» »

Crknila Abitka NF7

Crknila Abitka NF7

mortal ::

Včeraj sem nabavil matično ploščo Abit NF7 rev. 1.2 in sem se malo spravil navijat ... na FSB 180 sinhrono je lepo delala, če pa sem dal kaj več pa TEMA !!! Po kakšni uri inštaliranja windowsev itd.. sem jo spravil na FSB 210 asnihrono , potem pa sem za hec probal 220 in tema... resetiram dam na 217 in spet ne dela, spet resetiram oz. vgansem računalnik , prižgem grem v biso dam na 212 spet tema , tokrat dokončno !!!
Probal sem bios resetirat , procesor not in ven pa nič ,rame v vse tri slote in nič :( .. plata se prižge ventilator na njej se zalufa , ampak monitor se ne prižge ... potem sem probal staro plato in preveril če sta CPU in RAM o.k. in zgleda da je res šla plata po gobe ;( .

Je možno da sem jaz kriv za to ali je večja verjetnost da je bla plata zanič (Vdd napetost sem mel na 1.7 V) ?

Malecky ::

Bios je šel pogobe...se mi je že zgodilo...nesi na servis.

Lp

morphling1 ::

Plate ne verjamem da si uničil, ampak ti je verjetno (99.99%) bios crknil.

Kako hudiča vam to rata.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

krucymucy ::

jah se zgodi ... žal je tudi to del racunalnicenja

Malecky ::

morph: parkrat FSB spremeniš in stvar odjebe...nč posebna..js sm FSB spustu pa je odjebala tko da... noen ni osebno NIČ kriv.

Toj tist Nvidia problem...sam kaj naj naredim da se mi nau zgodlo?????

Zoidberg ::

ali so ta problem slučajno popravili na novem northbridgu
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Malecky ::

Mam 2.0 plato trenutno...ne vem še če dela...skoz me skrbi k spreminjam FSB pa držim pesti da pridem iz biosa v boot:O

OwcA ::

Mislim, da je nVidia poslala proizvajalcam priporočilo kako naj ta problem obidejo. Vsaj Epoxove plošče imajo po novem drugačen način shranjevanja nastavitev v FLASH. Prej so se zapisale ob izhodu iz BIOSa, sedaj pa se računalnik najprej resetira in šele nato (v kolikor se mu je to posrečilo) packa po FLASHu, čemur sledi še en reset.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mare87 ::

Owca kaj pa za Abit so kakšne novice v zvezi s tem?

Malecky ::

Ja owca ma prav...

Abitka 1.2 rev, se pri izhodu iz biosa ustavi...shranjuje nastavitve če spremeniš FSB nato restarta in držiš pesti.

Tale Ver 2.0 pa restarta slišiš pisk in na ekranu se izpiše saving settings do not turn of power bla bla bla... zaenkrat dela pa se igral na 235mhz FSB....

LOL ja... dober je še skoz... k eni se s PC3500 matrajo d pridejo na 240:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

morphling1 ::

Matematika ti je pa malo šibka >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

mja sam res....:D

morphling1 ::

:D drgač pa cool tole, meni moja ne vem če bo šla tako visoko. Oz. ko vržem vodno gor gre direkt 2 ali pa še več voltov v SPP.
Maš kak BW bench se mam že kej bat za 3715 MB/s
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Pa to je single chanell ker nimam še enega sticka....

Nimaš se kaj bat zato ker 1. trenutno nimam vodnega in 1.7Vdd je krepko premalo, 2. RAM ne mara timingov pod 6/3/3 CAS2...

Mam od šefeta 2x512MB modula tuki...enga pa za Fury-ja...sam dvomim da bom 1GB RAM-a spravu na 240mhz FSB:)))

morphling1 ::

Zanima me kolk ti dela prime95 stabilno na 5,2,2,2 pri 1.7V ker men pred modom ni šlo 210 stabilno, tam 208 MHz. Sicer pa naredit en bench v sandri je mal drugač kot prime95 stabilnost, tako da upam da bo šlo več kot z Epoxom :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

5/2/2 CAS2 nism velik testiru ampak ne zmore tega niti pri 200mhz FSB...nwem no krneki... pri 230mhz mam pa lahko še CAS2 in 6/3/3/3 SC je pol to cca 3450/3200 v sandri 2003...za plato out of the box dons in ram star 5 ur je dobr....

mortal ::

Na internetu sem našel možno rešitev , in sicer da nekje dobiš BIOS od Abitke NF7 in ga daš v svojo plato , potem pa greš v dos pazljivo zamenjaš BIOSa pri prižganem računalniku in potem flash-neš svojega !!!
Baje da dela tudi z Epox 8RDA+ BIOSom.
Seveda to dela pod pogojem da ni BIOS uničen !!!
Link

frenk ::

Ja o tem je bilo ze govora, imenuje pa se hotflash al nekj tazga.

mortal ::

Danes sma s kolegom probala dat moj BIOS v njegovo plato in ga flashnit .... ampak plata se še vedno ni zbudila, niti moja niti njegova z mojim BIOSom, tak da je zgleda crkno , čeprav je napisalo da je uspešno prepisan :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geil rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
844785 (3198) Fury
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735172 (3913) Tilen
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457249 (4931) pele-on
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329036 (5499) AtaStrumf
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231775 (18602) OwcA

Več podobnih tem