» »

Rubež premičnih stvari

Rubež premičnih stvari

«
1
2

jb_j ::

Zanima me 1 stvar, oče je lastnik hiše, jaz imam pa rubež premičnih stvari.

Računi za vse stvari skoraj so, razen tistih, ki so bile kupljene rabljeno. (vprašanje je kako dokazati lastništvo, ker ni na vsakem računu imena in priimka)

Ali sedaj rubežnik lahko izprazni celotno hišo zaradi mojega dolga?

Ker sem bral, da rubežnik lahko vstopi in si ogleda vse prostore.
Na kakšen način on oceni kaj je moja last in last preostale družine, ker bo najbrž velik problem ker so še 4člani v hiši.

Dolga je več kot si ga lahko celotna družina trenutno skupaj lahko privošči.
  • zaklenilo: zee ()

K0l1br1 ::

Kar je v tvoji posesti, ne lasti, lahko rubi, nato pa se lahko dokazuje, da nisi lastnik.

Osebni stečaj je opcija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

jb_j ::

K0l1br1 je izjavil:

Kar je v tvoji posesti, ne lasti, lahko rubi, nato pa se lahko dokazuje, da nisi lastnik.

Osebni stečaj je opcija?


Kako on dokaže, da so stvari v moji posesti, ker obstaja možnost, da sem jaz v hiši samo prijavljen in ne živim tam.

Osebni stečaj je opcija, a je ne bom uporabil.

Po takšni logiki potem recimo, če bi oče imel podnajemnike in bi imeli oni dolg, bi v tem primeru tudi lahko njemu vse rubili?

K0l1br1 ::

On se ne obremenjuje dosti s tem, da ti bo pretirano dokazoval posest.

Najemniki -> posest -> rubež. Imaš prav.

83. člen

(Predmet rubeža)

Zarubiti se smejo stvari, ki jih ima v posesti dolžnik, kot tudi njegove stvari, ki jih ima v posesti upnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

jb_j ::

K0l1br1 je izjavil:

On se ne obremenjuje dosti s tem, da ti bo pretirano dokazoval posest.

Najemniki -> posest -> rubež. Imaš prav.

83. člen

(Predmet rubeža)

Zarubiti se smejo stvari, ki jih ima v posesti dolžnik, kot tudi njegove stvari, ki jih ima v posesti upnik.


In po takšni logiki potem ima rubežnik pravico do tega, ko npr. lastnik bloka gre v rubež, tudi vsem podnajemnikom zarubijo stvari, dokler ne dokažejo svojega lastništva.

Ali če je blok najemniški in 1 najemniku rubijo ima rubežnik pravico rubiti vsem v tem bloku.

zanimiv zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

K0l1br1 ::

jb_j je izjavil:

Ali če je blok najemniški in 1 najemniku rubijo ima rubežnik pravico rubiti vsem v tem bloku.

zanimiv zakon.
Zanimivo razmišljanje. Seveda napačno.

jb_j ::

K0l1br1 je izjavil:

jb_j je izjavil:

Ali če je blok najemniški in 1 najemniku rubijo ima rubežnik pravico rubiti vsem v tem bloku.

zanimiv zakon.
Zanimivo razmišljanje. Seveda napačno.


A je blok drugače opredeljen, če je lastnik 1 in ima več najemnikov?
Oziroma če je hiša večstanovanjska, kako se sploh dokaže čigavo je od koga stanovanje.

Isotropic ::

jb_j je izjavil:


In po takšni logiki potem ima rubežnik pravico do tega, ko npr. lastnik bloka gre v rubež, tudi vsem podnajemnikom zarubijo stvari, dokler ne dokažejo svojega lastništva.

nekaj takega je bilo v trzinu, če se ne motim. niso jim rubili, so pa izgubili stanovanja oz. so šla v stečajno maso.
ne dam pa roke v ogenj.

