» »

EM Drive

EM Drive

1 2
3
4 5

vostok_1 ::

Ko reče to Rossi, je ena zadeva. Ko reče to NASA, je pa drugo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Invictus ::

Če bi izumitelji poslušali nasvete folka tukaj, ne bi niti kolesa še izumili.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

Emm, trenutno NASA ni povedala nic bolj pametnega kot Rossi.

"Tle smo zmeril neki, kar se nam zdi, da bi lahk bil potisk. Nismo zihr. Pa ne vemo za kaj pride do tega."

Nasvet folka tukaj je pa: 'zmerte neki bolj pametnega, kar ni videti kot napaka in povejte zakaj pride do te meritve. Ali pa, crazy idea, naredte delujoc prototip.'

K bodo kej od tega nardil, se pa lahko o cem bolj konkretnem pogovarjamo. Sicer pa to ne bi bila prva neumnost od priznanih znanstvenikov, ki bi jo uspeli sproducirati ali pa neko meh novico spremeniti v slona. :)

SimplyMiha ::

Zato pa je potreben eksperiment v breztežnostnem okolju z vakuumom. Izločiti čim več motečih faktorjev.

BigWhale ::

Da se ugotovi kaj? 5MW bo proizvedlo nekaj, N potiska? Pa nihce ne bo vedel zakaj je prislo do tega? :) Potrebujemo precej dobro teoreticno razlago zakaj stvar deluje.

Sedaj je vse skupaj precej podobno idejo od Wile E. Coyote, ko na jadrnico zmontira ventilator. :)

vostok_1 ::

https://drive.google.com/file/d/0B7kgKi...

So. Papirji so leakali. Rezultati...it works.
Je sicer nekaj kritik, glede števila meritev in zakasnitve. Problem je ker zaradi leaka vrjetno ne bo uradno publiciran članek. Vsaj ne tam kamor so ga poslali.

Potisk je sicer miliskopski, ampak hey...

I'm still holding my breath. Problem, je ker noben drugi se ne upa testirat zadeve, zaradi imiđa.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

http://www.ibtimes.co.uk/space-race-rev...

BS or truth?

Če zadeva deluje je logični korak, da vojska pograbi zadeve.
It wouldn't be the first time, da je kaka teorija zarote resnična.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

WarpedGone ::

Potisk je sicer miliskopski, ampak hey...

Potisk je neskončnokrat večji kot bi smel biti.
Zbogom in hvala za vse ribe

vostok_1 ::

True.
Ampak jz še vedno mislim, da je nekaj banalnega v igri.

Point being. Rezultati so prekleto mamljivi, da ne bi botrovalo nove teste. Ampak kot rečeno...pomojem je to vse vojska pograbla enkrat ko je vidla, da morda je kaj na tem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:

True.
Ampak jz še vedno mislim, da je nekaj banalnega v igri.

Point being. Rezultati so prekleto mamljivi, da ne bi botrovalo nove teste. Ampak kot rečeno...pomojem je to vse vojska pograbla enkrat ko je vidla, da morda je kaj na tem.


Si mogoče kdaj razmišljal o novinarskem poklicu?

BigWhale je izjavil:

Da se ugotovi kaj? 5MW bo proizvedlo nekaj, N potiska? Pa nihce ne bo vedel zakaj je prislo do tega? :) Potrebujemo precej dobro teoreticno razlago zakaj stvar deluje.

Sedaj je vse skupaj precej podobno idejo od Wile E. Coyote, ko na jadrnico zmontira ventilator. :)


You sir deserve a cookie or maybe two. Finally someone who understands.

WarpedGone je izjavil:

Potisk je sicer miliskopski, ampak hey...

Potisk je neskončnokrat večji kot bi smel biti.


Merska napaka anyone... neželeni vpliv okolja anyone ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Merska napaka anyone... neželeni vpliv okolja anyone ?

Ohja, ... ravno vse te banalne faktorje se trudijo skenslat.
Zaenkrat jim jih še ni uspelo skenslat tako, da nebi zmerili sile v vedno isti smeri.
Zbogom in hvala za vse ribe

vostok_1 ::

Unknown_001 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

True.
Ampak jz še vedno mislim, da je nekaj banalnega v igri.

Point being. Rezultati so prekleto mamljivi, da ne bi botrovalo nove teste. Ampak kot rečeno...pomojem je to vse vojska pograbla enkrat ko je vidla, da morda je kaj na tem.


