» »

2 routerja WIFI in file share

2 routerja WIFI in file share

sebas4 ::

Imam desktop win 7, laptop win 7, nettop win XP in laptop vista. Vzpostavljeno imam domače WIFI omrežje za internet. Rad bi vzpostavil še eno lokalno brežično omrežje, ki bi mi služilo za povezavo med računalniki v mreži. Trenutno se med seboj vidita le računalnika, ki imata WIN7, ko pa med njima izmenjujem datoteke, gre to na račun internetne hitrosti.

Ker imam še en neizkoriščen router, me zanima, ali je mogoče tega uporabiti zgolj za lokalno mrežo, brez interneta. Samo za povezavo naprav in izmenjavo datotek (high speed 100Mb/s)?
  • spremenil: sebas4 ()

Nikonja ::

zakaj ?

Sej so že povezani vsi računalniki z tem ruterjom tko da ne razumem vprašanje. Izmenjava bi ti že zdaj morala normalno funkcionirat. Če nočeš vsem rač dovolit izhod na internet to se tudi da v ruterju naštimat.

Ta drug ruter izkoristi za izboljšanje signala mogoče, drugač pa ga res ne rabiš.

sebas4 ::

Potem imam nekaj narobe v nastavitvah. Ko recimo, prenašam nek film iz desktopa (win7) na laptop(win7) je najvišja hitrost prenosa datoteke 10Mb/s, to je moja najvišja internetna hitrost. Download pa se popolnoma ustavi. To pomeni, da se prenaša preko neta? Jaz bi rad direktno in da ne vpliva na mojo internetno hitrost.

Lonsarg ::

Ti imaš vse naštete računalnike že v svoji lokalni mreži(kar boš dal v share bo vidno samo v tej mreži, kar pomeni da bo vidno med drugim tudi vsem z tvojim WiFi geslom). Vse kar ti manjka so prave nastavitve v računalnikih.

Hitrost interneta je zanemarljiva, tako da ne sme vplivati na hitrosti po tvoji lokalni mreži, kar prenašaš preko share med računalniki namreč ne gre preko interneta, ker ne more zapustiti tvoje lokalne mreže, že zaradi varnosti. Lokalno mrežo pa imaš 100Mbit, kar pomeni maksimalno 12.5 MB/s, ampak v praksi bo to vedno manj. Če hočeš hitro prenašanje filov po mreži rabiš gigabitne povezave.

P.S.: WIFI na Laptopu pa imaš najbrž 54Mbiten, kar zaradi izgub signala pomeni, da je to za prenašanje filov po lokalni mreži res zelo bogo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sebas4 ::

Laptop je asus k75vm I7, v uporabi imam lynksys WRT54gl, prah pa mi lovi TP-Link TL-WR941ND

Naj zamenjam ruterje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

Nikonja ::

definitivno, ker je tp-link n ruter in podpira prenos do 300Mb/s, dokler z lynksys-om ne bo šlo čez 54Mb/s.

sebas4 ::

Hvala

Lonsarg ::

Ja laptop ti podpira 300Mbit sem preveril, kar zamenjaj.

Je pa res, da ti oba ruterja podpirata samo 100Mbit preko kablov, torej ti bo povezava laptop-računalnik delala na 100Mbit, kar je seveda še vedno mnogo bolje kot pa 54Mbit zaradi signala znižan najbrž celo na kakih 20Mbit, torej veliko bolje bo.

amigo_no1 ::

Dvomiim da boš preko wifija presegal 54 Mbit/s.

sebas4 ::

Ok sedaj imam konfiguracijo takšno:

TP-Link TL-WR941ND
desktop I5 WIN7
asus k75vm I7 WIN7

hitrost interneta okoli 12/1 Mbit/s siol (baker)

datoteke lahko izmenjujem z največ 3 MB/s oz okoli 24Mbit/s
ko poteka izmenjava datotek se popolnoma ustavi internetna hitrost

Prej sem imel v uporabi ruter lynksys WRT54gl ostalo konfiguracijo pa enako.
Dosegal sem hitrost izmenjave datotek 1MB/s oz okoli 8 - 10 Mbit/s

Računalnika sta v domačem omrežju, pretok podatkov je omogočen. Ne vem zakaj imam tako nizke maksimalne hitrosti. Signal je 80%(ruter v drugem prostoru). Naprave so v bližini ena zraven druge. Ko sem testiral čisto zraven ruterja, je bila hitrost enaka. Max 3 MB/s

Imam morda kaj narobe nastavljeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

Lonsarg ::

Preveri, če se laptop z ruterjem poveže po n standardu in z hitrostjo 300Mbit. Piše pa to tam ko so naštete povezave.

Meni doma je drugače 100Mbitni kabel uspel prenašati podatke po mreži z okoli 6MB/s.

sebas4 ::

Piše pa to tam ko so naštete povezave.


Lahko to bolj specificiraš?

Lonsarg ::

Zdaj nimam wifija, tako da ne vem napamet ampak mogoče že direkt piše to hitrost, ko klikneš svojo wifi ikonco spodaj desno. Če ne piše, potem pa klikni to ikonco z desno, nato izberi Open Network and Sharing Centre in nato levo zgoraj izberi Change Adapter Settings. In nato ti bo dalo cel seznam povezav in najdi tisto, ki je povezana in jo dvoklikni in ti bo pisalo hitrost pod speed.

sebas4 ::

150 Mbps - Desktop
120 Mb/s - Laptop

EDIT

Hitrost na laptopu niha med 90 - 120 Mb/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
565804 (4404) b3D_950
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020892 (15093) broken/link
»

Hitrost bezžične povezave - TL-WR941ND

Oddelek: Pomoč in nasveti
172686 (2399) Y0sh1
»

Software za žični router

Oddelek: Omrežja in internet
9835 (668) ender
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266140 (5688) imagodei

Več podobnih tem