» »

Nakup novega avta - nasvet

Nakup novega avta - nasvet

1
2
3

borut_p ::

Jaz ti predlagam, da greš na testno vožnjo in potem izbereš primenejšega. Po mojih izkušnjah je 105km premalo, konji pa na zgoraj niti niso omejeni :) vendar meni 140km zadostuje. Važen je tudi menjalnik, recimo meni nikakor ne ustrezajo hyundai menjalniki (pri udobnosti vožnje). Je pa iz specifikacij pospeška jasno vidno katera mašina je močnejša. Verjetno pa o porabi ni potrebno preveč govorit.

RejZoR ::

Hyundai Accent letnik 2001 je imel za moje pojme enega najboljših menjalnikov. Zelo majhen hod in tako mehko prestavljanje, da si ga samo dregnil pa je prestavilo. i30 ima malce tršega ampak je bolje definiran in ima isto kratki hod. Prestavljanje in njega udobnost pa je čist odvisna od tebe in ne od menjalnika.
Lahko prestavljaš agresivno, da po vsaki prestavi sune, lahko pa bolj ležerno, da sopotniki komaj čutijo, da si prestavil. Dobro poznam razliko, ker sam vozim na bolj agresivni način, kadar pa imam zadaj psa oz sopotnike pa vozim bolj ležerno, da jih ne premetava naokoli. Z istim avtom.

Avtomobili, ki uporabljajo DSG (dvojna sklopka) oz rev adjuster (avtomatično pred-prilagajanje obratov glede na izbrano prestavo) tega problema nimajo, ampak po drugi strani pa avtomobili, ki jih gleda povprečen folk teh zadev nima. Tako da je vse prepuščeno občutku voznika in s tem način kako se avto vozi.

Žal se za Cruza ne spomnim kakšen občutek je bil. Vozit ga je bilo sicer dost fajn, edino moč bencinskih motorjev (konkretno NA 1.6 v Base modelu me je mal razočaral). Npr trenutni i30 ima "samo" 1.4 in okoli 25 konjev manj ampak potegne orenk močno bolje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

IceIceBaby ::

Buggy, par dni nazaj sem kupil Astro s tem motorjem. Kam si ga dal čipat?

Močnejši motor ti ne pomaga nič, če v območju nizkih vrljajev nima nobene moči.


Cruze ima največji navor pri malo višjih obratih, ampak je overall toliko močnejši, da škoda v nobenem območju ni primerljiva.

Ker avto in mašina pa je to ?
2000rpm je precej nizko.


Precej turbo bencinarjev vleče že od tako nizkih obratov. Jaz imam med drugim tudi 1.6 THP (155 konjev serijsko) pa ima 240nm navora pri 1750 obratih. "Lepota" bencinarja je v tem, da je ta navor in max. moč na voljo vse do cca 6000, 6500 obratov.

Buggy ::

IceIceBaby je izjavil:

Buggy, par dni nazaj sem kupil Astro s tem motorjem. Kam si ga dal čipat?


IceIceBaby@ dvomim da gre za isti motor saj je GM imel te motorje zgolj v Vectra/Signum, Saab 9-3 in v US nizji varianti Cadillaca in Cobolta (v navezi z kompresorjem namesto turbine)
kodno ime pri oplu je Z20NET in SAAB-u B207...gre za motor (blok izhala iz Lotusa) kjer so odmicne gredi gnane s ketno ima low-presure turbino (0.7bara) in Trionic8 elektroniko.

ti imas po vsej verjetnosti Z20LET ki pa je cisto druga zasnova in ima jermenico...drugace pa sem tunal pri RSR

IceIceBaby ::

Moj je Z20LEL. Po moči sem sklepal, da gre za isto zadevo. Se moram jaz tudi v kratkem oglasiti pri RSR, ker je zadeva malo zaspana.

Buggy ::

jep...tvoj je potem "downgradan" Z20LET (200KM) motor. Na vsaj 200KM ga brez problemov mapiras.