Si mogoče kdaj razmišljal o novinarskem poklicu?

BigWhale je izjavil:

Da se ugotovi kaj? 5MW bo proizvedlo nekaj, N potiska? Pa nihce ne bo vedel zakaj je prislo do tega? :) Potrebujemo precej dobro teoreticno razlago zakaj stvar deluje.

Sedaj je vse skupaj precej podobno idejo od Wile E. Coyote, ko na jadrnico zmontira ventilator. :)


You sir deserve a cookie or maybe two. Finally someone who understands.

WarpedGone je izjavil:

Potisk je sicer miliskopski, ampak hey...

Potisk je neskončnokrat večji kot bi smel biti.


Merska napaka anyone... neželeni vpliv okolja anyone ?


Calling other people dumbasses, while being a dumbass.

Najprej preglej dano, pol pa govnaj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:


Calling other people dumbasses, while being a dumbass.

Najprej preglej dano, pol pa govnaj.


Kaj si pa podal? Nč od nč. Sploh ne vem kaj se mamo kle za razpravljat. Manj televizijo gledat pa bo lažje spremljat zadeve. Ni prvič da bi z nekim teoretičnim modelom brcnili v temo.

Skor ist drek ko perpetuum mobile, le da je tisto dobesedno kriminal za zdrav razum.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:



Izkoristki so pač kar so, če govorimo o pretvorbi energije v silo. Prednost je tu drugje.


My f* god in ti meni da sem zabit!!!???

Daj si vsaj osnovne pojme razjasni. Marš v knjižnico pa od Ranta knjigo v roke.

Mislm... ej maš pa živce da si tok gajsten v trditvah.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

Unknown_001 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:



Izkoristki so pač kar so, če govorimo o pretvorbi energije v silo. Prednost je tu drugje.


My f* god in ti meni da sem zabit!!!???

Daj si vsaj osnovne pojme razjasni. Marš v knjižnico pa od Ranta knjigo v roke.

Mislm... ej maš pa živce da si tok gajsten v trditvah.


Solar sail @ Wikipedia

You're still a dumbass.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Aston_11 ::

vostok_1 je izjavil:


Solar sail @ Wikipedia
What is your claim?

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:


You're still a dumbass.


Ti pa očitno nimaš pojma o osnovah energetike če trdiš da se energija pretvarja v silo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

Aston_11 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Solar sail @ Wikipedia
What is your claim?


Unknown_001 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


You're still a dumbass.


Ti pa očitno nimaš pojma o osnovah energetike če trdiš da se energija pretvarja v silo.


Torej pretvorba fotonov iz laserja v potisk/silo na jadrih, ni pretvorba energije v silo?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Aston_11 ::

Foton je delec.

Photon @ Wikipedia

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Solar sail @ Wikipedia
What is your claim?


Unknown_001 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


You're still a dumbass.


Ti pa očitno nimaš pojma o osnovah energetike če trdiš da se energija pretvarja v silo.


Torej pretvorba fotonov iz laserja v potisk/silo na jadrih, ni pretvorba energije v silo?


Ne
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

No...svetloba pač ima in nima mase. Če se premika ima, drgače pa ne, če prav razumem relativnostno.
Point being, da je to način pretvorbe energije v silo. Posreden, ampak ok.

Tko kot mikrovalovi, lako vplivajo na posredno induciranje potiska.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:

No...svetloba pač ima in nima mase. Če se premika ima, drgače pa ne, če prav razumem relativnostno.
Point being, da je to način pretvorbe energije v silo. Posreden, ampak ok.

Tko kot mikrovalovi, lako vplivajo na posredno induciranje potiska.


Še vedno ti ni jasno. Sila je posledica delovanja enega telesa na drugega. Energija se pretvori v drugo obliko energije nikakor pa ne v silo!

Sicer pa glej 1. Glavni zakon TD
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Torej pretvorba fotonov iz laserja v potisk/silo na jadrih, ni pretvorba energije v silo?

Ne. Vem kaj misliš ampak izražaš se narobe.
Energija se lahko pretvori izključno v (nič ali več kakšne druge oblike energije + več kot nič toplotne energije).
Zbogom in hvala za vse ribe

Spajky ::

Rabim kataloško številko :)) za naročit ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

vostok_1 ::

Unknown_001 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

No...svetloba pač ima in nima mase. Če se premika ima, drgače pa ne, če prav razumem relativnostno.
Point being, da je to način pretvorbe energije v silo. Posreden, ampak ok.

