» »

Hyundai Accent, Kia Cerato, Chervolet Lacetti?

Hyundai Accent, Kia Cerato, Chervolet Lacetti?

1
2
»

TheJack ::

To ni bistveno. Marsikdo tukaj ve o čem govori in tisti z nekaj predznanja z lahkoto ugotovi, kdo je to.

Poleg tega se ne zanašam le na ST. Vsak dan preverjam avto.net, guglam posamezne modele in preverjam strani kot je npr. www.honestjohn.co.uk.

;-) ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=678...

1. lastnik, dobri kilometri.

Nekaj takega bi ti priporočal. Zanesljivi motoriji, da lahko greš kadarkoli v rusijo z njim brez da bi pomislil da bo kaj narobe. Sicer sem imel bencinarja in sem naredil 70.000km v enem letu pa sem menjal samo manšeto zgloba-še to preventivno. Imamo tudi Rav4, ki že skoraj 200k km lepo prede na kurilno olje in najcenejše motorno olje v štacuni. Avto ima po 300k še vedno prvo turbino in se je prav nič ne sliši, na interval ne spije nič olja.

Deli niso tako dragi, kot radi posplošujemo, naprimer OEM zavorne ploščice in diski so me prišli na servisu ceneje kot v kakšnem motomatu. Kljub temu da je HB model se lahko vanj spravi zelo veliko, sploh če podremo sedeže. Vozil sem skuterje večkrat (gilero runner, aprilio SR itd.) celotne, brez razstavljanja.

Hayabusa ::

1. lastnik, dobri kilometri.

Kar v svetu trgovcev lahko pomeni:
"1. lastnik" v Sloveniji,
"dobri kilometri", dobro smo jih zavrteli nazaj.

Če ima račune za vse servise mu je za verjeti, sama servisna knjiga ne pomeni nič.

;-) ::

Tudi če so jih za polovico zbili, pomeni da bo komaj čez 100.000 motor dobro ogret :)

TheJack ::

;-): Če je ta toyota res taka, kot pravi oglas, bi šel sedajle ponjo. Ni rečeno da ni. Ampak če gremo na to, kaj je bolj verjetno, gre za iz Italije pripeljan avto, ki je bil ene 2x resno sesut, prevoženih ima 300.000 km ali več in ima še par resnih napak. Še huje je to, da se po mojih izkušnjah v več kot polovico primerov na avto.net za "privat" prodajalci skrivajo preprodajalci, kar (v večini primerov) pomeni, da gre za profesionalne goljufe, ki zmahane in iz tujine pripeljane avte prodajajo kot "dobro ohranjene in od prvega lastnika". Kot pravnika (ki se sicer s kazenskim pravom ne ukvarja) me pri tem zanima, kako je možno, da se takih ljudi pri nas kazensko ne preganja (vsaj jaz še nisem slišal za tak primer).

_IKE_ ::

TheJack :

Ni interesa....

Še nekaj : kje pa bo teh 40K narejenih ? Na AC ? Regionalkah ?

Kot je že nekdo svetoval, bencinar in predelava na plin ne bi bila slaba ideja.

TheJack ::

90% na regionalki Ljubljana - Kočevje :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

einstein :P ::

TheJack je izjavil:

Janac: prva dva sta bencinarja, tretjega pa mi ne odpre. Bencinar (na žalost!) ne pride v poštev, saj verjetno ni prisebnega človeka, ki bi kupoval bencinarja za 40.000+ km na leto.

Me je pa groza kupovati dizlerja, še posebno takega za (do) 5.000 EUR. Za novega oziroma dražjega pa nimam denarja. Ob morebitnih težavah mi gredo res kar lasje pokonci. Turbina 800 EUR, lahko več. Šobe 600+ EUR vsaka, so pa štiri. Če gredo slučajno šobe, bom torej dva meseca in pol delal za nove.8-O

Ve kdo, se dajo te reči (šobe in turbina) kako preveriti pri nakupu rabljenega avta? Pri AMZS ti sicer za 100 EUR opravijo popoln pregled rabljenega avta (traja menda tri ure), ampak so mi rekli, da šob ne pregledujejo. Kje naj torej to preverim, ko bom kupoval?


