» »

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

««
3 / 17
»»

Bojana ::

--MiRaLdInJo je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Jaz sem agenta vprašal, če se da dobiti kakšen popust pa sem dobil 40%. Res pa, da imam tudi hišo zavarovano pri isti zavarovalnici in dopolnilno zavarovanje.


Saj pri nas imamo tudi zavarovano: hišo, 2 avtomobila in 3 dopolnilna zavarovanja(triglav paket 14%)



Pozdravljeni,
to rečejo vsi ampak sploh ni res.
Mi smo imeli tudi tako izkušnjo, potem pa greš k drugim pa imamo pri avtu nižjo premijo za 200 evrov.
Najcenejše je pri agenciji kjer imajo več zavarovalnic in lahko naredijo tam kjer je najceneje imaš pa isto kritje.
Za več inf: bojana.kuharic@gmail.com

kuvanasarma ::

Ahahahaha, ne me farbat, najceneje je pri agenciji.
Verjetno VI na agenciji živite od zraka...

Bojana ::

kuvanasarma je izjavil:

Ahahahaha, ne me farbat, najceneje je pri agenciji.
Verjetno VI na agenciji živite od zraka...


Naredijo ti pri zavarovalnici police.
Ja normalno da ne, je pa še vedno ceneje kot pri zavarovalnici ki lahko dela samo ena zavarovanja.

kuvanasarma ::

Ko sem prosil za en izračun pri agenciji ki sklepa za 4 ali pet zavarovalnic, so nekako pozabili upoštevati popuste, katere ti že on-line konfigurator upošteva. Potem pa rečeš agentu, ki mi pri zavarovanju za 800(agencija) čudežno pride do 550 na obroke....

Samo v enem primeru je agenciija cenejša, in to je če je agent NATEGUN...

čuhalev ::

Jaz sem aprila iz 480 (redna cena brez popustov) prišel na 180. Pri agentu. :D

bambam20 ::

Bojana je izjavil:

--MiRaLdInJo je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Jaz sem agenta vprašal, če se da dobiti kakšen popust pa sem dobil 40%. Res pa, da imam tudi hišo zavarovano pri isti zavarovalnici in dopolnilno zavarovanje.


Saj pri nas imamo tudi zavarovano: hišo, 2 avtomobila in 3 dopolnilna zavarovanja(triglav paket 14%)



Pozdravljeni,
to rečejo vsi ampak sploh ni res.
Mi smo imeli tudi tako izkušnjo, potem pa greš k drugim pa imamo pri avtu nižjo premijo za 200 evrov.
Najcenejše je pri agenciji kjer imajo več zavarovalnic in lahko naredijo tam kjer je najceneje imaš pa isto kritje.
Za več inf: bojana.kuharic@gmail.com


Tukaj napiši, koliko bi pri tebi prišlo najugodnješe zavarovanje za avtomobil

Prostornina:1149 ccm
moč: 55 kw ,

-trenutno je 14-i premijski razred ( se pravi, da ponudba naj vsebuje že 13 premijski razred).
-Voznik ni povzročil nobene prometne nesreče

Informativni izračun naj vsebuje :
osnovno zavarovanje, AO+ in odkup prve škode

Pa da vidimo :).

kuvanasarma je izjavil:

Ko sem prosil za en izračun pri agenciji ki sklepa za 4 ali pet zavarovalnic, so nekako pozabili upoštevati popuste, katere ti že on-line konfigurator upošteva. Potem pa rečeš agentu, ki mi pri zavarovanju za 800(agencija) čudežno pride do 550 na obroke....

Samo v enem primeru je agenciija cenejša, in to je če je agent NATEGUN...


ker si sami odločajo, koliko bodo imeli zaslužka oz. dobička ;)..

Izgleda, da pač ne poznate dobrih posrednikov in agentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

RedDrake ::

Mene pa zanima nekaj podobnega.
Namreč, imam avto, ki ima po prometni 129kW (kar je sicer napačen podatek, ampak to ni moj problem).
Kot moj drugi avto, je jasno padel v premijski razred 14 (0% bonusa).
Zanimivo je, da je na polici od predhodnega lastnika premija v EUR za PR14(!!!) 278 EUR.
Na vse to je prišlo še mnogo enih popustov, ki so skupaj ceno zbili na 162 EUR z ddv.