Tko kot mikrovalovi, lako vplivajo na posredno induciranje potiska.


Še vedno ti ni jasno. Sila je posledica delovanja enega telesa na drugega. Energija se pretvori v drugo obliko energije nikakor pa ne v silo!

Sicer pa glej 1. Glavni zakon TD


Šur. Sam jz tega nisem trdil, vsaj ne tko kot ti to bereš. Pri dovajanju energije povzročaš takšne in drugačne vplive, ki vodijo do takega rezultata.
Lazer morda deep down ni konverter energije v silo, ampak za everyday dojemanje je. In če ima EM tak efekt, fine by me.

Če se hošeč o semantiki kregat pa be my guest.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:


Šur. Sam jz tega nisem trdil, vsaj ne tko kot ti to bereš. Pri dovajanju energije povzročaš takšne in drugačne vplive, ki vodijo do takega rezultata.
Lazer morda deep down ni konverter energije v silo, ampak za everyday dojemanje je. In če ima EM tak efekt, fine by me.

Če se hošeč o semantiki kregat pa be my guest.


Korektnost pri izražanju JE pomembna sploh ko se debatira o znanosti.

Meni na primer ni isto če ti rečeš da je predmet trd ali pa če rečeš da je trden.


Btw pravtako s to tvojo trmo zgolj dokazuješ NEznanje o energijskih pretvorbah. Sorri ampak to so osnove. Če se že greš špilat kvantnega fizika potem vsaj osnove razčisti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

Ne vem točno, kakšne pristope in teorije točno ste tukaj obravnavali, vendar obstaja en, ki deluje. Princip delovanja je naslednji: rabi se potisni plin. Tega z EM valovi ioniziramo in s pomočjo el. polja z visoko hitrostjo pospešimo v nasprotno stran od tja, kamor gremo.
Boste rekli, ampak še vedno se rabi gorivo. That may be, ampak mi lahko molekule pospešujemo do bolnih hitrosti, kar pomeni pri neki določeni kinetični energiji kljub vsemu precej malo odvržene mase.

Variable Specific Impulse Magnetoplasma Rocket @ Wikipedia

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

vostok_1 ::

Unknown_001 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Šur. Sam jz tega nisem trdil, vsaj ne tko kot ti to bereš. Pri dovajanju energije povzročaš takšne in drugačne vplive, ki vodijo do takega rezultata.
Lazer morda deep down ni konverter energije v silo, ampak za everyday dojemanje je. In če ima EM tak efekt, fine by me.

Če se hošeč o semantiki kregat pa be my guest.


Korektnost pri izražanju JE pomembna sploh ko se debatira o znanosti.

Meni na primer ni isto če ti rečeš da je predmet trd ali pa če rečeš da je trden.


Btw pravtako s to tvojo trmo zgolj dokazuješ NEznanje o energijskih pretvorbah. Sorri ampak to so osnove. Če se že greš špilat kvantnega fizika potem vsaj osnove razčisti.


Jaz nisem nobene teorije postavljal. Ampak sem že v štartu povedal, da me sploh ne briga kako deluje. Nit najmanj. Briga me če lahko to postavimo na astelit in ga poganjamo.
Ko si me takrat citiral si slabo interpretiral moje sporočilo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Invictus ::

Tole pa že spominja na reklo

Lud jebe zbunjenog...

Zadnje čase so na podorčju osnoivne fizike odkrili kar nekaj novih zadev, potrdili pa tudi nekaj starješih hipotez...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vostok_1 ::

Jz pač dopuščam možnost, da zadeva deluje. Izven testov, že samo po filingu. To ni v stilu perpetum mobile. Namreč ogromno energije pokuriš za majhen potisk...it's not too good to be true, so to speak. Bi razumel če bi mi kdo hotu prodat potovanje na mars z eno sončno celico. V tem primeru rabiš met že kr pošten generator, da se sploh premakneš. Plus še hladit vse skupaj.
Kot rečeno....it's not too good to be true, but it could be something.

Ne bi ION drive že v smeti vrgu, nikakor.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

http://www.ibtimes.co.uk/space-race-rev...