IceIceBaby ::

Samo mapa je druga, "hardware" je identičen 200 konjski verziji. Gre na 230hp in cca 310nm navora brez problema. To pa že bo za silo :)

blaz_ ::

Morda je kdo že omenil (nisem zasledil), informativne stroške registracije, zavarovanja... pa lahko narediš tukaj: http://www.amzs.si/?podrocje=5
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

The Player ::

konkurenca je v avtoindustriji tako velika, da je pametno pogledati kaj ponuja alternativa in potem še razbrati + in -, vedeti moraš tudi kake imaš potrebe in koliko jih boš koristil.
Pred nakupom nujno testna vožnja, pametno je razmisliti tudi o nakupu rabljenega vozila in ostalih stroških.

mal si še poglej ostale modele avtov, npr. Mitsubishi lancer bi bil kar v redu, dokaj poštena cena, konji na nivoju, zakon oprema, da ne govorim o airbagu za kolena, ki še niso tako pogosti. Samo za agregat nisem prepričan čigav je, nekje sem zasledil da ni japonski, ampak VW, seveda se ne spomnim, ker sem to gledal že leta nazaj. Še pika na i, kupš rabljenega 2-3 leta pa ga dobiš za pol cene manj z ogromno opreme pa si zmagu.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=513...
Seveda še zmeraj poglej za druge alternative (kia, hyundai (še posebi i30 in novi i40), suzuki, nissan, renault, fiat...)

zakaj kurcanje avtov? Noben avto ni popolen, pol lah rečemo tut da so nemški avti slabi poleg tega so še precenjeni da glava peče, no kater avto pa ni danes precenjen, še rabljeni so dragi še posebej tisti starejši. Kia je zelo kvaliteten avto, samo ljudje imajo predsodek, ker nima imena, dandanes smo pa lahko priča fenomenalnemu napredku, da ne govorim o tem, da se sem pa tja lahko najde še kak oldschool stara Kia sephia letnika 1991 kar ni kar tako, saj so delani po Mazdini licenci, tko kokr naši golfi TAS iz bivše Jugoslavije, še zmerm delajo pa laufajo.

Invictus ::

Vsak avto ima svoje fore. Ampak da je Ford najboljši? Zakaj ima pa pol vsak Američan, Britanec, Avstralec, ki hoče imeti dober avto in si ga lahko privošči, Švaba?

Pravzaprav je Ford dober avto za vse avto servise. Moj prijatelj pravi da imajo na račun Forda zagotovljega kar precej dela. Garancijskega sicer, ampak delo je in je plačano. Večinoma pa menjajo pleh, ker po letu, dveh začne rjaveti.

Leta 2007 sem testno vozil Forda fokusa. Tako zanič avta še nisem peljal. Še moj 8 let starejši Punto se je boljše vozil.

Ampak spet, ne me križat zaradi mojega mnenja. Meni je vseeno kaj kupujete ...

LP I.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

djordjevic ::

Invictus je izjavil:

Leta 2007 sem testno vozil Forda fokusa. Tako zanič avta še nisem peljal. Še moj 8 let starejši Punto se je boljše vozil.

Tega pa skoraj ne morem verjeti. Focus in mondeo v vseh resnih testih praviloma dajejo v vrh, kar se podvozja in lege na cesti tiče. Še očetov C-max pelje scat marsikateri običajen avto, pa je enoprostorec. Razen če si primerjal s kakim športnim puntekom, tale primerjava imo ne drži vode.
No grave is deep enough to keep us in chains.

IceIceBaby ::

Meni tole tudi ne gre ravno skupaj. Focus je po vseh kriterijih dober avto, med boljšimi v svojem razredu. Poleg tega je na testih zanesljivosti že od samega začetka zelo visoko, nekaj let je bil celo najbolj zanesljiv avto na ADACovih lestvicah, pred vsemi toyotami in hondami.

bond007 ::

Zakaj ima pa pol vsak Američan, Britanec, Avstralec, ki hoče imeti dober avto in si ga lahko privošči, Švaba?