Ko sem jaz naredil polico (sicer pri drugi zavarovalnici), sem prišel z enako konfiguracijo pri PR14 in še par dodatnimi zadevami (kasko divjad, stekla in še par dodatnih malenkonsti) na skoraj 700 EUR.
Če bi imel samo osnovno AO bi me prišlo okoli 600 EUR.
Mi lahko kdo razloži od kod takšna razlika?

BWT: Na prejšnji polici je tudi marsikateri podatek neveljaven (recimo tip vozila je karavan, čeprav gre za kabrio, št. kilometrov je povsem bogus (to sem posebej preveril na uradnih servisih, tista cifra nima veze z realnostjo), nabavna cena je bogus, ipd ...

In če se slučajno najde heroj, ki tudi meni zrihta zavarovanje za takšno vozilo pod 200 EUR, potem bo dobil vsaj 10 strank preko mene :).

Mare2 ::

RedDrake je izjavil:


In če se slučajno najde heroj, ki tudi meni zrihta zavarovanje za takšno vozilo pod 200 EUR, potem bo dobil vsaj 10 strank preko mene :).


Od kod pa si? Jaz sem zastopnik ZM, Tilia, Generali in Vzajemna. Sem iz Ljubljane. Tak večji popust lahko dam samo znani stranki. Več o tem v "Inbox". Najlažje mi je, če imam pred sabo prejšnjo polico (lahko poskenirano), datum kdaj si naredil izpit za B. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

čuhalev ::

Od kdaj ima Vzajemna tudi avtomobilska zavarovanja?

flywheel ::

Ma, naredi si izračun na internetu -WIZ zavarovanje, sigurno boš dobil ceneje kot sedaj

Mare2 ::

čuhalev je izjavil:

Od kdaj ima Vzajemna tudi avtomobilska zavarovanja?

"Ona" nima, jaz za "Vzajemno" sklepam tudi vsa njihova zavarovanja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlackGuard ::

A je tukaj kakšen agent za zavarovalnico Triglav ali AS? Zanima me informativni izračun za avtomobilski kasko. Več preko ZS.

Miha 333 ::

RedDrake je izjavil:

Mene pa zanima nekaj podobnega.
Namreč, imam avto, ki ima po prometni 129kW (kar je sicer napačen podatek, ampak to ni moj problem).
Kot moj drugi avto, je jasno padel v premijski razred 14 (0% bonusa).
Zanimivo je, da je na polici od predhodnega lastnika premija v EUR za PR14(!!!) 278 EUR.
Na vse to je prišlo še mnogo enih popustov, ki so skupaj ceno zbili na 162 EUR z ddv.

Ko sem jaz naredil polico (sicer pri drugi zavarovalnici), sem prišel z enako konfiguracijo pri PR14 in še par dodatnimi zadevami (kasko divjad, stekla in še par dodatnih malenkonsti) na skoraj 700 EUR.
Če bi imel samo osnovno AO bi me prišlo okoli 600 EUR.
Mi lahko kdo razloži od kod takšna razlika?

BWT: Na prejšnji polici je tudi marsikateri podatek neveljaven (recimo tip vozila je karavan, čeprav gre za kabrio, št. kilometrov je povsem bogus (to sem posebej preveril na uradnih servisih, tista cifra nima veze z realnostjo), nabavna cena je bogus, ipd ...

In če se slučajno najde heroj, ki tudi meni zrihta zavarovanje za takšno vozilo pod 200 EUR, potem bo dobil vsaj 10 strank preko mene :).


