» »

Katero luč izbrati

Katero luč izbrati

Ale3š ::

Predvsem me zanima , če se tole lahko primerja z običajno lučjo zanima me pa tudi poraba ki je verjetno manjša od običajne žarnice brez led diod .Potrebujem dobro osvetljen prostor kupil pa bi samo eno luč kako se obnese ceno ene žarnice itd

http://www.opremisidom.com/product/aven...
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Spajky ::

Če bi rad dobro osvetljen prostor z samo eno lučjo, kupi halogenski reflektor ... je*eš porabo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Duhec ::

Če gledam svetlobno moč je 600 lumnov (3 x 200) podobno kot ena 60 W klasična žarnica z žarilno nitko (glej wiki za Incandescent_light_bulb).
Zdaj lahko takoj primerjaš porabo; 9W proti 60W.

Ale3š ::

Sem nekaj gledal na you tube posnetke teh led diod sicer v bateriji in se mi zdi bolj bogo vse skupaj. Potrebujem luč ,ki je dovolj močna ,da se da normalno brati dokumentacijo papirje prospekte in ostalo gradivo.Kakšna je svetloba v primerjavi z navadnimi žarnicemi, kaj je boljše za oči.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

T0RN4D0 ::

Kako velik prostor, kakšne barve sten, višina stropa...?

Če imaš kaj večjega od WCja bo sicer bolj bogo, to ti lahko že vnaprej povem. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BorutK-73 ::

Ale3š je izjavil:

Predvsem me zanima , če se tole lahko primerja z običajno lučjo zanima me pa tudi poraba ki je verjetno manjša od običajne žarnice brez led diod .Potrebujem dobro osvetljen prostor kupil pa bi samo eno luč kako se obnese ceno ene žarnice itd

http://www.opremisidom.com/product/aven...

To so reflektorske žarnice in kot take imajo zelo ozek snop svetlobe. Če rabiš osvetlit celotno sobo nabavi varčno žarnico ki ima svedrasto navitje in jo obesi na sredino sobe, samo grlo pa je. Jaz imam tako v obeh kopalnicah in je zelo svetlo, imam pa žarnice z 6.000 lumnov(verjetno to ni točna oznaka) - hladna bela. Hladna bolj sveti kot topla, topla ima rumenkasto svetlobo, hladna pa belo.

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

6000 bodo prej Kelvini kot lumni. :)

T0RN4D0 ::

Tisto niso lumni ampak barvna temperatura [K].
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

BTW, imam slučajno jutri izpit in sem si izračunal za sobo 3x4m, 2.5m visok strop, stene rumene, svetel parket, svetel (mdf) strop...

Če želimo doseči osvetljenost nekih 300lx(priporočeno za restavracije, učilnice, trgovine... za pisarne je celo 500lx), rabimo nekih 13.000 lumnov. Tehle 3w žarnic bi v mojem primeru torej rabil na stropu 65, ali pa recimo 9x 23w varčnih žarnic za neko udobno branje. Imam 3x23 in je za branje občutno premalo, tako da mislim da bodo ti izračuni kar približno držali. Pa enakomerno razporejena svetila, ne iz ene točke, če hočeš imet dobre pogoje za branje.

Ker večina nima tako osvetljenih prostorov, se običajno to rešuje z raznimi namiznimi lučkami, kjer si pač na majhni površini priskrbiš primerno osvetljenost. Sam imam nad pisalno mizo/omaro nalepljen LED trak čez celo dolžino in je kul.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

RejZoR ::

9x 23W žarnic!? Za branje? Sem edini, ki se mu to zdi totalni overkill?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

matobeli ::

Za normalno razsvetljavo meni dobro delujejo 12W LED http://www.emos-si.si/zbozi/1525173200-...
Najceneje sem jih našel v Merkurju, so pa namesto kakšne 80-100W navadne žarnice.

V firmi sem pa pod 2x "flourescentno" cevjo (menjana z LED cevjo), svetloba, močna :)

koyotee ::

Za skoraj isto ceno je cree 1600lum 2700k. Tvoja je bolj blizu 60w navadne...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Tehnično mogoče ja, efektivno pa nikakor (I guess zato ker je LED bolj usmerjena, imam povsod "reflektorčke"?).
Sem imel prej 60W, torej dnevna soba 3x 60W, zamenjal z zgornjo 12W. Kot dan in noč

Da ne omenjam kopalnice, je bilo precej očitno svetleje.

Cena pa ni skoraj ista, Od emosa je cca 12-13EUR v Merkurju, CREE je pa 20$ v USA. Če prišteješ še poštnino, možne dajatve, itd si takoj nad 20EUR/kos. Za 26EUR pa dobiš že 2x 12W in bi moral svetit bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

koyotee ::

 60W ekvivalent za 3EVRE

60W ekvivalent za 3EVRE

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Magic1 ::

koyotee je izjavil:

 60W ekvivalent za 3EVRE

60W ekvivalent za 3EVRE


Dej zrihtaj ene par, ti dam 5€ po komadu.
Magic

koyotee ::

Hja, moram vprašati kakega soforumaša iz USA koliko bi prišla poštnina :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

energetik ::

Mi grejo na jetra s temi ekvivalent vati. Ti od luči rabiš lumne. Torej najdeš luči, ki dajejo zahtevane lumne, potem pa pogledaš, katera od teh porabi najmanj vatov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

koyotee ::

Ne delajo na 220v...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bluefish ::

energetik je izjavil:

Mi grejo na jetra s temi ekvivalent vati. Ti od luči rabiš lumne. Torej najdeš luči, ki dajejo zahtevane lumne, potem pa pogledaš, katera od teh porabi najmanj vatov.
Jah, folk je navajen na moč pri žarnicah in potem pričakuje podoben podatek.

koyotee ::

60w ekvivalent je 800 lumnov!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tody ::

Jaz imam "40w" in "60w" LED žarnice iz IKEA trgovine doma 40w so bile 5 eur 60 pa 10 eur. Za osvetljevanje je čisto cool. Prav tako sem kupil tam reflektorje za 90 eurov in zadovoljivo opravijo svojo nalogo, svetlo je zadost tudi preveč če ti posveti v oči, tko da dnevna soba in spalnica sta čisto dobro osvetljena. Specifik za reflektorje ti pa ne morem povedat ker jih nevem :)

matobeli ::

Bolj za okus:

energetik ::

matobeli je izjavil:

Bolj za okus:

Za naše 230V žarnice je treba gledat manjšo št. pri lumnih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice

Oddelek: Loža
265115 (4180) Šimpanz
»

Led žarnice 230V, vaše izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
235418 (4437) mrTwelveTrees
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121485 (90409) BigWhale
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015739 (14234) energetik

Več podobnih tem