» »

Rubež

Rubež

1
2
3

shadeX ::

"Ali te potem kar v zapor odvlečejo?"


Tudi če bi te, tam zna bit kar lepo. Hrano maš, streho maš, internet maš...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Glugy ::

Ja pa večkrat k ti pridejo rubežniki več bo treba povrnit stroškov za rubenje.

negotiator ::

shadeX je izjavil:

"Ali te potem kar v zapor odvlečejo?"


Tudi če bi te, tam zna bit kar lepo. Hrano maš, streho maš, internet maš...:D


Pa nič drugega :P Pač, ne moreš delat, kar te veseli, nimaš stika z domačimi (razen ob obiskih)...
All easy problems have already been solved.

mat xxl ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Upoštevanje pravic drugih oseb na zarubljeni stvari

76. člen

Izvršitelj opravi rubež stvari ne glede na ugovore, da se z rubežem kršijo katerekoli pravice drugih oseb na tej stvari. Rubež takih stvari se opravi samo, če ni mogoče zarubiti dovolj drugih stvari enake vrste, ki bi zadoščale za poplačilo upnika.

Dolžnika ali druge osebe, ki zatrjujejo, da na predmetih rubeža obstajajo pravice ali bremena, ki preprečujejo izvršbo oziroma jih je v postopku izvršbe ali zavarovanja potrebno upoštevati (npr. solastnina, skupna lastnina, lastnina in druge stvarne pravice, rubež davčnega organa), izvršitelj pozove, da predložijo dokaze, iz katerih izhaja verjetnost obstoja njihove pravice oziroma bremena (npr. prometno dovoljenje, druge javne ali po zakonu overjene listine, izpise iz uradnega registra zarubljenih premičnin in zastavnih pravic in drugih evidenc, pisne izjave) ter podatke o osebnem imenu in prebivališču oziroma firmi, imenu in sedežu osebe, ki naj bi imela take pravice.

Če so v primeru rubeža stvari iz prejšnjega odstavka navedeni podatki predloženi, mora izvršitelj osebe, ki zatrjujejo oziroma za katere se zatrjuje ali če sam ugotovi, da lahko na zarubljeni stvari uveljavljajo svoje pravice, pravočasno obvestiti, da lahko svoje zahtevke uveljavljajo pri sodišču oziroma drugemu pristojnemu organu. Če so te osebe pri rubežu navzoče, jih lahko izvršitelj obvesti ustno, sicer pa jih obvesti pisno s priporočeno pošiljko.

Izvršitelj obvestilo iz prejšnjega odstavka zaznamuje v zapisniku. Če je bilo obvestilo ustno, se obveščena oseba podpiše na mestu, kjer je obvestilo zaznamovano. Če je bilo obvestilo pisno, pa se zapisniku priloži potrdilo o priporočeni pošiljki.

Če v primerih iz prejšnjih odstavkov upnik, ki je navzoč pri rubežu izjavi, da naj se izvršba na te stvari ne opravi, izvršitelj to izjavo zaznamuje v zapisniku in rubeža ne opravi. Upnik se mora v zapisniku na mestu, kjer je zapisana njegova izjava, podpisati.


Če jaz pravilno razumem, mora dolžnik po domače povedano 'odpreti goflo', ko izvršitelj nabira premičnine in jasno povedati, da te niso njegova last in kdo je dejanski lastnik.

V primeru najemnika opremljenega stanovanja, je očitno kar nekaj šlo narobe, verjetno predvsem to, da najemnik ni niti pisnil, da je zgolj najemnik opremljenega stanovanja.


Ne motiš se, primer o katerem sem pisal, moj prejšnji post, mi je razložila neka notarka, ker sem sam v najemne pogodbe sklenjene notarsko rinil stavek, da me mora najemnik obvestiti v primeru rubeža , da dobim stvari nazaj, in mi je pojasnila, da je taka klavzula brez vezna, ker rubijo tako ali tako z veseljem tuje ( izvzete so nepremičnine avtomobili...).
Res pa je, da če ne bi bilo tako, bi vsak rekel, tale TV, je od stare mame, hladilnik od starga ata ..... in ne bi mogli rubiti nič .... Torej oni zarubijo, ti se sicer lahko pritožiš na to ( TO TE MORA IZVRŠITELJ OPOZORITI IN TE TUDI OPOZORI) , vendar sodišča v 99% to zavrnejo in te napotijo na zasebno pravdo , torej naj v tem primeru potem mati toži sina in izterja škodo, ki jo je imela zaradi njegove izvršbe. Zarubljenih stvari pa nazaj ne more dobiti . :( Se pa strinjam, da je to povsem narobe in nelogično A POVDARJAM, PRAKSA JE TAKA, ZGORAJ NAVEDEN ZAKON PA GOVORI ŽAL TOČNO TO !!! Se pa strinjam, da bi bila potrebna ustavna presoja .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Invictus ::