K0l1br1 ::

jb_j je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

jb_j je izjavil:

Ali če je blok najemniški in 1 najemniku rubijo ima rubežnik pravico rubiti vsem v tem bloku.

zanimiv zakon.
Zanimivo razmišljanje. Seveda napačno.


A je blok drugače opredeljen, če je lastnik 1 in ima več najemnikov?
Oziroma če je hiša večstanovanjska, kako se sploh dokaže čigavo je od koga stanovanje.

Saj ti piše zgoraj. Razmišljaj o posesti, ne o lastnini, vsaj ne v 1. krogu, torej pri obisku rubežnika.
Najemnik nima posesti celotnega bloka, temveč samo svojega stanovanja, morda kleti, morda dela hodnika.

jb_j ::

K0l1br1 je izjavil:

jb_j je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

jb_j je izjavil:

Ali če je blok najemniški in 1 najemniku rubijo ima rubežnik pravico rubiti vsem v tem bloku.

zanimiv zakon.
Zanimivo razmišljanje. Seveda napačno.


A je blok drugače opredeljen, če je lastnik 1 in ima več najemnikov?
Oziroma če je hiša večstanovanjska, kako se sploh dokaže čigavo je od koga stanovanje.

Saj ti piše zgoraj. Razmišljaj o posesti, ne o lastnini, vsaj ne v 1. krogu, torej pri obisku rubežnika.
Najemnik nima posesti celotnega bloka, temveč samo svojega stanovanja, morda kleti, morda dela hodnika.


Hm sej tudi jaz nimam v posesti celotne hiše, pa jo ima rubežnik pravico preiskat.

MadMicka ::

Če slučajno pride rubežnik, pač oče pove, ta in ta soba je tvoja, ostalo ni tvoje, ni v tvoji posesti in potem če bo vse po sreči, bo rubežnik rubil le iz tvoje sobe. Drugače pa pač, ker so računi brez imena, se zadeva dokazuje na sodišču poleg računa tudi z zaslišanjem oz. izjavami lastnika, dolžnika in družinskih članov, s tem, da mora imeti zgodba "rep in glavo".

r3dkv1c4 ::

Ja, nos je kar problem.
Ce nonstop srbi, je posledica zafuran financni položaj, ogrožanje familije, itd....
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

shintaro ::

@OP ... in le zakaj ne pokličeš upnika in se zmeniš na obroke ??? wtf se sploh ukvarjaš s temi rubežniki. Direkt poklicat, se zmenit na obroke in posledično n bo rubeža.

dejansko še nism slišal primera kje so mu zavrnili plačilo na obroke !
i9 7900X / 16gb / ssd PCIe 3.0x4 500gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

jb_j ::

shintaro je izjavil:

@OP ... in le zakaj ne pokličeš upnika in se zmeniš na obroke ??? wtf se sploh ukvarjaš s temi rubežniki. Direkt poklicat, se zmenit na obroke in posledično n bo rubeža.

dejansko še nism slišal primera kje so mu zavrnili plačilo na obroke !


nimam dohodkov, (mogoče premičnin za 500EUR) pa skupno čez 6k dolgov.
ta prvi rubež je le 2.2k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

shintaro ::

jb_j je izjavil:

shintaro je izjavil:

@OP ... in le zakaj ne pokličeš upnika in se zmeniš na obroke ??? wtf se sploh ukvarjaš s temi rubežniki. Direkt poklicat, se zmenit na obroke in posledično n bo rubeža.

dejansko še nism slišal primera kje so mu zavrnili plačilo na obroke !


nimam dohodkov, (mogoče premičnin za 500EUR) pa skupno čez 6k dolgov.
ta prvi rubež je le 2.2k

ufff ke težko se tega rešit. Nimaš dohodkov ? zrihtaj si soc. podporo, k če ne boš mel nepremičnine več k 120k, ti pripada. Pa z tistim plačuj vsak mesec 100EUR, ostalo si pusti.
Če so te vrgli iz zavoda, pa takoj ko preneha ban se spet prijavi in takoj zaprosi.
Ta čas pa si za prvi obrok sposodi. Takoj ko boš nakazal prvi obrok bodo rubaž ustavili

za 2.2k ti bo dala tudi samo 50EUR obroke, sm siguren!

