» »

Paypal in "case closed"

Paypal in "case closed"

1
2
»

sirotka ::

darkolord je izjavil:

Hjah je in omogoča tracking, torej je tudi tracking številka.
NE omogoča sledenja.


Vidi se kdaj si oddal paket, kdaj pride v državo naslovnika in kdaj je prevzel paket.

Sims ::

Jaz sedaj recimo vem, če pride do česa Pošta slo. Odpade. Sicer bi pa pričakoval, da na pay pal piše, katere dostavne firme "priznajo" v primeru postopka vračanja ... Če se greš mednarodni biznis, pač navedeš mednarodno priznane firme ... pošta bananistana to verjetno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Pesimist ::

meni se zdi da je tu prvo kaj treba naredit za bodoče poštno poslovanje pošto prijavit inšpekciji. Ista številka za 2+ pakete? Če to drži je nedopustno.

Avtor teme je pa bil nategjen to je dejstvo. Nazalost neboš mogel nič kaj dokazat.
Feedback bo pa tudi lahko zbrisal ker zdaj za paypal ti izgledaš kot goljuf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Fritz ::

Sirotka lahko poskusi od pošte dobiti podatek o poti paketa in lahko to dostavi PayPal-u. A kolikor sem razumel njegovo pisanje, je prodajalec potrdil prejem paketa, le trdi, da v paketu ni bil izdelek katerega je on poslal.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pesimist ::

Fritz je izjavil:

Sirotka lahko poskusi od pošte dobiti podatek o poti paketa in lahko to dostavi PayPal-u. A kolikor sem razumel njegovo pisanje, je prodajalec potrdil prejem paketa, le trdi, da v paketu ni bil izdelek katerega je on poslal.


In sirotko označo za nateguna. Zdaj pa mora on dokazat da to ni res: Kako bi ti to storil?
Tudi z 100 slikami jaz nebi verjel enmu ali drugemu. Me le čudi da je priznal radijo in ne 5 ciglov. Verjetno cigli vec vredni danes.

Jaz zato nebi nikol drago stvar tak kupo pa ce 100€ ceneje.
Poslano in pakirano od amazoon je minimum kaj mora met artikel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

sirotka ::

Ne, saj on meni ni niti odpisal sam od sebe. Pisal mi je šele potem, ko sem mu rekel, če lahko potrdi prejem paketa. Paypal je samo dal obrazložitev, da je tracking number invalid in to je to iz njihove strani.

Tracking iz strani pošte:

03.05.2014 8220 Šmarješke Toplice Posting/Collection


05.05.2014 SILJUA
[Departure to destination Country]


05.05.2014 ITMXPA
[Arrival at destination Country]


06.05.2014 54
[Item delivered]
[Signatory:BARONE]


Torej, ne vem, kje je zdaj napaka...oz. kaj se Paypal gre.

darkolord ::

Pesimist je izjavil:

meni se zdi da je tu prvo kaj treba naredit za bodoče poštno poslovanje pošto prijavit inšpekciji. Ista številka za 2+ pakete? Če to drži je nedopustno.
Številke se seveda ponovno uporabijo, mislim da minimalno po enem mescu. Z 8 mestno številko (od česar so 3 številke sprejemna pošta) pač ne moreš popisati neomejeno številk, a?

s6c-gEL ::

Pošta Slo uporablja 13 mestno sprejemno številko, torej imaš 10 mestno številko (10 milijard možnih številk/pošiljk).

http://sledenje.posta.si/
Za prikaz dogodkov pošiljke, vpišite 13 mestno sprejemno številko. Zahtevani podatek vpišite brez presledkov.


edit od te 13 mestno sprejemno številke je notri "RA" in "SI" na koncu, ostane 9 cifer (1 milijarda možnih številk/pošiljk).
Dvomim da ima Pošta Slo toliko prometa.