Pri britancih je vsako leto, že 35 let zapored najbolje prodajan kakšen izmed modelov forda:
User:DeLarge/Top 10 best selling cars in Britain @ Wikipedia Kar pa ni nujno pokazatelj tega, kar si dejansko želijo, sicer bi tudi pri nas častili kliote..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

RejZoR ::

@Invictus
Nihče ni rekel, da je Ford NAJboljši. Omenil sem ga, ker je nekdo šinfal čez ameriške proizvajalce češ da ne znajo delat avtov. Ford je ameriški, pa je vedno odlično ocenjen v vseh testih in ljudje jih nasplošno pohvalijo kar se voznih lastnosti tiče. Kvaliteta je tud na nivoju in design takisto.
To, da imajo servisi veliko dela z njimi. Jah, če prodaš miljone avtomobilov, bo tud številka servisiranih velika pa čeprav so zelo zanesljivi. Lahko imaš na drugi strani slabo narejene ampak če jih prodaš samo par deset tisoč bo navidezno izgledalo kot da se kvarijo manj pa temu sploh ni tako...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mednejed ::

Uhh, lepo, da se je debata tako razvila!
Hvala za vse napisano in svetovano!

Takole je,
glede Octavie sem bil zadržan zaradi ne glih opreme,
ampak sem dobil novo ponudbo, sicer nekoliko dražja, ampak je pa sedaj opremljena tako kot se spodobi.
Definitivno boljši deal kot prejšnja ponudba Octavie.
Je pa res,
da imam še eno ponudbo VW Jetta, z istim motorjem in skoraj identično opremo, a nekoliko dražjo od te nove ponudbe Octavie.

In me jebe to, ker je po zunanjem designu Jetta veliko lepša,
ampak mi pa Octavia deluje znotraj prostornejša in rahlo bolje izdelana...

Mnenja mogoče?!??!?!


BTW: Chevya sem pa odmislil....
(Kar se pa tiče motorja; bom pa sklenil kompromis s 105 konji, bo že zadosti..)

negot ::

nekaj let je bil celo najbolj zanesljiv avto na ADACovih lestvicah, pred vsemi toyotami in hondami.

:)):)):)), že dolgo se nisem tako od srca nasmejal, lep dan še naprej,

ps.:prilimaj kako lestvico, da še mi to vidimo, :)

IceIceBaby ::



Na hitro. Tukaj je najvišje sicer na 2. mestu, ampak point ostaja. Sicer pa googlaj ADAC pannenstatistik in podobno.

TOP ::

Invictus je izjavil:

Vsak avto ima svoje fore. Ampak da je Ford najboljši? Zakaj ima pa pol vsak Američan, Britanec, Avstralec, ki hoče imeti dober avto in si ga lahko privošči, Švaba?

Pravzaprav je Ford dober avto za vse avto servise. Moj prijatelj pravi da imajo na račun Forda zagotovljega kar precej dela. Garancijskega sicer, ampak delo je in je plačano. Večinoma pa menjajo pleh, ker po letu, dveh začne rjaveti.

Leta 2007 sem testno vozil Forda fokusa. Tako zanič avta še nisem peljal. Še moj 8 let starejši Punto se je boljše vozil.

Ampak spet, ne me križat zaradi mojega mnenja. Meni je vseeno kaj kupujete ...

LP I.

To je tisto,kar zmeraj pravim,vsi sam pišejo sem slišal od kolega ali prijatelja,redki pa napišejo imam in pove svoje mnenje.Tvoj Punto je bolši od Focusa,zato ker nimaš denarja za njega.:D

T0RN4D0 ::

Imamo ford fiesto, ko ste nekateri hvalili forde. Tako krš plastike še živ svet ni videl. Vse je začelo pokat in stran letet po kakšnih dveh letih na garažariranem avtu z bore malo prevoženimi. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Invictus ::

Lej TOP, če bi hotel po slovensko zapravljati keš za en glup avto, bi tudi lahko ga.

