» »

Vračilo kavcije iz študentskega doma v Avstriji

Vračilo kavcije iz študentskega doma v Avstriji

Meizu ::

Tole vprašanje je bolj za tiste, ki se razumete v Avstrijsko zakonodajo.

Uglavnem, odjavil sem se od starega stanovanja 18. julija 2014. 2 leta nazaj sem vplačal kavcijo v višini 200€.

Sedaj se pogajamo za vračilo te kavcije, kjer direktor uprave vztraja, da njemu se že ne da nositi denarja na banko in izvršiti prenakazila na moj račun, insistira naj se javim osebno pri upravi.

Ker bi res potreboval ta denar za vplačilo nove kavcije za stanovanje (in to sedaj, kavcija pa znaša 800€), to pomeni, da moram iti sedaj v celovec, pobrati denar ter priti nazaj v Slovenijo. To me pride cca. 40€ za gorivo.

Mater mu. Kakšne so sedaj moje pravice? Ali lahko brezpogojno zahtevam vrnitev kavcije preko nakazila ali se moram tam zglasiti osebno? Kakšni so sploh roki za vrnitev kavcije? Ravno te dni je odbil 1 mesec od potrditve odjave namreč.

Invictus ::

Saj ti hoče dati denar.

Samo iskat ga moraš priti.

Izkoristi to za kak izlet ali pa s seboj povabi ta stare ali kake prijatelje ... Folku je načeloma dolgčas in vsaka aktivnost malo razbije vsakdanjik ...

Mat'r je mladina neiznajdljiva ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meizu ::

Ma saj se ne gre za to. Gre se za to, da mi (očitno, vsaj glede na nekatere zapise) po zakonu pripada vrnitev kavcije največ 1 mesec od odjave. Ta denar potrebujem zdaj. V Avstriji ne bom vsaj še kak mesec. Kar pomeni, da bom mogu skantat 40EUR goriva samo za to, da bom jaz prišel njemu osebno dvignit 200EUR. Sepravi skorajda 25% vložek za denar. Brezveze.

Zato pa sprašujem, ali lahko zahtevam zgoraj napisano, ker se mi zdi butasto.

Edit: Pa tale direktor je malce čez les, je kr zvita lisica, tudi do kršenja zasebnosti prihaja v prostorih tega doma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

McMallar ::

Kavcijo naceloma dobis ko prekines pogodbo in se izvrsi pregled stanovanja/sobe/hise... Vsaj v mojem in primerih, ki jih poznam, je bilo tako.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Meizu ::

To je res. Pregled sobe je bil izvršen ob moji odjavi iz doma, t.j. 4. julija. Edit: Ugotovljena ni bila nobena poškodba.

Kasneje smo se s kolegi dogovorili za najem skupnega stanovanja, saj so v tem domu življenjski pogoji težki. Odjavo sem poslal torej 18. julija, isti dan je bila tudi potrjena.

Uglavnem, mislim, da je logično, da niti pod razno ne mislim plačat 40EUR potnih stroškov samo za to, da dvignem 200EUR kavcije. Halo.

Neke osnovne storitve kot so bančna nakazila ipd. mi pa tudi ni jasno, kako niso mogoče. A mu je težko to narest? :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

urosz ::

Je v pogodbi zapisano, na kakšen način ti mora vrnit kavcijo? Če ni, potem se boš kar moral zapeljat tja.

McMallar ::

Odvisno - jaz sem kavcijo položil na hranilno knjižico in jo predal lastnici (je bilo veliko več kot 200 EUR). Ob predaji je lastnica prišla z knjižico in mi jo po pregledu (brez pripomb) predala nazaj.

Očitno te hoče malo za*******i, kaj lahko narediš v tem primeru pa ne bi vedel. Tvoja težava je v tem, da ti on hoče predati denar ampak ti nebi šel ponj.