negotiator je izjavil:


Ali te potem kar v zapor odvlečejo?

V zapor te ne odvlečejo, te pa uklenejo in postavijo ven iz stanovanja/hiše da ne motiš postopka.

mat xxl je izjavil:


Ne motiš se, primer o katerem sem pisal, moj prejšnji post, mi je razložila neka notarka, ker sem sam v najemne pogodbe sklenjene notarsko rinil stavek, da me mora najemnik obvestiti v primeru rubeža , da dobim stvari nazaj, in mi je pojasnila, da je taka klavzula brez vezna, ker rubijo tako ali tako z veseljem tuje ( izvzete so nepremičnine avtomobili...).
Res pa je, da če ne bi bilo tako, bi vsak rekel, tale TV, je od stare mame, hladilnik od starga ata ..... in ne bi mogli rubiti nič .... Torej oni zarubijo, ti se sicer lahko pritožiš na to ( TO TE MORA IZVRŠITELJ OPOZORITI IN TE TUDI OPOZORI) , vendar sodišča v 99% to zavrnejo in te napotijo na zasebno pravdo , torej naj v tem primeru potem mati toži sina in izterja škodo, ki jo je imela zaradi njegove izvršbe. Zarubljenih stvari pa nazaj ne more dobiti . :( Se pa strinjam, da je to povsem narobe in nelogično A POVDARJAM, PRAKSA JE TAKA, ZGORAJ NAVEDEN ZAKON PA GOVORI ŽAL TOČNO TO !!! Se pa strinjam, da bi bila potrebna ustavna presoja .

Starci so si za to sami krivi. Kaj pa ne vržejo ven svojih delovno sposobnih, a lenih otrok ven na cesto? Da ne govorim da 30 letnikom dajejo denar za čike in pijačo. A nihče ne vidi problema v tem?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

martincek1 ::

Invictus je izjavil:

martincek1 je izjavil:

[
Mu jih pa lahko takoj strgaš dol in pokličeš policijo, da zaščiti tvoje premoženje. (no, v tem primeru mama)

Niti ne.

Rubežnik pokliče za pomoč policijo, če pričakuje probleme. Potem pa ti zarubi še več stvari da poplača storitev policije.


V primeru, da to naredi dolžnik, ja. V primeru, da to naredi mama, pa niti nima veze, ker bo vse vzeto dobila nazaj, če je seveda njeno in če je pravno podkovana.

negotiator ::

@Invictus

V zapor te ne odvlečejo, te pa uklenejo in postavijo ven iz stanovanja/hiše da ne motiš postopka.


Ampak, če nimajo kaj vzeti?
All easy problems have already been solved.

Invictus ::

Vzamejo kar lahko.

Potem sledi izvršba na bančne račune.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

On sprašuje, ČE NIMAJO kaj vzeti. Izvršba na bančne račune se zgodi pred rubežem kolikor jaz vem. Tako se je kolegu zgodilo. Vsedli so se na bančni račun - ni bilo sredstev. Nato so pršli domov.

negotiatorja najbrž zanima kaj se zgodi če nimajo kaj vzeti, bančni računi pa so prazni.

reeves ::


V primeru, da to naredi dolžnik, ja. V primeru, da to naredi mama, pa niti nima veze, ker bo vse vzeto dobila nazaj, če je seveda njeno in če je pravno podkovana.

In če lahko to dokaže seveda. Ker drugače bi lahko enostavno rekla "to je vse moje, od sina ni nič"

negotiator ::

shadeX je izjavil:

On sprašuje, ČE NIMAJO kaj vzeti. Izvršba na bančne račune se zgodi pred rubežem kolikor jaz vem. Tako se je kolegu zgodilo. Vsedli so se na bančni račun - ni bilo sredstev. Nato so pršli domov.

negotiatorja najbrž zanima kaj se zgodi če nimajo kaj vzeti, bančni računi pa so prazni.


