» »

Prvi avto

Prvi avto

cubex47 ::

@Janac: Uh, je prevelik ..

Audi pa ze prodan, nazalost..Zdej sm spet na zacetku.
Nc, dans grem mal z fotrom verjetno pogledat pa bomo vidl ,ce bo kksn fajni :P
i7 930 / R9 270X MSI Gaming Edition / 6GB Ram / X58A - UD3R / XFX 550W Core Pro

FireBurn ::

Eh naj bo prodan, takih avtomobilov bo še polno :) Ni pa fajn zamudit kakšnega dobrega avtomobila ne.

Drugače pa sam ne priporočam kupovati starih jajc (bmw, audiji ,...) sicer znamka je ja, ampak na izgled pa niso lih neki baš.
Naprimer kaj pa kakšen Hyundai Getz (nekateri imajo celo okoli 100 KM + porabijo malo) pa konji niso vse in tisti ki govorijo da z 75 KM ne moreš normalno na avtocesto se mi smilijo, ker takih neumnosti še nisem slišal.

Tukaj pa prilagam še eno stran z nasveti : http://avtonasveti.com/

Če greš tam pod kartico 'zanesljivost' izbereš znamko in model avtomobila ter prebereš kakšne okvare so značilen za tisti tip avtomobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FireBurn ()

cubex47 ::

@FireBrun:
Hvala :)
i7 930 / R9 270X MSI Gaming Edition / 6GB Ram / X58A - UD3R / XFX 550W Core Pro

heero ::

FireBurn je izjavil:

Eh naj bo prodan, takih avtomobilov bo še polno :) Ni pa fajn zamudit kakšnega dobrega avtomobila ne.

Drugače pa sam ne priporočam kupovati starih jajc (bmw, audiji ,...) sicer znamka je ja, ampak na izgled pa niso lih neki baš.
Naprimer kaj pa kakšen Hyundai Getz (nekateri imajo celo okoli 100 KM + porabijo malo) pa konji niso vse in tisti ki govorijo da z 75 KM ne moreš normalno na avtocesto se mi smilijo, ker takih neumnosti še nisem slišal.

Tukaj pa prilagam še eno stran z nasveti : http://avtonasveti.com/

Če greš tam pod kartico 'zanesljivost' izbereš znamko in model avtomobila ter prebereš kakšne okvare so značilen za tisti tip avtomobila.


in bo videl da so nemci najbolj zanesljivi.ti ves da so bmw.audi,.. jajca hahaha in pa niso vsi getzi super dobri poglej pod avto ti bo vse jasno ze ko pride v salon je odspodaj roke in polosovina na naketerih delih rjava pa se kolesni lezaji grejo radi na hyundai-ju
kaj mu predlagate lacetti ki ima porabo cez 10l in skoraj 100 000 km to je ze pogreb za take avte
in spet je na tebi cubex47 kupi avto ki ti je vsec na tvojem mestu bi kupil kaksen golf 4 tdi ali 1.6,1.8t pa ne zaradi znamke ampak kvalitete.ce ti hoces francoska jajca tudi prav denar je tvoj

negot ::

bi kupil kaksen golf 4 tdi ali 1.6,1.8t pa ne zaradi znamke ampak kvalitete.ce ti hoces francoska jajca tudi prav denar je tvoj ,

Tako se govori, samo v znamki je vse zajeto in potrjeno skozi dolgo zgodovino le te, lp :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: negot ()

jype ::

Če hoče zanesljivost, potem bo kupil starega Japonca.

Hondo, subaru al pa tojoto.

FireBurn ::

Honda in Subaru sta tudi zelo vredu ja, Toyote niti ne poznam tako dobro, nisem je še nikoli niti peljal. Mislim da tam okoli 3000 € dobiš Hondo Jazz (rabljeno seveda). Nevem pa kako je z deli teh avtomobilov v Sloveniji...

negot ::

FireBurn je izjavil:

Honda in Subaru sta tudi zelo vredu ja, Toyote niti ne poznam tako dobro, nisem je še nikoli niti peljal. Mislim da tam okoli 3000 € dobiš Hondo Jazz (rabljeno seveda). Nevem pa kako je z deli teh avtomobilov v Sloveniji...

