» »

Toshiba Satellite L350, SSD, HDD v DVD caddy, Win 8.1, problemi

Toshiba Satellite L350, SSD, HDD v DVD caddy, Win 8.1, problemi

seba-beba ::

Zdravo!

Situacija je taka (sicer sem že tudi pisal v temi Windows 8, vendar sedaj verjetno problem presega to temo)...
Imam 6 let star prenosnik Toshiba Satellite L350. Sedaj sem kupil SSD Crucial MX100 128GB na katerega sem namestil Win 8.1 skupaj z vsemi posodobitvami, stari HDD pa sem namestil v DVD caddy.

SSD in HDD sta po ogledu z CrystalDiskInfo brezhibna.

Po namestitvi OS so se začeli problemi...takoj po zagonu prenosnika, ko sem prišel na Namizje, je Namizje zamrznilo...dostopal sem lahko le do Task managerja. Problem sem sprva pripisal DVD caddyu saj sem ga imel med namestitvijo OS nameščenega v prenosniku, zato sem ga odstranil in ponovno zagnal prenosnik. Problem je ostal, zato sem na novo naložil Windows 8 (preko funkcije Repair). Tudi s tem nisem rešil problema. Ugotil sem le, da se po nekaj časa prenosnik odmrzne (če npr. dostopim do Nadzorne plošče preko funkcije Run) in deluje popolnoma brez problema (tudi z DVD caddyem). Prenosnik torej zamrzne vsakič ko ga znova zaženem in pridem do Namizja.

Na forumu smo prišli potem na idejo, da bi bilo potrebno namestiti nov Bios, vendar priznam da tega nisem storil, saj se bojim, da bi med nameščanje prenosik zamrznil, tako kot se to dogaja sedaj...zato sem začel bolj podrobno brskati po internetu. Našel sem forume, kjer so že nameščali na ta prenosnik Win 8.1, SSD in načeloma ni bilo težav...čepav ni gonilnikov za Win 8.1. Prav tako pa naj bi posodobitev Biosa nič pomagala...lahko, da pa je pri meni izjema... Bios mi sicer zazna oba diska, HDD:SSD in ODD:HDD.

Pregledal sem tudi Upravitelj naprav, vse naj bi bil posodobljeno, nikjer ni nobenih opozoril. Sedaj pa sem tudi odprl orodje za Odpravljanje težav, kjer mi med strojno opremo najde napako ID: acpi/tos1901/2&daba3ff&2, error:28.

Med brskanjem po spletu danes za to napako, sem ugotovil, da so mi v Mozilli izginili vsi Zaznamki, ko pa sem zaprl Mozillo, sem pa ugotovil, da so medtem iz Namizja izginili tudi vsi programi. Med Program files so sicer še in tudi zasedajo prostor na disku, vendar ni več datotek .exe. Torej sedaj tudi ne morem več odpreti nobenega programa. Edino kar deluje je Mozilla. Naj povem še, da že od začetka težav opažam, da se v Mozilli nekatere črke oz. grafika ne izrisujejo pravilno (kot da ni pobarvanih pikslov), vendar čez čas se to popravi.

Kaj storiti?
Potrebujete še kakšno informacijo?
So težave z zmrzovanje, izginotjem programov in acpi/tos1901/2&daba3ff&2 povezane?

Z nameščanjem Windowsev se ne bi toliko igral, saj imam licenco MSDNAA...torej če prav razumem omejeno število namestitev...

Hvala
  • spremenilo: seba-beba ()

seba-beba ::

Nobene pomoči?

s6c-gEL ::

Lahko da je ssd pokvarjen - izginjevanje datotek je tak znak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

gddr85 ::

Si pogledal stanje obeh diskov s crystal disk info?

seba-beba ::

Diska sta ok...
Programe sem sedaj uspel povrniti z obnovitvijo Windowsev...čudno se mi zdi le to, da z obnovitji se je zasedenost c diska povečala za 10GB...je to normalno?
Ostaja le še problem z zamrznitvijo pri vsakem zagonu prenosnika ko pridem na namizje. Po nekajkratnem zaustavljanju in zaganjanje explorer.exe se odmrzne in deluje potem pc brezibno.

Je lahko vzrok explorer.exe? Nekje sem celo prebral, da se ga da prekopirati iz drugih windowsev...
Je možno da je kakšen virus? Čeprav je na novo naložen OS in Avira ter Malwarebytes ne najdeta ničesar...

Kaj storiti?

Han ::

V vsakem primeru bi bilo dobro posodobit BIOS. Odklopi SSD, namesti Visto ali Win7 in posodobi bios.

V Firefoxu izklopi strojno pospeševanje.

hojnikb ::

dej smart check ssdja
#brezpodpisa

seba-beba ::

Bios sem posodobil...problem ostaja.

Torej vsakič ko zaženem prenosnik in pridem na namizje zamrzne. Preko TM lahko vseeno dostopam do vseh programov.

Kakšen smart check SSDja?

Kaj še preveriti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba-beba ()

seba-beba ::

Ugotovil sem, da se težava odpravi, če v TMju zaženem poleg obstoječega še en explorer.exe.

Se komu kaj sanja kaj je narobe? Kaj storiti?

seba-beba ::

Bi kaj pomagalo, če namestim kakšne driverje od Win 7? Za Win 8 jih namreč ni...
Oz. Upravitelj naprav pravi, da so vse naprave posodobljene...je sploh smiselno kaj dodatno posodabljati?

Klemzz ::

Namesti windows 7 in poročaj...

seba-beba ::

Hja...ali to pomeni, da izgubim vse do sedaj nameščene programe?
Se lahko kaj stori, da v primeru ponovne namestitve Win 8.1 ne bi bilo potrebno vse znova nameščati?

gddr85 ::

ne, če instaliraš na novo izgubiš vse nameščene programe

king67 ::

gddr85 je izjavil:

ne, če instaliraš na novo izgubiš vse nameščene programe

Kaj pa image sistemskega diska?

lp,
king67

seba-beba ::

Rad bi samo obvestil, da je po nekaj časa prenosnik sam od sebe prenehal z zmrzovanjem pri zagonu Windowsev 8.1. Vzroka, za kaj je temu bilo tako, pa ne vem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211309945 (7325) anjica
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490421269 (4908) jedateruk
»

Medion Akoya E4214 - vredno nadgradnje z SSD in dodatnim ramom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
455705 (3826) anddrej
»

Pocasen SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
453861 (2723) AgiZ
»

Prenosni računalnik postane neodziven

Oddelek: Pomoč in nasveti
103671 (3511) butec

Več podobnih tem