En dober avto za familijo (octavia) mi povsem zadustuje. Za ostale moje aktivnosti, večinoma šport in kaka fura da se dobim s kolegi, pa punto zadostuje.

Ampak Ford je bil popolnoma zanič. Trd volan, nobenih pospeškov (čeprav je max imel 120 konj, pa še dol po klancu sem se peljal).

MENI je bil zanič. Še enkrat poudarjam. MENI, MENI, MENI. Ne bom se več ponavljal ...

Če je pač tebi všeč, si ga pač kupi. MENI (še enkrat) MENI ni bil všeč, sploh ne po voznih lastnostih.

Kar se pa "izjav kolegov" tiče, bo pa že držalo če skrbi za servise in garancije. In preprosto ve, ker je to njegova služba. In je zaradi Forda prav srečen. Vsaj ve da bo plača. Ker Ford ta kleparska popravila vedno plača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TOP ::

Meni ga ne rabi kupit,ker ga mam doma že 5 let:)).Pa nikdar nobenih težav,mel pa sem prej Fiat Bravota sam tisto pa je vse prej kot avto.:D

Invictus ::

Lepo da si ponosen na svojega Forda. Dosegel si življenjski cilj povprečnega Slovenca. Več ne bom pisal, so drugi bolje napisali namesto mene ...

http://www.siol.net/priloge/kolumne/mih...
http://www.mihamazzini.com/slonadom/dom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bzp ::

Definitivno stvar okusa, enim sede trše podvozje in volan z malo več informacije o cesti, drugim pa mehka plovba. Se pa strinjam da je 1,6 Focus totalno podhranjen. Glede popravil je pa loterija kot pri vsakem drugem avtu.

T0RN4D0 ::

Hm, fiesta za vozit navzdol sicer kar bomba, trdo podvozje in se drži lepo ceste, bremze brez pripomb... Samo ko hočeš da se kam premakne ti živ bog ne pomaga, pa lahko tiščiš do blokade, šaltaš takoj, vmes, tiščiš, vpiješ, moliš, prosiš ampak podhranjeno do amena. :] In to je preden klimo vklopiš (ki jo potem izklapljaš pred vsakim klancem)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

TOP ::

Invictus je izjavil:

Lepo da si ponosen na svojega Forda. Dosegel si življenjski cilj povprečnega Slovenca. Več ne bom pisal, so drugi bolje napisali namesto mene ...

http://www.siol.net/priloge/kolumne/mih...
http://www.mihamazzini.com/slonadom/dom...

Ti sploh ne veš,kaj je življenski cilj vsakega posameznika,zato ne piši neumnosti.Vsakemu normalnemu človeku,ziher ni življenski cilj nakup določenega avta,morda pa tebi je,kdo pa ve.

IceIceBaby ::

T0RN4D0 je izjavil:

Imamo ford fiesto, ko ste nekateri hvalili forde. Tako krš plastike še živ svet ni videl. Vse je začelo pokat in stran letet po kakšnih dveh letih na garažariranem avtu z bore malo prevoženimi. :)


V avtu za slabih 10k pač ne moreš pričakovati napa usnja in mahagonija.

bond007 ::

Pa od 70 konjev tut neke hitrosti ne. Maš ST zato, da lahko to dobro lego izkoristiš :)

RejZoR ::

1.2 motor? Za tak avto moraš vzet 1.4 s ~109 konji. 1.2 motor je res samo za mestno vožnjo kjer ne pričakuješ nobenih prehitevanj in pospeševanj. Pa še to raje v manjši avto ala Ford Ka, Hyundai i20 oz Opel Corsa. Ne rabiš pa ST ali RS modela če hočeš rahlo bolj poskočen avto.