kot za druge, pa še rabiš jih običajno ne, :)

m0LN4r ::

Za dobrih 2000€ je itak loterija, dobit dober avto z razliko, da na loteriji je malenkost težje zadeti sedmico.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Siddh ::



RockyS ::

Zakaj bi mu kdo svetoval tistega benciranja fiat stilota 1.8? Poraba 8L+

c0ck4m0u53 ::

+1 na Siddhov predlog in Jypetov komentar

Toyota Corolla ter Yaris
Honda Civic oz. Jazz
Suzuki Swift ali Ignis
Mitsubishi Colt
Nissan Almera oz. Micra

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

S Toyoto in Mitsubishijem pri zanesljivosti ne bo falil. Je pa res, da so cene tako našponane, da je že kar hudo...

Najslabše kar lahko naredi je pa to, da kupi starega BMW-ja. Zelo zelo malo je ohranjenih, te ki pa so pa držijo grozno visoko ceno..

amacar ::

Moj prvi avto je bil (oz je še) VW Bora 1.9 TDI 110KM letnik 99. Imam ga že nekaj več kot 4 leta. Redni servisi, ostalih napak in stroškov zaenkrat ni. Poraba cca 5L ali manj, sploh kot začetnik, ko me je bilo še strah potegniti. Pospeškov nima glih za pohvalit, ampak jih kot začetnik nisem pogrešal, pelje se fajn, plava po cesti, tako da z moje strani bi kr priporočal kaj takšnega, tudi golfa 4.

matobeli ::

Huh, Honda šele drži ceno!

Od japoncev se splača Mazdo pogledat, ima malo manj našponane cene.
Res da so Civici od Honde večni (ali pa Corolle od Toyote), ampak, tudi če ima VTI notri, letnik 97 ne more bit vredn 2k, pa čeprav ti odtrga gate ko vgradiš v avto od tone "preveč" konjev.

OP, če bi jaz še enkrat vzel 1. avto bi to bila navadna Honda civic, hatchbag, letnika okoli 97. 1.4l z 75KM, model BINGO je bil zelo popularen pri nas. Če ne žre olja kot bencina si varen veliko kilometrov.

Cena... okoli 500€, za vozen avto.

heero ::

te honde civic je tezko najt da niso zjahane

jazbec ::

lepo vas prosim no, kinderjajčke s 60konji lepiste
OP vzami vsaj 100km, ker boš kmalu opazu da ti bo ratalo prešvoh ko se malo navadiš ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

BorutK-73 ::

jazbec je izjavil:

lepo vas prosim no, kinderjajčke s 60konji lepiste
OP vzami vsaj 100km, ker boš kmalu opazu da ti bo ratalo prešvoh ko se malo navadiš ;)

Ni treba trolat zdaj z temi +100KM. Za PRVI avto se kupi za 2000 EUR ali manj in do 60KM.

Ps
Imel že 10 avtov, od jugeca do športne 19ke in vem kaj govorim (pišem).

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Sej če delaš kej dost več kot 10k km na leto, se 60 proti 100KM že precej pozna pri stroških.
Če hočeš izkoristit vseh 100KM, je poraba takoj 9l, če pa ne, pa pomoje vseeno če jih imaš 60KM in ti pije 7l pri vseh 60 konjih (mislim seveda samo pri pospeševanjih).
Občutek v vožnji je pa med tema dvema enak, razliko bi mogoče zaznal samo s štoparico.

Do 60KM se pa nebi strinjal. Mislim da kar mora bit 60KM. Ker med 1.0 50KM in 1.2 60KM je pa precejšnja razlika. Tut en lahek AX mora imet vsaj 1.1 60KM.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

pa še poraba ni nujno vedno nižja pri tistem z 1.0 mašino.

Pa glede na to da so stroški zavarovanja in prispevkov skoraj enaki kot pri nekem 1.3 ali 1.4 avtu se res ne splača vzet 1.0.

Razen če živiš v mestu, potem je kakšen mali 1.0 jajček pravi zaklad.

sandmat ::

pa še poraba ni nujno vedno nižja pri tistem z 1.0 mašino.

