» »

Nakup testerja za napajalnik

Nakup testerja za napajalnik

uporabniik ::

Hi,

Rad bi kupil tester za napajalnike pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje z tem namreč me zanima če pokaže napako če napajalnik ni dober. Imel sem probleme da se računalnik prižgal in se ni zagnal kot bi moral ali pa je občasno prekinjal in se resetiral, pokaže takšne nepravilnosti?

Gledam pa tega: http://www.ebay.de/itm/Computer-PC-LCD-...

BorutK-73 ::

Imaš star ali nov napajlc?

Nimaš drugega napajalnika da sprobaš? Odpri napajalnik in preglej kondenzatorje če so napihnjeni, pred tem lahko očistiš prah kar tudi veliko vpliva nastabilno delovanje.
Zdej če imaš napajalnik za 100€ ali več se ti nakup tega testerja ravno ne splača. Tej ceni še prištej poštnino.

uporabniik ::

S tem se strinjam da ga odpreš itd pa če drug napajalnik dela je pač ta pokvarjen ampak vseeno me zanima če se mi to izplača. Namreč se ukvarjam z servisom tako da je več takšnih zadev.

mihec87 ::

Nemško bol slabo zastopim ampak kolikor gledam zadeva izmeri samo napetosti linij, še vedno pa ima lahko napajalnik težave ob obremenitvi..

uporabniik ::

mihec87 je izjavil:

Nemško bol slabo zastopim ampak kolikor gledam zadeva izmeri samo napetosti linij, še vedno pa ima lahko napajalnik težave ob obremenitvi..

Točno to me zanima če izmeri ali ne.

AngelOfDeath ::

Navaden unimer je dosti bolj uporaben od tega :)
edit: Slovnica

BorutK-73 ::

Če ne zastopiš nemško, uporabi chrome za prevod.

jat2406 ::

Uporabna zadeva, da hitro vidiš, če napajalnik vžge in če so vse napetosti prisotne.
Seveda na vseh prikključkih, čeprav so v napajalniku vse žice za posamzne napetosti na skupnem padu.
Edini pravi test napajalnika pa je pod obremenitvijo, kar lahko dosežeš z pravilno izbranimi močnostnimi upori, ali pa lažje in ceneje z avtomobilskimi žarnicami.
Dobro vprašanje je, če se to izplača, ker se dobi napajalnik že za 20€, če gre za staro kišto, za tiste držje se pa že da malo potruditi.
Če dela v mašini in meriš napetosti v DVMjem bi moralo biti dovolj.

Brane22 ::

IMHO se to ne splača.

Koreken test napajalnika je kompleksna zadeva in ne vrjamem, da jo taki testerji lahko korektno opravijo.

Bolj verjetno je da so trotl verzija digitalnega univerzalnega inštrumenta, kjer plačaš da ti stvar napiše OK, namesto 11,7V recimo.

Če že, bi za ta denar kupil univerzalca. In se zavedal, da z nji ne morem res pomerit napajalnika ampak bolj čez uč ocenim kaj se dogaja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232814 (2342) Seljak
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59728742 (17288) LittleDevil
»

Tagan TG-380-U01

Oddelek: Kaj kupiti
311657 (1361) kuglvinkl
»

Kako do čimboljšega delovanja

Oddelek: Navijanje
331974 (1482) Tugo
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
463009 (2136) schurda

Več podobnih tem