» »

Kupujem računalnik po delih

Kupujem računalnik po delih

DJouža ::

no folk jst bom pa kupoval nou računalnik in sm si že vse izbral kaj bom dal notri, zanima pa me vaše mnenje za vsako kompunento posebej.

Matična plošča:
asus a7n8x deluxe

Procesor:
athlon xp 2600p+

Tdri disk:
wd-caviar 1200jb - 120gb

Ram:
ram ddr 512mb pc2700 333mhz

Ohišje:
xaser 2 5000 plus

Pečka:
cd cd-r/w x52 lg-8520b ide 52/24/52

dvd: še ne vem zanima me kaj mi vi priporočate, pa prosim ne unga na metlce kr sm mel slabe iskušnje z njem, ker mi je crknu.

Grafična bom dal pa is starga računalnika not k je pa ati radeon 7000. ali je ta grafična kartica vredu.

Glede zvočne bi vas pa prosu za mnenje, kr me neki muči, zdaj ko imam na starem računalniku zvočno integrirano mi nekaj šumi v zvočnikih. imam pa zvočnike povezane na stolp, so zelo kvalitetni zvočniki, in iz stolpa greta dav konektorčka do računalnika kjer imam nek kabčk ki iz konektorčkou pretvoti v bananco ki jo utaknem v jack izhod. In me zanima če je možno da je kaj drugega krivega, da šumi v zvočnikih pri visokem jakosti zvoka.

pa da ne pozabim povejte mi kateri napajlnik naj vzamem ker bom računalnik tudi navijal kolikor bo možno.

no ja želim dobre in pa tudi čim več mnenj komentarjev in nasvetou.

iration ::

S tem ohišjem pa enim dobrim hladilnikom raj kup xp2100+ al pa celo xp1700+ pa ga bp naviješ na 2600+.

Glede šumenja v zvočnikih pa najprej preveri vse kable, vmes pa naj bo gor kakšna muska. Če pa to ni to, pa probaj mogoče zmanjšat line out volume v windowsih.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zoidberg ::

Kupi:
Abit NF7-S 2.0
AXP 2100 tb B
HyperX 3500 2x256mb
disk ok
zvočna bo na novi plati super
ohišje ok
PSU (napajalnik) si poglej morphlingov test
pečka Lite-On ali Teac
DVD Pioneer 119
Graična je malo za časom tako da če maš denar kupi novo
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

DJouža ::

glej no glej ste kr navalil, to mi je všeč. takole bom prvo komentiral, tako da bir eku da vstrajam na procesorju 2600 ker bi ga rt navijal na 3400 če bo šlo. aja pa kable sm že preverju pa ni nč tm pomoje je tidto krivo un kablčk k iz konektorčkou preide na bananco.

no za drugo bi pa rekel tako da mi ta matična ni znana in da mi je nekdo priporočal asusovo ker lahko anvijam, procesor sm že reku da bom naviju in bo močnejši, potem mi za ram razloži zakaj naj vzamem dvakrat po 256 kot pa enkrat po 512 ddr. dvd in pečka pa sta dobri zamisli.

hvala obema, prosil bi pa da utemeljita zakaj vama nsio nekatere stvari ušeč.

Zoidberg ::

Glede rama. Plošče na nForce čipovju uporabljajo dvokanalni pomnilni to s epravi če boš vstavil en sam ram naj bi bil počasneši kot na drugih platah zato ker je samo 64bitno vodilo. Apak če vstaviš dva rama se dva 64bitna kontrolerja združita in je hitreje.

Glede matične ti hočeš navijat pa ne poznaš abita. Toliko slabše zate.

Pomoje da se za tistih 50k sit ne splača kupiti takega procesorja ker ne bo šel več kot 2100 oziroma za malenkost raje si kupi bolšo grafično. Če tako pogledaš kaj ti bo fud proc če je grafična zastarela.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

DJouža ::

ej sj grafično bom pol pozneje kupu, ker ne bo zdj dost dnarja al pa bo kva pa vem , ej kero grafično pa priporočaš če smo že pr tem rabm eno pocen pa dobro.

no tisto o ramu za razlago ti rečem lohk kr hvala, kr si me neki nouga nauču.

no ja za matično bom pa pogledu kva je to zaena. drgač si pa ti narobe razumel, jst bom kupu procsesor athlon 2600+. in ga bom navil

DJouža ::

ej a je ta matična dobra k si ti reku a se da z njo nanvijat. kr eno tako rabm. pa en sajt mi povej k je slovenski da si mal o njej preberem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJouža ()

Zoidberg ::

po forumu poglej nešteto postov je o tej plati.
Vem da boš navil 2600 samo neboš dosti višje pršu kot z 2100 recimo. Drgač grafa pa recimo Radeon 9500Pro jaz imam pa Geforce4 Ti4200 in sem zadovojen.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