Da ni slučajno tisto prvo samo obvezno brez kaska? Drugače pa je to vsekakor mogoče (vsaj pri treh glavah), to so t.i. komercialni popusti, ki pa jih lahko odobrijo ljudje, ki so malo višje v hierarhiji (vodje poslovnih enot,...). Moraš pa kakšnega takega poznati.

bambam20 ::

flywheel je izjavil:

Ma, naredi si izračun na internetu -WIZ zavarovanje, sigurno boš dobil ceneje kot sedaj



Pri WIZ-u nimaš premijskih razredov. Zato pamet predvsem v glavo!

theBill ::

Agent ti lahko da pri avtomobilskem zavarovanju do 50% "komercialnega" popusta, samo potem on nič ne zasluži. Tako da če ti da 20% in pravi, da ne more več - potem pač laže.

Iz tega naslova avtohiše ponujajo -50% na zavarovanje pri novih in rabljenih avtomobilih, kot pogosto piše v oglasih na avto.net. Seveda marsikdo pomnisli, da bo na ta način kar takoj dobil PR0 in bo lepo vsa leta prišel poceni čez, kar pa seveda ne drži. Naslednje leto ko avto zavaruje drugje sledi drago presenečenje.

bambam20 ::

RedDrake je izjavil:

Mene pa zanima nekaj podobnega.
Namreč, imam avto, ki ima po prometni 129kW (kar je sicer napačen podatek, ampak to ni moj problem).
Kot moj drugi avto, je jasno padel v premijski razred 14 (0% bonusa).
Zanimivo je, da je na polici od predhodnega lastnika premija v EUR za PR14(!!!) 278 EUR.
Na vse to je prišlo še mnogo enih popustov, ki so skupaj ceno zbili na 162 EUR z ddv.

Ko sem jaz naredil polico (sicer pri drugi zavarovalnici), sem prišel z enako konfiguracijo pri PR14 in še par dodatnimi zadevami (kasko divjad, stekla in še par dodatnih malenkonsti) na skoraj 700 EUR.
Če bi imel samo osnovno AO bi me prišlo okoli 600 EUR.
Mi lahko kdo razloži od kod takšna razlika?

BWT: Na prejšnji polici je tudi marsikateri podatek neveljaven (recimo tip vozila je karavan, čeprav gre za kabrio, št. kilometrov je povsem bogus (to sem posebej preveril na uradnih servisih, tista cifra nima veze z realnostjo), nabavna cena je bogus, ipd ...

In če se slučajno najde heroj, ki tudi meni zrihta zavarovanje za takšno vozilo pod 200 EUR, potem bo dobil vsaj 10 strank preko mene :).



To je pa zanimivo, da ti je pustil v avtu prejšnji lastnik svojo polico .
Kot si sam napisal, si se pozanimal pri drugi zavarovalnici ( sklepam Triglav, ZM ? ), ki sta konkretno dražji od Tilije in Generali :).

Kombinacije delnega kaska seveda zadevo podražijo, sploh ker si opazil, da je prjšnji lastnik oz. njegov agent goljufal pri sestavi police... Delni kasko se seveda obrčauna na podlagi vrednosti vozila in pri njemu je bila ta namerno nižja, da je imel nizko zavarovanje, kar bi v primeru prometne bilo zaznano kot goljufija in bi lasnitk nasrkal ali pa tudi. Tukaj so že mutna posla.

Za 200€ na avto 129kw bi moral imeti verjetno vsaj 50% bonifikacije in nobenih kombinacij delnega kaska.

Poznam osebo, ki ima seveda 50% popusta kot dolgoletni uporabnik storitev in je svojega AMg e55, ki ima čez 300 konj plačal za osnovno zavaorvanje približno 200€. Samo to so izjeme.

theBill je izjavil:

Agent ti lahko da pri avtomobilskem zavarovanju do 50% "komercialnega" popusta, samo potem on nič ne zasluži. Tako da če ti da 20% in pravi, da ne more več - potem pač laže.

Iz tega naslova avtohiše ponujajo -50% na zavarovanje pri novih in rabljenih avtomobilih, kot pogosto piše v oglasih na avto.net. Seveda marsikdo pomnisli, da bo na ta način kar takoj dobil PR0 in bo lepo vsa leta prišel poceni čez, kar pa seveda ne drži. Naslednje leto ko avto zavaruje drugje sledi drago presenečenje.