@urosz: načeloma tega ni v pogodbah, tako da se kar strinjam s tabo - bo treba tja.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

urosz ::

Sicer pa zakaj bi on zapravljal svoj čas za to, da tebi ugodi? Ti si tisti, ki se je odjavil od njegovega stanovanja in ki zdaj zahtevaš kavcijo nazaj. Ti rabiš njega, ne on tebe. Dandanes vam je treba vse prinest na pladnju..

Meizu ::

2 leta sem mu prinašal denar v hišo. Zadnja stvar ki jo lahko naredi je ta, da mi prenakaže denar, ki mi pripada.

V pogodbi dvomim, da je kaj napisano, ker je spisana prav na češki način. Bom pa vseeno preveril, hvala za opombo.

McMallar, tale s knjižico pa ni slaba ideja, bom razmislil o tej opciji za prihodnje.

Torej če povzamem. Vam je ok, da za 200€, ki mi legalno pripada (torej ni bila ugotovljena nobena škoda) naredim 200+km v eno smer? Hmm čudni časi torej...

Jah nič, bom poskusil rešiti na kak način. Sem vseeno upal, da so takšne banalne stvari kot je nakazilo na bančni račun povzete v kakšnem zakonu kot osnovno pravico. Saj danes vendar vse teče preko bank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

No, sem natančno preveril tudi administrativne pogoje. Piše le, da se kavcija vrne, ni pa določeno v kakšni obliki.

To torej avtomatsko pomeni le osebni prevzem?

Invictus ::

Pomeni da ti on vrne kavcijo v obliki kot si on želi ...

Kar je natančno tvoj problem. Osebni prevzem.

Kot sem ti rekel, izkoristi to vožnjo v Celovec še za kak izlet ali šoping. In si natankaj avstrijski bencin, ki je cenejši. Pri enem tanku prišparaš 5 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meizu ::

Hmm ok. Torej mi drugega ne preostane. Neverjetno, da je zakon takšen. Ne rečem, da živim blizu ali nekaj, potem sploh ne bi filozofiral.

Če mi pa ta pot pomeni 400km, sem pa upravičeno delikaten.

Mimogrede, šoping v celovcu je pa večinoma dražji kot pri nas (no, razen tehničnih naprav, ki pa jih trenutno ne potrebujem), dvomim pa, da je pri nas na obali kakšna oseba, ki se ji sredi poletja ljubi it v Avstrijo na izlet. Je morje verjetno kar bolj sensibilna odločitev, hehe.

Ne morem pa verjet, da je zadeva tako kilavo poštimana. To je, kot bi rekel, da če hoče moj denar za sobno najemnino, ga seveda takoj dobi, le k meni ga naj pride iskat domov ane. Saj jaz mu ga že hočem dat, samo pride naj ga iskat. Svašta.

McMallar ::

Meni je čudno, da kavcije nisi dobil ob predaji stanovanja. Načeloma je bila to praksa pri vseh predajah za katere vem. Zato se mi tudi ne zdi, da je klavrno poštimana - bolj se mi zdi da ste se vi bolj klavrno zmenili pri predaji. Vem, hudir je če ne poznaš protokolov in pravic...

Če misliš da so ti bile kršene pravice, imajo (vsaj na Dunaju) oddelke v vsakem okrožju, ki urejajo oz. pomagajo pri sporih. Žal ti več informacij ne morem dati ker nisem nikoli rabil.

Hranilna knjižica je dobra varianta ker jo lahko odpreš na način, da lahko vsakdo dvigne denar z nje če pozna geslo. Glede na to, da je namenjena zaščiti in ne popravilom/dvigom/... med trajanjem pogodbe, je to kar standarden način varščine. Ko/če boš to rabil, pojdi na banko in povej zakaj rabiš, mislim da imajo vse večje banke to možnost (jaz sem to imel na Bank Austria).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

galu ::

Pa mu reči, naj si (npr.) 10EUR (in max 40EUR) da v žep, ostalo pa nakaže. Glede na to, da stvar vzame par minut dela preko spletnega bančništva, te pač j*be v glavo.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Meizu ::

