» »

Prenosni računalnik postane neodziven

Prenosni računalnik postane neodziven

gregor_m ::

Najprej se opravičujem za daljši post, ker želim natančno opisati napako in kaj je bilo že storjeno.

Punca ima 4 leta starega prenosnika HP 4520 z Win 7. Do pred pol leta je deloval brez problema. Nato pa so se začeli problemi. Sprva je postal neoziven za cca 1 minuto in nato deloval kakšen dan brez prolbema. Nato pa so ti intervali postali vedno bolj pogosti, dokler ni postal popolnoma neodziven.
Analiza je pokazala, da je računalnik neodziven zaradi trdega diska, ki je imel neprestano disc activity na 100%, zanimivo prenosa podatkov praktično ni bilo oz okoli 100KB. Ostali parametri pa so bili normalni CPU time 0%-5%, memory usage 35% od 4GB. Resource monitor ne pokaže kateri proces zahteva 100% disc activity.

Da bi težavo čimprej rešil sem prenosnik formatiral in win 7 na novo inštaliral. Prenosnik je 1 mesec deloval brezhibno nato pa so se identične težave postopoma ponovile.
Nato sem sumil na kakšen program/driver/win update zato sem računalnik ponovno formatiral. Naložil sem samo win 7, brez gonilnikov (razen kar naloži win 7) edini program je bil namenoma starejša verzija firefoxa, Win update pa sem izključil. Po cca enem mesecu se je napaka ponovno ponovila.
Naj omenim, da je v safe mode problem še vedno prisoten.

Tri tedne nazaj sem poizkusil z Win 8.1 in spet isti problem. S tem da se sedaj explorer.exe sesuva na cca 15 sek in seveda disc activity je na 100% ostali parametri v meji normale. V safe mode pa mi sporoča, da se explorer ne more zaradi "I/O Error Status 0x0000185".

Trenutno delam scan disk, da vidim, če je kaj narobe z trdim diskom. Ali ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe?

Hayabusa ::

CrystalDiskInfo za status diska oz orodje proizvajalca za test.
Verjetno se prenosnika pregreva (prah in stara termalna pasta), hp pač.

gregor_m ::

Hayabusa je izjavil:

CrystalDiskInfo za status diska oz orodje proizvajalca za test.
Verjetno se prenosnika pregreva (prah in stara termalna pasta), hp pač.


Pregrevanje ne bo vzrok, ker ga na vsake leto in pol odprem, spiham prah in zamenjam termalno pasto. Temperature so v meji normale. Testno sem zamenjal RAM in ni nič pomagalo.

Scan disk ni našel nobenih napak. Ravnokar sem preveril tudi CrystalDiskInfo, temp diska je 33C in mi našel dva opozorila:
Reallocated Sectors Count
Current Pending Sector Count

Sem pa v BIOSu izvedel self test za trdi disk, kjer mi izpiše Read failureError.

Še vedno pa mi ni jasno, kako lahko po formatu deluje brezhibno cca 3 tedne, neglede kaj počnem z prenosnikom.

ST-777 ::

gregor_m je izjavil:

Še vedno pa mi ni jasno, kako lahko po formatu deluje brezhibno cca 3 tedne, neglede kaj počnem z prenosnikom.
Neglede, kaj počneš s prenosnikom?:D

S prenosnikom ene stvari ni dobro početi: premikanje, ko je vklopljen. Marsikdo ne ve, da so diski na to občutljivi.

Si kdaj premaknil prenosnik, ko je bil vklopljen? Če si ga, so nekateri sektorji diska morda poškodovani.

Nasvet: kupi SSD, ki ni občutljiv na premikanje in ga vstavi v prenosnik. Na sedanjem HDD-ju pa naredi low level format s programom HDD Low Level Format Tool, morda bo HDD še uporaben za kopije ali manj pomembne datoteke.

Duhec ::

Daj sliko smart podatkov od CrystalDiskInfa.
Predvidevam, tako iz opozorila CrystalDIskInfa (05 in C5) kot bios self testa, da ti crkuje disk.
Ko disk naleti na neberljiv sektor ga označi kot Reallocated Sectors in prepiše podatke v rezervirano področje diska. Skratka remapping.
Številka ti pove kolikokrat je to že naredil. Višja kot je cifra slabše je in nekje ima limit, recimo 140.
Current Pending Sector Count pa šteje nestabilne sektorje potem, ko jih je večkrat poizkusil neuspešno prebrat.

Čimprej zamenjaj disk z novim.

mikilj ::

Pozdravljeni !

Imam težavo, prenosnik HP ELITEBOOK 6930p, se ne odziva. Ko pritisnem gumb za vklop. se prizgejo lučke na laptopu, in ni nobenega odziva, tudi ekranu ni nič videti, ali bi znal kdo u čemu je morda problem ?

Zelo Hvaležen za pomoč !

Duhec ::

Odstrani baterijo in izklopi napajalnik iz 220V. Stisni tipko za vklop in jo drži nekaj sekund, spusti, vklopi samo napajalni kabel (baterije ne vstavljaj) in vklopi komp.
Je kaj boljše ?

hojnikb ::

lahko, da ti je napajalnik umru ..
#brezpodpisa

StajercSSS ::

gregor_m je izjavil:

Najprej se opravičujem za daljši post, ker želim natančno opisati napako in kaj je bilo že storjeno.