by the way z soc. podporo ti plačajo še zavarovanje

seveda še boljše je job kar pa je težje kot soc. dobit in ti rabiš eno hitro rešitev. glede joba pač pa bi mel minimalno plačo, ostalo bi ti vzeli
i9 7900X / 16gb / ssd PCIe 3.0x4 500gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

ginekk ::

Opravič se fotru za nastale težave... vsak dan znova... in pojdi služit da boš vrnil dolg.

r3dkv1c4 ::

Zakaj bi se fotru opravičeval?

Absolutno je del odgovornosti na staremu, ker ni vzgojil otroka v nepotratnega zabavljača.

Ker se ni ubadal z njegovo vzgojo, naju pa še pufe pokrije.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

shintaro ::

zakaj tako obsojaš koda vse veš. Lahko da je mel pozornost inn vzgojo na nivoju, pa se sam odločil bit razbojnik al neki... človek k ma več k 18 let je odrasel in odgovoren za svoja dejanja. ne pa njegov fotr, edino če ga je mučil v otroštvu itd. (al pa alkoholik itd.), če mu je dal nek minimalen nivoj potem je težko kr tako rečt da je fotr kriv.

a kaj boš rekel da sta trump in njegov brat odrastla v istih pogojih, brat umru samomor od alkohola, trump pa predsednik amerike? a bi isto reku fotru trumpa?
kok ste smešni taki k vse veste
i9 7900X / 16gb / ssd PCIe 3.0x4 500gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

barocco ::

jb_j je izjavil:

Zanima me 1 stvar, oče je lastnik hiše, jaz imam pa rubež premičnih stvari.

Računi za vse stvari skoraj so, razen tistih, ki so bile kupljene rabljeno. (vprašanje je kako dokazati lastništvo, ker ni na vsakem računu imena in priimka)

Ali sedaj rubežnik lahko izprazni celotno hišo zaradi mojega dolga?

Ker sem bral, da rubežnik lahko vstopi in si ogleda vse prostore.
Na kakšen način on oceni kaj je moja last in last preostale družine, ker bo najbrž velik problem ker so še 4člani v hiši.

Dolga je več kot si ga lahko celotna družina trenutno skupaj lahko privošči.



Lej, v spremstuv domačih naj si ogleda prostore oz sobo kjet ti spiš in prebivaš!!
Njega(Rubežnika) najbolj zakonsko ,zanimal prostor v katerem živiš in spiš torej TVOJA soba!!
in to sobo bo tudi poslikal.

Poanta rubežnikov je da igrajo na karto (zastraševanja na lep način),da bodo VSE odnesli ,da jih NE briga čigavo je..in da naj pol ti dokazuješ kaj je tvoje in pa jasno ocenijo tehniko na okoli 200€ recimo TV ki je vreden 1000€..

Le od tam lahko(tvoje sobe) nosi brez panike,sramu, klicanja policije stvari..
Stvari nujne za preživetje, pa ne sme nositi vn in jih tudi ne bo.., ker se jim ne splača, da nakladajo na kombije ,plačujejo dodatno delovno silo in skladiščijo omare ipd sranje ..imajo samo višje stroške.
Sam bi se zmenil za odplačila za 50€ mesečno in verjemi mi ,da imajo raje to kot da hodijo na dom ,verjemi mi.Tehnike delovanje rubežnikov so različne izhodi pa zadnje 2-3 leti bolj na nivojo kot pred 5-10 leti..
Redno plačevanje vsak mesec brez zamud drugače spet obisk stane 150-200€..









