» »

Rubež

Rubež

1 2
3
»

ulemek ::

Okapi je izjavil:

V osebnem stečaju ti prodajo praktično vso tvojo lastnino. Do gat ...
Ki je nimaš praktično nič, razen gat ...;) V osebnem tečaju potem nekaj let iz dohodkov poplačuješ upnike, ampak to ne traja do konca življenja, in potem si rešen dolgov, upniki pa dobijo morda par odstotkov tistega, kar si jim dolžan.

O.


Ne delaš, ali pa vsaj ne delaš legalno in problem solved. Ne plačuješ upnikom nič.

Če nimaš nič, je tudi postopek stečaja zastonj, saj ga krije BPP.

Seveda, odpis ni tako enostaven, ker o tem odloča sodišče, kar je prav, poznam več primerov, ko je dejansko do tega prišlo.

In ja, Invio, kar pravi O. je čisto res!

hidden321 ::

Pozdravljeni, sem nov na forumu, tako da najprej še enkrat, lep pozdrav!

Kot že naslov pove, imamo težave z rubežem. Trenutno hodim v srednjo šolo in živim s starši v stanovanju. Mati ima zaradi neplačevanja preživnine velike stroške, ki jih žal nimamo kako pokriti. Rubežnik naj bi že bil pri nas, a mu "kao" nismo hoteli odpreti, oz. nas ni bilo, kar seveda ne drži, zato je pustil obvestilo, da se bo vrnil v spremstvu policije, itd. Ker smo ga poklicali, se bo vrnil sam. Problem je v tem, ker imam jaz veliko stvari, ki mi pomenijo ogromno, prav tako pa marsikaj potrebujem tudi za šolske namene in bi bila katastrofa, če ostanem brez česa. Pred kratkim sem si uredil lastno gospodinjstvo, a je materina odvetnica rekla, da to ne bo ustavilo rubežnika. Ker sem marsikje prebral, da lastno gospodinjstvo reši težave, se mi to zdi malce čudno. Ker vidim, da imate na tem forumu tudi ljudi, ki se na to spoznajo, bi bil res vesel odgovora na to, glede rubljenja v mojem gospodinjstvu. Če me lastno gospodinjstvo ne zaščiti, bom vesel vsakega nasveta, če obstaja še kakršnakoli druga pot, da se zaščitim. To, da bi rubili tudi meni, ki s tem nimam blage veze, se mi zdi absurdno in popolnoma nepošteno.

Najlepša hvala za pomoč.

lp

PrihajaNodi ::

Rubeznik NE sme, ponavljam Ne sme rubiti stvari nujnih za prezivetje. Za dogovor o placilu se pogovorite z upnikom in Ne rubeznikom, njim ne placaj nic.

dottor ::

Slišal sem že za primere, kjer so ljudje vrednejše predmete za tisti dan "posodili" prijateljem/sorodnikom in jih ob rubežu ni bilo v stanovanju in rubežnik praktično ni imel kaj rubit...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

St235 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Rubeznik NE sme, ponavljam Ne sme rubiti stvari nujnih za prezivetje. Za dogovor o placilu se pogovorite z upnikom in Ne rubeznikom, njim ne placaj nic.


Problem je v tem, da telefoni, računalniki in podobne variante ne ustrezajo definiciji nujnih zadev za preživetje. Rubežniku se ne plačuje ničesar, rubežnik je tam da rubi.

hidden321 je izjavil:

Pozdravljeni, sem nov na forumu, tako da najprej še enkrat, lep pozdrav!