Dajo popust ampak ne pridobivaš bonifikacije oz. ne greš po premijskih razredih gor :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

RedDrake ::

Da ni slučajno tisto prvo samo obvezno brez kaska? Drugače pa je to vsekakor mogoče (vsaj pri treh glavah), to so t.i. komercialni popusti, ki pa jih lahko odobrijo ljudje, ki so malo višje v hierarhiji (vodje poslovnih enot,...). Moraš pa kakšnega takega poznati.

Ja, tisto prvo je definitivno bilo samo obvezno. Ampak tudi moja polica bi bila samo obvezno 3x dražja, pa sta bili obe polici PR14 (se pravi nič bonifikacije). Sem pa vzel še delni kasko, zaradi narave cest kjer se prevažam ...

To je pa zanimivo, da ti je pustil v avtu prejšnji lastnik svojo polico .
Kot si sam napisal, si se pozanimal pri drugi zavarovalnici ( sklepam Triglav, ZM ? ), ki sta konkretno dražji od Tilije in Generali :).

Kombinacije delnega kaska seveda zadevo podražijo, sploh ker si opazil, da je prjšnji lastnik oz. njegov agent goljufal pri sestavi police... Delni kasko se seveda obrčauna na podlagi vrednosti vozila in pri njemu je bila ta namerno nižja, da je imel nizko zavarovanje, kar bi v primeru prometne bilo zaznano kot goljufija in bi lasnitk nasrkal ali pa tudi. Tukaj so že mutna posla.

Za 200€ na avto 129kw bi moral imeti verjetno vsaj 50% bonifikacije in nobenih kombinacij delnega kaska.

Poznam osebo, ki ima seveda 50% popusta kot dolgoletni uporabnik storitev in je svojega AMg e55, ki ima čez 300 konj plačal za osnovno zavaorvanje približno 200€. Samo to so izjeme.

Jah. Prejšnja polica je bila pri Tilia, moja je pri Generali. Treh glav se že nekaj časa izogibam, ker me je prehod na Generali pri mojem prvem avtu (kjer imam PR4 - 50% bonus) prišel skoraj 150 EUR ceneje ...
Polico mi je pustil samo fizično (v obliki papirja), da sem lahko sklenil zavarovanje že pred samo prodajo - z nakupom se mi je namreč malce mudilo :). Ni pa mi pustil samega zavarovanja.

Sem pa sedajle opazil "hakl'c", ko sem šel še enkrat gledat vse skupaj.
Namreč tip je imel polico sklenjeno za 2/3 leta, imel je cca 30% nekih popustov pri Tilii (od gasilskega, izkušenj, ipd ...) pa še komercialnega popusta 40%. S tem se pa pride na tako ceno, ja.
It's always in the fine print ;)
Bom pa tistim, ki ste agenti, poslal podatke na ZS, ker pri teh konjih in 0% bonusa se popusti presneto poznajo.

fosil ::

Kar se tiče premalo vpisanih konjev na prometni/polici je tvegana stvar.
Če se zgodi nesreča in to ugotovi zavarovalnica, lahko od tebe izterja razliko v škodi.
Na primer če si plačal 20% premalo zavarovanja, plačaš 20% škode.
Tako je!

Mare2 ::

fosil je izjavil:


Na primer če si plačal 20% premalo zavarovanja, plačaš 20% škode.


Res je. Ob prijavi nesreče je treba predložit tudi prometno dovoljenje in seveda polico.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Bojana ::

kuvanasarma je izjavil:

Ahahahaha, ne me farbat, najceneje je pri agenciji.
Verjetno VI na agenciji živite od zraka...



Prav tako je zavarovalnica Maribor, zavarovalnica Triglav, Adriatic agencija.
Oni imajo samo eno zavarovalnico so pa agencije.

lep pozdrav

bambam20 ::

Bojana je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

Ahahahaha, ne me farbat, najceneje je pri agenciji.
Verjetno VI na agenciji živite od zraka...