Poznam zadeve tako da je najbolje se zmeniti na obroke 50€ če si brez službe oz na socialni podpori,verjemi raje dobijo nekaj kot nič,saj tudi oni rabijo plačo.
Od nošenja vn stvari in skladiščenja in najemnje prostorov za te stvari, pa se jim ne splača..
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

IL_DIAVOLO ::

Kako je folk neodgovoren in malomaren.

Furbo ::

Rubeži stanejo, zamudne obresti se nabirajo.. ne bodi pasiven in se ne skrivaj pred upniki.

Z malce zrelega obnašanja se dostikrat lahko odpišejo obresti, prihraniš si stroške in glavobole.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Phantomeye ::

Vseeno, preden se človeka obsoja je fino vedeti, kakšna je zgodba spodaj.

Imaš ljudi, ki so se zapufali, da bi pomagali bližnjim. Takšni osebi težko privoščiš rubež...


---

sicer primer bloka, kaj pa če pred rubežem svoje premične stvari neseš k sosedom?

ginekk ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Zakaj bi se fotru opravičeval?

Absolutno je del odgovornosti na staremu, ker ni vzgojil otroka v nepotratnega zabavljača.

Ker se ni ubadal z njegovo vzgojo, naju pa še pufe pokrije.


Kot da je vzgoja v 100% domeni staršev. :) Izgleda še nisi imel vsaj dveh otrok. Opravičeval ker živi pri fotru, slednji pa bo morebiti odgovarjal s svojim premoženjem, da ne omenjam bruke zaradi rubeža.

Dobro dopuščam možnost da trolaš. Res je fotr kriv, sinu je hotel pomagat, ga peljal na kurbe da bi razrešil problem nedolžnosti, a ta se je potem navlekel na kurbe in naredil 6000EUR luknjo.

Phantomeye je izjavil:

Vseeno, preden se človeka obsoja je fino vedeti, kakšna je zgodba spodaj.
Imaš ljudi, ki so se zapufali, da bi pomagali bližnjim. Takšni osebi težko privoščiš rubež...
sicer primer bloka, kaj pa če pred rubežem svoje premične stvari neseš k sosedom?


No to se strinjam, da je težko sodit, edina olajševalna okoliščina v mojem uvidu bi bila, da se mu je podrl plan vračanja kredita ker je izgubil prihodek. V vsakem primeru ve da mora vrnit.

Glede sosedov, ni slaba ideja, po moje nimajo prav nič za narest. Premičnine daš v posest sosedom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

ZuPk0 ::

Zdravo! na random sem opazil to temo in bi se rad pridružil in povedal svojo zgodbo/kaj vprašal. (ni tako resno kot ta tema)

Od februarja 2018 prejemam 252€ redne denarne pomoči(prej sm bil 2-3 leta totalno broke, imel sem osebne probleme), 150€ imam za hrano in osnovne stvari, ostalo za odplačevanje dolgov.

Moji dolgovi:

-24 mesecev osnovnega zavarovanja (cca. 600€) katerega sem polovico že odplačal s pomočjo redne in izredne denarne pomoči. To je vse vredu, vsak mesec jim(ZZZS-ju) nakažem 100€, pridno odplačujem.

-20.9.2017 sem dobil 625€ kazni (JRM) in ker takrat niti sociale nisem imel nisem mogel plačati polovično.
8.12.2017 sem prejel Sklep o davčni izvršbi na dolžnikova denarna sredstva, odplačal nisem še nič, ker trenutno odplačujem še zavarovanje.

Zaradi te teme sem se malo ustrašil rubežnika. JRM 625€ kazni nisem odplačal še niti evra.
Ali je že prepozno se zmeniti za obročno plačevanje?
Ali bi bilo bolj pametno da bi namesto 100€/mesečno plačeval vse ZZZS-ju, da bi plačal ZZZS-ju 50€ in pa 50€ za JRM?