Kot že naslov pove, imamo težave z rubežem. Trenutno hodim v srednjo šolo in živim s starši v stanovanju. Mati ima zaradi neplačevanja preživnine velike stroške, ki jih žal nimamo kako pokriti. Rubežnik naj bi že bil pri nas, a mu "kao" nismo hoteli odpreti, oz. nas ni bilo, kar seveda ne drži, zato je pustil obvestilo, da se bo vrnil v spremstvu policije, itd. Ker smo ga poklicali, se bo vrnil sam. Problem je v tem, ker imam jaz veliko stvari, ki mi pomenijo ogromno, prav tako pa marsikaj potrebujem tudi za šolske namene in bi bila katastrofa, če ostanem brez česa. Pred kratkim sem si uredil lastno gospodinjstvo, a je materina odvetnica rekla, da to ne bo ustavilo rubežnika. Ker sem marsikje prebral, da lastno gospodinjstvo reši težave, se mi to zdi malce čudno. Ker vidim, da imate na tem forumu tudi ljudi, ki se na to spoznajo, bi bil res vesel odgovora na to, glede rubljenja v mojem gospodinjstvu. Če me lastno gospodinjstvo ne zaščiti, bom vesel vsakega nasveta, če obstaja še kakršnakoli druga pot, da se zaščitim. To, da bi rubili tudi meni, ki s tem nimam blage veze, se mi zdi absurdno in popolnoma nepošteno.

Najlepša hvala za pomoč.

lp


Pri tem je bistveno,d a je lastno gospodinstvo dejansko ločeno od gospodinstva mame, kar pomeni dejansko etažiranje nepremičnine. V nasprotnem priru rubežnik mirno odnese predmete in potem je na tebi da dokazuješ njihov izvor.

Ravno tako je vprašljivo ali sploh lahko govorimo o lastnem gospodinstvu, če si še vzdrževan družinski član.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PrihajaNodi ::

St235 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Rubeznik NE sme, ponavljam Ne sme rubiti stvari nujnih za prezivetje. Za dogovor o placilu se pogovorite z upnikom in Ne rubeznikom, njim ne placaj nic.


Problem je v tem, da telefoni, računalniki in podobne variante ne ustrezajo definiciji nujnih zadev za preživetje. Rubežniku se ne plačuje ničesar, rubežnik je tam da rubi.

hidden321 je izjavil:

Pozdravljeni, sem nov na forumu, tako da najprej še enkrat, lep pozdrav!

Kot že naslov pove, imamo težave z rubežem. Trenutno hodim v srednjo šolo in živim s starši v stanovanju. Mati ima zaradi neplačevanja preživnine velike stroške, ki jih žal nimamo kako pokriti. Rubežnik naj bi že bil pri nas, a mu "kao" nismo hoteli odpreti, oz. nas ni bilo, kar seveda ne drži, zato je pustil obvestilo, da se bo vrnil v spremstvu policije, itd. Ker smo ga poklicali, se bo vrnil sam. Problem je v tem, ker imam jaz veliko stvari, ki mi pomenijo ogromno, prav tako pa marsikaj potrebujem tudi za šolske namene in bi bila katastrofa, če ostanem brez česa. Pred kratkim sem si uredil lastno gospodinjstvo, a je materina odvetnica rekla, da to ne bo ustavilo rubežnika. Ker sem marsikje prebral, da lastno gospodinjstvo reši težave, se mi to zdi malce čudno. Ker vidim, da imate na tem forumu tudi ljudi, ki se na to spoznajo, bi bil res vesel odgovora na to, glede rubljenja v mojem gospodinjstvu. Če me lastno gospodinjstvo ne zaščiti, bom vesel vsakega nasveta, če obstaja še kakršnakoli druga pot, da se zaščitim. To, da bi rubili tudi meni, ki s tem nimam blage veze, se mi zdi absurdno in popolnoma nepošteno.

Najlepša hvala za pomoč.

lp


Pri tem je bistveno,d a je lastno gospodinstvo dejansko ločeno od gospodinstva mame, kar pomeni dejansko etažiranje nepremičnine. V nasprotnem priru rubežnik mirno odnese predmete in potem je na tebi da dokazuješ njihov izvor.

Ravno tako je vprašljivo ali sploh lahko govorimo o lastnem gospodinstvu, če si še vzdrževan družinski član.


placajo se stroski izvrsilnega postopka.

skratka ne delaj nic s sodnim izvrsiteljem. Oni dobijo evre tako od uspesnega rubeza oz postopka kot neuspesnega. Samo da uspesni izv. Postopek krije tudi dolznik.

btw je bil Hojs?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Rubežnika prav malo briga kdo je lastnik stvari v nekem stanovanju.

