» »

Baby Center v Ljubljani, njihovi boni in vracilo denarja

Baby Center v Ljubljani, njihovi boni in vracilo denarja

KernelPanic ::

Spostovani!

Z zeno sva dobila krasna, zdrava dvojcka (3 mesece nazaj) in kot darilo smo prejeli kar lep kup bonov za Baby Center. Krasna gesta, vendar me nekaj moti. Namrec, v Baby Centru vzames robe za 53 Eur, gres na blagajno in pridemo do problema. Namrec, odstel sem bonov za 60 Eur, nakar mi prodajalka rece, da mi ne more vrnit 7 Eur, da vracajo maksimalno 3 Eur razlike in sem bil prisiljen kupiti se baterije. Je to zakonita politika trgovine?

Lp,
Marko

jype ::

Čestitam in po moje to ni problematično, ker večina štacun gotovine za bone sploh nič ne vrača.

KernelPanic ::

jype je izjavil:

Čestitam in po moje to ni problematično, ker večina štacun gotovine za bone sploh nič ne vrača.
Hvala, ampak vendar, nekdo je dal denar za te bone, saj niso iz Lune padli. Kaj pravi zakon?

Boone ::

Vem da si vprašal nekaj drugega ampak vseeno. A ni mogla vrniti bona za 5€ in 2€ gotovine? Ali pa ji daš še 3€ in naj ti da nazaj bon za 10€? Da se izogneš kupovanju bedarij samo da izpolneš kvoto (čeprav v tem primeru je šlo za nizek znesek, vprašanje če se splača komplicirati). In čestitke.

kixs ::

Dal bi 50€ bonov in ostalo v kesu.

KernelPanic ::

Ne gre zato, gre se za princip, zato sprasujem, kaj bi porekla na to inspekcija?

čuhalev ::

Ponavadi na bonih piše, da jih ni mogoče zamenjati za gotovino.

Pimoz ::

Uuu novi geeki :) Čestitam. In ne delaj stvari iz principa...se ne splača :)

MadMax ::

Še huje kot neizplačilo gotovine za bone obstaja.
Kaj porečeš na to, da za bone ne dobiš popusta? Pa je stvar še "boljša" kot gotovina: nekdo je nekaj tednov/mescev vnaprej plačal, popusta pa ni. Huje kot v kupleraju 8-)

Pa čestitke seveda!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

St235 ::

zakonske osnove na podlagi katere bi ti morali vrniti gotovino za bone ni.

Boni so predmet prodaje, tako kot vsaka druga stvar v trgovini. To, da na njemu piše nek znesek ne pomeni, da se zato lahko z zadevo posluje kot gotovino.

eniLS ::

Točno tako, boni so izdelek, ki ga trgovina ponudi, kot nek dodatek.
Bon na katerem piše 50€ ni enak kot bankovec za 50€, prav tako bona ne morete zamenjati za gotovino.
Zagotovo pa ima vsako podjetje pogoje uporabe za bone, ki jih izdajajo.

bastadu ::

Popust je "sredstvo" za stimuliranje nakupa. S pomočjo bonov je nakup bil že dejansko opravljen predhodno in ga ni potrebno ponovno stimulirati, saj lahko ta bon vnovčiš zgolj pri njih ... Ni ravno najlepša praksa, ampak čisto v skadu s trgovinsko dejavnostjo, ki je kako s čim manj napora prodajati s čim višjimi maržami ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

energetik ::

Po mojem jih nič ne zavezuje, da bi morali delati z boni tkao kot z bankovci. Je pač kot nek dobropis.

Ni mi čisto jasno, zakaj si potem dal za 60€ bonov? Dal bi 50€ in ostalo z gotovino, vsaj na tak način smo mi kupoval v BC. In zakaj si za razliko nabavil baterije, ki jih zgleda ne rabiš, ko pa boš 100% rabil še vsaj 10 bodijev, kapic, žabic..?

BigWhale ::

Je imel tri bone po 20 EUR. :>

Šimpanz ::

To da ne vračajo denarja je normalna stvar. Recimo da dobim bon za 100 eur pa nič ne rabim iz trgovine. Torej vzamem ene baterije za 2 eur in dobim nazaj 98 eur. Trgovina ve da v takem primeru denarja ne bo več videla, zato ti nikoli ne bo vrnila gotovine ampak v najboljšem primeru bone, sem pa videl tudi primer ko tudi tega niso storili ampak si moral zapraviti vrednost bona v enem kosu ali pa si ostal brez razlike.

energetik ::

Je res.
Ampak če imaš otroka, ni problema v BC zapraviti tudi par 100EUR. Če ne drugega rabiš vsaj plenice (ki niso drugje nič kaj dosti cenejše).
Zato bi OP lahko komot dal na blagajni 2x20EUR + 13EUR gotovine. Naslednjič pa še preostale bone. V taki situaciji se pa res ne splača komplicirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

T0RN4D0 ::

Tej boni so itak krneki in moraš bit precej smotan smotan da jih nekomu podariš. Če bi rad nekomu podaril univerzalno sredstvo da si sam izbere darilo mu daš gotovino.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

krneki0001 ::

Torn4do, podarjenemu konju se ne gleda v zobe.

KernelPanic, taka je njihova politika in se ne splača pritoževat. Taka navodila imajo delavci na blagajni in tako delajo, tukaj ne boš nič spremenil.

Ti pa predlagam, ko boš vse bone ponucal, da se izogibaš naše najdražje štacune za malčke. Enak voziček kot ga imajo v Baby Centru sva dobila v avstriji (v eni izmed dražjih avstrijskih trgovin - toysforus) za skoraj 350 evrov ceneje. V avstriji je stal 199 evrov, v baby centru pa nekaj čez 540.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Če ne vračajo gotovine, bi morali po moje potem vrniti bone.

Sicer pa če so oni zoprni, si še ti zoprn. Ne vem zakaj bi moral vzet nekaj pri blagajni.
Rečeš da boš potem šel še malo pogledat po trgovini.
Pa naj stornira cel nakup in nato ponovi vajo, ko prideš še enkrat.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

St235 ::

za kaj takšnega ni nič več osnove, kot da bi ti morali, če prineseš zamenjat hlače za gate za razliko vrnit nogavice.

Modri dirkač ::

Ah, tipično slovenceljstvo.
Ko bi se jim le pri drugih, bolj pomembnih, zadevah šlo tudi za princip.
Everybody lies!

BigWhale ::

T0RN4D0 je izjavil:

Tej boni so itak krneki in moraš bit precej smotan smotan da jih nekomu podariš. Če bi rad nekomu podaril univerzalno sredstvo da si sam izbere darilo mu daš gotovino.


Glavni strosek pri majhnem otroku so itak plenice. Za to so boni povsem dovolj dobri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer boni

Oddelek: Loža
315437 (1998) MIHAc27
»

So darilne kartice ena velika potegavščina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912123 (10102) 111111111111
»

Nov način kupovanja študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24744735 (36914) šernk
»

Kam prijavit gostilne ki kupujejo lastne študentske bone (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828596 (5811) Pyr0Beast
»

Nove cene študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29022381 (13921) nobodyelse

Več podobnih tem