DJouža ::

n erazumem te čist a ti hočš povedat da se lohk 2600 enak navije kot 2100. aja še neki asus je kao najbolša matična sj sm bral o uni abit pa piše da je kr ena od asusa jo ap še swpover priporoča. aja pa še neki zdj sm bil v malcomu pa so dobl ohišje xaser 3. k je pa kao ful dobra sm jo že vidu v mlacomu, pa 7 ventilatorjev ma a se jo splača bl k xeser 2. pa še neki kakšn napajalnik nj vzamem za ta rač. k ga bom naviju, priporočite mi kkšno dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJouža ()

mato22 ::

Abit NF7-s rev 1.2 ali 2.0 je zelo dobra plata za navijanje in tudi dosti stabilna.
Glede napajalnika pa vzami Enermax ali pa kakšnega Chiefteca. Ta ohišje pa je tudi meni zlo všeč. sam bi jaz rajši kupu eno cenejše ohišje in dal več denarja za grafično kartico.
Sam sem si kupu Chieftec Dragon s 360W napajalnikom za 26.000 in sem full zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

DJouža ::

ej za ohišje še ne vem al bom xaser II al pa III. pomoje bom III kr je ful huda dons sm jo v mlacomu vidu. res da je draga. pa sj garfična bo počakala.

Aja ej pa ne morm si razložit da je at grafična bolša od asusove to k jst hočm, kr posot piše da je abit mal bl slaba in da je sedaj na sceni najbolša asus a7n8x. Pa še tle na tem forumu nek piše k je opisana tala grafična, da je od je bolša asus, ne vem kako loh pol pričate da je abit bolša, ne vem zakav bi bla pol asus dražja, res da ma za zvčno zlo dobr, kar ene nimajo.

DJouža ::

ja mapak kok močn napajalnik jst bi tm 430. drgač pa priporči mi kero ajj dam kr bom naviju kot veš.

aja pa še neki povej v čem je asus slabša in bolša od abit, da bom verjal.

DJouža ::

je ap res da pa rabm najbolšo matično k bo potperala čez kakšno leto ali dve ta nove procesorje, k bodo and 3000 mhz. pa matična more bit naaaaaaajbolša za navijat.

boštjan ::

abit NF7-s je zelo dobra plata za navijat,preberi si malo to temo pol pa še eno v oddelku navijanje.
Vidim da razmetavaš keš zato bi ti takoj priporočal ta napajač ali pa si preberi še to temo
rame si kupi te kingstone ali pa corsaireXMS serijo.
cd-rw-plextor 48/24/48.Moj nasvet:ko je kvaliteta tako poceni se je ne izogibaj.
grafično si kupi 9500pro(62k),ali 9700 (80k) ali 9700pro(91k)

SkIDiver ::

Jz bi se tud za Abit odloču namest za Asus.

kuglvinkl ::

Glede ohišja, če že hočeš imet, khm, kič:

link

Če se ga da dobit v RS? Kot vedno, za denar kar ti srce poželi.


Sam bi posegel po kakšnem dovolj cenovno ugodnem Antecu (20k SIT).
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

DJouža ::

no ja če vs jst zastopm ste mi hotel povedat da je za anvijanje kot za poznejše procesorje ki bodo prišli dovol abit. no ja mogoče ste me že skor prpričal sam še to le zakaj je potem v swpowerju opisana kot najbolša asus a7n8x in med slabšimi abit. nf7. pa še na tem forumu sm prebral nekje da je pred njo še vedno bolša asus. no ja drgač pa če me boste čist prepričal bom pa mogoče kr abit uzel.

aja uno uhišje mi pa ni ušeč nebi dal zanjo 20 jurju kr je k en hladilnik prou grda, men je xaser 3 ušeč pa pika.

aja glede napajalnika kakšno je točno ime za unga k je neki nad 500W. mogoče bom kr uno uzel kr mene boli če je draga važn da jo jst mam.

DJouža ::

aja ati radeon 9700 je pa res predraga za moje pojme, pa jo ne mislm uzet dokler se ne poceni.

DJouža ::

aja kok ta bait stane pa povejte mi kok stane pr malcomu.

aja še to kva je to rambus, a je bolši od kingston hyper x ramou.

aja a niso najbolši pekači od teac- a. aja pa še neki od pioneerja dvd mi je zanč kr sm mel enga pa je kr CRKNU, prou slište, pa ne da bi mu jst kj delu, sam enkrat se kr ni več užgal. fino ane tko da mi priporočite kkšnga k ni an une metlce, pa da je dobr, jst razmišlam da bi dvd in pečko uzel od teac-a.

aja a je to uredu procesor 2600 od athlon a naj še hitrejžga uzamm, kr računalnik mislmmmet kr neki let istiga res da bom mogoče kdaj tut zamenu kkšno kompunento in dal kj bolšga notr.

aja pa miška in tipkovnca čist sm pozabu vprašat, kero naj vzamm, tipkovnca je loh žična sam miška pa optiča pa brezžična.