Ko pride noter, pobere vse kar se mu zdi vredno, pač v vrednosti izvršbe plus njegovi stroški.

Tako ali tako pa mora upnik založiti denar za rubežnika, in če ni dovolj za njegovo poplačilo, tudi rubežnik nič ne vrne. Kar je večinoma, ker se mu ne ljubi ukvarjati z malimi drobnimi zadevami in jih skladiščiti ...

Ti fantje dobro vedo koliko je kaj vredno na trgu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

hidden321 je izjavil:

Pozdravljeni, sem nov na forumu, tako da najprej še enkrat, lep pozdrav!

Kot že naslov pove, imamo težave z rubežem. Trenutno hodim v srednjo šolo in živim s starši v stanovanju. Mati ima zaradi neplačevanja preživnine velike stroške, ki jih žal nimamo kako pokriti. Rubežnik naj bi že bil pri nas, a mu "kao" nismo hoteli odpreti, oz. nas ni bilo, kar seveda ne drži, zato je pustil obvestilo, da se bo vrnil v spremstvu policije, itd. Ker smo ga poklicali, se bo vrnil sam. Problem je v tem, ker imam jaz veliko stvari, ki mi pomenijo ogromno, prav tako pa marsikaj potrebujem tudi za šolske namene in bi bila katastrofa, če ostanem brez česa. Pred kratkim sem si uredil lastno gospodinjstvo, a je materina odvetnica rekla, da to ne bo ustavilo rubežnika. Ker sem marsikje prebral, da lastno gospodinjstvo reši težave, se mi to zdi malce čudno. Ker vidim, da imate na tem forumu tudi ljudi, ki se na to spoznajo, bi bil res vesel odgovora na to, glede rubljenja v mojem gospodinjstvu. Če me lastno gospodinjstvo ne zaščiti, bom vesel vsakega nasveta, če obstaja še kakršnakoli druga pot, da se zaščitim. To, da bi rubili tudi meni, ki s tem nimam blage veze, se mi zdi absurdno in popolnoma nepošteno.

Najlepša hvala za pomoč.

lp


Če ste v istem stanovanju, bo uletel notr in začel pobirati vse, kar se mu zdi, da bi bilo lahko kaj vredno. Ne bo vzel hladilnika, kuhalne plošče in nujnih reči, televizorji, računalniki, umetniška dela, tiskalniki.. bo pa šlo. Nakladanje o lastnem gospodinjstu in podobno bo šlo čez eno uho noter, čez drugo ven.

Lahko kasneje na sodišču zahtevaš svoje reči nazaj, ampak po mojih izkušnjah, ti ne bo uspelo.

Treba je iti do upnika in se zmeniti za nek sistem odplačevanja, se ga držati in bo odpoklical pse, pardon rubežnike.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hidden321 ::

Hvala vsem za odgovore.

@PrihajaNodi

Ni bil hojs.

LP

msms ::

Zanima me katere papirje potrebujem, da rubijo dejansko meni ne mojim staršem. Situacija je pa taka živimo v isti hiši vendar imamo ločeno gospodinstvo. Jaz sem v 1 nadstropju oni v prtličju vendar imamo enako hišno številko. Hvala za vsako pomoč.

Isotropic ::

Furbo je izjavil:


Če ste v istem stanovanju, bo uletel notr in začel pobirati vse, kar se mu zdi, da bi bilo lahko kaj vredno. Ne bo vzel hladilnika, kuhalne plošče in nujnih reči, televizorji, računalniki, umetniška dela, tiskalniki.. bo pa šlo. Nakladanje o lastnem gospodinjstu in podobno bo šlo čez eno uho noter, čez drugo ven.

Lahko kasneje na sodišču zahtevaš svoje reči nazaj, ampak po mojih izkušnjah, ti ne bo uspelo.

