» »

Kako se proda avtomobil?

Kako se proda avtomobil?

Netrunner ::

Imam avtomobil ki bi se ga rad znebil in sem že dobil kupca. Še nikoli nisem prodajal in se mi ne sanja kje začeti ?

Sklepam da:

1. nekje moram zbrskati kupoprodajno pogodbo katero izpolneva s kupcem
2. Odjavim avto iz prometa.
3. Grem na zavarovalnico da mi izplačajo razliko zavarovanja do konca registracije?
to je to ?

Kje pa te zadeve urejaš? Za točko 1 verjento kupiš v kaki papirnici ali lahko sam spišeš ? Točko 2 verjetno uredim tam kjer tehnični oz. plačam cestno taxo ipd?

Še nikoli nisem prodajal, saj so vsi moji dosedanji avtomobili pristali na avtoodpadu :)

hvala za pomoč

JC Denton ::

Pojdita na AMD pa tam vse zrihtajta, edino kupo prodajno pogodbo mej s sabo. 2 izvoda.

krepki ::

Verjetno tudi tale,ki ga prodajaš ni daleč od tega,da bi pristal na avtoodpadu,sklepam po tem ,ker si napisal ,da bi se ga rad znebil,ampak to je že druga tema.
lp

Magic1 ::

Tudi kupo-prodajno pogodbo dobita na AMZSju. Rabita le osebni dokument, prometno.
Magic

Netrunner ::

krepki je izjavil:

Verjetno tudi tale,ki ga prodajaš ni daleč od tega,da bi pristal na avtoodpadu,sklepam po tem ,ker si napisal ,da bi se ga rad znebil,ampak to je že druga tema.
lp


Imaš prav, se gre za starejši avtomobil ki je uporaben za lokalno vožnjo.

;-) ::

Povej kaj imas in ceno odkupujem

loveJDM ::

na amzs skočiš pa ti tam vse zrihtajo,plačala bosta cca 26€,odjava+prepis in to je to...samo osebno pa prometno pa to vzemi

Netrunner ::

@;-) => Imam že kupca
@loveDJM => Kako je praksa kdo plača ? Sicer odjava je na moji strani, prepis pa verjetno stvar dogovora?

loveJDM ::

Vbistvu je oboje stvar dogovora...odvisno od cene,če dobiš pošteno plačano pa se ti zdi ok kupec te plačaš ti. Če te bo pa jebal pa komplicirau skoz potem pa naj on al pa 50/50.

dice7 ::

Na okencu ti bodo rekli da odjavo placa prodajalec, prepis na kupec, ampak je bolj ali manj stvar dogovora. Znesek prodaje ni pomemben, davka tukaj ni razen ce si preprodajalec in izdajas racun

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

jero_no1 ::

Tole si lahko že doma pripraviš (ni ti treba dveh izvodov izpolnjevat, naj ti tam na prepisu skopirajo, ko bo izpolnil še kupec). Potem pa če boš ti plačal odjavo, bo to 20,10€, ostalo bodo kupčevi stroški.
Imej sabo bančno kartico oz. št. TRR, da ti nakažejo preostanek cestnine. Potem pa vzami zavarovalno polico in kopijo odjavljene prometne (prosi, da ti jo naredijo na prepisu) in pojdi še na zavarovalnico po preostanek zavarovalne premije.

dj_uro ::

v tej zgornji KPP fali stavek v obliki...

Prodajalec kot lastnik proda in kupec kupi zgoraj omenjeno motorno vozilo. Nakup vozila opravljen po načelu ''videno-kupljeno'', s tem se kupec strinja, da na vozilu ni očitnih napak, niti ne skritih napak, saj je vozilo temeljito pregledal ob prevzemu. Pogodbeni stranki se strinjata, da prodajalec ne odgovarja za kakršne koli druge očitne in skrite napake, ki bi se pojavile po prevzemu vozila.

Malenkost; še kdaj =)
vw-klub.si

Aston_11 ::

Tem tvojim pravljicam lahko dodaš še prepoved izogibanja na 100 km.

Netrunner ::

Hvala za uporabne informacije. Če se kupec ne premisli bom to jutri izvedel.

;-) ::

dj_uro je izjavil:

v tej zgornji KPP fali stavek v obliki...

Prodajalec kot lastnik proda in kupec kupi zgoraj omenjeno motorno vozilo. Nakup vozila opravljen po načelu ''videno-kupljeno'', s tem se kupec strinja, da na vozilu ni očitnih napak, niti ne skritih napak, saj je vozilo temeljito pregledal ob prevzemu. Pogodbeni stranki se strinjata, da prodajalec ne odgovarja za kakršne koli druge očitne in skrite napake, ki bi se pojavile po prevzemu vozila.