Tako je. To me zanima. Če nimajo čisto nič vzeti?

Pa recimo, kako bi nekdo dokazoval, da je stvar njegova, recimo da otrok zbira denar, ki ga je dobil za RD in kot žepnino in ga da očetu, ali mami, ta pa mu kupi recimo laptop. In potem bodo ubogemu otroku vzeli laptop zato, ker ga ni mogel kupit sam (je recimo še premajhen) in se je podpisala na račun mama ali oče?

Žalostno.

Aja, a imaš sploh možnost izbrisati, ali prekopirati svoje osebne podatke, če ti zaplenijo nek računalnik?
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Tako stvari grejo. Žalostno je sploh že to da do rubeža mora priti. To je res zadnja stvar ki jo država naredi, da pač dobi kar je zahtevala.

negotiator ::

shadeX je izjavil:

Tako stvari grejo. Žalostno je sploh že to da do rubeža mora priti. To je res zadnja stvar ki jo država naredi, da pač dobi kar je zahtevala.


Pa še to je žalostno, kako bedno se ta denar potem porabi. Ker jaz v naši državi še nisem videl konkretno pametno porabljenega denarja, pa še kraje se dogajajo.
All easy problems have already been solved.

Invictus ::

shadeX je izjavil:

On sprašuje, ČE NIMAJO kaj vzeti. Izvršba na bančne račune se zgodi pred rubežem kolikor jaz vem. Tako se je kolegu zgodilo. Vsedli so se na bančni račun - ni bilo sredstev. Nato so pršli domov.

negotiatorja najbrž zanima kaj se zgodi če nimajo kaj vzeti, bančni računi pa so prazni.

Blokada na bančnih računih ostane dokler dolg ni poplačan.

Nekoč bo že zaslužil nek denar.

Kako pa se dolg poplača, pa določa upnik, ne dolžnik. Tako da se lahko prej odloči za rubež kot za izvršbo na bančni račun. Sicer se večina ne, ampak je pa možno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Že, ampak to je pa čisto drug pogovor ki ne spada v tole temo.

Invictus ::

negotiator je izjavil:


Pa še to je žalostno, kako bedno se ta denar potem porabi. Ker jaz v naši državi še nisem videl konkretno pametno porabljenega denarja, pa še kraje se dogajajo.

Dolgovi se morajo poplačati. Za kaj upnik porabi denar, ne dolžnikov problem.

Če pa veš za kraje, si jih pa dolžan prijavit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

negotiator je izjavil:

shadeX je izjavil:

Tako stvari grejo. Žalostno je sploh že to da do rubeža mora priti. To je res zadnja stvar ki jo država naredi, da pač dobi kar je zahtevala.


Pa še to je žalostno, kako bedno se ta denar potem porabi. Ker jaz v naši državi še nisem videl konkretno pametno porabljenega denarja, pa še kraje se dogajajo.


Že, ampak to je pa čisto drug pogovor ki ne spada v tole temo.

negotiator ::

Če pa veš za kraje, si jih pa dolžan prijavit.


Problem je, ker krade država, ki pa je sami sebi ne moreš prijavit.

no, pa da končamo z offtopic-om
All easy problems have already been solved.

SeMiNeSanja ::

Mogoče bi morala oče in mama prej razmišljati o tem, predenj otroku zaplenijo hranilnik, laptop,....

Izbris osebnih podatkov z računalnika je verjetno stvar dogovora z izvršiteljem. Če se dogovoriš, da zgolj nalepi 'plombo' in računalnik (za enkrat) pusti pri tebi, lahko v miru preformatiraš disk. Mogoče se lahko celo dogovoriš, da ga odkupiš, če kje najdeš kaj denarja...

Tista plomba, ki jo zalepi na zarubljene predmete pomeni zgolj, da so zaseženi in da jih ne smeš prodati, čeprav bi verjetno marsikdaj dosegel bistveno boljšo ceno, kot jo doseže izvršitelj pri svoji prodaji. Žal bi moral prej misliti na to.

stb ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Izbris osebnih podatkov z računalnika je verjetno stvar dogovora z izvršiteljem. Če se dogovoriš, da zgolj nalepi 'plombo' in računalnik (za enkrat) pusti pri tebi, lahko v miru preformatiraš disk. Mogoče se lahko celo dogovoriš, da ga odkupiš, če kje najdeš kaj denarja...

