» »

So darilne kartice ena velika potegavščina?

So darilne kartice ena velika potegavščina?

1
2
»

Ribič ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Vsaka stvar je za nekaj dobra, to bi pri teh letih, če surfaš po Internetu, že lahko ugotovil.
Denarja se pri nas (in po večini Evrope) ne podarja.

No, čudno potem, da sem jaz do sedaj še pri vsakem rojstnem dnevu ali novem letu od staršev, babice, tete in ostalih sorodnikov poleg daril dobil še denar ali pa samo denar brez daril... Očitno nisem iz Evrope.

Netrunner je izjavil:

Ti ne rabiš razmišljat, to prepusti trgovcem :)

Mislim, torej sem.

tomy5 je izjavil:

Pač niso zate, večini se zdijo boljše darilo kot pa gotovina ki je res totalno brezosebna in darilo pokaže koliko se dejansko potrudiš za obdarovanca.

Hm, ne vem... mogoče pač drugače razmišljam. Če bi se že trudil za obdarovanca, potem bi se pozanimal (vsaj jaz) kaj si on točno želi in mu potem kupil tisto stvar namesto kartice. Sicer je pa tudi nekaj resnice v vaših komentarjih, da z nabavo bonov preprečiš nakup drog, tobaka in ostalih bedarij, to vam priznam. Če bi jaz prejel darilni bon se res nebi pritoževal, vendar bi bil zame denar boljše darilo.

l0wc4 je izjavil:

Zakaj ne dajat denar kot darilo? Denar je umazan in rabljen, umazanih in rabljenih stvari se ne daruje.

Saj ne podarjaš bankovca kot darilo vendar njegovo vrednost. Če ti papir ni všeč, pa nekomu nakaži na bančni račun. Tu ni nobenega umazanega in rabljenega papirja. :)
Vse ribe so mi pobegnile!

Mare2 ::

kunigunda je izjavil:

Ti bom konkretno povedal primer:

Sodelavec je dubu froca, zbiral smo denar in mu kupili darilni bon Baby centra.
Zakaj ?
Ker smo hoteli, da se ta denar porabi za otroka (in ne za cigarete, prsut ipd.), sami pa nismo hoteli darila kupiti, ker sam najbolj ve kaj potrebuje.
Verjetno je pa odvisno od posameznika, ki kupuje, in tistemu, ki je namenjeno (case by case).


Kunigunda, to ste se dobro spomnili.

111111111111 ::

jype je izjavil:

Če gotovine ne marate podariti, ker se kao ne spodobi, vedno lahko kupite predplačniško visa ali mastercard kartico, ki je podobna kot darilni bon, ni pa omejena na nobeno specifično trgovino (seveda pa je omejena na trgovine, ki sprejemajo kartice).

Pa lahko kupiš predplačniško brez imena in priimka?

Meiniken ::

Ja, darilna kartica te prisil nakup izdelka iz specifične štacune. Če veš kaj nekdo hoče oz. si želi mu pač to kupiš kot darilo, če si nesiguren pa potegneš univerzalen papirček - bankovec. Problem solved. Pa naj on s tem naredi kar mu srce poželi.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

solatko ::

Še vedno je bon boljši, kot nakup kakšne bedarije za darilo, če že ne gre brez. Sem nekajkrat ženi kupil za darilo parfum pa sem vedno falil. Si je želela Chanel 5, jaz pa sem kupil Dior,.... potem pa sem enkrat v Mulerju vzel bon za 100€ in ni bilo več problema, je šla in si kupila takega, ki ji je trenutno ugajal.
Sicer pa rožice in lepe želje.
Meni pa reče - pojdi v trgovino in si kupi kar hočeš, potem pa mi pokaži kaj si si vzel in nimava več problemov z darili. S sinom smo zmenjeni, da daril ne izmenjujemo, za vnuka pa nikoli ne fali škatla LEGO kock, kakšna žoga,....
Delo krepa človeka

jype ::

111111111111 je izjavil:

Pa lahko kupiš predplačniško brez imena in priimka?
Seveda, so pa banke, ki jih izdajajo, redke in v Sloveniji ni nobene.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: neverlucky ()

DePalmo ::

Meni so pa darilne kartice fajn zadeva, pa čeprav sem jih do sedaj kupil samo trikrat. Problem je če človeku porineš denar v roke ali pa ga zapakiraš v kuverto s čestitko ker ti ga vrne ali pa ga pač preprosto noče vzeti. Še večji problem je če neveš kaj bi človeku kupil ... zato pa se mi zdi fajn darilna kartica ker je nihče ne zavrne, kupi si pa lahko kar si sam hoče. Če drugega ne, mleko in kruh.