V naslednjih dneh se bom šel prijavit kot ločeno gospodinjstvo (živim s fotrom ampak imam spodnji štuk zase, sam kupujem hrano itd), tako bom dobil okoli 350€ denarne pomoči in veliko hitreje odplačal vse.
*V lasti nimam nič takega, avta nimam, kar mam v sobi je vse skup vredno 250€ max.

Pobes ::

Rubili bodo vse kar je na tvojem naslovu, in kar ni dokazljivo od koga je.
Itak gre ponavadi za manjše stvari ki ne bodo odplačale tvojga dolga nikoli. Tv, kavč, kakšno pohištvo itd.
To vedno prodajajo rubežniki.
Tisti ki predlagate da gre na socialno, se dajte že enkrat vprašat zkaj plačujemo socialne prispevke?
Za socialo gotovo ne?!

Mene zanima zakaj ne bi šel raje delat?

Če boš skrival stvari bo sledila še kazenska prijava. Verjetno bo potem malo več problemov

barocco ::

Noben ne bo nosil kavečv ipd..se ne izplača.. Noben butelj ne bo mosu vn omar, ker to ni vredno nič,kaj šele tvojega dolga!!

Zmeni se na obroke .poznamo primere ,ki se je rubež ustavil, ker pač ni kaj vzeti in tudi rubež in se opusti.
Ja tudi ločeno gospodijstvo je dobra opcija ,paš rubežnik prgleda slika prostore v katerem bivaš ,spiš.

Noben ne bo vn nosu stvari na pamet,ni tako kot je bilo pred 5-10 let nazaj.

Rubežniku je v interesu da dobi vsaj nakaj na mesec, zmenite se na obroke, kot pa stari kavči omare ipd(imajo z tem več stroškov) in dela.

Vedeti moraš da rubežnik na dan opravi do najamnj 10+ obiskov če ne več..Jemlejo predevsem premične stvari kot so automobili ki je nekaj vrednosti, tehnika(TV,računalniki ipd) ne omar in raznih jajc,ki ne pokrije niti stroška prihoda.
Poklicati v njihovo firmo -Rubežnika in se zmeniti na obročno odplačevanje,bodo še veseli ,da jim ni treba hodit naokoli in "strašiti"
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Invictus ::

barocco je izjavil:


Poklicati v njihovo firmo -Rubežnika in se zmeniti na obročno odplačevanje,bodo še veseli ,da jim ni treba hodit naokoli in "strašiti"

Vsaj en pameten nasvet ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zk_eu ::

Z upnikom se skoraj vedno da dogovoriti, zato pokliči in se dogovori kako boš odplačal dolg. 6.000,00 EUR ni malo, ni pa to znesek, ki ga ne bi mogel odplačati povprečen delaven človek. Tudi sam sem enkrat že naredil napačno poslovno odločitev in sem poklical upnike, povedal kaj se mi je zgodilo in če se lahko drugače zmenimo glede odplačila dolgov ter ponudil svoje predloge. Normalno, da mi nihče (nekateri z manjšimi popravki) ni rekel ne, ker se niso rabili ubadati z izvršbo, jaz pa sem tudi tako odplačal dolgovano. Vsakemu se lahko to zgodi in nihče ni popoln, zato je obsojanje v tej temi meni nerazumljivo. Sploh pa se to, ko se greš neko podjetniško pot, lahko hitro zgodi. Najslabše pa je ignorirati. Potem pa verjetno upniku res ne preostane druga kot izvršba.

Drugače pa bo izvršitelj praviloma zarubil stvari, ki jih imaš ti v posesti, to pa so stvari glede katerih ni pripomb o obstoju kakšne pravice, ki bi preprečevala izvršbo in rubijo se stvari, ki se dajo najlaže in hitro vnovčiti (kar kavč zagotovo ni).