BleachBit lahko zadevo precej pospeši. Format bi se lahko smatral kot načrtno znižanje vrednosti zarubljenemu predmetu (je pa najbolj zihr).

Furbo ::

negotiator je izjavil:

Mene zanima, kaj bi naredili, če bi popolnoma vse stvari preselil k sosedu, ali nekam skril, kaj bi potem zarubili, če recimo hiša ni tvoja...

Ali te potem kar v zapor odvlečejo?


Ne, enostavno gre upnik na naslednji level. Prodajo ti flat na dražbi, pa magari za jurja dolga.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

negotiator ::

Furbo je izjavil:

negotiator je izjavil:

Mene zanima, kaj bi naredili, če bi popolnoma vse stvari preselil k sosedu, ali nekam skril, kaj bi potem zarubili, če recimo hiša ni tvoja...

Ali te potem kar v zapor odvlečejo?


Ne, enostavno gre upnik na naslednji level. Prodajo ti flat na dražbi, pa magari za jurja dolga.


"če hiša (ali stanovanje) NI tvoje" - živiš pa v njem."
All easy problems have already been solved.

SeMiNeSanja ::

Če nisi lastnik stanovanja, ga ne morejo prodati.
Če si solastnik stanovanja, lahko prodajo tvoj delež (samo ne vem, kdo bo kupil npr. 1/4 stanovanja, ki je za povrhu vsega še vseljeno?).

negotiator ::

Torej, če prebivališče ni tvoje in ni nič za vzeti, ti ne morejo nič?
All easy problems have already been solved.

Furbo ::

Torej vi genialci bi povsem izpraznili stanovanje. Ok. Kako si pa potem predstavljate življenje v njem? Mislite, da se rubežniki najavijo? Pridejo samo enkrat?

Edina rešitev je pogovor z upniki, da se doseže nek dogovor o poplačilu, da ti skenslajo rubežnike.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BorutK-73 ::

negotiator je izjavil:

Torej, če prebivališče ni tvoje in ni nič za vzeti, ti ne morejo nič?

Jap. Ampak vedi da obresti se nabirajo in ko(če) boš dedoval, ti bodo vzeli hišo za puf ki je zdaj par jurjev.

SeMiNeSanja ::

negotiator je izjavil:

Torej, če prebivališče ni tvoje in ni nič za vzeti, ti ne morejo nič?

Odvisno od upnika, če vztraja (vztrajanje gre na njegove stroške, dokler se ti ne povrnejo iz rubeža), odvisno je od izvršitelja (če predlaga upniku, da se izvršba zaključi), odvisno je od sodišča, če potrdi neuspešen zaključek izvršbe....

Teoretično ti lahko sedijo za vratom, dokler upniki ne dobijo kar jim gre. V praksi pa mislim, da se te zadeve prej ali slej zaključijo. Ne vem pa kako je z možnostjo ponovnega odprtja zadeve, če se izkaže, da si se nenadoma po nekem čudežu finančno opomogel in se voziš naokoli v BMW-ju, po možnosti še v posmeh upniku parkiraš pred njegovo hišo in si prižigaš debelo cigaro....

Kot pri večini stveri je tudi tu najbrž kakšen rok zastaranja (če se lahko rešiš pred zaporom preko zastaranja, se najbrž lahko tudi pred rubežem?). Poglej zakon o izvršbi. Praviloma bi moralo vse to pisati tam notri, preostalo pa še v pravilniku o izvržbi.

Drugače pa poznam eno upokojeno odvetnico z debelimi poznanstvi na sodišču. Vse kar je veljalo za 'navadne smrtnike', zanjo ni veljalo. Zakon gor, zakon dol, če poznaš ta prave ljudi, je vse mogoče. Nam je delala žive preglavice, ker ji preprosto nisi NIČ mogel - ne po človeški plati, ne po sodni.

St235 ::

negotiator je izjavil:

shadeX je izjavil:

Tako stvari grejo. Žalostno je sploh že to da do rubeža mora priti. To je res zadnja stvar ki jo država naredi, da pač dobi kar je zahtevala.


