» »

vprašanje glede parkiranja v ljubljani

vprašanje glede parkiranja v ljubljani

«
1
2

Karamelo ::

V centru ljubljane sem parkiral v ulici, katera ni označena z znakom za plačilo parkirnine kot so označene vse ulice okoli te ulice. Zdi se, kot da bi v tej ulici pozabili postaviti znak za plačilo parkirnine.

V tej ulici so 4 parkirna mesta, označena z belimi črtkanimi parkirnimi prostori, vzporedno na desni strani ulice.

Danes sem dobil "Obvestilo o ugotovljenem neplačilu parkirnine".

Seveda sem poslikal parkirni prostor, avto, tablico, vhod v ulico z vsemi znaki.

Zanima me:
- ali je prometni znak pogoj za plačilo parkirnine v območju ljubljane, torej ali je nujen oz. ali se avtomatsko predvideva, da je vse znotraj mesta pogoj za plačilo parkinga in je torej treba plačat tudi če ni znaka, ker je to nekako samoumevno, čeprav ne vem kako bi bilo to samoumevno za nekoga, ki prvič pride v mesto in naleti na to ulico
- če ni prometni znak nujen, zakaj mislite, da sem dobil obvestilo
- v kolikor se lahko pritožim, ali moram počakati najprej na plačilni nalog ter se potem sklicevati nanj v pritožbi?
- ima kdo kakšno predlogo za te pritožbe?
- se mi splača s tem zafrkavat? kakšne so vaše izkušnje?
- kakšna je verjetnost da pritožbi ugodijo in kako dolgo mislite, da traja postopek

hvala za info
  • zaklenil: bluefish ()

HolyFuck1 ::

Katera pa je ta ulica?

Karamelo ::

A kdo ve, kako najti kak zakon ali odlok glede tega? Če grem na google, mi najde cel kup uradnih listov. Kako naj vem, kateri je zadnji oz. kateri velja?

DamijanD ::

Barva parkirnega mesta?

Pithlit ::

HolyFuck1 je izjavil:

Katera pa je ta ulica?

Pa če bi na tole odgovoril?
Life is as complicated as we make it...

Karamelo ::

barva parkirnega mesta je bela črtkana črta, lokacija pa je znotraj cone VO1 (Vodmat), sicer ne vem zakaj je točna lokacija pomembna

anketar ::

maš table, ki označujejo začetek in konec plačljive cone parkiranja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

nejc_nejc ::

Ziher si v coni parkiral.
Verjetno niso taki vosli, da niso vsega zajeli. Raje je sektor več.

Meizu ::

To je sicer res, da so nekatere cone znotraj ljubljane hudo dvoummne glede tega, ali je potrebno plačilo za parkiranje ali ne. Sicer kao po logiki je itak vse tam noter za plačat, ampak če pa igramo pošteno igro...

Sicer se jaz osebno zdaj niti pod razno ne spomnem točnih lokacij kjer so te dvoumne zadeve, ampak vem pa, da so.

Jaz sicer ko vidim kaj takega in vidim, da je prostor nekam sumljivo prazen, kar obrnem in grem gledat drugam, ker ziher nekaj smrdi. Pa ponavadi poskeniram z očmi na hitro malo ostale avtomobile, če imajo kakšne dovolilnice/parkirne kartice na armaturkah.

DamijanD ::

Načeloma uporabiš easypark in vidiš ali si na "parking območju"

VelkBla ::

Ne vem ali je Vodmat (VO1) Vodmatska ulica ali vrtec Vodmat (Vrtača in Levstikova), ampak v obeh primerih so tam plačljiva parkirišča. Vrtača ima svojo tablo, ki zaviješ iz Prešernove (blizu bloka, če se ne motim), edino za Levstikovo se ne spomnem kje je parkomat, če ne celo spada pod Vrtačo. Vodmatska ulica, ki prideš iz smeri Pod Ježami, ima tablo rahlo blesavo postavljeno na "S" ovinku.


Kakšna je sploh kazen? Nekaj več kot da bi celodnevno parkiral? 20 eur ali se motim?

