ceedu bi bil 308 SW), ker sta oba cca 20-30 cm krajša od 407. Obenem ima 407 SW, navkljub 4.75m dolžine, sorazmerno majhen prtljažnik (in verjetno primerljiv z kio), poleg tega je težek avto (za normalno vožnjo rabiš 100 kw+).

RejZoR ::

Utk je izjavil:

Ja če imaš selitveni servis je to sigurno treba upoštevat preden kupiš avto.
Za nove hladilnike in podobno se pa ne spomnem kdaj sem nazadnje kaj sam vozil. Če že ni dostava zastonj, je 5 evrov, za ta denar se mi ga ne da niti tistih 40 centi dvignit v avto, da ne govorimo, če imaš do trgovine več kot 15 min vožnje, se že zaradi bencina ne splača.


Razen ko nekaj rabiš takoj ta moment, dostava je pa jutri al pa čez 2 dni... Verjemi, pride še kako preklemano prav če lahko kufer orenk odpreš kot 5 vrata. Pred časom sem kupu omenjen stol za pisarno. Bil je že sestavljen, samo zavit v folijo. A naj bi čakal dostavo al sem podrl sedeže in ga vrgu v avto. Problem rešen. Al pa dejasnko za gajbo piva. Boš tud za to imel dostavo, ker ne vem če jo lahko spraviš v kufer pri Cruzu. Ne rečem da je to absolutno obvezni pogoj ampak ko to enkrat imaš in vidiš kolikokrat ti pride prav je hudičevo težko it na karkoli drugega pa če izgleda še tko lepo kot limuzina.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Utk ::

Ja če primerjaš s karavanom, potem sigurno. Če rabiš karavana, ga pač rabiš. Med hatchbackom in limuzino z malo večjim prtljažnikom pa ni strašne razlike. Prvi ima večjo luknjo, drugi pa večjo kubatoro, tudi ta kdaj prav pride. V tem primeru mislim da bi za ceno ceed karavana dobil tudi cruza karavana, čeprav so prišli kasneje.

GGGGG ::

Sicer ne vem, zakaj primerjaš 2 manjša avta z avtom klasičnega srednjega razreda (ekvivalent cruzu in ceedu bi bil 308 SW), ker sta oba cca 20-30 cm krajša od 407.


P407 limo
4691 mm

P407 sw
4765 mm

Cruze limo
4597 mm

Cruze je večji kot mogoče zgleda na prvi pogled.

Dr_M ::

težko rečem, če je res bolj problematičen (sem presedlal iz 406 1.8 bencinarja na 407 SW 2.0 Hdi). Pomoje obratno, ker mi je 406-ica srala na polno ... sem pa opazil na forumih, da imajo ljudje s prvimi letniki 407 ogromno čudnih težav (2004, 2005 letnik). Kasnejši letniki so solidni z znanimi hibami (vztrajnik, težave s servom ...)


Meni se je tudi zdelo, da folk mal naklada, dokler nism pred kratkim od enga poba, ki dela na peugeot servisu, pa tudi doma imajo polno peugeotov, kupoval neke rezervne dele in sva malo padla v debato.
Sem mu povedal, kaj vse je bilo narobe, pa je na koncu rekel, da to ni se nic, 407 je se hujsi avto.

msjr ::

Imamo tri službene 407 SW diesel, eden od treh se je kar naprej kvaril in je hitro poginil, drugi se zdaj ko je starejši ~100.000 Km začel besno kvarit, tretji pa še kar ok deluje. Jest bi rekel, KIA Ceed karavan od vseh treh.

Steampunk ::

Med temi tremi absolutno kia ceed/hyundai i30. Dobesedno tankaj in vozi, če kupipš od vestnega lastnika, je kia še v garanciji.

Unknown_001 ::

Toyota Avensis ?
Toyota Corolla Verso?
Doma imamo sicer RAV4 ampak zelo kvalitetno narejena zadeva. Tudi znamka uživa nek sloves kvalitete kot večina japonskih in korejskih avtomobilov.

VW Passat - dobre izkušnje, precej opreme, prostoren, relativno zmogljiv avtomobil edino paziti je treba, saj marsikdo zelo slabo čuva tak avto ker živijo v prepričanju -> VW, to je traktor, to mora delat... Drugače pa zelo vredu avtromobil, pa če se da vzemte 1.9TDI, Manjše mašine (1.6TDI npr.) ne gledat ker za tak avto ki mora bit zmogljiv so dokaj podhranjene z močjo, skratka neprimerne.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za 22000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15317836 (12809) Timurlenk
»

Hyundai Accent, Kia Cerato, Chervolet Lacetti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
649885 (8741) Super Sonic
»

nakup avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18026506 (23334) ;-)
»

Nakup novega avta - nasvet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10217888 (15029) RejZoR
»

ceed ali cruze?

Oddelek: Loža
398464 (6641) keworkian

Več podobnih tem