Če pa so glede stvari pripombe (da niso od tvoje oziroma so tukaj od očeta) in je to na zunaj razvidno (kar v tem primeru nekako ne dvomim, da je, ker živiš pri očetu, pri čemer bo oče pač povedal, katere stvari so njegove in katere tvoje oziroma boš povedal ti), potem se te stvari praviloma ne rubijo oziroma se rubijo le izjemoma.

Nikakor pa se ne rubi vse povprek, še manj mi je jasno kako si prišel do tega, da bi se rubilo kar celemu bloku... To pa velja, če bosta z očetom sodelovala pri rubežu oziroma sodelovala z izvršiteljem. Tudi izvršitelj drugače odškodninsko odgovarja za škodo v takšnih primerih, če bi ta nastala. Če bi se pa izjemoma zarubila stvar, ki je očetova, se to sanira z ugovorom tretjega v izvršilnem postopku oziroma kasneje s tožbo v pravdnem postopku.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

jb_j ::

eh dons ugotovu, da je napaka, ker sem za fotra mel 2let odprt s.p., in so mi ves dohodek štel kot, da sem od države dobil subvencijo za odprtje s.p.-ja, bi reku kj, samo raj ne bom.

ne vem kaj potem ko se reši vse skupaj, ali dobim povrnjene stroške zaprtja računa in vseh težav skupaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Invictus ::

Seveda, naj ti jih fotr povrne ;).

Drugače pa ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jb_j ::

Invictus je izjavil:

Seveda, naj ti jih fotr povrne ;).

Drugače pa ne...


a zaradi napake pri davčni, mi mora fotr vrnt dnar?
sem pozabil, državni organi skoraj nikoli ne odgovarjajo za svoje napake, in gre skoraj vse v moje stroške.
in če bi porubili vse premičnine, bi spet šlo vse v moje stroške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

mmcmmc ::

Davčna je kriva? Davčna je kriva, da si ti za fotra odprl s.p.? Kot da je to nekaj popolnoma normalnega?

Ja kaj pa si mislil, da za s.p. samo lepo račune izdajaš, davke in prispevke pa to država časti?

Isto kot je banka kriva, ko podpišem poroštvo kolegu, ki ne plačuje obrokov, zdaj pa moram jaz plačevat kredit.

Pa daj no.

jb_j ::

jb_j je izjavil:

Invictus je izjavil:

Seveda, naj ti jih fotr povrne ;).

Drugače pa ne...


a zaradi napake pri davčni, mi mora fotr vrnt dnar?
sem pozabil, državni organi skoraj nikoli ne odgovarjajo za svoje napake, in gre skoraj vse v moje stroške.
in če bi porubili vse premičnine, bi spet šlo vse v moje stroške.



davčna je ves dohodek obravnavala, kot da sem jaz dobil pomoč od njih!

ves dohodek je bil pravilno obračunan, in tudi primerno obdavčen z letno dohodnino.

sedaj so ves dohodni promet (dohodek) obravnavali, kot, da sem jaz dobil njihovo pomoč. (ker ima zavod za zaposlovanje neko politiko za nova podjetja in bi dobila nepovratna sredstva).
jaz nobene vloge nisem oddal, niti nisem dobil nikakršnega denarja od zavoda.

Oni so ves dohodek (odprtega s.p.ja), za katerega je bilo obračunano pri letni dohodnini, kasneje obravnavali kot njihovo pomoč (ali kaj podobnega).
Bil pa je promet s.p.-ja.


Imel sem odprt s.p. za očeta (imel 2.2k dohodka v 2-eh letih).
Sedaj me davčna terja za 2.2k.

In kaj zdj? Na koncu moram vse stroške zaprtja računa, blokade osebnega računa in vse stroške povezane s tem, sam plačat?
Al pustim da nardijo izvršbo in se z dobrim odvetnikom potem pogovarjam, o vsej škodi?
A moram zdj fotra terjat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Ne razumem kako pri s.p.ju ki sem ga imel le da je šlo nekaj računov skozi, v vrednosti 2.2k.
In sedaj moram plačat 2.2k davčni???????????

jb_j ::

pa potem se obrnem še 2. rubež,
v času ko sem prejemal socialno (z urejenim dodatnim in obveznim zavarovanjem), me adriatic terja za 500€ (s tem ko so odpisali okoli 200€, ko je potekal 1.odpis vseh terjatev), in obvezno zavarovanje za okoli 200-300€.

