» »

Povezava dveh racunalnikov preko routerja?

Povezava dveh racunalnikov preko routerja?

kratos ::

Lep pozdrav,
Torej ker nimam pojma o tem, me zanima ce je mozno kako povezat dva racunalnika brezzicno preko routerja (tp-link 941nd), tako da bi imel neko share mapo kjer bi bila dva racunalnika konstantno povezana vendar nebi uporabljala internetne povezave pri prenasanju. Nekako tako kot bi ju povezal z kablom, le da jaz mislim to storit wireless. Je taka stvar sploh ze mozna z obicajnimi routerji ali prehitevam tehnologijo ?

popster ::

filesharing on wlan?
nisi pa povedal kateri OS maš..

Izbeglica ::

Še bolje, ne rabiš niti routerja, dovolj je že stikalo. Pogoj je seveda, da sta obe napravi v istem podomrežju, pri routerju pa niti to ne.

aglede na to, da gre za domačo postavitev bi ti moralo delat vse bp, če slediš tem navodilom ( win 7 ali novejši)
http://mobile.pcadvisor.co.uk/how-to/wi...

malo problematicno bi znalo biti edino to, da je na linku nastavil pravice na everyone. Morda to pri tebi ni zaželjeno, zato si lahko po potrebi omejiš na nekega lokalnega uporabnika, ki ima nastavljeno geslo.

Ko imaš enkrat to porihtano se na deljeno mapo povežeš tako, da na drugem racunalniku v raziskovalcu vpišeš \\ime-ciljnega-pc\ime-mape ali \\ip-ciljnega-pc\ime-mape. Priporocam prvo opcijo, ker je neodvisna od spreminjanja ip naslova zaradi dhcp.

Po potrebi si lahko do deljene mape ustvaris tudi bliznjico ali pa mapiras omrezni pogon (da se ti bo mapa prikazovala kot crka diska)...

Ip racunalnikov izves tako, da zazenes cmd (start-> vpises cmd in stisnes enter) nato pa vpises ukaz ipconfig in stisnes enter.

kratos ::

@popster Imam oba računalnika na windows 7

@trihta super hvala za razlago, bom preizkusil pa poročam. Drugače je ta način preko internetne povezave ali brez ? nikjer ne zasledim tega, namreč želim da bi preko wireless signala prenašal podatke brez uporabe interneta (torej bi bil omejen samo na prenos podatkov routerja)

BorutK-73 ::

Seveda gre. Pomembno je da imajo vsi enako domeno (workgroup).

kratos ::

Ok, kakšne so pa potem kaj hitrosti v praksi ? so dovolj velike za prenos večjih datotek ali samo za par mb datoteke ?

bobby ::

še vedno nisi povedal, kateredva OS-a misliš drug drugemu delit mape,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kratos ::

@Bobby sem, popsterju sem odgovoril da sta oba računalnika windows 7 (SP1), en 64bit drug 32bit vendar mislim da to tukaj ni relevantno :) Bom zdajle se spravil tole naredit pa poročam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

kratos ::

Evo po tem postopku sem šel, vendar nisem naredil nič:
http://www.home-network-help.com/connec...

Ko kliknem na mapo in jo dam v share mi ne zazna drugega računalnika, niti nevem če delam prav ?

Invictus ::

Pri sharanju je pomembno da sta oba računalnika v siti WORKGROUPi.

Drugače se ne vidita.

http://windows.microsoft.com/en-us/wind...



http://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kratos ::

Okej ga imam v skupni rabi, grem pod omrežje in imam oba računalnika not, prenaša mi pa pičla 2mb/s, je to vse kar lahko pričakujem ?

Invictus ::

Na wifiju ja.

Boš moral dati zadeve na kabel ...

Halp duplex vs Full Duplex se zelo pozna.

Kupi si router z giga LAN porti, in oba priklopi gor ... Ali pa najcenejši giga switch ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hojnikb ::

Gigabitna mreža ti bo prinesla cca 115-120MB/s
z wifi pa več kot par MB/s nebo šlo, razn če nabaviš ac router :)
#brezpodpisa

bobby ::

aja, sorry, nisem videl, da si že uredil share
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

BorutK-73 ::

Odvisno je tudi kakšen router imaš, tisti od ponudnikov so jajce.

kratos ::

Imam TP-Link TL-WR941ND, glede na to da ima 300mb brezžične hitrosti, sem predideval da mi bo delalo cca. 37 MB/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

BorutK-73 ::

važna je tudi kartica v prenosniku in moč signala.

kratos ::

Računalnik 1 - Connection speed: 144mb/s, Signal quality 5/5 črtic.
Računalnik 2 - Connection speed: 150mb/s, Signal quality 4/5 črtic.