Treba je iti do upnika in se zmeniti za nek sistem odplačevanja, se ga držati in bo odpoklical pse, pardon rubežnike.

zakaj pa ne gre prek sodišča?

solatko ::

Rabiš predvsem ločen zvonec, ločen vhod in svoj poštni nabiralnik. Tako lahko starši samo pokažejo s prstom gospodom rubežnikom, kam naj gredo.
Če imaš pa skupno, pa se zapodijo kot mrhovinarji in morajo potem starši dokazovati lastnino.
Delo krepa človeka

St235 ::

V bistvu rabiš etažno lastnino. Torej jasno (tudi na papirjih) ločitev med tvojim bivališčem in bivališčem staršev.

s1m0n ::

Ne vem zakaj ne moreš lastnine dokazovat na licu mesta!
Kolegu je rubež odnesel računalnik, HiFi sistem, ko je rubil staršem sploh jih ni zanimalo od koga je kateri predmet.

Kako lepo je, ko stvari nimaš in si imel vse papirje/račune pred nosom rubeža pa ga nič ne zanima. Kolega pa je ostal za lep čas brez predmetov.

AndrejS ::

Najbolje da plačaš dolgove in ne bo težav z rubežem

solatko ::

Je rekla država in dokapitalizirala banke, kurc ko državljanov noče, tudi, če so zaradi neizplačanih plač v dolgovih.
Predlagam, da se vsak dolžnik preimenuje v banko, morda bo potem več upanja.
Delo krepa človeka

St235 ::

s1m0n je izjavil:

Ne vem zakaj ne moreš lastnine dokazovat na licu mesta!
Kolegu je rubež odnesel računalnik, HiFi sistem, ko je rubil staršem sploh jih ni zanimalo od koga je kateri predmet.

Kako lepo je, ko stvari nimaš in si imel vse papirje/račune pred nosom rubeža pa ga nič ne zanima. Kolega pa je ostal za lep čas brez predmetov.


Če obstaja verodostojna listina na podlagi katere lahko dokažeš lastnino na licu mesta ni težav. Zato tudi ne rubijo na primer avtomobila.

solatko je izjavil:

Je rekla država in dokapitalizirala banke, kurc ko državljanov noče, tudi, če so zaradi neizplačanih plač v dolgovih.
Predlagam, da se vsak dolžnik preimenuje v banko, morda bo potem več upanja.


Medalija za offtopic leta. Kaj smo spet na principu, če se mi zdi, da Jankovič krade lahko pa tudi jaz in mi nima kdo težit?
Al kako točno se sedaj dokapitalizacija bank navezuje na neizplačane plače?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

solatko ::

Lakotnik29 - Iz tega izhaja kar nekaj neplačnikov, ki se jim ali se jim je že rubilo, zaradi nekaj neizplačanih minimalnih plač, iz tistih, ki so jih prejeli, si pač niso mogli ustvarit zaloge.
Glej, ti izgleda teh stvari ne poznaš, jaz pa sem se kar nekaj let, dnevno srečeval z njimi 93-98, ko so razni elektro podjetja, SPL, komunala, tudi z izvržbami - rubežem pobirali stvari ljudem, ki nekaj mesecev niso dobili plače, nekateri pa nikoli razen treh na jamstvenem skladu.
O teh revežih govorim, ko so zaradi pohlepne prihvatizacije in tajkunizacije, ne dolžni ne krivi postali plen rubežnikov.
Se ti sanja o čem govorm ali ti moram navest posamezne primere.

V prekmurju se je zgodilo, da so rubili delavcu, ki je na elektro prinesel moko, sladkor, riž in makarone, ki jih je v firmi dobil namesto plače, pa so ga varnostniki pospremili ven, čez nekaj mesecev so mu pa v hišici pustili samo tisto, kar po zakonu ne smejo rubit.
Da boš srečen, se je primer končal sila tragično, skoraj 60 let star možakar, se je obesil, pa zaradi tega noben novinar ni naredil hrupa.

Za to se gre, saj tistim barabinskim dolžnikom tako nič ne rubijo.
Delo krepa človeka

St235 ::

ja, samo za ta rant imamo že 1001 temo in res ni protrebe, da popolnoma vsako temo zasmetiš z jokanjem o socilani državi in krivicah, ki se godijo. Gre pač za offtopic, ki ga deli s podobno mislečimi, ostale teme kje se ljudje srečujejo z konkretnimi vprašanji pa s tem jokanjem lahko mirno pustiš pri miru, ker ni popolnoma nobene dodane vrednosti.