BS or truth?

Če zadeva deluje je logični korak, da vojska pograbi zadeve.


"The US Air Force's X-37B autonomous experimental space plane, which is orbiting the Earth on a secret mission"

Sounds like a plan. ;>

vostok_1 je izjavil:

It wouldn't be the first time, da je kaka teorija zarote resnična.

Res? Katera pa?

vostok_1 ::

Irak.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

Se pravi, bi v neki divji teoriji to lahko bila druga zarota, ki je resnicna? Awesome.

Tisti leaked paper pa ne pove kaj prida veliko in povzame se ga lahko v 'neki smo zmeril kar ni nula in ne vemo tocno kaj smo zmeril in zakaj smo to zmeril'.

EM Drive, vsaj zaenkrat, se ne obstaja.

celada ::

BigWhale je izjavil:

Se pravi, bi v neki divji teoriji to lahko bila druga zarota, ki je resnicna? Awesome.

Tisti leaked paper pa ne pove kaj prida veliko in povzame se ga lahko v 'neki smo zmeril kar ni nula in ne vemo tocno kaj smo zmeril in zakaj smo to zmeril'.

EM Drive, vsaj zaenkrat, se ne obstaja.


Peer reviewed article, ki pravi, da se nekaj dogaja:

http://arc.aiaa.org/doi/10.2514/1.B36120

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

celada ::

Raptor si prebral članek? Ker čemu služi ta tvoj SMBC strip atm mi ni čisto jasno.

vostok_1 ::

celada je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Se pravi, bi v neki divji teoriji to lahko bila druga zarota, ki je resnicna? Awesome.

Tisti leaked paper pa ne pove kaj prida veliko in povzame se ga lahko v 'neki smo zmeril kar ni nula in ne vemo tocno kaj smo zmeril in zakaj smo to zmeril'.

EM Drive, vsaj zaenkrat, se ne obstaja.


Peer reviewed article, ki pravi, da se nekaj dogaja:

http://arc.aiaa.org/doi/10.2514/1.B36120


Isti kot leakan članek, ki sem ga linkal.

Pač ja...ok, it might work.
To bi se dalo enostavno 100% preverit. Namesto se zajebavat z nekimi vakumskimi komorami in ultra občutljivimi nihali, enostavno fukneš 10kW magnetron. Tam pa napake meritev lahko že na uč izločiš.
If it moves it moves.

Tud CPUje nismo razvili tako, da smo najprej naredili ultra natančni 10nm čip in ga testirali. Nope. Nardili smo par tranzistorjev, ki so pokurli kot eno gospodinjstvo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

The test campaign included a null thrust test effort of three tests performed at vacuum at 80 W to try and identify any mundane sources of impulsive thrust; none were identified. Thrust data from forward, reverse, and null suggested that the system was consistently performing at 1.2?0.1 mN/kW, which was very close to the average impulsive performance measured in air.

Read More: http://arc.aiaa.org/doi/10.2514/1.B36120


Skeptiki, kako obrazložite to?
Don't know man....as of this moment i see very little reasons, za ne vrjet ali vsaj imet odprto glavo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

celada je izjavil:

Raptor si prebral članek? Ker čemu služi ta tvoj SMBC strip atm mi ni čisto jasno.


Sam ne plesat okol ene zadeve kot okol totema. Malikovanje je mal... primitivno, se ti ne zdi? Vzet z rezervo pa bo vse v red, ne pa kle že napovedovat revolucijo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

Kakorkoli že...od skeptikov razen "krši tretji newtonov zakon" nismo slišali. V resnici ne vemo, da morda se res od česa odbija in s tem nič ne krši.

Men pa že gut filing mi pravi, da ni totally out of the question. Rossijeva pošast je recimo, da te peče glava, ko naj bi ogromno energije pridobil iz nekaj ovitega v aluminijasto folijo in odtokom v umivalnik.

Pri EMju pa vsaj vemo, da je učinkovitost intrinzično precej slaba. Morda ker se res mikrovalovi odbijejo od tista dvavirtualna delca, ki sta.
Morda pa je nekaj banalnega kot recimo, da dejansko odlušči malce oksida na komori, kateri pol služi kot propellant. (a slovenščina sploh ima prevod za propellant?? shitty language)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Invictus ::

vostok_1 je izjavil:

(a slovenščina sploh ima prevod za propellant?? shitty language)

Bolj shitty Slovenec.