Pithlit ::

Karamelo je izjavil:

barva parkirnega mesta je bela črtkana črta, lokacija pa je znotraj cone VO1 (Vodmat), sicer ne vem zakaj je točna lokacija pomembna

Zato ker to bodo fantje in dekleta tako ful lažje pomagal, namest do zdej dve strani ugibamo kje si bil in kaj je šlo narobe.
Life is as complicated as we make it...

Karamelo ::

ok ok ..gre za tale parkirna mesta link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

Karamelo ::

malo mam na sumu, da tu niso dal znaka, ker je v bajti zraven parkirnih ortoped in je mogoče po dogovoru to za ortopeda? samo vseeno bi moralo biti to nekako označeno

Pithlit ::

https://si.parkopedia.com/parking/meter...

Nekaj bo pa že na tem... Easypark je tud komplet vse modro tm.
Life is as complicated as we make it...

DamijanD ::

A je res, da če si recimo na tekem parkirišču parkiran in je voznik v avtu (torej čakaš nekoga), da ne rabiš plačat? Enkrat mi je to rekel redar v Ljubljani...

Karamelo ::

Pithlit je izjavil:

https://si.parkopedia.com/parking/meter...

Nekaj bo pa že na tem... Easypark je tud komplet vse modro tm.


jah zanimivo, ne vem kaj naj rečem, če povzamem, avto je bil parkiran na mestu, kjer ni označbe, da je treba karkoli plačat, mislim, da bi to moralo zadostovati, da ni treba plačati kazni

kje je drugače smisel postavljanja znakov v drugih ulicah, če lahko dajo na začetek cone tablo in cel območje s tem pravno pokrijejo, v aplikacije pa itak označijo celo cono brez teh skritih free izjem

DamijanD je izjavil:

A je res, da če si recimo na tekem parkirišču parkiran in je voznik v avtu (torej čakaš nekoga), da ne rabiš plačat? Enkrat mi je to rekel redar v Ljubljani...


redarji pojma nimajo, danes sem brskal po spletu in naletel na članek, kako je nek redar trdil, da je nekdo napačno parkiral, potem pa je tisti napisal pritožbo in z njo uspel, tako da vprašanje če redarji poznajo vse te zakon oz. odloke

če bi rad redarju ubežal, in si v avtu, ko pride, hitro odpelji, da te nima časa poslikat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

delavec44 ::

Te barve mi niso čisto jasne. Malo nazaj na Grablovičevi ulici so tudi vsi parkingi beli in plačljivi s parkomati na drugi strani ceste. Mogoče je za te, ki jih omenja OP, ista logika.

Ortoped ima 4 privat parkinge naprej desno na tlakovcih. To na ulici nima veze z njim.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Karamelo je izjavil:

Pithlit je izjavil:

https://si.parkopedia.com/parking/meter...

Nekaj bo pa že na tem... Easypark je tud komplet vse modro tm.


jah zanimivo, ne vem kaj naj rečem, če povzamem, avto je bil parkiran na mestu, kjer ni označbe, da je treba karkoli plačat, mislim, da bi to moralo zadostovati, da ni treba plačati kazni

kje je drugače smisel postavljanja znakov v drugih ulicah, če lahko dajo na začetek cone tablo in cel območje s tem pravno pokrijejo, v aplikacije pa itak označijo celo cono brez teh skritih free izjem

DamijanD je izjavil:

A je res, da če si recimo na tekem parkirišču parkiran in je voznik v avtu (torej čakaš nekoga), da ne rabiš plačat? Enkrat mi je to rekel redar v Ljubljani...


redarji pojma nimajo, danes sem brskal po spletu in naletel na članek, kako je nek redar trdil, da je nekdo napačno parkiral, potem pa je tisti napisal pritožbo in z njo uspel, tako da vprašanje če redarji poznajo vse te zakon oz. odloke

če bi rad redarju ubežal, in si v avtu, ko pride, hitro odpelji, da te nima časa poslikat

Od kar so cone so table načeloma na robu cone, ne v vsaki ulici. Pr nas so recimo boksi kar beli (ali pa niti za risani niso. Ampak ko greš do parkinga je na začetku ulice modra črta ki jo prečkaš. In si v coni. Tud če table ni nikjer. V Sloveniji sem se naučila da kar easypark odprem.
Life is as complicated as we make it...