Prav tako je zavarovalnica Maribor, zavarovalnica Triglav, Adriatic agencija.
Oni imajo samo eno zavarovalnico so pa agencije.

lep pozdrav



Kaj Bojanca.. Moj post si pa spregledala :). Logično, da si ga, ker mi boš težko dala bolj ugodno ponudbo, kot sem jo dobil osebno. 8-)

Pametni čist vsi po vrsti.

theBill ::

kuvanasarma je izjavil:

Ko sem prosil za en izračun pri agenciji ki sklepa za 4 ali pet zavarovalnic, so nekako pozabili upoštevati popuste, katere ti že on-line konfigurator upošteva. Potem pa rečeš agentu, ki mi pri zavarovanju za 800(agencija) čudežno pride do 550 na obroke....

Samo v enem primeru je agenciija cenejša, in to je če je agent NATEGUN...

Hja, ponavadi ti da agent boljšo ceno oziroma več popustov, predvsem pri kasku, kot če zavarovanje skleneš na AMZS (ali kakšni drugi privat firmi za tehnične preglede) ali če greš direktno na zavarovalnico - tu ne bo cena zavarovanja manjša za 50% oziroma komercialni popust, ker zavarovalnica ne zniža cene za provizijo agenta, ampak si ta keš vzame zase.

polno ceno lahko vedno preveriš tu:
http://www.amzs.si/izracun_registracije...
heh, zdaj imajo neko nepregledno tabelo cena od do po razredih, izračun konkretnih cen so kar skinili, da folk ne bi videl, kako drago te pride sklenitev zavarovanja na AMZS. In potem ti rečejo, da ti kot dolgoletnemu članu dajo 10% popusta :))

Za samo osnovno sta G24 (obdržiš oziroma napreduješ po premijskih razredih) in Tilia (brez povzročene škode napreduješ dva premijska razreda na leto + odkup prve škode je smešno poceni), če pa želiš imeti kaj več pa si najdi dobrega agenta, kateremu lahko zaupaš.

Seveda pa se zavedaj, da mora tudi agent živeti in ne pričakuj, da bo zate delal zastonj (-50% komercialni popust pri zavarovanju avtomobila itd.). To si lahko privošči avtohiša, katere glavni dohodek je provizija pri prodaji avtomobila, zavarovanje imajo le kot dodatno storitev, da lahko kupcu ponudijo ugodnost -50% na zavarovanje za prvo leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

bambam20 ::

theBill je izjavil:



Tilia (brez povzročene škode napreduješ dva premijska razreda na leto + odkup prve škode je smešno poceni),


Odkup prve škode se gleda na vrednost vozila.

V isti sapi pa pozabiš napisat, da napreduješ 2 pr. razreda , šele , ko si v pr. 12 razredu. 8-)


Tista tabela na AMZS-jevi strani je samo za orinetacijo, da približno veš, kako se izpogajat za 200EUR nižje zavarovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

theBill ::

bambam20 je izjavil:

theBill je izjavil:



Tilia (brez povzročene škode napreduješ dva premijska razreda na leto + odkup prve škode je smešno poceni),


Odkup prve škode se gleda na vrednost vozila.

Aja? Od kdaj?

http://avtomobilskazavarovanja.si/odkup...

Gleda se na moč motorja in premijski razred, vrednost vozila tu nima nobene veze.

Mare2 ::

theBill je izjavil:

bambam20 je izjavil:

theBill je izjavil:



Tilia (brez povzročene škode napreduješ dva premijska razreda na leto + odkup prve škode je smešno poceni),


Odkup prve škode se gleda na vrednost vozila.

Aja? Od kdaj?


Upam, da vidva nista zavarovalna zastopnika Tilie in tukaj razširjata stare in ne več veljavne "pogoje" pri sklepanju avtomobilskih zavarovanj. Če nista, je vse OK, sprememba je od 21.10.2015. Podrobnosti so na povezavi:
https://www.facebook.com/zavarovanjaeu-...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kixs ::

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

Nisem bral cele teme... ampak preveri se pri Tilii. Js imam pri njih zdaj prvo leto in so mi dali kar nekaj ceneje kot prej 10 let na Triglavu. Oboje sklenjeno preko agenta.

