» »

Depoziti v avstriji

Depoziti v avstriji

maja666 ::

Živjo,

mene zanima če ima kdo depozite v Avstriji in pri kateri banki in kakšni so postopki :)
zelo me moti ker ni zasebnosti glede tega v Sloveniji pa ne da kaj prikrivam... poleg tega so vse banke že slabe v Sloveniji in želim dati denar v tujino, kjer bo ziher bolj varen :)
Kaj menite? Bolj me zanimajo mnenja tisti, ki imajo račune ali depozite v tujini.

Isotropic ::

je zasebnost tut v sloveniji.
davčna ti bo hitro stopila na prste, potem se boš pa jokal.

Tilen ::

Živjo,

Depozit opraviš enako, kot na kateri koli banki pri nas. Za večje zneske potrebuješ dokazilo o izvoru premoženja. Niti ne poskušaj na slepo, ker bodo klicali policijo.

Depoziti so v EU zavarovani do 100.000 EUR in zanje jamči ECB. Varnost depozitov do 100.000 EUR je v Sloveniji in Avstriji enaka. Razlika je le v tem, da dobiš v Avstrji še bistveno slabšo obrestno mero. Nižja kot je obrestna mera, boljša je banka (država v kateri je banka) in obratno.

Določene banke niso zavezane poročanju kontrolnih podatkov našemu FURS, so pa vse dolžne posredovati podatke na zahtevo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

2f4u ::

Samo dodam;

nekaj bank ima brezplačen account, pomeni je možno poslovati preko interneta ZASTOJN.

Po drugi strani pa včasih vprašajo po zaposlitvi in dokazu, da boš prejemal prihodke na njihovo banko.

V celoti, gledano letni stroski, so nekatere banke precej cenejse kot v Sloveniji - torej, zakaj ne bi poslovali v tuji banki, doma pa zapremo vse račune?

shadowfax ::

Bistveno slabše obrestne mere, menim, da se ti ne splača s tem ukvarjat.

trololo2 ::

Tilen je izjavil:


Depoziti so v EU zavarovani do 100.000 EUR in zanje jamči ECB. Varnost depozitov do 100.000 EUR je v Sloveniji in Avstriji enaka.


Nope, za depozite jamči država v kateri je sedež banke. Do izgradnje bančne unije.

marceb ::

maja666 sam sem pred podobno dilemo na katero banko (slovensko) dati vezat depozit. Sporoči kako si se odločila.

Tilen ::

trololo2 je izjavil:

Tilen je izjavil:


Depoziti so v EU zavarovani do 100.000 EUR in zanje jamči ECB. Varnost depozitov do 100.000 EUR je v Sloveniji in Avstriji enaka.


Nope, za depozite jamči država v kateri je sedež banke. Do izgradnje bančne unije.


To je res, vendar je BSI pod okriljem ECB. Sami v primeru katastrofe tako ali tako ne bi imeli denarja za kritje depozitov do 100.000 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

WizmoTo ::

Da denar v tujini ni nujno najbolj na varnem, kažeta primera islandije in cipra :D
Tam so najprej oropali tuje varčevalce, ti pač nimajo volilne pravice. Evropa je pa to mirno gledala in celo podprla v primeru Cipra, Islandijo je pa samo GB obsodila terorizma :) . Ko gre za denar, načelnost precej hitro pade.
Ti pa verjamem, da se bojiš za tole slo kloako. Pri takih vladah, ki bi se šle socializem do bridkega konca, je bankrot vedno pred očmi. In ni države, ki bi poplačala varčevalce. Zato pa države banke raje rešujejo, kot da bi jih pustile propasti in s tem povzročile domino efekt z nezaupanjem.

Tilen ::

Ne zavajaj. Vse vloge do 100.000 EUR so v Cipru ostale nedotaknjene. Tudi vloge tujih državljanov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

WizmoTo ::

Sem kaj omenjal omejitev na 100k ? Dejstvo je, da so pokradli varčevalcem, najbolj ravno tujcem. OP pa tudi ni navedla količine. Lahko pač porazdeli denar na dele po manj kot 100k in da depozit v različne banke. Mimogrede, tistega svojega pošišanega denarja varčevalci niso mogli dvigniti, ampak so imeli omejitev 100 eur na dan, pa še to po mučnem čakanju na "rešitev". Zna biti neprijetno, če rabiš več.

maja666 ::

Kolikor sem slišala, če imaš depozit in nimaš rednih dohodkov na račun ne potrebuješ plačevati nič državi... samo od depozita vzamejo procente in nekaj nakažejo sloveniji :) ne bežim pred nikomer tako da me ni strah ničesar glede denarja edino slovenskih bank... glede dokazil, kaj moram prinesti? :)

black ice ::

Tilen je izjavil:

Živjo,

Depozit opraviš enako, kot na kateri koli banki pri nas. Za večje zneske potrebuješ dokazilo o izvoru premoženja. Niti ne poskušaj na slepo, ker bodo klicali policijo.

This. Velja za zneske nad 15k€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956628 (15381) Buggy
»

Probanka in Factor banka v likvidacijo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20251576 (35911) ZaphodBB
»

Depoziti na Hrvaškem

Oddelek: Loža
116096 (4999) Martin Krpan
»

Najbolj stabilna banka v Sloveniji. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8223258 (20707) Rupa
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123275 (19983) M.B.

Več podobnih tem