Karamelo ::

bolj gledam te ulice, bolj se mi zdi, da je teh nekaj parkingov tam zastonj, ker ima čisto vsaka ulica tablo s parkingom razen te

Nikonja ::

Dejte gor na mobi Urbano in imate mir, lepo je vse označeno in je uber izi tudi za plačat. Iskreno meni se ne da zaj... z iskanjem parkomata in iskanje znakov če je ali ni potrebno plačat.

Karamelo ::

mislim, da bi se lahko skliceval na 8. člen (1 alineja) ,ki pravi..

8. člen
(1) Vrsta in način parkiranja, dovoljeni čas parkiranja, obveza plačila parkirnine in njena višina so razvidni s prometne signalizacije.

Torej na tem mestu ni razvidno s strani signalizacije, za kakšno vrsto in način parkiranje gre, niti ni označenega dovoljenega časa parkiranja niti obveze o plačilu parkirnine, kot je to v sosednjih ulicah, naprimer v sosednji sketovi ulici, če se gleda iz grablovičeve.

A ni nobenega pravnika tu, da bi dejansko povedal, kako je s tem? :)

Matija82 ::

Nikonja je izjavil:

Dejte gor na mobi Urbano in imate mir, lepo je vse označeno in je uber izi tudi za plačat. Iskreno meni se ne da zaj... z iskanjem parkomata in iskanje znakov če je ali ni potrebno plačat.


Kako je s plačevanjem? Je kakšen fee? Se da remote podaljšat oz. preklicat (in dobiti vrnjen denar)?

Karamelo ::

Nikonja je izjavil:

Dejte gor na mobi Urbano in imate mir, lepo je vse označeno in je uber izi tudi za plačat. Iskreno meni se ne da zaj... z iskanjem parkomata in iskanje znakov če je ali ni potrebno plačat.


Imam oboje, urbano in easypark in oboje znam uporabljat, pa vendar uporaba le-teh aplikacij ni point te teme, tako da se prosim držite teme.

Če vsak dan parkiraš v mestu in plačuješ vsak dan po cca 6EUR za parkiranje in najdeš nek prostor, ki nima označenega parkiranja za plačilo, je to še kako dobrodošlo in tu se gre za to, da mi nekdo (ki se na to mogoče spozna) pove, da sem upravičen do pritožbe zaradi tega, ker nikjer ni označeno na parkirišču, da je treba plačati, ampak je to mogoče označeno nekje na začetku cone, kar ne vem če je dovolj, da ti dajo kazen, ker namreč v odloku piše:

8. člen
(1) Vrsta in način parkiranja, dovoljeni čas parkiranja, obveza plačila parkirnine in njena višina so razvidni s prometne signalizacije.

..te signalizacije v tej ulici ni, je pa v vseh drugih.

V bistvu rabim(o) nekega pravnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

Pithlit ::

No, v bistvu ne. Če je mesto razdeljeno v cone, in so cone plačljive, in je to javno objavljeno... V njih ni javnih parkingov ki so zastonj, razen če so jasno označeni.

Nihče ti ne brani pritožbe pisat. V tem primeru polovička odpade.
Life is as complicated as we make it...

Tomas 33 ::

Ljubljana je razdeljena na cone in je od njih odvisna cena parkiranja.

Belo označena mesta se plačujejo in to je to!
Da ni bilo table, je bolj verjetno, da se nisi dosti potrudil in jo poiskale, pa je bila mogoče na začetku ulice.

Imaš pa na tabli in najbližjemu parkomatu podatke o coni, ceni, omejitvah ter obdobju obračunavanja parkiranja.

Pa dobil si nadomestilo, ki znaša za celodnevovno parkiranje (bi rekel, da 12€).

Pithlit ::

V bistveno me mene kar zanima odgovor redarstva.
Life is as complicated as we make it...