Potisni plin...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:

Kakorkoli že...od skeptikov razen "krši tretji newtonov zakon" nismo slišali. V resnici ne vemo, da morda se res od česa odbija in s tem nič ne krši.

Men pa že gut filing mi pravi, da ni totally out of the question. Rossijeva pošast je recimo, da te peče glava, ko naj bi ogromno energije pridobil iz nekaj ovitega v aluminijasto folijo in odtokom v umivalnik.

Pri EMju pa vsaj vemo, da je učinkovitost intrinzično precej slaba. Morda ker se res mikrovalovi odbijejo od tista dvavirtualna delca, ki sta.
Morda pa je nekaj banalnega kot recimo, da dejansko odlušči malce oksida na komori, kateri pol služi kot propellant. (a slovenščina sploh ima prevod za propellant?? shitty language)


Stari sploh te tvoje kitajščine niti približno ne razumem. Kaj je to neki ovito v alu folijo? Kje maš kak oksid?

Jebemti ka bi te čez ušesa prtegnu v delavnc da mi tako začneš nepovezano nakladat.

Skica + slovenska razlaga na kratko.

Bitte šön
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

WarpedGone ::

To bi se dalo enostavno 100% preverit.

Priceless...
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Kakorkoli že...od skeptikov razen "krši tretji newtonov zakon" nismo slišali. V resnici ne vemo, da morda se res od česa odbija in s tem nič ne krši.


The hell?! Dude? Eni skeptiki pravimo 'dejte povedat kako tole dela' in vse kar smo zdej dobil je blo 'ne vemo'. :)) Se nobene pametne teoreticne osnove ni zaradi katere bi lahko rekli, da bi tole lahko delovalo.

Kdo bi se odbijal od cesa? Fotoni? :D Pazi naslednjic, k stojis na soncu, da te kak foton ne podre po tleh. ;>

vostok_1 je izjavil:


Men pa že gut filing mi pravi, da ni totally out of the question.


Ful znastven pristop!


vostok_1 je izjavil:

Pri EMju pa vsaj vemo, da je učinkovitost intrinzično precej slaba. Morda ker se res mikrovalovi odbijejo od tista dvavirtualna delca, ki sta.
Morda pa je nekaj banalnega kot recimo, da dejansko odlušči malce oksida na komori, kateri pol služi kot propellant.


To pomeni, da je 'pogon' neuporaben in da sploh pogon ni. Saj je ze nekdo zgoraj napisal, da verjetno EM sevanje izbije kak atom iz same naprave in potem to zaznajo kot potisk. :))

vostok_1 je izjavil:

(a slovenščina sploh ima prevod za propellant?? shitty language)

Uporabil si besedo 'intrinzično', zdej se pa nad slovenscino pritozujes? :))))))

vostok_1 ::

Invictus je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

(a slovenščina sploh ima prevod za propellant?? shitty language)

Bolj shitty Slovenec.

Potisni plin...


Torej če te fuknem vn skozi airlock si še vedno potisni plin?
Metek nima potisnega plina v sebi, ima pa propellant.
Solid propellant ni isto kot trdni potisni plin.

Still a shitty language.


Unknown_001 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kakorkoli že...od skeptikov razen "krši tretji newtonov zakon" nismo slišali. V resnici ne vemo, da morda se res od česa odbija in s tem nič ne krši.

Men pa že gut filing mi pravi, da ni totally out of the question. Rossijeva pošast je recimo, da te peče glava, ko naj bi ogromno energije pridobil iz nekaj ovitega v aluminijasto folijo in odtokom v umivalnik.

Pri EMju pa vsaj vemo, da je učinkovitost intrinzično precej slaba. Morda ker se res mikrovalovi odbijejo od tista dvavirtualna delca, ki sta.
Morda pa je nekaj banalnega kot recimo, da dejansko odlušči malce oksida na komori, kateri pol služi kot propellant. (a slovenščina sploh ima prevod za propellant?? shitty language)


Stari sploh te tvoje kitajščine niti približno ne razumem. Kaj je to neki ovito v alu folijo? Kje maš kak oksid?

Jebemti ka bi te čez ušesa prtegnu v delavnc da mi tako začneš nepovezano nakladat.

Skica + slovenska razlaga na kratko.