AnonymousB13 ::

Po pravilih rubež rubi samo dolžnikove stvari!
Sem preveril tukaj: http://cut.by/Az3f3

83. člen
Dolžnikove stvari, ki jih ima v posesti kdo tretji, se smejo
zarubiti samo s privolitvijo le-tega.


Tako da ni panike :P Če pa mislijo kaj vzeti... pa jim pokažite pravila! Tukaj: http://cut.by/Az3f3

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Če bi v praksi tako rubili, bi bila vsaka stvar od soseda, od stare mame od sina .....

.........ne verjemi napisanemu, oni v dobri veri rubijo vse po svoji presoji, tisti, ki pa trdi, da
je nekaj zarubljenega njegovega pa lahko vloži ugovor in to dokaže v sodnem postopku, večinoma v 95% povsem neuspešno.

St235 ::

AnonymousB13 je izjavil:

Po pravilih rubež rubi samo dolžnikove stvari!
Sem preveril tukaj: http://cut.by/Az3f3

83. člen
Dolžnikove stvari, ki jih ima v posesti kdo tretji, se smejo
zarubiti samo s privolitvijo le-tega.


Tako da ni panike :P Če pa mislijo kaj vzeti... pa jim pokažite pravila! Tukaj: http://cut.by/Az3f3


Kaj ko bi si najprej razjasnil pojme, preden odkriješ toplo vodo?

Omenjeno pride v poštev kadar tretja oseb vrši posest, torej če ti fizično posodiš sosedu TV, potem rubežnik ne sme brez njegovega privolenja v njegovo stanovanje in odnest TVja, čeprav ve da je od dolžnika. To da ta ti pokažeš na TV in rečeš, da je sposojen od soseda pa ne pomeni, da sosed vrši posest in je potrebno njegovo soglasje. Ravno obratno.

Furbo ::

AnonymousB13 je izjavil:

Po pravilih rubež rubi samo dolžnikove stvari!
Sem preveril tukaj: http://cut.by/Az3f3

83. člen
Dolžnikove stvari, ki jih ima v posesti kdo tretji, se smejo
zarubiti samo s privolitvijo le-tega.


Tako da ni panike :P Če pa mislijo kaj vzeti... pa jim pokažite pravila! Tukaj: http://cut.by/Az3f3


Ti pa si naiven, v praksi zarubijo vse kar je zanimivega, potem pa lahko pravi lastnik išče pravico na sodišču.

Če misliš, da se boš sprehajal poleg rubežnika in mu govoril, tole ne, to je od mami, tole je od očija.. pozabi. Vse bo šlo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

s1m0n ::

Gre tudi tisto za kar imaš račune pri roki! Vse se naknadno ureja na sodišču.
Verjetno pa je tudi odvisno kdo rubi ker nekateri so ****...

Okapi ::

Kakšne račune? A na računu (za fizične osebe) piše, čigava je roba?

O.

Helena6 ::

Pozdravljeni kaj naredit če izvrsitelj mamo ozsiljuje soboto in nedeljo? Je to po pravilih

c3p0 ::

A?

Furbo ::

Helena6 je izjavil:

Pozdravljeni kaj naredit če izvrsitelj mamo ozsiljuje soboto in nedeljo? Je to po pravilih

Ob nedeljah in praznikih ter ponoči lahko izvršitelj opravi izvršilna dejanja samo, če bi bilo nevarno odlašati z njimi in če jih na delovni dan ni mogoče izvršiti.
Za nočni čas se šteje čas od 22. do 6. ure.

Verjetno lahko, če se čez teden skriva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

2dark ::

Helena6 je izjavil:

Pozdravljeni kaj naredit če izvrsitelj mamo ozsiljuje soboto in nedeljo? Je to po pravilih



Izvršitelji delajo skoz.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izvršba in rubež nekaj vprašanj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796165 (2135) nokia6310
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20529747 (23302) 49106

Rubež premičnih stvari (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9610315 (8438) jb_j

Rubež premičnin - prosim za nasvet

Oddelek: Loža
469274 (7595) Gandalfar
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332751 (18053) Invictus

Več podobnih tem