Pa še to je žalostno, kako bedno se ta denar potem porabi. Ker jaz v naši državi še nisem videl konkretno pametno porabljenega denarja, pa še kraje se dogajajo.


kako vezo ima sedaj država in njeno trošenje z temo? Saj rubež v večini primerov ni vezan na dolg posameznika državi ampak gre za civilno pravno zadevo. In če mi je nekdo dolžan xy denarja mi čisto dol visi koliko časa je njegov otrok šparal za laptop.

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Če nisi lastnik stanovanja, ga ne morejo prodati.
Če si solastnik stanovanja, lahko prodajo tvoj delež (samo ne vem, kdo bo kupil npr. 1/4 stanovanja, ki je za povrhu vsega še vseljeno?).

Ne bi verjel, tudi to se zgodi.

Nekdo ti kupi 1/4 stanovanja, ki ponavadi ne stane nič, predvsem zaradi tega ker ga cenilec slabo oceni zaradi ljudi ki notri živijo. Potem ti pa začne novi lastnik zaračunavati uporabnino. Pazi, ne najemnine.

Ker je seveda nočejo plačevati, pač tipično po slovenski trmi in nerazumevanju zakonov oz. tolmačenju po gostilniški zdravi pameti, po 5 letih lastnik 3/4 postane kar velik upnik in da zadevo na sodišče. Seveda gre zadeva v izvršbo. Takrat kupiš še preostale 3/4 stanovanja. In je tvoje.

To se seveda lahko greš če imaš malo denarja za odmet.

Trenutno se v Ljubljani prodaja pol hiše na ta način. Za džabe ...

SeMiNeSanja je izjavil:


Teoretično ti lahko sedijo za vratom, dokler upniki ne dobijo kar jim gre. V praksi pa mislim, da se te zadeve prej ali slej zaključijo. Ne vem pa kako je z možnostjo ponovnega odprtja zadeve, če se izkaže, da si se nenadoma po nekem čudežu finančno opomogel in se voziš naokoli v BMW-ju, po možnosti še v posmeh upniku parkiraš pred njegovo hišo in si prižigaš debelo cigaro....

Kot pri večini stveri je tudi tu najbrž kakšen rok zastaranja (če se lahko rešiš pred zaporom preko zastaranja, se najbrž lahko tudi pred rubežem?). Poglej zakon o izvršbi. Praviloma bi moralo vse to pisati tam notri, preostalo pa še v pravilniku o izvržbi.

Tukaj se prekleto motiš.

Ko sodišče odloči da si jim dolžan denar, in zadeva postane pravnomočna, se preprosto obesiš na vse transakcijske račune in njegove premičnine. Takoj ko se dolžniku zazna neko premoženje, se ga mu zapleni. Potem so pa tu še zamudne obresti. Praktično lahko nekoga držiš za jajca do smrti.

Dolg upniku nikoli ne zastara ko ga sodišče prizna.

Zastara pa v 10 letih, če upnik dolga ni poskušal izterjati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SeMiNeSanja ::

Ko sodišče odloči da si jim dolžan denar, in zadeva postane pravnomočna, se preprosto obesiš na vse transakcijske račune in njegove premičnine. Takoj ko se dolžniku zazna neko premoženje, se ga mu zapleni. Potem so pa tu še zamudne obresti. Praktično lahko nekoga držiš za jajca do smrti.

Dolg upniku nikoli ne zastara ko ga sodišče prizna.

Zastara pa v 10 letih, če upnik dolga ni poskušal izterjati.


Teoretično mogoče že lahko nekoga držiš za...karkolkže... do njegove smrti, vendar je tudi to povezano s stroški - vse stvari gredo preko sodnega izvršitelja, ki pa tvojega upnika ne bo držal za karkoli, če ne bo dobil plačila za takšno držanje.