Bitte šön


Poglej si kaj je Rossi predstavljal, kaj pa ta eagleworks.
Bullshit scale je različna za nekaj redov velikosti.

WarpedGone je izjavil:

To bi se dalo enostavno 100% preverit.

Priceless...


You know...my dick skin is very dry, and you need help me solve this problem.

Drgač pa veš kako je bilo mišljeno.

BigWhale je izjavil:



vostok_1 je izjavil:

Pri EMju pa vsaj vemo, da je učinkovitost intrinzično precej slaba. Morda ker se res mikrovalovi odbijejo od tista dvavirtualna delca, ki sta.
Morda pa je nekaj banalnega kot recimo, da dejansko odlušči malce oksida na komori, kateri pol služi kot propellant.


To pomeni, da je 'pogon' neuporaben in da sploh pogon ni. Saj je ze nekdo zgoraj napisal, da verjetno EM sevanje izbije kak atom iz same naprave in potem to zaznajo kot potisk. :))


Ja, it would be a shitty ION drive. Ampak nekako ne vrjamem v to. Ker namreč potisk je še vedno prevelik, da bi ga par atomov ustvarilo tako konsistentno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Zheegec ::

vostok_1 je izjavil:

The test campaign included a null thrust test effort of three tests performed at vacuum at 80 W to try and identify any mundane sources of impulsive thrust; none were identified. Thrust data from forward, reverse, and null suggested that the system was consistently performing at 1.2?0.1 mN/kW, which was very close to the average impulsive performance measured in air.

Read More: http://arc.aiaa.org/doi/10.2514/1.B36120


Skeptiki, kako obrazložite to?
Don't know man....as of this moment i see very little reasons, za ne vrjet ali vsaj imet odprto glavo.

No, odprto glavo moraš imeti že itak :)

Še vedno je možno, da se atomi samega driva krušijo in tako povzročajo pogon. Ne vem, zakaj nima NASA denarja za en večji superconducting test. Nekaj MW verzija pa pustiš dneve, da deluje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Unknown_001 ::

Bolj ko gledam sheme in opise kako je to zastavljeno, bolj sem skeptičen...

Načeloma po neolepšani teoriji vse skup izpade kot da bi se probal prijet za noge in potegnit v zrak.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

celada ::

Unknown_001 je izjavil:

Bolj ko gledam sheme in opise kako je to zastavljeno, bolj sem skeptičen...

Načeloma po neolepšani teoriji vse skup izpade kot da bi se probal prijet za noge in potegnit v zrak.


Ja to je problem toda, če pride še več takih rezultatov na plano bo potrebno najprej pogruntat od česa se ta zadeva odriva in potem popravit trenutne teorije.

Unknown_001 ::

celada je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Bolj ko gledam sheme in opise kako je to zastavljeno, bolj sem skeptičen...

Načeloma po neolepšani teoriji vse skup izpade kot da bi se probal prijet za noge in potegnit v zrak.


Ja to je problem toda, če pride še več takih rezultatov na plano bo potrebno najprej pogruntat od česa se ta zadeva odriva in potem popravit trenutne teorije.


Da ne bo na konc prišlo do tega da se je premaknilo težišče ali pa ustvaril premik zaradi segrevanja in posledično raztezka tistega "delovnega prostora"
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

celada ::

Unknown_001 je izjavil:

celada je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Bolj ko gledam sheme in opise kako je to zastavljeno, bolj sem skeptičen...

Načeloma po neolepšani teoriji vse skup izpade kot da bi se probal prijet za noge in potegnit v zrak.


Ja to je problem toda, če pride še več takih rezultatov na plano bo potrebno najprej pogruntat od česa se ta zadeva odriva in potem popravit trenutne teorije.


Da ne bo na konc prišlo do tega da se je premaknilo težišče ali pa ustvaril premik zaradi segrevanja in posledično raztezka tistega "delovnega prostora"


Pa si ti sploh prebral zadnji linkan članek?

1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva demonstracija "hladne" fuzije ? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
846145992 (49795) 7982884e
»

Zakaj naj se ne bi bilo možno gibati hitreje od svetlobne hitrosti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25950475 (41629) jype

Vesoljska tekma (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
13525857 (21526) Mavrik
»

V CERN-u shranili antimaterijo za 1000 sekund (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9930318 (25381) Thomas

Več podobnih tem