SkIDiver ::

Tukaj ni enoličnega odgovora kdo je cenejši. Vsakdo ima svojo specifiko in tukaj lahko nastajajo lepe razlike. Poleg tega pa so tudi razlike pri kritjih škodnih primerov, itd... Če hočeš najti najboljšo po ceni ali čem drugem moraš preveriti pri vseh. Meni je recimo agencija kot najbolj ugodno ponujala Tilijo ali AS, neposredno pri agentu Triglava pa sem dobil za celoten batch tako ponudbo, da je posekalo Tilijo in AS.

theBill ::

Mare2 je izjavil:

theBill je izjavil:

bambam20 je izjavil:

theBill je izjavil:



Tilia (brez povzročene škode napreduješ dva premijska razreda na leto + odkup prve škode je smešno poceni),


Odkup prve škode se gleda na vrednost vozila.

Aja? Od kdaj?


Upam, da vidva nista zavarovalna zastopnika Tilie in tukaj razširjata stare in ne več veljavne "pogoje" pri sklepanju avtomobilskih zavarovanj. Če nista, je vse OK, sprememba je od 21.10.2015. Podrobnosti so na povezavi:
https://www.facebook.com/zavarovanjaeu-...

No tole pa je nekaj novega. Me prav zanima naslednje leto, kakšen bo novi izračun, čisto možno da grem nazaj na G24.

Drugače pa - a se ti zdi logično, da bi priporočal G24 za samo obvezno zavarovanje (katero sklene vsak sam prek spleta, preko agenta ni možno), če bi bil zavarovalni zastopnik? Govorim iz lastnih izkušenj iz osnovnega/obveznega zavarovanja pri različnih zavarovalnicah, če komu to pomaga prišparati kak €, še toliko bolje.

Mare2 ::

Pri G24 je ceneje, če nimaš nobenega bonusa. Sicer pa je treba izračunat. :) Stvar odločitve posameznika.

Jaz sem zavarovalni zastopnik Tilia, ZM, Generali, Vzajemna. Tista stran - povezava je moja. Morda lahko izpostavim da je prednost "živega" zastopnika tudi v tem, če potrebuješ pomoč je svojim strankam na razpolago kadarkoli. Vsaj pri meni je tako. Kot pravnik lahko svojim strankam brezplačno pomagam tudi, če se kje zaplete in kaka zavarovalnica ne izplača škode. :)
Če pa imaš elektronskega zastopnika, nimaš te pomoči. Lahko poizveš kje drugje, ampak saj si videl zgoraj, takoj dva napačna odgovora. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Ikspe ::

Naslednji mesec grem podaljšat registracijo pa me zanima pri kateri zavarovalnici se mi najbolj splača zavarovat avto.
Do zdaj sem bil skoraj 10 let pri triglavu zato se nagibam da bi tu ostal. Zavarovanje sem sklepal na šalterju na amzs. Baje pa je pri agentu ceneje. Koliko procentov popusta lahko pričakujem pri agentu?
Karambola še nisem imel.
Avto je bencinar, 66kW.

darkz ::

Te zavarovalnice so taki nategi da boli glava. Samo da vam povem na kratko mojo izkušnjo.
Hodil sem od agenta do agenta in jim kazal moje ponudbe.

Prvi kateremu sem šel je biu triglav cca 1100€ letni kasko
vsaki naslednji kamor sem šel je bilo -100€
Nakoncu sem šel nazaj do triglava mu pokazal druge ponudbe in smo se zmenili po malček grobem pogovoru za 700€

Mislim 400€ razlike od prvotne ponudbe samo zato ker nisem takoj rekel OK plačam.

ah.. nateguni da ni večjih.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Mare2 ::

Ikspe je izjavil:


Avto je bencinar, 66kW.