Dva meseca in pol boš delal za nove šobe? Tvoj problem, kaj pa ne kupiš bencinarja. Foter ima že kakih 5 let bencinarja, ki ga je nabavil za jurja in prevozi kakih 20000km letno, pa še zmeraj teče, kot urca. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Super Sonic ::

Kot pravnika (ki se sicer s kazenskim pravom ne ukvarja) me pri tem zanima, kako je možno, da se takih ljudi pri nas kazensko ne preganja (vsaj jaz še nisem slišal za tak primer).


V glavnem zato, ker je to dokaj težko ugotoviti (laiku sploh) in tudi težave so, glede na število prodanih tovrstnih vozil, relativno majhne. Sam sem vozil Alfo 147 1,9jtd, ki sem jo dobil kot menjavo za neko stvar in tista Alfa je bila relativno tak izdelek iz tujine. V 1 letu, kolikor sem jo vozil, je avto, po menjavi baterije ko sem ga dobil, deloval brez 1 same napake, pri 20k km prevoženih tisto leto. In tega je relativno veliko, v splošnem.

Je pa pri korejcih strah odveč, teh skoraj nihče ne vrti nazaj, tudi krade se jih relativno malo, tako da še ena pozitivna stvar, ko kupuješ Hyundai in sorodnike.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

TheJack ::

Super Sonic: ja, tudi to je po svoje prednost korejcev. Zna biti, da so zaslužki na njih premajhni (vsaj pri starejših generacijah, tj. tistih pred i30/ceed/cruze), da bi se preprodajalci ukvarjali z njimi ;).

Valvoline ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=683...
Tapravi neunicivi partizan.
p.s.
Moj nasvet,če hočeš dobrega dizla bejž stan od korejcev.Korejci so odlični avti za malo denarja,ampak če kupuješ bencinca. Korejski dizli so podn.
Torej če hočeš dobrega dizla kupiš VAG 1.9tdi do l.2002,ali če hočeš kaj novejšega kupiš peugeot ali citroen 2.0HDi.
Drug dizel zame ne pride v poštev.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Korejci so podn zakaj že? Hyundai ima celotni range dizlov razvit iz nule v lastnih razvojnih centrih, isto so prisilno polnjeni in isto uporabljajo common rail sistem (CRDI). Na drugem koncu imaš tud recimo Kia Rio z izjemno varčnim novim dizlom (sicer v reklamah pretiravajo ampak dejansko je vseeno eden najbolj varčnih).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

_IKE_ ::

TheJack je izjavil:

90% na regionalki Ljubljana - Kočevje :).



Če bo avto namenjen samo za vožnjo v službo , potem bi lahko v poštev prišla že omenjena varianta : bencinar in plin.




Če pa ne potrebuješ prtljažnika pa lahko namestiš večji plinski rezervoar.....

blackbfm ::

V 1 letu, kolikor sem jo vozil, je avto, po menjavi baterije ko sem ga dobil, deloval brez 1 same napake, pri 20k km prevoženih tisto leto.


In kaj je 20k km tok posebnega da bi se avto moral kvarit? Razen ce je ze prej zjajcan seveda...

Super Sonic ::

In kaj je 20k km tok posebnega da bi se avto moral kvarit? Razen ce je ze prej zjajcan seveda...


Ni, je pa neka realna številka s katero se sooča večina, ko kupuje dizel avtomobil. Jaz sem za "mojga" vedel, da je bil zaleten in da je imel km nazaj postavljene. In ravno to sem hotel izpostaviti, da večini ljudi ti avtomobili delajo, tako kot je ta meni. Cenejše je zavrtet km nazaj (pa spravil avto čez menjavo jermenov, ipd) in na te "prevožene" km lovit butaste janeze, ki praviloma gledajo le prevožene km, letnik ali znamko.

Tudi pri letnikih je veliko goljufi, ker se pogosto avto prodaja na prvo registracijo, ne pa na leto izdelave.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Golf 5 - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21451624 (47845) BigWhale
»

Avto za manjše pare

Oddelek: Na cesti
364398 (3183) chucki
»

Nakup avtomobila?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8615837 (13654) francek1
»

Rabljen avtomobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10621796 (16994) amigo_no1
»

kateri rabljen avto do 5000 €? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6522166 (20247) Blinder

Več podobnih tem