@IceIceBaby
Sam imam usnjen volan, usnjeno prestavno ročko in v celoti soft touch armaturo. Avto je bil "samo" 11k in drobiž. Če ne bi vzel metalne barve bi bila cena pod 11k oz tam okoli nekje. Tako da to ni ravno oprema rezervirana za avtomobile od 15k naprej...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceIceBaby ::

TORN4DO ima verjetno tisto cheap verzijo za 8, 9k.

negot ::

Na hitro. Tukaj je najvišje sicer na 2. mestu, ampak point ostaja. Sicer pa googlaj ADAC pannenstatistik in podobno.

Tukaj je lepo na 5. mestu, :|
Honda 3, :))
Toyota 4, :),
sicer so pa Adac testi zelo realni, lp

Fizikalko ::

jaz tule res ne bi imel dileme...vzel bi seveda skodo in to brez debate, imam pac orenk dobre osebne izkusnje z znamko, poznam pa sicer nekatere dokaj zadovoljne kupce chevyja. sam sem vozil cruzovo ta svoh bencini zvedbo,ki je imho pomilovanja vredna masina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

RejZoR ::

Avto je pretežek tud za 1.6 motor, ki je v Base modelu. V tujini imajo Cruze tud s turbo bencinarjem, pri nas pa sploh ne obstaja. Gre pa se za 1,4 Turbo s 138 konji za katerega pravijo, da je čist druga zgodba kot 1.8 NA. Max navor razvje že pri zelo nizkih obratih (1850 RPM), tko da se naj bi obnašal bolj kot 2.0 motor (pravijo sicer da kot 2.2 ampak jemljem z mal rezerve). 1.6 Turbo je baje tud planiran.

Čudi me tud, da nimajo turbodizla ampak samo 2.0 klasiko, kjer je turbo sicer opcija ampak ga kakor vem nima.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

rejzor ma kaj govoriš??? nimajo turbodizla? kaj pa je ta 2.0 163 konjev, brez turbota po tvoje?
Pol ni čudno da klatiš da je avto pretežak za 1.6, cruze je težek tok kot konkurenca, 50 kg +-, je pa lahko res 1.6 bolj len kot od konkurence, ampak ne zarad teže
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

IceIceBaby ::

Trenutno pri nas ni mogoče kupiti dizla, ki nima turbine (v osebnem avtu).

djordjevic ::

Blinder je izjavil:

rejzor ma kaj govoriš??? nimajo turbodizla? kaj pa je ta 2.0 163 konjev, brez turbota po tvoje?
Pol ni čudno da klatiš da je avto pretežak za 1.6, cruze je težek tok kot konkurenca, 50 kg +-, je pa lahko res 1.6 bolj len kot od konkurence, ampak ne zarad teže

Berite bolj pozorno, no. 1,4 Turbo-BENCINAR.
No grave is deep enough to keep us in chains.

RejZoR ::

On odgovarja na en post nazaj. Govoril sem za ta tip motorja (VM Motori) nasplošno, ne za Cruza specifično.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

RejZoR je izjavil:

On odgovarja na en post nazaj. Govoril sem za ta tip motorja (VM Motori) nasplošno, ne za Cruza specifično.


zmeda :)) 2.0 163 ali je vm ali tdi ali vw ali japan v vseh primerih ima turbo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

T0RN4D0 ::

IceIceBaby je izjavil:

T0RN4D0 je izjavil:

Imamo ford fiesto, ko ste nekateri hvalili forde. Tako krš plastike še živ svet ni videl. Vse je začelo pokat in stran letet po kakšnih dveh letih na garažariranem avtu z bore malo prevoženimi. :)


V avtu za slabih 10k pač ne moreš pričakovati napa usnja in mahagonija.