Od 3 pošiljk, mi 2 pokaže v sledilniku - ju niso reciklirali (poslano letos marca in aprila).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

darkolord ::

po S10 standardu: oznaka storitve + 8 številk + kontrolna številka + oznaka države

Kakorkoli, ponovna uporaba sprejemnih številk je čisto običajna praksa praktično vseh dostavnih služb po svetu.

Fritz ::

sirotka je izjavil:

Ne, saj on meni ni niti odpisal sam od sebe. Pisal mi je šele potem, ko sem mu rekel, če lahko potrdi prejem paketa. Paypal je samo dal obrazložitev, da je tracking number invalid in to je to iz njihove strani.

Torej, ne vem, kje je zdaj napaka...oz. kaj se Paypal gre.

Če si z njim komuniciral preko eBay messaginga, potem je to veljaven dokaz, ki potrjuje, da je prejel paket.

Slovenska pošta ima čuden 'tracking', pa vendarle deluje. Lahko pa od pošte zahtevaš, da ti uradno sporočijo, kako je paket potoval (verjetno bo treba za to nekaj plačati) in tudi to posreduješ PayPal-u. Vse pod pogojem, da imaš možnost pritožbe.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

sirotka ::

Možnosti mi tam ne da. Mi lahko prosim nekdo pomaga pri sestavi tvita za tw, sem se registriral, samo nisem vajen tega okoli 140 znakov in ne spravim ničesar pametnega v en tvit...kako deluje ta handler?

dr.Akula ::

@sirotka Tole sem ti na hitro sestavil, naj še kdo drug pove mnenje če je kaj za spremenit:

@AskPayPal I sent back a package with tracking (it was delivered) and then I had my case erroneously closed. Can you help?(400€ on the line)

Bolje je pisat na @askpaypal naslov, ker tisti main account mi deluje ekskluzivno za promocijo. Da bi imeli specifično twitter acc za Evropo ali celo za Balkan pa nisem našel.
ni podatka

Okapi ::

Namesto "it was delivered" mogoče bolje "delivery confirmed".

O.

dr.Akula ::

Okapi je izjavil:

Namesto "it was delivered" mogoče bolje "delivery confirmed".

O.

Potem je tekole (drugače zmanjka znakov):
@AskPayPal I sent back a package w/ tracking (delivery confirmed) and then I had my case erroneously closed. Can you help?(400€ on the line)
ni podatka

mat xxl ::

Alamar je izjavil:

Eno od pravil varne uporabe ebaya je, da se z Italijani ne posluje. Slej ko prej te bo eden nategnil, če že ne boš prej poživčil zaradi pregovorno nesposobne ITA pošte. Niso na ebayu zaman daleč najbolj blokirana država v Evropi, tam nekje v družbi najbolj zakotnih afriških držav.:))


Se strinjam 100% s tem, zanimivo mi je tudi, da mnogo nemških prodajalcev pošilja blago po celem svetu, Kongo, JAR, ni da ni, ob enem pa piše v Italijo ne pošiljamo, ker očitno ta narod že poznajo dobro in imajo podoben sloves, kot Romuni.

xxxul ::

Čist tko za info, ker večino tujcev zmede nasa posta z vec paketi z istim tracking no, se splaca dat slo tracking v sistem drzave naslovnice ko njihova posta prevzame paket in to potem poslat paypalu/komurkoli

Se pravi ce posiljas v usa, das v usps tracking naso cifro, pokaze lepo samo en paket, in se vec info prikaze, je pa res da mors kakih 8-10 dni pocakat...

Invictus ::

dr.Akula je izjavil:


@AskPayPal I sent back a package w/ tracking (delivery confirmed) and then I had my case erroneously closed. Can you help?(400€ on the line)

@AskPayPal Package sent back w/tracking. Delivery confirmed. Case erroneously closed. (400€ on the line). WTF???