Jaz sem zavarovalni zastopnik Tilia, ZM, Generali, Vzajemna. Če si iz Ljubljane ali okolice, ti lahko naredim izračun s popusti.

Je pa precejšnja razlika tudi med kritji, ki jih nudijo posamezne zavarovalnice. Pri AO ne, takoj ko pa skleneš zraven še asistenco, nekatere zavarovalnice v primeru okvare ali poškodbe vozila nudijo vleko le do prvega servisa, nekatere pa do kraja "po lastni izbiri". Precejšnje razlike so tudi pri kasku. :)

Najlažje je, če mi pošlješ poskenirano prejšnjo (sedanjo) polico. Rabil pa bom še podatek datum opravljenega izpita za "B" in davčno številko, če ni že na polici. :)
Nekatere posebnosti, sprembe se objavljajo tudi na povezavi:
https://www.facebook.com/zavarovanjaeu-...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

...:TOMI:... ::

Zakaj rabis toliko osebnih podatkov za en informativni izracun?

Ce mi kdo to rece, v naslednjem hipu, pa ko ga vprasam, cemu toliko podatkov za en izracun pa recem samo hvala in nasvidenje, ce jih se vedno "nujno" rabi.
Tomi

Mare2 ::

Datum opravljenega izpita za "B" lahko pri izračunu premije le-to zniža tudi do 20%.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

...:TOMI:... ::

Kaj pa davčna? Še dodatnih 30 %?

To, da je do 20 % nizja premija, se lahko pove stranki. Ne da se takoj zahteva nepotrebne podatke. V primeru, da se stranka odloci za sklenitev, pa se da te podatke vnese v sistem.
Tomi

D3m ::

Še kak drugi osebni podatek za popust?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mare2 ::

...:TOMI:... bom upošteval tvoj nasvet. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mtic ::

v kratkem moram obnoviti zavarovanje in pri pregledu ponudbe opazim kar nekaj razlike v cenah. Zato me zanima, koliko je ta razlika upravičena oz. a se splača vzeti dražjo opcijo.

Konkretno me zanima razlika med G24 in triglavom pri opciji AO in AO+. Sam sem ugotovil, da ima triglav boljšo asistenco, za ostalo pa ne vem. Kje so ključne razlike, ki bi jih bilo treba izpostaviti? Pri AO verjetno ne bi smelo biti razlik, kaj pa AO+ ?

Mare2 ::

Tako kot si že sam ugtovil. Razlike so. Začne se pri asistenci. Če se avto pokvari, imajo nekatere zavarovalnice kritje prevoza avta do "najbližje" servisne delavnice. Lahko si predstavljaš, ko moraš it čez 4 dni iskat avto v Munchen. :)

Tudi pri kasku so kar precejšnje razlike, seveda v tvojem primeru to ni predmet obravnave.

Če si iz Ljubljane, lahko še meni pošlješ tvoje podatke, ti bom izračunal, koliko pride tapravo zavarovanje s tapravo asistenco do delavnice, ki jo "ti izbereš". :)

Malo poglej višje, sem napisal, za katere zavarovalnice sem zavarovalni zastopnik. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mtic ::

glede asistence sem, kot sem že napisal, že ugotovil razlike, kaj pa glede ao in ao+, lahko še tu kaj več napišeš?

Mare2 ::

mtic je izjavil:

glede asistence sem, kot sem že napisal, že ugotovil razlike, kaj pa glede ao in ao+, lahko še tu kaj več napišeš?

AO itak uveljavlja voznik za vozilo, ki ga ti poškoduješ. Pri AO+ (zavarovanje voznika, ko je sam kriv za nesrečo) dajejo nekatere zavarovalnice možnost povišanega kritja.

Sedaj ostalo težko predvidim, dokler ni škodnega primera. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mtic ::

aha, torej takšne "pasti" kot je nekdo prej napisal, da velja pravica do odškodnine (v primeru povzročitve nesreče)samo za lastnika vozila in ne tudi za voznika ki ni hkrati lastnik, naj ne bi veljale za ao+ zavarovanja? Verjetno je takšen drobni tisk bolj pri kasko zavarovanjih?

