» »

Prenosnik - novi windows, ni wifija

Prenosnik - novi windows, ni wifija

stiper7 ::

Imam težavo z prenosnikom (sony vaio pcg-71811M). Na prenosnik sem namestil novi windows 7. Po končani namestitvi vse dela normalno, le da ne dela wifi, pravtako če sem vklopim mrežni kabel ne zazna popolnoma nič. Zdaj da bi ravno v tem času ko sem nameščal windowse, šla mrežna kartica mi je malo čudno. Pojma nimam kaj je narobe. Probal sem še z drugo verzijo windowsov - popolnoma ista sutuacija.

Sem pa pri namestitvi opazil par stvari. In sicer v meniju ko se dela particije ni možno popolnoma nič zbrisati/na novo kreirati, samo naprej lahko stisneš. In pa ko je zaključevalo namestitev čisto na koncu, je to trajalo nenavadno dolgo.

Za vsaki nasvet bi bil hvaležen.

broken/link ::

driverji (slovensko gonilniki) ti manjkajo.

MIHAc27 ::

Na monitorju ti verjetno piše še ena druga oznaka. Verjetno vpceh2j1e

Potem imaš tukajle gonilnike in jih naloži.

http://www.sony.co.uk/support/en/produc...

...:TOMI:... ::

Naredi bios update in posodobi driverje preko windows update ali pa iz spletne strani sonyja.
Tomi

broken/link ::

@tomi: kako naj posodobi driverje preko windows updatea, če me ne dela ne wifi, niti mrežna kartica?

treba bo pogledat model računalnika, zasurfati na proizvajalčevo spletno stran in si ročno namestiti driverje :)

...:TOMI:... ::

Ja, res je, ne bo šlo preko windows update.

Prvo kar je, probaj vklopiti brezžična omrežja preko tipke FN+Fx (poglej katera tipka je na računalniku), drugo, poglej, če ni slučajno onemogočena mrežna kartica (brezžična in žična), tretje posodobi BIOS na zadnjo verzijo. Pa seveda ne pozabi na nekem drugem računalniku downloadati driverjev in jih dati na USB key ter naložiti driverje na računalnik.
Tomi

stiper7 ::

Hvala za pomoč in nasvete, bom sprobal in potem javim. Kako pa je kaj s tem da negre pri namestitvi particij spreminjat?

MIHAc27 ::

Ta del je malo čuden... ponavadi brez težav lahko pobrišeš particije. Sej menda izbereš, da boš namestil novo (Custom) inštalacijo, in ne delal upgrade?

stiper7 ::

Ja normalno, sem ja. Ampak potem nimam opcij, le naprej lahko stisnem.

BorutK-73 ::

Ponavadi so opcije spodaj. Si izbral "custom install"?

Zgodovina sprememb…

stiper7 ::

Seveda sem, ampak opcij ni.

MIHAc27 ::

Evo link:

Skoči na 1:30. Daš custom install, izbereš particijo, ki jo hočeš pobrisati, nato klikneš DRIVE OPTIONS spodaj in šele tedaj se ti pojavi rdeč X in Delete.

Pobrišeš vse in na prazno particijo nato poinštaliraš 7.

stiper7 ::

Ja hvala za video, ampak vem, sem nameščal windowse že miljonkrat. opcije drive options enostavno ni.

MIHAc27 ::

Potem pa kak live cd, dos ali celo XP inštalacijo zaženi in iz tistega pobriši vse particije. Potem pa še enkrat 7....

Še nisem naletel na tako napako drugače.

stiper7 ::

Kake probleme mam, to ni res. Driverji za wirreles in ostalo so 64bitni. Moj windows je 32bitni. In prek usbja namestiti 64 bitne windowse pa mi nikakor ne uspe zagnat setupa (ker je 64bitni setup na 32bitni windows), kljub temu da sem v mapo programa kateri ti na usb naredi windowse, kopiral datoteko bootsect7600x86. Fejst čudno.

MIHAc27 ::

Tipičen Vaio....zgleda lepo ampak ko pa kaj rabiš pa nič ne dela kot bi treba.

Poišči ID naprave, oz pogooglej točen model WIFI-ja. Atheros je kar ok, in zagotovo obstaja 32bitni gonilnik.
A Windows update ga ne najde?

broken/link ::

stiper7 je izjavil:

Imam težavo z prenosnikom (sony vaio pcg-71811M). Na prenosnik sem namestil novi windows 7. Po končani namestitvi vse dela normalno, le da ne dela wifi, pravtako če sem vklopim mrežni kabel ne zazna popolnoma nič.


vsaj prvi post lahko preberete.

prvi google-ov zadetek: http://community.sony.com/t5/VAIO-Softw...

če ne najdeš, skopirej produkt name iz nalepke, pa ga sm prilepi.

Zgodovina sprememb…

stiper7 ::

Sem zdaj končno nekje nekako našel wifi driverje, pa dela. Samo glede na to da so na strani sonyja 64 bitni driverji za vse, bi rad namestil 64 windows. To pa je zdaj drug problem že :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem odstrani/namesti nvidia gonilnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
211071 (949) Tr0n
»

windows 7 - prenosnik hp 6820s gonilniki

Oddelek: Operacijski sistemi
173547 (2908) amigo_no1
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264441 (64033) Seljak
»

Microsoft je razmišljal o ukinitvi prodaje Viste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15314107 (10457) Ziga Dolhar
»

install driverjev mi poruši OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
161252 (1036) BmN

Več podobnih tem