A lahko s temi teorijami kako 4.2 TDI žre manj pri 350km/h počasi nehamo ..? ;)

Pa glede na to da so stroški zavarovanja in prispevkov skoraj enaki kot pri nekem 1.3 ali 1.4 avtu se res ne splača vzet 1.0.

Niso čisto isti, 1.0 pade v nižji razred (do 1.2). Vprašanje pa je, kakšna je razlika v stroških zaradi porabe. Pri 1.0 bencinar peugeotu je kolegica lagano vozila s 4.5 porabo, 1.4 avtomobila s takšnim rezultatom še nisem zasledil. Ravno v mestu se ti razlika pozna, saj boš z manjšim avtom manj agresivno speljeval/pospeševal.

Razen če živiš v mestu, potem je kakšen mali 1.0 jajček pravi zaklad.


True story! Sploh pri parkiranju. Nikoli ne brusiš robnika, hkrati pa ti avto nikoli ne sega čez črto (no, seveda zna tudi z majhnim avtom grdo parkirat).

Janac ::

matobeli ::

Sem napisal da samo ni nujno (oziroma garantirano) nižja, v mestu bo, na avtocesti pa vprašanje. Brez problema je spravit malo zanemarjen 1.0 avtoček na 7 in več litrov, kar je pa poraba normalnega 1.3-1.4 motorja.

zavarovanje je pa za 50KM cca 20€ nižja od tistega pri 65KM, za 80KM pa dodaš še 20€. Naprej se pa potem začne dražit. Glede na to da ti vsak spodoben zavarovalniški agent lahko zrihta -50% je razlika med 50KM in 80KM samo 20€.

Cestni prispevek se pa obračunava do 1350ccm (v kar se še štejejo številni "1.4l"), ki je najnižji razred in ti ne pomaga imeti 1.0l

BorutK-73 ::

OP rabi za dnevni prevoz na relaciji Celje-Velenje in ker poznam to cesto, ne rabiš nad 100KM ker se voziš 90% relacije v koloni, AC je zelo malo ali nič (odvisno iz katerega konca Celja štartaš), plus veliko omejitev je in semaforjev (v socki je začasni semafor zaradi dotrajanega mostu ki ga še sploh ne obnavljajo;(().

Zgodovina sprememb…

cubex47 ::

Hvala vsem za predloge. Mi lahko poveste kaj o teh Alfah?
Eni mi govorijo da se zelo kvarijo, drugi spet da so zelo dober nakup..
primer:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=824...
i7 930 / R9 270X MSI Gaming Edition / 6GB Ram / X58A - UD3R / XFX 550W Core Pro

šernk ::

Poceni alfa se bo kvarila to je itak jasno, precej bolj ker je bila verjetno vse prej kot lepo vožena in vzdrževana. Ampak to imajo vse znamke skupnega. Za 1500€ ne ne kupim kaj šele prodam avta. Ker enostavno ali bo avto ob moji prodaji vreden točno toliko kot je vredno železje na njemu ali pa je vreden več kot 1500€.

glede okvar ti bom pa tako rekel, motor OK, menjalnik OK vse ostalo je pa isti k. pri vseh avtih. Če je zadeva vzdrževana je ok, če ni pač ni. Roke ki so pri alfah baje zelo slabe, sem jaz prvo (!) menjal na 175.000 km. Sedaj mi pa pokaži avto ki zdrži 400.000km brez menjave rok. Pač vse je odvisno od stila vožnje, če se voziš po luknjah in po pločnikih ne bo nič zdržalo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mikojan ::

eh kaj pa ima veze vzdrževanje z okvarami? a če boš menjaval olje na 5000 km boš imel manjšo verjetnost, da se ti pokvari električno dviganje šip? al sistem za variabilno krmiljenje ventilov? al servo volan..

m0LN4r ::

Rekel je tudi stil vožnje. Če se boš zabijal v ležeče policaje, pa vsako lukno. Ti razni semeringi, kočniki, vzmeti, lagerji nebojo hvaležni. Pravtako ti hitreje poči kaka cev al razmiga stik, kjer maš dihtungo. Sej če tu pa tam kaka kaplica olja priteče tak ne vidiš ker prah na cesti vpije.