Punca ima 4 leta starega prenosnika HP 4520 z Win 7. Do pred pol leta je deloval brez problema. Nato pa so se začeli problemi. Sprva je postal neoziven za cca 1 minuto in nato deloval kakšen dan brez prolbema. Nato pa so ti intervali postali vedno bolj pogosti, dokler ni postal popolnoma neodziven.
Analiza je pokazala, da je računalnik neodziven zaradi trdega diska, ki je imel neprestano disc activity na 100%, zanimivo prenosa podatkov praktično ni bilo oz okoli 100KB. Ostali parametri pa so bili normalni CPU time 0%-5%, memory usage 35% od 4GB. Resource monitor ne pokaže kateri proces zahteva 100% disc activity.

Da bi težavo čimprej rešil sem prenosnik formatiral in win 7 na novo inštaliral. Prenosnik je 1 mesec deloval brezhibno nato pa so se identične težave postopoma ponovile.
Nato sem sumil na kakšen program/driver/win update zato sem računalnik ponovno formatiral. Naložil sem samo win 7, brez gonilnikov (razen kar naloži win 7) edini program je bil namenoma starejša verzija firefoxa, Win update pa sem izključil. Po cca enem mesecu se je napaka ponovno ponovila.
Naj omenim, da je v safe mode problem še vedno prisoten.

Tri tedne nazaj sem poizkusil z Win 8.1 in spet isti problem. S tem da se sedaj explorer.exe sesuva na cca 15 sek in seveda disc activity je na 100% ostali parametri v meji normale. V safe mode pa mi sporoča, da se explorer ne more zaradi "I/O Error Status 0x0000185".

Trenutno delam scan disk, da vidim, če je kaj narobe z trdim diskom. Ali ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe?


Imel čist isti problem. Sem tudi inš. Win8, a je blo enako. Je pač disk šel počasi v pokoj. Kupil SSD (6 let star Lenovo, specfifikacije OLDTAJMER intg. grafa, zdaj pa dela ko strela, hitreje od prenosnika i3 2xxx serije, 4GB ddr3, grafa nvidia xxx. :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

gregor_m ::

StajercSSS je izjavil:

gregor_m je izjavil:

Najprej se opravičujem za daljši post, ker želim natančno opisati napako in kaj je bilo že storjeno.

Punca ima 4 leta starega prenosnika HP 4520 z Win 7. Do pred pol leta je deloval brez problema. Nato pa so se začeli problemi. Sprva je postal neoziven za cca 1 minuto in nato deloval kakšen dan brez prolbema. Nato pa so ti intervali postali vedno bolj pogosti, dokler ni postal popolnoma neodziven.
Analiza je pokazala, da je računalnik neodziven zaradi trdega diska, ki je imel neprestano disc activity na 100%, zanimivo prenosa podatkov praktično ni bilo oz okoli 100KB. Ostali parametri pa so bili normalni CPU time 0%-5%, memory usage 35% od 4GB. Resource monitor ne pokaže kateri proces zahteva 100% disc activity.

Da bi težavo čimprej rešil sem prenosnik formatiral in win 7 na novo inštaliral. Prenosnik je 1 mesec deloval brezhibno nato pa so se identične težave postopoma ponovile.
Nato sem sumil na kakšen program/driver/win update zato sem računalnik ponovno formatiral. Naložil sem samo win 7, brez gonilnikov (razen kar naloži win 7) edini program je bil namenoma starejša verzija firefoxa, Win update pa sem izključil. Po cca enem mesecu se je napaka ponovno ponovila.
Naj omenim, da je v safe mode problem še vedno prisoten.

Tri tedne nazaj sem poizkusil z Win 8.1 in spet isti problem. S tem da se sedaj explorer.exe sesuva na cca 15 sek in seveda disc activity je na 100% ostali parametri v meji normale. V safe mode pa mi sporoča, da se explorer ne more zaradi "I/O Error Status 0x0000185".

Trenutno delam scan disk, da vidim, če je kaj narobe z trdim diskom. Ali ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe?


Imel čist isti problem. Sem tudi inš. Win8, a je blo enako. Je pač disk šel počasi v pokoj. Kupil SSD (6 let star Lenovo, specfifikacije OLDTAJMER intg. grafa, zdaj pa dela ko strela, hitreje od prenosnika i3 2xxx serije, 4GB ddr3, grafa nvidia xxx. :D


Aha sem pozabil napisati UPDATE:

Tudi sam sem sredi decembra zamenjal trdi disk in stvar po mececu in pol deluje brezhibno. Tako, da je očitno res disk povzročal napako. Samo še vedno mi ni jasno, kako da je cca 3 tedne po formatu računalnik deloval brezhibno nato pa postal neodziven.

Je pa šla adijo tudi baterija prenosnika, ker če je bila vključena, računalnik ni prišel čez POS zaslon. Če baterijo odstranim dela OK, samo za to se pri 4 leta starem prenosniku nihče ne sekira več.

butec ::

mikilj je izjavil:

Pozdravljeni !

Imam težavo, prenosnik HP ELITEBOOK 6930p, se ne odziva. Ko pritisnem gumb za vklop. se prizgejo lučke na laptopu, in ni nobenega odziva, tudi ekranu ni nič videti, ali bi znal kdo u čemu je morda problem ?

Zelo Hvaležen za pomoč !


klik


verjetno je pa grafična fuč, problemi pri teh serijah pa so bili tudi pri kablih
http://answers.yahoo.com/question/index...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor deluje na ~100%, ne glede na uporabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
373320 (2564) GupeM
»

Nova grafična kartica za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
204248 (3112) hojnikb
»

Dell 1555 neodzivnost, počasen tudi v Safe mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
5905 (838) Duhec
»

posodobitev prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
121201 (996) DeeCoy
»

zakaj miska ne deluje??

Oddelek: Strojna oprema
387303 (6589) ecstasy

Več podobnih tem