Avto je bil res najbolj cheap verzija. Ampak še vedno pa ne pričakujem recimo da se plastika na menjalniku prelomi po enem letu. Pa da se odlomi plastika za podiranje prednjega sedeža. Pa da ti pri 130 na avtocesti odleti stranska plastična letvica (dvakrat, se mi zdi). Gumb za klimo je tudi že cel zvit. TAkšnih bučk si nekšna kao znamka ne bi smela privoščiti, ne glede na to v katerem rangu je avto.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tilen ::



Naj te ime Chevrolet ne zavede. To je stari Daewoo.

Glas za Škodo. Bi pa na tvojem mestu vzel 1.9TDI, če je možno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RejZoR ::

Ja, in pri dnevnih poročilih so poročali, da je pri polovici Chevrolet-jev odpadel volan. Grem stavit, da ima taisti tip tako nesrečo v lajfu, da se je vmes že 3x skoraj ubil ko je šel peš, Toyota, ki jo je kupil za Chevrolet-om se mu skoz kvari in od sedaj naprej mu ročka za prestavljanje vedno ostaja v roki. Kdo ve kaj dejansko se je zgodilo, sem pa 500% prepričan, da nima absolutno nobene veze s tem, da je to bivši Daewoo.
Vbistvu že celo tem čakam, da nekdo zalepi to neumnost...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

To, da je odpadel volan že res ne. Samo opomnil sem OP, da gre za staro znamko Daewoo, da ne bo mislil, da kopuje avtomobil iz iste serije, kot je recimo Corvette. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RejZoR ::

Če bi bilo po svetu 10 primerov, da je odpadel volan bi se mogoče zasekiral za 2 sekundi. Tko pa je tole edini primer za katerega vemo, tko da iz tega ne bi delal cel halo... Pač imajo gromozansko neznosno nesrečo. Nekje na nivoju, da jim gre vse v lajfu do konca narobe...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

Ne vem koga slepiš? Spominjaš na Linux userje, kateri trdijo, da posledic za uporabnike po (enem) vdoru v Kernel.org ni.

154,000 Chevrolet Cruze Models Recalled

General Motors is recalling all of its 2011 Chevrolet Cruze compact sedans to check for a steering problem as well as a condition in which an automatic transmission that appears to be in Park may still be in gear, increasing the chance of a roll-away accident.” The recall covers 154,000 Cruze models.


Recall: 2011 Chevrolet Cruze - Steering wheel problem

Chevy Recalls Cruze After A Steering Wheel Falls Off

2011 Chevrolet Cruze Recalled for Detached Steering Wheel


Funny how this people talk about a STEERIng wheel falling off as if it is nothing.... IT A STEERING WHEEL FALLING OFFFFFFF! Do you all understand this! This after they want us to trust their quality and reliability
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RejZoR ::

http://www.autoevolution.com/news/four-...

Tukaj so dejansko umrli 4 ljudje (pri Cruzu ni bil dokumentiran noben primer). Pa zato ljudje kaj manj zaupajo Toyoti? Delajo masovno paniko kot vi tukaj? Se manj prodajajo? Ali pa Volvo pred leti, ko so demonstriral nov sistem zasilnega zaviranja če voznik tega ne stori, da avto to stori sam. Na predstavitvi te tehnologije se je razbil avto, ker so zadevo pozabili vklopit. In to firma, ki dolgo časa velja kot znamka, ki da veliko na kvaliteto in varnost.
Bi zaupali firmi, ki zajebe na sami prestavitvi? In takih primerov je še miljavžent pri vseh znamkah. Kaj naj zdej, prodamo svoje avte in čepimo v sobi in upamo, da nam lestenec ne pade na glavo? C'mon!? Get real.
Ko imaš naprave tko kompleksne kot so avti in vanje natlačijo cel kup stvari, ki jih rabimo in ne rabimo, se bojo take stvari dogajale. Pa naj bo "nek" korejski Daewoo, Mercedes, Toyota, Volvo al pa Renault.
Problem je bil dokumentiran, naredil so preventivni recall (vsaka firma, tudi neavtomobilska izvede enak postopek). Ja, to velja tud za ne vem tovarno jogurta, ki bo naredila recall če za določeno serijo posumijo, da je šlo mogoče kaj narobe pa čeprav je z 99,99% proizvedenih jogurtov iz tiste serije vse ok. Zato zaboga nehajte zganjat tako paniko, ker bojo taki problemi vedno dokler bojo stvari narejene z našimi "rokami". Tud 100% robotizirana proizvodnja ti ne more garantirat, da do tega ne bo prihajalo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