Sem pa kupil darilne samo od Mercatorja, drugih še nisem ni niti nimam potrebe, vem pa da obstajajo.

Edino kar me moti pri teh karticah je, da se dela toliko smeti. Dobiš plastično "kartico" v kartonu, uporabi se jo ponavadi enkrat ali dvakrat, nihče je ne bo šel ponovno "filat".

Enterprise ::

jype je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Pa lahko kupiš predplačniško brez imena in priimka?
Seveda, so pa banke, ki jih izdajajo, redke in v Sloveniji ni nobene.


V bistvu brezimensko MasterCard, ravno v ta namen, ponuja NLB https://www.nlb.si/predplacniska-kartica .

Manu ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Denarja se pri nas (in po večini Evrope) ne podarja.

Ne vem v kakšnem smislu si to napisal, ampak zakaj ne?

Saj razlika med bonom in med denarjem je le v tem, da si z bonom omejen opraviti nakup le v enem podjetju.

Če podariš bon, zakaj ne bi smel podarit denar? Oziroma, zakaj naj bi v slednjem primeru to bilo neosebno, v prejšnjem pa ja?

Kaj za nekoga pomeni osebno je sicer stvar interpretacije, ampak če velja da je bon oseben, potem je denar tudi.

Poleg tega bon pomeni omejitev, denar pa ponuja večjo svobodo. Denar je gotovo boljše darilo od bona (razen mogoče v primeru, da si tudi sam dobil bon in ga podarjaš naprej ali pa če si ga dobil v smislu poslovne izmenjave z nekim podjetjem - npr. ti njemu reklamo v svoji reviji on tebi nekaj gotovine in nekaj bonov).

kunigunda je izjavil:


Ker smo hoteli, da se ta denar porabi za otroka (in ne za cigarete, prsut ipd.), sami pa nismo hoteli darila kupiti, ker sam najbolj ve kaj potrebuje.


Če on najbolj ve kaj potrebuje, potem bi mu dali gotovino. V nasprotnem primeru se lahko interpretira, da mu ne zaupate, da bo dobro skrbel za svojega otroka.
Če je dobil otroka, bo gotovo nekaj svojega denarja porabil zanj.

l0wc4 je izjavil:

se ni pritoževal.

Zakaj ne dajat denar kot darilo? Denar je umazan in rabljen, umazanih in rabljenih stvari se ne daruje.


Zakaj bi se pritoževal nad nečim podarjenim? Saj če bi mu dali denar se tudi ne bi pritoževal ;)

Zadnji stavek si verjetno napisal v hecu. Se bom pohecal še naprej: če bi ti nekdo ponudil umazan in rabljen bankovec za 100€, bi takoj pozabil na bakterije in umazanijo in bi ga hitro spravil v svoj žep.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

111111111111 ::

Enterprise je izjavil:

jype je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Pa lahko kupiš predplačniško brez imena in priimka?
Seveda, so pa banke, ki jih izdajajo, redke in v Sloveniji ni nobene.


V bistvu brezimensko MasterCard, ravno v ta namen, ponuja NLB https://www.nlb.si/predplacniska-kartica .

Svaka čast. Sploh nisem vedel da obstaja. Vsak dan se naučiš nekaj novega.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer boni

Oddelek: Loža
315448 (2009) MIHAc27
»

Lyoness (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6320595 (6834) pingvin116
»

Darilo za rojstni dan (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510913 (9546) Meiniken
»

Pretecenost darilnega bona na Mimovrste

Oddelek: Loža
385923 (4616) starfotr
»

Prodaja e-knjig strmo navzgor, papirnatih navzdol

Oddelek: Novice / Rezultati
3111098 (9384) web bird

Več podobnih tem