» »

Depoziti na Hrvaškem

Depoziti na Hrvaškem

Aphanisis ::

Ker bi rad za krajše obdobje nekam parkiral denar in so obresti na depozite v Slovenji obupno nizke, sem malo pogledal naokrog in ugotovil, da se trenutno najbolj splača skleniti depozit na Hrvaškem.

Primer: nad 60.000 EUR, depozit sklenjen 12 mesecev, dobiš 3,2% obrestno mero pri Veneto banka.

Za ostale banke lahko pogledate devizna varčevanja tukaj: http://www.moj-bankar.hr/%C5%A0tednja-d...

Za odprtje bančnega računa potrebuješ hrvaško davčno številko in osebni dokument.

Če je kdo voljan kaj podebatirat glede tega, vabljen. Upam, da bodo te informacije še komu koristile.

marceb ::

Aphanisis tudi sam sem v enakem položaju, že dolgo časa so v sloveniji depoziti mizerni, zato si ogledujem tujino, ne vem pa če so kaki birokratski haklci. Najboljše bi blo z 100€ najprej probat :). Hrvaška je interesantna z obrestnimi merami, tako visokih nisem zasledil drugje in pa relativno blizu nam je (vsaj meni). Če se boš karkoli odločil sporoči, lahko tudi na ZS.

mentadent ::

A si je kateri od vaju uredil depozit na Hrvaškem? Kakšen je točen postopek? Aphanisis omenja hrvaško davčno številko pa me zanima kje jo dobiš?

fosil ::

Samo da ne bo potem jok in stok, če boste izgubili del depozitov.
Ali pa kakšne zahteve za državno pomoč.
Tako je!

Aphanisis ::

mentadent je izjavil:

A si je kateri od vaju uredil depozit na Hrvaškem? Kakšen je točen postopek? Aphanisis omenja hrvaško davčno številko pa me zanima kje jo dobiš?


Greš na davčno upravo na HR, izpolniš obrazec za hrvaško davčno številko. Izbereš banko, ki ima najvišjo obrestno mero. Skleneš depozit za želeno obdobje. Slovenski davčni prijaviš, da imaš TRR v tujini. To je vse.

Tako kot v SLO tudi na HR država jamči za vloge na TRRjih do 100.000 EUR v primeru, da postane banka nelikvidna. Nismo več leta 1990, da bi se bilo potrebno bati za vloge na bankah. Če pa kdo misli na primer Grčije, ko je bilo nemogoče priti do gotovine, tisti, ki so pustili vloge na grških bančnih računih, so bili precej zabiti, ker se je mesece in mesece prej vedelo, da je dobro denar nesti ven iz Grčije. Malo spremljaš dogajanje v državah, kjer imaš sredstva, in se obnašaš racionalno, pa se ti ni treba ničesar bati.

Martin Krpan ::

Pa hrvaška jamči vloge vsem varčevalcem ?
Da ne jamči samo lastnim državjanom ?

Tarzan ::

Če Hrvaška bankrotira si v riti. Če gre dotična hrvaška banka v stečaj (kar se mnogim zna zgoditi, glede na trenutno paniko HR bank) si v riti. Kakor koli pogledaš, sam bi raje dal v štumf, kot v hrvaško banko, če že slovenskim ne zaupaš (oz. ne ponujajo dovolj visokih obresti). Mimogrede, za večje vsote se mi zdi so se vse banke pripravljene pogajati in lahko iztržiš višje obresti kot kdo ki ga je strah vprašat.

Furbo ::

Kako slepo ljudje verjamejo v garancije držav, to bo še zabavno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Magic1 ::

Garancija velja samo do takrat, ko ima država denar, oziroma lahko dobi kredit. Ko to ni možno, se prvo striže vloge. Sploh pa tuje ;)
Hrvaška nima evra, da bi se kdo preveč sekiral zanjo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Aphanisis ::

Če te je strah, da bo jutri konec sveta, kot ga poznamo danes, potem vsekakor ni dobro varčevati ne v domači banki, ne v tuji, ne v vrednostnih papirjih, ne v skladih, ne v dragih kovinah ... daš lepo v štumfe in imaš mir. Malo ti inflacija poje, važno pa je to, da se spi dobro. :)

pirat ::

Ni pametno imeti denarja vezanega v državi (torej biti "upnik" banke), kjer se politika samovoljno odloči, da "bi upniki morali bolje vedeti" (konkretno banke kot kreditodajalke) in samovoljno uzakoni menjavo CHF kreditov v EUR po nekem zgodovinskem tečaju.

Martin Krpan ::

Aphanisis je izjavil:

Če te je strah, da bo jutri konec sveta, kot ga poznamo danes, potem vsekakor ni dobro varčevati ne v domači banki, ne v tuji, ne v vrednostnih papirjih, ne v skladih, ne v dragih kovinah ... daš lepo v štumfe in imaš mir. Malo ti inflacija poje, važno pa je to, da se spi dobro. :)


Zlato je v tem primeru še najboljša možnost.8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956638 (15391) Buggy
»

depoziti,varčevanje v AT

Oddelek: Loža
197252 (5963) cang
»

Varčevanje v banki DA/NE in nadzor države (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10322232 (19925) Furbo
»

varno varčevanje

Oddelek: Loža
152876 (2395) amigo_no1

Več podobnih tem