Karamelo ::

ma nisem več prepričan, da bi podal pritožbo, ker je potem le 40€ + sodni stroški (sedaj pa 20€), tako da bi jo, če bi me nekdo bolj trdno prepričal v to, pa ga še nisem srečal :) Tako da ne vem če boste dočakali odgovor redarstva.

kaj pa pravite na ta člen 8? na tabli za cono ne piše tega, kar bi moralo v tem členu. Pišejo pa te stvari na znakih v vsaki ulici razen v tej, kjer znaka ni. Hočete rečt da so znaki informativni in nimajo neke pravne podlage za ta 8. člen?

ehh pozabimo vse skupaj :)

matogato ::

Karamelo je izjavil:

ma nisem več prepričan, da bi podal pritožbo, ker je potem le 40€ + sodni stroški (sedaj pa 20€), tako da bi jo, če bi me nekdo bolj trdno prepričal v to, pa ga še nisem srečal :) Tako da ne vem če boste dočakali odgovor redarstva.

kaj pa pravite na ta člen 8? na tabli za cono ne piše tega, kar bi moralo v tem členu. Pišejo pa te stvari na znakih v vsaki ulici razen v tej, kjer znaka ni. Hočete rečt da so znaki informativni in nimajo neke pravne podlage za ta 8. člen?

ehh pozabimo vse skupaj :)


Kaj pa, če kličeš na redarstvo in se pozanimaš, kako je z označbami?

Pithlit ::

Karamelo je izjavil:

Tako da ne vem če boste dočakali odgovor redarstva.

Sem jim jaz poslala vprašanje kako je s parkiranjem tam. Bom povedala če/ko dobim odgovor.

Sodnih stroškov pri pritožbi ni. Saj stvar ne gre niti na sodišče. To redarska služba pogleda če je njihov redar ravnal pravilno ali ne in ti sporoči odločitev (z vsemi dokazi vred zakaj in kako ti nimaš prav). Potem greš ti lahko to izpodbijat naprej. Se nekako strinjam da za 20€ ni glih vredno živcev izgubljat.
Life is as complicated as we make it...

Miha 333 ::

Če se ti da, dobro preberi veljaven odlok in preveri, če je sploh v skladu z ZP-1. Če meniš, da so postopali nezakonito ali da je morebiti celo odlok nezakonit (v nasprotju z ZP-1), in imaš nekaj odvečnega časa, vloži pritožbo oz. zahtevo za sodno varstvo. Dejstvo je, da marsikje niti občina s predpisi, niti redarstvo ne vesta kaj delata. Zato se ne strinjam z nasvetom, da za nasvet vprašaj redarstvo. V mojem primeru (sicer v Mariboru) je npr. sodišče ugotovilo, da očitano dejanje ni prekršek: https://docdro.id/NN2MEfZ , se pravi je redarstvo ves čas njegove veljavnosti ljudi preganjalo nezakonito. Ne trdim, da je v Ljubljani stanje podobno, velja pa vsaj na hitro preveriti predpise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Karamelo ::

hvala @Pithlit, me prav zanima, kaj bodo odpisali

Karamelo ::

dobil sem še odgovor nekega pravnika, ki je strokovnjak na tem področju in pravi: "Glede parkiranja je določen odlok, ki določa kje se lahko parkira in kakšne cone obstajajo, znak kot tak ni pogoj."

Miha 333 ::

Karamelo je izjavil:

dobil sem še odgovor nekega pravnika, ki je strokovnjak na tem področju in pravi: "Glede parkiranja je določen odlok, ki določa kje se lahko parkira in kakšne cone obstajajo, znak kot tak ni pogoj."

Seveda mora biti znak, saj je to pogoj za veljavnost kakršnihkoli pravil. To je drugače določeno v krovnih predpisih, zakonih, odlok kot podrejeni akt pa ne more biti v nasprotju s tem.

Karamelo ::

Miha 333 je izjavil:

Karamelo je izjavil:

dobil sem še odgovor nekega pravnika, ki je strokovnjak na tem področju in pravi: "Glede parkiranja je določen odlok, ki določa kje se lahko parkira in kakšne cone obstajajo, znak kot tak ni pogoj."

Seveda mora biti znak, saj je to pogoj za veljavnost kakršnihkoli pravil. To je drugače določeno v krovnih predpisih, zakonih, odlok kot podrejeni akt pa ne more biti v nasprotju s tem.


ne vem kaj naj si mislim, jaz se strinjam s tabo, da mora biti stvar jasna in pregledna in da ne moreš pričakovati, da bo nek znak na obrobju mesta pokrival celo mesto glede parkinga, plus da v 8. členu lepo piše, da mora biti označen čas parkiranja, cena in način plačila..kar tu seveda ni

ampak ker sem dobil odgovor oz nekoga, ki se stem ukvarja, bom zadevo tu pustil, da me ne oberejo do kosti :)

Utk ::

Res je eno in drugo. En pravnik je tu razlagal, da tudi omejitev hitrosti velja, tudi če je znak nekdo prejšno noč odšraufal. Ja, načeloma je tam še zmeraj omejitev kot je bila, vprašanje pa če te lahko kaznujejo, če take omejitve ne upoštevaš.