če je že tkoooooooo da je abit res najbolša matična pol mi to še potrdite. aja kok pa stane mi povejte. k če pa ni mi pa pravočasno povejte kr nebi rt u temo butnu.

kr če je še kkšna bolša od te mi povejte, aja kako veš kera verzija abit nf7 je 1.2 in kera 2.0



DJouža ::

ej folk če mate msn prite gor pa se bomo zmenil. moj msn naslou je djouza@volja.net .kr ptite jst ačkam.

DJouža ::

sori še neki povejte mi kakšno slabo alstnost in dobro matične plošče abit.

boštjan ::

Jouža,a je res potrebno za vsako vprašanja novi post pisat? Daj potrudi se pa vse v enem napiši ;) ,ok
ABIT NF7-S revizije 1.2 in 2.0 sta rdeči.Da pa boš 100% da boš res to plato dobo jo lahko kupiš pri uporabniku slo-techa,Malecky-em.
Rambus rami so za matične plošče,ki podpirajo INTEL procesorje.
Če ti je 9700 predraga,pol pa 9500pro ziher ne (62k).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

DJouža ::

ja sj zdj ste me vsmerl da tut za grafično razmišlam in mislm da bom vzel ati radeon 9500 k je čist kul.

no ja sori kr sm preveč poustou napisu.

aja sam neki a si mislu da bom kupoval rableno matično, ne novo bom kupu in to šele bol prot avgustu, k bom zbral dnar. sj če se bo kj novga na trgu glede kompunent pojavl me prosimmobvesti na email djouza@volja.net

boštjan ::

Vem da hočeš novo in Malecky ti bo tudi frišno novo,tako kot v štacuni dobiš, tudi prodal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

DJouža ::

hm za kok cenej pa. pa kok časa jo bo še mel na raspolago, k jst bom polet šele kupval komunente, mogoče bom kkšno mal prej. aja kaj pa miška pa tipkovnica, a mogoče veste za kkšno dobro.

boštjan ::

Za nabavo moraš njega kontaktirat.Če hočeš brezžično miško in najboljšo v tem trenutku pol definitivno MX 700 ,tipkovnico pa kar tole.Je predrago?
da pa boš vedo kako ta ABITKA zgleda (1.2 in 2.0) pa ti podajam par linkov,kjer si lahko ogledaš teste->link1 , link2 , link3 , ta test si dobro preberi,ker je slikovno zelo dobro opremljen , tudi priporočam , gremo dalje , še nisem končal , in še zadnja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

DJouža ::

ja fino kako si vedu da mam v mislihto tipkovnco

lepe črne barve.glih uredu, kr jst bom mel vse v črno belem stilu. aja sam a niso une tipkovnce k majo tm v usb senzorček prkloplene bolše, jst bi raj kkšno tako. kaj meniš. no sj drgač pa ni slaba. sam se bl uno splača k maš tipkovnco in miško za 23 jurju pa še udreu roba je. sma da je miška žična to je slabo.

boštjan ::

Tisto je komplet z miško serije MX 500.Sicer pa majo tudi brezžičen komplet,miške in tipkovnice 24k-32k.Po moje pa se še vedno bolj splača tipkovnico in miško v PS/2 porte vtikat,kot pa USB.No če kupiš brezžični komplet,pol gre sprejemnik v USB.

DJouža ::

no lepozdj ste me pa prepričal za abit. tist k me je že ve.

DJouža ::

a se da komu na msn pridt

boštjan ::

saj lahko tukaj vprašaš

DJouža ::

no ja tuki gre vse bl počas no sj je gud sam komur se da anj pride na msn da se mal pogovorimo. moj naslou je djouza@volja.net

boštjan ::

no ja tuki gre vse bl počas

no kolko se spomnim si reko,da boš komaj poleti kupo,tako da do takrat bi že moral vse potrebne inf.dobit;)

DJouža ::

drži sma jst hočm že zdj kj vedt ne pretsvlam jst pa da bi kj oglšval na jutri. jst hočm takoj. kr do avgusta se bo ful spremenl pa vs bom spet sprašval. no ja a se res splača bl vodno hlajenje kot napjalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716162 (8201) Vlad Tepeš
»

Kaj ste vse uspeli skurit z OC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
885752 (3501) MasterMiG
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930298 (16893) Jaffa
»

rač za 300k

Oddelek: Kaj kupiti
131041 (892) boštjan
»

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1335685 (3549) Tradewind

Več podobnih tem