Od takega stila vožnje ti tudi poči kak plastični nosilec za električni pomik okna in se ti potem okno zatakne, ko ga boš htel dvignit. (meni se je zgodilo, ko sem se zabil v lukno na izrezanem asfaltu).

Vzdrževanje ni samo menjavanje olja. Sploh neveš kolko folka, da menjat olje pa jim mehaniki natočiko al premalo al preveč, uporabnik pa nikoli v življenju ne gre preverit stanja. Pravtako menjavanje svečk. Eni jih menjavamo redno, ko še vse delajo eni pa šele takrat, ko avto več ne vleče tak kak bi moral.
Prav tako filtri, eni menjajo filter šele, ko je kaj narobe z avtom (po občutku), takrat so že posledice tudi drugje na motorju.

Potem pa kupiš avto pa misliš, da je znjim vse vredu glede na ceno, ko notri sediš. Od zunaj pa vse škripa, ropota, cvili, smrdi.
Pa se ti zdi čist normalno, da je treba vse zgoraj naštete stvari menjavat.

Pa ne pozabit na tiste, ki menjajo akumulator šele pol leta po tistem, ko jim dopizdi 5 minut kurblanje vsak dan in matranje zaganjača. Jaz sem menjal akumulator takoj (po 10 letih), ko mi ni htel vžgat normalno drugič. Pa še to sem naročil orginal akumulator, ne pa nek navaden VESNA.

To povem, če kupi kdo moj avto za 1500EUR nebo bi si upal dat 1 leto garancije, da se nič ne pokvari, ker vem da je 100% vzdrževan in vse pod kontrolo in nadzorom še preden bi se kaj pokvarilo. Pa ne vlivam not S-Budget olja, ampak takšno kot je predpisano od proizvajalca.

Pravtako sem menjal olje v menjalniku in lagerje na 100.000km pa nebi bilo treba so bli čist vredu. Ampak nočem, da mi bo glih na AC lager počil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Hayabusa ::


Menjaj potrebno in gasa.

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Virjan ::

Pri meni je alfa delala do zadnjega vse lučke so gorele v armaturki ampak peljala je pa še zmeri, tko da js
mam alfo v dobrem spominu ...pa se poceni so.

Drugače ti pa za 2-3k (prej bolj proti 2k) priporočam Ford Focus bencinar L.2003 do 2005 se pravi prva generacija ampak faceliftana.Motor je res preverjeno dober,prej ti bo zgnil kot crknil, stroski vzdrzevanja nizki.

Na Ebay.co.uk. je rez. delov polno za 1/3 slovenskih cen, na relacijo ti poje tam 6.5l pri 140km/h, 100KM ravno zadosti zate da bos polet men vžgano klimo pa da lahko kakšnega polža vsaj normalno prehitiš.

šernk ::

Hayabusa skoraj vse uvožene dizelce imajo 300k km + :D

ali pa poglej zanesljive ki uvažajo, 3 leta star avto ti bo uvozil z 150k km. Ti pa misliš da ima 7 let star avto iz tujine 130k km? Tujci dizle kupujejo izključno za dolge relacije, naši pa zato ker so rabljeni ugodni in z "malo" kilometrov.

pitje olja je pa spet tisti stari rek iz leta 95, prežvečen vsaj 1000x. Danes smo leta 2014, umes so se zamenjale že tri generacije motorjev.

drugače pa poglej v knjižico od tvojega avta koliko olja lahko popije na 1000km, ker boš malce debelo zavil z očmi ;)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Hayabusa ::

Hayabusa skoraj vse uvožene dizelce imajo 300k km +

Kaj imam jaz s tem ? Dizlov niti omenil nisem.

Ona predlagana Mazda Xedos od danes je bencinar.

Piggykiller ::

Clio letnik 95 ima boljši menjalnik kot pa Astra L. 2000, Pidžo 307 L. 2002 in Opel Corsa L.2004.

Mavrik ::

Rdeči: Tema je "Predlagajte mi prvi avto" ne "Moj tič je daljši od tvojega."