Tako da bi mi teoretično moral prenašati z vsaj 15mb/s +

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

blackbfm ::

ne pričakovat tega na neki (pod)povprečni opremi in v real world pogojih

loh se pa greš take igrce z zadnjim airport extremom in podobno opremo

MrStein ::

Tisti "Connection speed" je bruto, uporabni neto pa je nekje polovica tega.
Razen tega mora podatek iti na ruter, potem pa pauza, da ruter podatek pošlje tadrugemu PC-ju.
Torej še enkrat deliš z dva.

Torej 144/2/2 ( /8) = 4,5 MB/s pa še to je "z malo sreče".

Recimo prikazan "Connection speed" ni nujno "pravi". Če ti ga kaže, ko se nič ne prenaša je lahko preoptimističen. Med dejanskim prenosom WLAN ugotovi, da ne bo šlo in zmanjša hitrost.

Kvaliteta signala je tudi zelo odvisna od položaja anten. Že mala sprememba lahko občutno izboljša (ali poslabša povezavo). To kot ideja, ki ti lahko izboljša prenos, samo ne pričakuj čudežev.

Čez kabel ga ni... bo šlo takoj 20-50 krat hitreje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

imagodei ::

Ne vem, kdo vam je natvezil neumnost, da morata računalnika biti v isti workgroupi / domeni, da se vidita. To dejansko sploh ni pomembno. Je pa res, da je potrebno na prvem PC-ju poznat ime ali IP od drugega, da lahko vzpostavite SMB povezavo. Pa, jasno, file sharing mora biti omogočen na obeh.
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

Verjetno mislijo: "se avtomatsko pojavi v spisku in samo klikneš".
Torej, da ne rabiš ročno vpisovati.

Po drugi strani je res, zakaj to omenjat, saj 99,9999% uporabnikov ne ve, da ta nastavitev obstaja, in imajo itak default (vsi enako).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kratos ::

Pa dobro, tudi 3mb/s mi prav pride in se izognem uporabljanju USB ključa za manjše datoteke tako da je ta funckija super.
Zdaj me pa zanima če je ta varjanta možna kako prek TV-ja ? Da bi streamal video z računalnika na TV (tv lovi plovico wifi signala), 3mb/s+ je po mojem dovolj za stream katerekoli vsebine iz računalnika ali se motim ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

MrStein ::

Bi šlo, ja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kratos ::

Postopek? Sem nahitro pogooglal pa nisem nič konkretnega našel. Potrebujem kakšen program oziroma aplikacijo za dostop do računalnika ?
Pač v mislih imam da bi dal mapo z filmi v share in bi potem na televiziji v to mapo dostopal in si izbral poljuben film/serijo ?

MrStein ::

DLNA , UPNP in podobno.
Sigurno je kje tema na ST.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kratos ::

Ok sem našel neko foro z upnp vendar za tak stream nujno potrebujem windows media player ? je kakšen postopek da bi kot homegroup, zmetal vsebino v eno mapo oz. že kreirano mapo dodal v share in potem v to mapo dostopal prek televizije in izbiral vsebino ?
http://www.pcworld.com/article/245888/h...

kratos ::

Ok, imam naštiman DLNA Universal Media Server, vse nastavitve sem si naštimal, vendar ga zdaj TV ne zazna oziroma zazna samo Windows media player?
Prek WMP-ja mi dela brez problema vendar je problem ker ne predvaja podnapisov tako da sem se zatekel k UMS ki je freeware in ponuja vse kar želim, zdaj pa me zanima zakaj mi ne dela? Piše "Connected" in pod media renderer mi WMP zazna.

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

kratos ::

To dela tudi pri streamanju?
Deugace mi pa wmp na tv-ju vse pomece in mi datotek ne sortira po mapah, zato pa sem tudi preizkusil z UMSjem

kratos ::

Uf, po restartu računalnika mi zadeva dela vrhunsko pod detected media renderers mi je zaznalo Samsung Allshare in TV mi lepo zazna, HD vsebine mi predvaja tekoče in lepo (pa čeprav ima tv samo 2 črtice signala) in pravtako podnapisi delajo brez problema. Zakon. Hvala za pomoč :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209235 (52698) scipascapa
»

2 routerja WIFI in file share

Oddelek: Omrežja in internet
13837 (735) sebas4
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
233337 (2985) glinik
»

Problem s home network-om

Oddelek: Omrežja in internet
7792 (726) allex
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243154 (2576) Pyr0Beast

Več podobnih tem