Mare2 ::

Ni za lastnika.
Je za zavarovanje voznika. Izključitev je pa kar nekaj, je treba pogledat v splošne pogoje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Ikspe ::

Kolk največ % bi lahko dobil popusta pri triglavu če bi zraven zavaroval še voznika in vozniško imam 19 let. Karambola nikoli.

SkIDiver ::

Kolikor se boš dogovoril z agentom, dobesedno. Boš pa dobil precej več, če boš zavaroval različne stvari ali več stvari. Recimo več vozil, hišo/stanovanje, dopolnilno, ...

neon21 ::

Rabil bi ugodno zavarovanje za avto s plačilom na 6 obrokov. Prvi obrok bi plačal z gotovino nato preko položnice. Avto uporabljam jaz , lastnik je punca. Letos bova zapolnila zadnji kvadratek v prometnem dovoljenju torej pride 4 štempl na zadnjo stran prometne kar pomeni , da bova 4 leto zapored vozila ta avto.

Renault clio fidji 1.2 prva serija clia , l. 1997 43kw /bencin 5 vrat. Zavaroval bi tudi voznika. Izpit imam od 22.1.2008 in do se daj brez nesreč (hvala bogu). Če je kaki agent tukaj se priporočam na zs. Lani sem podaljšal pri zavarovalnici maribor. Vsak evro mi šteje. Lp :)

Mare2 ::

Neon21, če si iz Ljubljane ali okolice, ti lahko naredim izračun. V inbox mi pošlji številko in začetek veljavnosti police ter ime in priimek. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

neon21 ::

Sem iz maribora. Mam pa vprašanje kako je z ao bonusi? Prejmeš vsako leto koliko bonusa , če nisi povzročil ali bil udeležen v prometni nesreči? Velja bonus samo na ta avtomobil , na katerem imaš sklenjeno zavarovanje ali se bonus šteje ne glede na registrirana vozila?

St235 ::

Vsako leto dobiš en premijski razred in je načeloma vezano na lastnika vozila. Torej če menjaš avto te razrede preneseš na novo vozilo. Če kupiš še eno vozilo gre od začetka.

Moje izkušnje so takšne, da se agent splača predvsem kadar plačuješ polno zavarovanje in nimaš premijskih razredov. Bližje kot si 50% popusta manj maneverskega prostora imajo agenti. Prednost dobrega agenta (ampak tukaj je poudarek na besedi DOBREGA) je v tem, da te opozori na podrobnosti v drobnem tisku, da potem ni presenečenj, ko se kaj zgodi. Vsaka zavarovalna polica ima več ali manj pogojev, ki so lahko izjemno neprijetni, če ne veš za njih in tudi obseg kritja (kaj točno in pod kakšnimi pogoji je krito) se lahko razlikuje.

Mare je recimo omenil pogoje asistence, razlike so recimo tudi v višini odbitne franšize pri dodatnih kaskih, pa pravila v primeru kraje sem videl različna,...

Mare2 ::

neon21 je izjavil:

Sem iz maribora. Mam pa vprašanje kako je z ao bonusi? Prejmeš vsako leto koliko bonusa , če nisi povzročil ali bil udeležen v prometni nesreči? Velja bonus samo na ta avtomobil , na katerem imaš sklenjeno zavarovanje ali se bonus šteje ne glede na registrirana vozila?


Vsako leto brez povzročene škode napreduješ za en premijski razred. Zavarovanje mora trajati vsaj 11 mesecev.

Če imaš vzporedno še en avto, se za tisti avto bonus prenaša iz leta v leto posebej po zgoraj opisanem pravilu.

Če avto prodaš (odjaviš) lahko bonus uporabiš pri zavarovanju drugega avta. Priporočljivo je skopirat odjavljeno prometno in polico. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916530 (1797) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841390 (7456) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670153 (37744) ;-)
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821379 (15471) čuhalev
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525166 (20068) theBill

Več podobnih tem