Invictus ::

jb_j je izjavil:


davčna je ves dohodek obravnavala, kot da sem jaz dobil pomoč od njih!

ves dohodek je bil pravilno obračunan, in tudi primerno obdavčen z letno dohodnino.

sedaj so ves dohodni promet (dohodek) obravnavali, kot, da sem jaz dobil njihovo pomoč. (ker ima zavod za zaposlovanje neko politiko za nova podjetja in bi dobila nepovratna sredstva).
jaz nobene vloge nisem oddal, niti nisem dobil nikakršnega denarja od zavoda.

Očitno je nekdo oddal vlogo ;).

jb_j je izjavil:


Oni so ves dohodek (odprtega s.p.ja), za katerega je bilo obračunano pri letni dohodnini, kasneje obravnavali kot njihovo pomoč (ali kaj podobnega).
Bil pa je promet s.p.-ja.

Saj subvencija je promet s.p.

jb_j je izjavil:


Imel sem odprt s.p. za očeta (imel 2.2k dohodka v 2-eh letih).
Sedaj me davčna terja za 2.2k.

Takih stvari, če zadev ne razumeš in spremljaš, se ne odpira za druge...

jb_j je izjavil:


In kaj zdj? Na koncu moram vse stroške zaprtja računa, blokade osebnega računa in vse stroške povezane s tem, sam plačat?
Al pustim da nardijo izvršbo in se z dobrim odvetnikom potem pogovarjam, o vsej škodi?
A moram zdj fotra terjat?

Seveda. Saj te davčna ni prisilila da odpri račun, da ne plačuj prispevkov, davkov, itn...

Vse moraš sam plačat. Dobrodošel v svet davkov in prispevkov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jb_j ::

Invictus je izjavil:

jb_j je izjavil:


davčna je ves dohodek obravnavala, kot da sem jaz dobil pomoč od njih!

ves dohodek je bil pravilno obračunan, in tudi primerno obdavčen z letno dohodnino.

sedaj so ves dohodni promet (dohodek) obravnavali, kot, da sem jaz dobil njihovo pomoč. (ker ima zavod za zaposlovanje neko politiko za nova podjetja in bi dobila nepovratna sredstva).
jaz nobene vloge nisem oddal, niti nisem dobil nikakršnega denarja od zavoda.

Očitno je nekdo oddal vlogo ;).

jb_j je izjavil:


Oni so ves dohodek (odprtega s.p.ja), za katerega je bilo obračunano pri letni dohodnini, kasneje obravnavali kot njihovo pomoč (ali kaj podobnega).
Bil pa je promet s.p.-ja.

Saj subvencija je promet s.p.

jb_j je izjavil:


Imel sem odprt s.p. za očeta (imel 2.2k dohodka v 2-eh letih).
Sedaj me davčna terja za 2.2k.

Takih stvari, če zadev ne razumeš in spremljaš, se ne odpira za druge...

jb_j je izjavil:


In kaj zdj? Na koncu moram vse stroške zaprtja računa, blokade osebnega računa in vse stroške povezane s tem, sam plačat?
Al pustim da nardijo izvršbo in se z dobrim odvetnikom potem pogovarjam, o vsej škodi?
A moram zdj fotra terjat?

Seveda. Saj te davčna ni prisilila da odpri račun, da ne plačuj prispevkov, davkov, itn...

Vse moraš sam plačat. Dobrodošel v svet davkov in prispevkov...