Že v osnovi, ko sodišče da zeleno luč, se stvar ne bo nikamor premaknila, če ne boš pri izvršitelju položil varščine - tako si on zagotovi, da bo dobil plačane svoje stroške, tudi če je izvršba neuspešna. Če boš tako želel nekoga preganjati 20 let in več, bo tudi to naneslo lep znesek. Resda se na koncu preloži na dolžnika - ampak kot že rečeno - samo v primeru, da je izvršba uspešna. Kako to dejansko izgleda v praksi, pa bi moral vprašati kakšnega izvršitelja.

mitja_n ::

pozna kdo koga ki se ukvarja z izterjavami brez komplikacij s sodišči pa tem?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Teoretično mogoče že lahko nekoga držiš za...karkolkže... do njegove smrti, vendar je tudi to povezano s stroški - vse stvari gredo preko sodnega izvršitelja, ki pa tvojega upnika ne bo držal za karkoli, če ne bo dobil plačila za takšno držanje.

Stroške izvršitelja na koncu tako ali tako plača dolžnik. Ker ko daš predlog za sodišče, noter daš še stroške izvršitelja po tarifi. Sicer moraš plačati vnaprej, ampak ni panike. Izvršitelj pobere vse njegove stvari in naredi dražbo. Če se dolg s tem ne pokrije, se da blokado na dolžnikove bančne račune. trenutne in tudi bodoče, Za to poskrbi Banka Slovenije.

SeMiNeSanja je izjavil:


Že v osnovi, ko sodišče da zeleno luč, se stvar ne bo nikamor premaknila, če ne boš pri izvršitelju položil varščine - tako si on zagotovi, da bo dobil plačane svoje stroške, tudi če je izvršba neuspešna. Če boš tako želel nekoga preganjati 20 let in več, bo tudi to naneslo lep znesek. Resda se na koncu preloži na dolžnika - ampak kot že rečeno - samo v primeru, da je izvršba uspešna. Kako to dejansko izgleda v praksi, pa bi moral vprašati kakšnega izvršitelja.

Izvršitelja rabiš samo prvič. Ko se rubi njegove stvari. Ker on ima licenco za to. Naredi popis in skladišči zaplenjeno robo. Ja, ga moraš plačat. Blokada dolžnikovih bančnih računov stane samo dolžnika. Banka samo tebi nakaže denar.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

St235 ::

tudi blokada računov ni zastonj. Mislim, da stane okrog 24€.

ulemek ::

St235 je izjavil:

Pogodba o najemu bi glede posesti šla čez v kolikor seveda predstavlja realno stanje (recimo najem opremljenih bivalnih prostorov v pritličju). Pričakovat, da bo rubežnik šel domov, če mu bosta pokazala najemno pogodbo za prazno sobo v kleti je pa utopično.

Ni utopično in kot pravnik bi to lahko vedel, kaj je zakonsko predpisana distinkcija med zakonitostjo rubeža in nezakonitostjo.

Pogodba mora biti notarsko overjena (ne v obliki notarskega zapisa), kjer je lastniško stanje čim bolje opredeljeno, da zakon rubeža ne dopušča, sicer zakon (sklepam, da na podlagi predvidevanja, da neoverjeno lahko stranke vedno sklenejo post festum) rubež dopušča na premičninah, ki jih ima najemnik v posesti. To pomeni, da lahko lastniku, ki ima študente po sobah, rubijo premičnine. Enako lahko rubijo drugim študentom, ki sobivajo stvari, ki so jih imeli v soposesti.

Prav zato veliko najemodajalcev, ki to dejavnost opravljajo zakonito, sklepa pogodbe pri notarju, kar je pri 1-letnem ali daljšem najemu relativno majhen strošek (> 100 EUR).

St235 je izjavil:


Rubežnik lahko rubi vse kar ima dolžnik v posesti. Ja, to ni enako kot v lasti. Tako lahko mirno odnese TV, ki ga dolžnik gleda ali pa kosilnico, ki si jo je sposodil od soseda. Seveda zakon pri tem predvideva da mora rubež pričeti na premičninah, ki so nedvomno last dolžnika in ne sme rubit stvari, ki očitno niso njegove (avto registriran na leasing hišo, roza tangice tri številke premajhne...). Samo med enim in drugim je zelo široko sivo območje, kjer posest in lasntine ni možno enostavno dokazat. Tam je potem od rubežnika odvisno do katere mere bo zadevo stopnjeval in seveda od lastnika v kakšni meri lahko svojo lastnino dokazuje. Sanjat o temu, da bo rubežnik obtožen za krajo zato, ker odnese napačen hladilnik pa je približno tako utopično, kot da bo voznik proviste dobil kazen med snemanjem prehitrega voznika.