A res mora nekdo umreti, da se lahko odsvetuje nakup avtomobila? Res ne vem zakaj se razburjaš. Samo napisal sem, zakaj jaz ne bi kupil Chevrolet Cruze, ker OP namreč to v prvem postu sprašuje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

The Player ::

dajte no, sej se ve kje pes taco moli. Prav spomnim se kok so zganjal paniko glede Toyot, ko so se kvarl pa pol za njem še Honde pa celo Kie na koncu. Samo a ni to mal sumljivo, da so se kvarl samo azijski avti? Logično da ne, evropska pa ameriška podjetja so uporable propagando v svoj prid in tako očrnile konkurenco.
Se js dobr spomnim kako so VW, pa Opel, pa še ostala nemška podjetja odpisovale avte, ker so bla šrot, samo niso dvigovali prahu, tako kot drugod.

drgač pa logično večja je proizvodnja več je napak, saj je Toyota eden izmed velikanov. Sedaj ima ta namen narediti VW
http://english.pravda.ru/business/compa...

drgač pa od kje ideja, da je daewoo današnji chevrole? Že 1000x je bilo poudarjeno, da ni isto. Pa Daewoo lanos je bil kar lepo prodajan avto tu v Sloveniji ;) top price/performance za to ceno.

Tilen ::

Kako, da ni?

Chevrolet to replace Daewoo

The Daewoo To Chevrolet Name Change Is A Positive Step For Customers

Primer :

Daewoo Kalos ---> Chevrolet Aveo

Chevrolet Aveo %28T200%29 @ Wikipedia

Designed, engineered and originally marketed by GM Daewoo, the Aveo superseded the Daewoo Lanos and was marketed worldwide in 120 countries under five brands (Chevrolet, Daewoo, Holden, Pontiac, and Suzuki).[2] In its home market of South Korea, the T200 was known as Daewoo Kalos, before being rebranded Daewoo Gentra. In several Asian, Australasian, and European export markets, the "Daewoo Kalos" name was also used, only to be later renamed "Chevrolet Aveo" or Holden Barina in the case of Australasia.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RejZoR ::

Če je bil včasih Daewoo to ne pomeni, da je danes tud. Znamka se je obdržala, ker je v koreji bolj poznana pod tem imenom kot pa Chevrolet. Ampak s staro firmo ima bolj malo veze.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

Tilen je izjavil:



Naj te ime Chevrolet ne zavede. To je stari Daewoo.

Glas za Škodo. Bi pa na tvojem mestu vzel 1.9TDI, če je možno.


Naj te zaveza Škoda-VW ne zavede. To je stara Škoda, češki socialističen avto, ki so ga zahodni nemci kupovali in sprešali za surovine.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Utk ::

Kako je lahko kriv korejski daewoo, ki dela cruza od leta 2009, da Američani, ki ga delajo od letos, ne znajo prišraufat volana?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chevrolet Cruze 1.6 bencin

Oddelek: Na cesti
446795 (4794) tech1
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40990592 (62997) jero_no1
»

Nakup bencinarja do okoli 6000€

Oddelek: Na cesti
304464 (3504) GrimReaper
»

407, ceed, cruze

Oddelek: Na cesti
163512 (2941) Unknown_001
»

nakup avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18026259 (23087) ;-)

Več podobnih tem