Na twitterju se pa res ni treba trudit z angleščino ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sirotka ::

Najlepša hvala, TW nisem nikoli uporabljal. Ni bilo potrebe... do sedaj:)

Edit: Lahko dam reply na svoj tvit in jim dodam še par vrstic opisa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

sirotka ::

Na twitterju mi ne odgovorijo, sem pa trenutno prijavljen na chat na ebayu, samo mislim, da angleščina zapolenim na ebay.co.uk ne gre lih najbolje: May I for the item number concern please?

Okapi ::

Ker imajo podporo uporabnikom outsourcano na Filipine ali v Indijo.>:D Naj te ne moti.

O.

sirotka ::

In seveda se je pogovor končal z: All right I have checked on this further and in order for you to assist further, you may contact PayPal.Would you like me to provide you the steps on how to contact PayPal?

shadeX ::

Naj te ne moti.


Dokler razumeš..

sirotka ::

So mi odpisali na twitterju:

@slovenc_ So sorry to hear about this. We'd be glad to take a look if you can follow and DM with your email details. Thanks ^SC


kaj je DM ?

Okapi ::

DM. To send a Direct Message on twitter.

O.

sirotka ::

Hvala! Zdaj odgovarjajo, upam da se kaj zmenim, sicer mi ostale le to, da prosim prodajalca naj mi pošlje radio nazaj.

sirotka ::

No, na koncu je pomagalo samo to, da sem mu dal negativen feedback, nakar mi je poslal mail in mi ponudil, da mi nazaj pošlje radio, če ga spremenim v pozitivnega. Sicer se s tem najbolj ne strinjam, vendar Paypal ni v pomoč in lahko na koncu drugače ostanem brez vsega.

Glugy ::

Zgleda da negativna mnenja še najbolj zaležejo. Zanimivo...

radmannsdorf ::

Zahtevaj od njega taprav radio!

sirotka ::

radmannsdorf je izjavil:

Zahtevaj od njega taprav radio!

Težko bilokaj zahtevam. Paypal se je opral in nima več nič s tem, enako ebay. Radio je pri njem. Torej, lahko tvegam in ostanem brez vsega ali pa imam vsaj radio, katerega lahko za podoben denar prodam naprej (s tem, da pač napišem pravo verzijo v oglas).

mat xxl ::

Ja napiši vsaj prodajalca njegov naziv tu, da mu še kdo ne nasede.......

......... in pa za naprej z lahi ni za poslovati ......................

shadeX ::

Daj mu pozitiven feedback, ko ti pošlje pa takoj negativnega. (če se da)..

To so nateguni prve klase.

Alamar ::

Očitno je Lah neumen, ker ne ve, da lahko zahteva izbris negativnega feedbacka, če je case odločen v njegovo korist.:))

mat xxl ::

Ja in potem se sprašujemo zakaj so nateguni dobro ocenjeni :(

[SkA] ::

Ja kaj pa je Paypal po ponovni komunikaciji izrekel, če ni skrivnost? Sem nadvse presenečen, da se njim ne da (na njim sprejemljiv način) dokazati, da je bil paket odposlan in prejet s strani prejemnika.

mn ::

[SkA] je izjavil:

Ja kaj pa je Paypal po ponovni komunikaciji izrekel, če ni skrivnost? Sem nadvse presenečen, da se njim ne da (na njim sprejemljiv način) dokazati, da je bil paket odposlan in prejet s strani prejemnika.


Kakor vem je Paypal že od vsega začetka znan po temu, da je zelo neodziven in se praktično ne da z njimi zmeniti NIČ.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423926875 (1391) Machete
»

Pomoč - kako prodajalcu iz eBaya vrniti denar?

Oddelek: Kaj kupiti
252505 (1783) Bojan xxxx
»

PayPal placilo,sumljiv prodajalec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12218949 (14469) St235
»

Težave z Paypalom, prosim za pomoč. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7311468 (9187) markuljac
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012078 (8820) T-h-o-r

Več podobnih tem