Rubežnik seveda ne bo kaznovan, ker ima zakonsko podlago za rubež stvari, ki so v posesti dolžnika in ne nujno nesporni lasti.

Invictus ::

St235 je izjavil:

tudi blokada računov ni zastonj. Mislim, da stane okrog 24€.

To banka kar sama avtomatsko odtegne dolžniku.

Zato folk plačuje za 10 EUR dolga še 60 EUR stroškov izvršbe ...

ulemek je izjavil:


Rubežnik seveda ne bo kaznovan, ker ima zakonsko podlago za rubež stvari, ki so v posesti dolžnika in ne nujno nesporni lasti.

Seveda. Dodal bi samo še da veliko ljudi ne loči med lastnino in posestjo nečesa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

ulemek ::

Na Obali vse več najemodajalcev študentskih sob in stanovanj družinam sklepa pogodbe pri notarjih. Sploh si ne bi mislili, koliko.

Imate pa branžo najemodajalcev, ki dajejo v najem poceni kleti ali sobe (50 EUR/mesec), kjer je nedolujoč hladilnik, ničvredna miza, postelja brez vzmetnice itd. prav dolžnikom. Običajno take pajzle najamejo po 3 ali 4 dolžniki skupaj, se vsi tam prijavijo in si "stroške" delijo.

Med takimi najemniki (beri: dolžniki) je tudi sin vidne političarke in zdravnice, ki sicer živi pri partnerici, normalno dela in (veliko) zapravlja, na ta način pa se samo izogiba rubežem.

vkrizi je izjavil:

Lep pozdrav vsem. Star sem 28let in prihajam z Dolenjske. V zadnjih nekaj letih sem si ustvaril v glavnem po lastni krivdi za cca 5000eur dolgov pri različnih upnikih. Sedaj sem prijavljen na stalnem prebivališču v hiši svoje mame. Zaradi tega se bojim, da bodo rubili stvari, ki so njena last. Rad bi se nekako rešil teh dolgov, vendar ne vidim nobene rešitve, že dalj časa sem brez zaposlitve, nekaj časa sem delal v Avstriji, vendar sem bil ogoljufan in domov sem se vrnil z še večjimi dolgovi. Prosim koga, če mi lahko pomaga kako najlažje in najbolj učinkovito rešiti s temi težavami. Ali je res moja najboljša opcija osebni stečaj? Prosim kogarkoli ki mi lahko pomaga s konkretnimi informacijami, da mi pove kaj več.....lahko tudi na e-mail Hvala vsem za odgovore


Raje kot 100 EUR za odvetnika, pojdi z materjo k notarju in podpišita najemno pogodbo, cena je lahko simbolična (1 EUR). V pogodbi natančno predelita, kaj je njeno (namig: VSE). Če bo prišel rubež in bo pogodba notarsko overjena ter datirana pred rubežem, ne bo smel vzeti niti tvojega računalnika, ki bo notri opredeljen kot njena last. :))

Preverjeno deluje, tudi izvršitelj pravi, da v takem primeru nima kaj. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

St235 ::

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:

tudi blokada računov ni zastonj. Mislim, da stane okrog 24€.

To banka kar sama avtomatsko odtegne dolžniku.

Zato folk plačuje za 10 EUR dolga še 60 EUR stroškov izvršbe ...

ulemek je izjavil:


Rubežnik seveda ne bo kaznovan, ker ima zakonsko podlago za rubež stvari, ki so v posesti dolžnika in ne nujno nesporni lasti.

Seveda. Dodal bi samo še da veliko ljudi ne loči med lastnino in posestjo nečesa ...


še vedno moraš ti plačat, da banka na podlagi izvršbe začne s postopkom.

ulemek ::

St235 je izjavil:

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:

tudi blokada računov ni zastonj. Mislim, da stane okrog 24€.

To banka kar sama avtomatsko odtegne dolžniku.

Zato folk plačuje za 10 EUR dolga še 60 EUR stroškov izvršbe ...

ulemek je izjavil:


Rubežnik seveda ne bo kaznovan, ker ima zakonsko podlago za rubež stvari, ki so v posesti dolžnika in ne nujno nesporni lasti.

Seveda. Dodal bi samo še da veliko ljudi ne loči med lastnino in posestjo nečesa ...