Silvo ::

Tu je bila tabla na levi strani na začetku ulice,vendar jo je nekdo odstranil....kaj je v tem primeru žal ne vem,pač smola.
Silvo

Tidule ::

Bistveno pri presoji konkretne situacije, je kakšna je prometna ureditev v tistem delu. Če gre za območje dovoljenga parkiranja, potem to velja na VSEH ulicah, ne glede na to ali je vsaka ulica individualno označena ali ne. Dokler je vstop in izstop iz območja ustrezno označen potem je brezpredmetno ali so znotraj območja informativne table na vseh križiščih ali ne. Podobno velja na primer tudi v območju omejene hitrosti (t.i. conah 30), kjer prometna ureditev velja za celotno območje, četudi za vsakim križiščem ni table 30.

Območje dovoljenega parkiranja se označuje z tablo 2425. Če pa ne gre za tako območje, potem pa morajo bit ulice indivirualno opremljene z zanki. Treba pa imet v glavi,d a bodo redarji po vsej verjetnosti trmalili do konca, tako da ti zahteva za sodno varstvo ne uide, če oznake niso bile pravilne in imaš o tem tudi dokazila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

TheTrick ::

Malo offtopic a vendar ne. Kaj če ti štartaš svojo pot v coni 30, kar pomeni da nisi obveščen da se v tej coni nahajaš, saj sam v njo v resnici nisi nikoli pripeljal.
Npr kle kjer jaz živim je LPP postaja izven cone 30, peš pot ki vodi do moje hiše pa ne vodi po cesti se prav nikoli ne prideš v stik s tablo cona 30 tudi peš ne. Nekaj podobnega bi bilo tudi pri parkingu. Kako lahko veš?

Gambino ::

DamijanD je izjavil:

A je res, da če si recimo na tekem parkirišču parkiran in je voznik v avtu (torej čakaš nekoga), da ne rabiš plačat? Enkrat mi je to rekel redar v Ljubljani...


Da

Pithlit ::

Korytkova ulica se nahaja v Parkirni coni - prometni znaki, ki določajo vstop in izstop iz cone so v skladu s Pravilnikom o prometni signalizaciji in opremi na cestah postavljeni na vstopu v širše območje. Korytkova ulica kot tudi vse sosednje ulice se nahajajo v navedeni coni kjer je vzpostavljen plačljiv parkirni režim (cona 30). Vsa plačljiva parkirna mesta so označena z belimi obeležbami. Najbližji parkomat je postavljen pri naslovu Korytkova ulica 28.


Ni glih dosti v pomoč... Ampak zastonj definitivno ni.
Life is as complicated as we make it...

Racunalnik ::

Karamelo, isces luknje ker ti hoces sedaj prostor za brezplacno parkiranje. Tudi ce ti rata dokazati njihovo zmoto bos naslednji dan tam dobil tablo katero si zelis videti in ti nebo vec ratalo v prihodnje.

Upam da zastopis igro

Karamelo ::

Racunalnik je izjavil:

Karamelo, isces luknje ker ti hoces sedaj prostor za brezplacno parkiranje. Tudi ce ti rata dokazati njihovo zmoto bos naslednji dan tam dobil tablo katero si zelis videti in ti nebo vec ratalo v prihodnje.

Upam da zastopis igro


seveda

Pithlit je izjavil:

Korytkova ulica se nahaja v Parkirni coni - prometni znaki, ki določajo vstop in izstop iz cone so v skladu s Pravilnikom o prometni signalizaciji in opremi na cestah postavljeni na vstopu v širše območje. Korytkova ulica kot tudi vse sosednje ulice se nahajajo v navedeni coni kjer je vzpostavljen plačljiv parkirni režim (cona 30). Vsa plačljiva parkirna mesta so označena z belimi obeležbami. Najbližji parkomat je postavljen pri naslovu Korytkova ulica 28.