Ma zakaj le pa bi mu jaz odstopal svoj denar. To je že skoraj izsiljevanje. Nevem no, plačevat mu 40EUR samo zato, da se mu bi zljubilo it nakazat preko banke (oz. glede na to, da so ustanova, bi skorajda pričakoval, da kavcije ipd. hranijo na njihovem bančnem računu, v tem primeru se mu pa sploh s pisarne ni potrebno premaknit)... Edit: V tem primeru se splača narest firmo s sloganom - knjižimo vaše kavcije, za bančne transferje pa računamo 40EUR, čeprav se nam sploh premaknit ni treba. Bi bil poln keša hehe.

McMallar - glede na to, da sem bil pri njih 2 leta in se odjavil od stanovanja po tem, ko sem svoje stanovnje odjavil (prijavil sem se sicer za naslednje tekoče leto, vendar sem pravočasno (odpovedni rok = 1 mesec) odjavil, tako da tu ni problem), piše v njihovi pogodbi, da v tem primeru kavcijo kar prenakažejo na naslednje šolsko leto. Kar me osebno sploh ne moti. Ubistvu sem tudi jaz imel s tem manj zajebancij.

Ampak takšno zajebavanje v glavo mi gre pa na k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Invictus ::

Na k ti gre samo to da se moraš v Celovec zapeljat po denar.

Razvajena mladina. Še po svoj denar se jim ne ljubi zapeljat.

Kavcijo bi lahko zahteval ob končnem pregledu stanovanja.

Hkrati je pa res da on drži tvoj denar. In mu ga ni treba nakazat preko e-banke, če tega noče. Zakaj neki bi pa ga ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Šimpanz ::

Mogoče kavcije niso na računu ampak v njegovem predalu pa noče biti tarča davčne. Zato tudi vztraja pri osebni izročitvi.

Blinder ::

Pa sej v ljubljani imajo podobne izgovore da jim nebi blo treba vračat denar. Jim pošlješ vprašanje da kako lahko dobiš svoj denar nazaj pa ti sploh ne odgovorijo. Primanjkuje denarja, pol pa tudi študente nategnejo kamor se le da.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

imagodei ::

- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

Šimpanz je izjavil:

Mogoče kavcije niso na računu ampak v njegovem predalu pa noče biti tarča davčne. Zato tudi vztraja pri osebni izročitvi.

Tebi pa davčne utaje niso najbolj jasna stvar ...

Saj ima pogodbo o najemu kjer so zneski določeni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meizu ::

Invictus je izjavil:

Na k ti gre samo to da se moraš v Celovec zapeljat po denar.

Razvajena mladina. Še po svoj denar se jim ne ljubi zapeljat.

Kavcijo bi lahko zahteval ob končnem pregledu stanovanja.

Hkrati je pa res da on drži tvoj denar. In mu ga ni treba nakazat preko e-banke, če tega noče. Zakaj neki bi pa ga ...


Jah razvajena mladina. Ne razumem. Ne razumem zakaj je najbolj logično, da bi moral delat neke brezvezne izlete in s s tem tolažit (še šoping predlagaš) in s tem skeširat pol kavcije samo za to, da bom dobil preostanek.

Denar je legalno moj, vračilo pa bi moralo biti možno izpeljati po najcenejši možni poti. Nevem no, meni je logično. A je to tako težko narest.

Mimogrede, sem ga pa preko mejla uspel prepričat, da pošlje preko mejla, zgodba je (vsaj) zame zaključena in to je to.

Hvala za info!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo "are" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10916871 (5157) Tidule
»

Izposoja avta za v tujino

Oddelek: Na cesti
71084 (967) Vazelin
»

Poceni počitnice =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222382 (8483) shadeX
»

Rent a car z nizko kavcijo - ljubljana

Oddelek: Na cesti
273225 (2337) xsum1
»

Nakup avtomobila z kavcijo

Oddelek: Na cesti
71572 (1274) WarpedGone

Več podobnih tem