še vedno moraš ti plačat, da banka na podlagi izvršbe začne s postopkom.


Vedno pa lahko terjaš dolžnika za stroške rubeža, kar je lahko tudi začaran krog, če nima dovolj nekih sredstev za poplačilo. :))

St235 ::

ne rabiš ga posebej tožit. Samo to ne spremenim dejstva, da je potrebno zalagat stroške dokler ni česa za dejansko rubit (trr/premičnine/nepremičnine).

ulemek ::

St235 je izjavil:

ne rabiš ga posebej tožit. Samo to ne spremenim dejstva, da je potrebno zalagat stroške dokler ni česa za dejansko rubit (trr/premičnine/nepremičnine).


Sem kje zapisal, da ga moraš tožit? V izvršbi priglasiš k dolgu ali pa naknadno še za to daš izvršbo.

Pa o zalaganju govorim, potem je izplen 10 % dolga, stroške si imel i tako još 10 puta (če ne več). Pa o tem govorim.

an3333 ::

St235 je izjavil:

tudi blokada računov ni zastonj. Mislim, da stane okrog 24€.

in si človek zrihta tistole anonimno kartico in posluje naprej normalno

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: St235 ()

St235 ::

katerole anonimno kartico? In kaj točno ima to veze s tem, da mora upnik založit 24EUR za blokado?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

ulemek je izjavil:

St235 je izjavil:

ne rabiš ga posebej tožit. Samo to ne spremenim dejstva, da je potrebno zalagat stroške dokler ni česa za dejansko rubit (trr/premičnine/nepremičnine).


Sem kje zapisal, da ga moraš tožit? V izvršbi priglasiš k dolgu ali pa naknadno še za to daš izvršbo.

Pa o zalaganju govorim, potem je izplen 10 % dolga, stroške si imel i tako još 10 puta (če ne več). Pa o tem govorim.

Odvisno od starosti dolžnika. Če je mlad, bo prej ali slej imel kak denar na banki.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Če je dolžnik, potem ga na svojem računu že ne bo imel.>:D

O.

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Če je dolžnik, potem ga na svojem računu že ne bo imel.>:D

O.

Če je redno zaposlen, potem mu drugega ne bo preostalo.

Prej ali slej bo naredil napako ... Dolg nikoli ne zastara ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Ja, in vsi upniki so slej ko prej poplačani, mar ne? In to z zamudnimi obrestmi (ki so praktično najboljša možna naložba).>:D

O.

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Ja, in vsi upniki so slej ko prej poplačani, mar ne? In to z zamudnimi obrestmi (ki so praktično najboljša možna naložba).>:D

O.

Seveda.

Sicer to ne velja z a upnike podjetij, ki gredo v likvidacijo ali stečaj, velja pa to precej za zasebnike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ulemek ::

Invictus je izjavil:

Okapi je izjavil:

Če je dolžnik, potem ga na svojem računu že ne bo imel.>:D

O.

Če je redno zaposlen, potem mu drugega ne bo preostalo.

Prej ali slej bo naredil napako ... Dolg nikoli ne zastara ...


Dolg pač tudi zastara oz. izvršba.

Poleg tega pa se ljudje zaposlujejo tudi na črno, v tujini ali predlagajo os. stečaj.

Invictus ::

Če predlaga osebni stečaj, se spet vpišeš med upnike.

Osebni stečaj je precej draga in zafrknjena zadeva. Se je ne lotiš če si malo dolžan.

V osebnem stečaju ti prodajo praktično vso tvojo lastnino. Do gat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Okapi ::

V osebnem stečaju ti prodajo praktično vso tvojo lastnino. Do gat ...
Ki je nimaš praktično nič, razen gat ...;) V osebnem tečaju potem nekaj let iz dohodkov poplačuješ upnike, ampak to ne traja do konca življenja, in potem si rešen dolgov, upniki pa dobijo morda par odstotkov tistega, kar si jim dolžan.

O.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izvršba in rubež nekaj vprašanj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796168 (2138) nokia6310
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20529753 (23308) 49106

Rubež premičnih stvari (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9610316 (8439) jb_j

Rubež premičnin - prosim za nasvet

Oddelek: Loža
469280 (7601) Gandalfar
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332752 (18054) Invictus

Več podobnih tem