Ni glih dosti v pomoč... Ampak zastonj definitivno ni.


ja zgleda da res ne bo nič iz tega, bom kar poravnal znesek, bo najceneje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

Jure14 ::

TheTrick je izjavil:

Malo offtopic a vendar ne. Kaj če ti štartaš svojo pot v coni 30, kar pomeni da nisi obveščen da se v tej coni nahajaš, saj sam v njo v resnici nisi nikoli pripeljal.
Npr kle kjer jaz živim je LPP postaja izven cone 30, peš pot ki vodi do moje hiše pa ne vodi po cesti se prav nikoli ne prideš v stik s tablo cona 30 tudi peš ne. Nekaj podobnega bi bilo tudi pri parkingu. Kako lahko veš?

Potem si pa imel res smolo, da si na svoji PRVI vožnji z avtom naletel na radar.
In še nisi imel priložnosti iti mimo znaka za cono 30.
Ker 4 ure kasneje, ko bi se vračal iz šopinga v BTCju, bi se pa že peljal mimo znaka in bi končno vedel, da stanuješ v coni 30.

Meizu ::

Jaz vozim po Ljubljani že 15 let pa prmejduš da ne opazim teh znakov. Preveč dela na sami cesti, da bi si imel čas znake ogledovat. Čisto možno je, da ne opaziš teh označb. Just saying.

DamijanD ::

Jaz imam recimo problem na ulici mimo Gimnazije Šiška. Če normalno sedim, ko zavijem na to ulico iz Goriške dejansko ne vidim znaka cona 30 - tako nekako visoko je postavljen in direktno za/ob zelenjem, da je v tisti sekundi, ko je v vidnem polju zakrit z ogledalom v avtu.

Racunalnik ::

Znaki cona 30 so itak fail. Ponavadi 4m na višini. Potem si privoščijo različne višine kjer ta znak stoji.

15 let se je plačevalo radar za cono 30 mimo poliklinike. Cesta je ista, danes znaka ni več.

Zgodovina sprememb…

Karamelo ::

še vedno ne vem a redarstvo misli, da je znak za cono dovolj...v odloku namreč v 8. lenu jasno piše,
da

8. člen
(1) Vrsta in način parkiranja, dovoljeni čas parkiranja, obveza plačila parkirnine in njena višina so razvidni s prometne signalizacije.

..in to je razvidno samo na tem znaku, ki v tej ulici manjka, na znaku za cono teh informacij ni

zato mislim, da če bi dal pritožbo, da bi me sicer pri redarstvu zavrnili, bi pa verjetno uspel potem na naslednji instanci..

kaj mislite? ali je ta člen kaj pomemben ali je dovolj ta znak za cono?

MadMen ::

Karamelo je izjavil:


kaj mislite?

Če raje uporabim sliko kot besede

Meizu ::

Načeloma v ljubljani velja ideologija, da preden sploh prideš v mesto, boljše zate da preučiš celotno katastrsko sliko, drugače si si sam kriv. Pač snobizem.

Imaš recimo primer bivših parkirnih mest za orto barom tam ob železniški progi. V nekem trenutku so redarji kar naenkrat začeli masovno pisati parkirne kazni. Prej tam ni bilo nobenega problema. Ko sem klical na redarsko službo in vprašal v čemu je catch se mi je operater gladko izmislil, da velja prometni predpis, ki veli, da zaradi varnosti voznikov ni dovoljeno parkiranje v nekem specifičnem radiju okrog železnice zaradi česar naj bi tista cona spadala ravno v to imaginarno kategorijo. No, očitno so si kmalu nato premislili, ker je mogoče vsega skupaj mesec dni za tem tam magično stalo taisto parkirišče, sedaj obarvano z modrimi črtami in parkomatom. Če verjamem torej besedam operaterja si ob železnici povsem varen, dokler plačaš parkirnino.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teror parkomatov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36326920 (2681) codeMonkey
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718239 (4471) acookook
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397590 (15456) UganiKdo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422962 (18883) Saul Goodman
»

Napačna registracija na plačilnem nalogu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10412601 (10131) enadvatri

Več podobnih tem