Malenkost; še kdaj =)


Lahko pises 10x videno kupljeno, seveda to ze dolgo vec na sodiscu ne vzdrzi, za skrite napake si odgovoren tako ali drugace. Najboljse zavarovanje je na pogodbe pisat smesno nizke zneske, jaz vedno pisem 50-100€ tako da kadarkoli pride do problemov lahko povem da avto kupim nazaj samo rento naj odbijejo ;)

dj_uro ::

kakšne skrite napake? - nekdo mora dokazati, da sem zanje vedel, mar ne?
- vsakemu povem, naj temeljito pogleda avto, ne odrečem nobene testne vožnje ipd. in do danes ni nikoli bilo nikakršnih težav.
vw-klub.si

Aston_11 ::

dj_uro je izjavil:

kakšne skrite napake? - nekdo mora dokazati, da sem zanje vedel, mar ne?
Ne.

1) Če se potem, ko je kupec prevzel stvar, pokaže, da ima stvar kakšno napako, ki je z običajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogoče opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, šteto od dneva, ko je napako opazil, pri gospodarskih pogodbah pa nemudoma; sicer izgubi to pravico.
(2) Prodajalec ne odgovarja za napake, ki se pokažejo potem, ko mine šest mesecev, odkar je bila stvar izročena, razen če je bil v pogodbi določen daljši rok.

Malo za izobraževanje, ker pišeš neumnosti.
Pomen dejstva, da je prodajalec vedel za napako
465. člen
Kupec ne izgubi pravice sklicevati se na kakšno napako niti tedaj, ko ni izpolnil svoje obveznosti, da bi bil stvar nemudoma pregledal, ali obveznost, da bi bil v določenem roku obvestil prodajalca o napaki, in niti tedaj, ko se je napaka pokazala šele po šestih mesecih od izročitve stvari, če je bila prodajalcu napaka znana ali mu ni mogla ostati neznana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Netrunner ::

Kaj bi lahko bila takšna napaka za katero bi lahko kupec zahteval nazaj kupnino ipd ? Recimo jaz se na avte kaj dosti ne spoznam in tega ki prodajam dela. Pa ne morem odgovarjati če prvi teden po nakupu onemu nekaj crkne, saj se gre za zgolj naključje.

Kaj bi lahko bile zamolčane napake?

Markus386 ::

Takih primerov je veliko, predvsem gre za zadeve, ki bi jih redni voznik opazil, kupec pa med kratkim pregledom in testno vožnjo pa ne.

Lahko je vse od tega, da se avto močno trese dokler je motor mrzel, pa do tega da zakuhava pri daljših vožnjah poleti. Oboje voznik opazi, ampak če je prodajalec nategun, bo na ogled pripeljal avto s segretim motorjem, in/ali težil, da se mu mudi, da ne bo možna malo daljša testna vožnja. Če še na servisu ugotovijo, da gre za staro napako (vse od izrabe pa do izpiskov z diagnostike z datumi), pa še toliko bolj.

Zdaj, če ti pet minut po nakupu crkne žarnica, to pač ni skrita napaka. Če ti žarnica crkne, ker je napeljava tako slabo narejena, da pregorevajo žarnice vsakih par dni, je pa to že nekaj drugega.

RegulusDraco ::

Netrunner je izjavil:

Kaj bi lahko bila takšna napaka za katero bi lahko kupec zahteval nazaj kupnino ipd ? Recimo jaz se na avte kaj dosti ne spoznam in tega ki prodajam dela. Pa ne morem odgovarjati če prvi teden po nakupu onemu nekaj crkne, saj se gre za zgolj naključje.

Kaj bi lahko bile zamolčane napake?


recimo da sklopka zdrsne, če imaš v avtu 5 ljudi in ne le 2. Ali pa da volan trese na avtocesti. Morda mrzel motor trese ali ne vžge....... mnogo je tega.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

zobnik ::

Sistem vidno-kupljeno še kako velja pri fizičnih osebah, če pa se vam splača je*at po sodišču za 100-200 evrov stroška pri avtu pol pa kar.

Zakaj pa namesto rabljenega ne kupte novga z garancijo 3-5 let aaaaaaa

Netrunner je izjavil:

Kaj bi lahko bila takšna napaka za katero bi lahko kupec zahteval nazaj kupnino ipd ? Recimo jaz se na avte kaj dosti ne spoznam in tega ki prodajam dela. Pa ne morem odgovarjati če prvi teden po nakupu onemu nekaj crkne, saj se gre za zgolj naključje.

Kaj bi lahko bile zamolčane napake?


Nič, pogodba sistem vidno kupljeno, nimaš kaj komplicirat več. Kaj pa veš kaj je delal 3 dni po nakupu kupec, lahko je avto teral do daske, ko že eni tako pišejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13418733 (8199) BadgerSkin
»

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20634803 (23087) zobnik
»

Garancija na rabljene avtomobile

Oddelek: Na cesti
277418 (6759) Redkvica
»

Garancija pri prodaji rabljenega vozila 6 mesecev..WTF?!

Oddelek: Loža
415875 (5207) Primoz78

Več podobnih tem