In tudi če bi nekdo oddal vlogo za subvencijo za novoustanovljena podjetja, bi moralo to iti na moj poslovni račun, ki je vezan z s.p.-jem. Ali pa je nekdo nakradel denar in ga moram sedaj jaz vrniti. Jaz takšne vloge nisem podal.

Aja vsa podjetja plačujejo 100% davke na dohodek, poleg znižane letne osebne dohodnine.

Zanimivo.

Ni čudno, da je kriza v gospodarstvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Po takšni logiki, bi bilo dobro, da ustanovim podjetje, ki krade drugim.

In potem določim osebe, da morajo ves denar, ki sem ga nakradel jaz, oni vrniti državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

tomy5 ::

Rubežnik ne rubi za brezveze, plačaj svoje dolgove in očeta ne bo bolela glava.

K0l1br1 ::

Neka logika je očitno zadaj, da imaš par rubežov odprtih. Samo očitno ne dela v isti smeri kot tvoja.

jb_j ::

tomy5 je izjavil:

Rubežnik ne rubi za brezveze, plačaj svoje dolgove in očeta ne bo bolela glava.


Zakaj bi plačeval dolgove, ki:
1. niso moji
2. je bila napaka na davčni s knjiženjem
3. sam osebno nisem podal nobene vloge za subvencijo
4. KJE NA CELEM SVETU OBRAČUNAJO 100% DAVEK NA DOHODEK??????????

K0l1br1 ::

Čakaj, nisi dal ugovora na sklep o izvršbi, da se šele tukaj čudiš, kaj da so ti naredili?

jb_j ::

ne podajam nobene grožnje, ampak:

sežgal bi davčno in vsakega rubežnika, ki mi pride pred vhodna vrata.
fotr pa.... (zmen se na obroke, za 2.2k prihodkov, da plačujem 2.2k davka)
ma jebo mast, v kakšni državi živim???????????????????

pa na koncu me terjajo še za obvezno in dodatno zav., ki je sicer bilo že plačano (sicer s strani dobre države-->soc.pomoč, na drugi strani me pa terja za 500+EUR).

lej, raj se spravm na rubežnika in polcijo, če država ni zmožna opravljat osnovnih funkcij (in me terja za stvari, ki niso skladne z zakonom). in bom to tud naredu. (to se pa lahko mogoče smatra kot grožnja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

K0l1br1 ::

Saj pravim, si dal ugovor? Zgleda, kot da vračaš celotno subvencijo.

jb_j ::

K0l1br1 je izjavil:

Saj pravim, si dal ugovor? Zgleda, kot da vračaš celotno subvencijo.


nope, in bom počakal, da pridejo zrubit, in se podam v dobro tožbo, ker to vse skupaj je navadna svinjarija.

če bi imeli 1% pameti, bi vedeli, da je to skregano z logiko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

mmcmmc ::

Za tožbe pa imaš denar?

jb_j ::

mmcmmc je izjavil:

Za tožbe pa imaš denar?


nope, pristal bom v zaporu, ker imam dobro idejo, kako se lotim 1. rubežnika

K0l1br1 ::

Tožba je brez veze, če ni bilo ugovora.

mmcmmc ::

jb_j je izjavil:

mmcmmc je izjavil:

Za tožbe pa imaš denar?


nope, pristal bom v zaporu, ker imam dobro idejo, kako se lotim 1. rubežnika


Ti si neki psihič ali?

jb_j ::

mmcmmc je izjavil:

jb_j je izjavil:

mmcmmc je izjavil:

Za tožbe pa imaš denar?


nope, pristal bom v zaporu, ker imam dobro idejo, kako se lotim 1. rubežnika


Ti si neki psihič ali?


jp, lahko ti pošljem certifikat
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12834353 (2070) 2dark
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20530398 (23953) 49106
»

Rubež, vendar lastnine ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659394 (6791) mikhaair

Rubež premičnin - prosim za nasvet

Oddelek: Loža
469363 (7684) Gandalfar
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332911 (18213) Invictus

Več podobnih tem