Proti pordečitvi močno pomaga če poleg hvaljenja svoje znamke pri hiši dopišete zakaj je dobra (po možnosti tako, da tistega ne potegnete s svoje riti). Hvala.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

gamer12345 ::

Za ta denar so pomojem najbol izplača vzet bmw 523i ali 520i.

Brat ima 523i. Avto gre ko pra**ca, atraktiven izgled, udoben....
Slaba lastnost je edino strošek goriva, motor pa je odličen, brat zaenkrat ni imel problemov...

gamer12345 ::

Utk ::

gamer12345 je izjavil:

Za ta denar so pomojem najbol izplača vzet bmw 523i ali 520i.

Brat ima 523i. Avto gre ko pra**ca, atraktiven izgled, udoben....
Slaba lastnost je edino strošek goriva, motor pa je odličen, brat zaenkrat ni imel problemov...

Ja res, za 3 jurje res ni druge kot bmw 5. Če bi imel 5 jurjev, bi pa vzel sedmico. Trojka je za socialne probleme, ki imajo kakih 800 evrov.

Spajky ::

Pa fant je voznik začetnik, vi pa njemu zverine, pa kaj ste normalni? Nekaj manjšega rabljenega poceni za vzdrževat z okoli 50kW bo čisto dovolj za vsaj kako leto, da se nauči vozit sa silo kot je treba in da ga potolče malo pri raznih prigodah, pa da se nauči/dobi prakso z vzdrževanjem te škatljice ... čez kako leto ali dve pa na malo boljšo stvar do 100 kW za par let ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Hayabusa ::

Kako boš pa drugače testiral Darwina ?

m0LN4r ::

Ma ne, naj si kupi 150KM najmanj. Bo sigurno bolj kul izpadel pred frendi in hitreje izpadel iz avta. Pa ko bo z ceste odletu bo vsaj vedu zakaj.

Kupi si avto za 2kEUR, pa vsako leto da še 2kEUR za benz. Bravo. Pa še 500+EUR za zavarovanje in registacijo, če je začetnik pa še mal več.

1. Kontrola, disciplina in upoštevanje ostalih v prometu.
2. Ko se bo zavedal teh stvari in kako jih obvlada, potem lahko gre nad 90km.

Ne rabim jaz začetnika na cesti z 100km in več pazit kaj dela.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gamer12345 ::

To niso zverine. Avto se da vozit lepo in ga tudi voziš da ne pije preveč =D.
Sam sem ga peljal, nisem izkušen, nimam izpita in avto se prav lepo pelje.

Pozimi je pa tako, če si doma v hribih avto ni za tebe, če pa si na vasi ali na ravnem gre brez problemov. Suhe ceste se drži kot klop, na mokri pa je treba pazit z gasom čez ovinke, ker te lahk hiter zj*be.

Kilometre na števce morš jemat z rezervo (+ 50k km- 100k km), ampak avto še more it najman 150k km razen če si norc.

Hayabusa ::

Sam sem ga peljal, nisem izkušen, nimam izpita in avto se prav lepo pelje.

Kredibilen vir za tako vprašanje res.

Po ravni suhi asfaltirani cesti je še vsak ZDA avto lepo pelje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

gamer12345 ::

Hayabusa hoto sm povedat da avto ni zverina, nimam izpita pa ga lepo pelam. Razen če si štor, pol pa je bolš it na bus.


Pa s tistimi šajtergami z 60 km si smet na cesti. Pa glede varnosti je 5ka bol varna ko getz, polo, clio in te jajce.
Boš prej v jarku vido kakega cliota kot pa 5ko.

Kaj pa kaj takšnega http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=680... ?

Ate ima karavana 2006, 131 km, prefuranih pa je 280k km. Avto gre odlično, dost navora, poraba 6 l (ne rabiš pazit). Turbina je prva, blo pa je par problemov, egr ventil, dize (avto je kadiu), lagre to pa je vse.

Blinder ::

a mu uspe sploh odnest zadek po mokrem? ker če ima tcs in esp.. še ferrari ima nek program elektronike za kao po snegu
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gamer12345 ::

Z bratom sma se paljala po dežju, verjem uspe. Po suhem pa ni šanse da te obrne, ven vrže.

RockyS ::

gamer12345 daj ne bluzi, ko boš imel za sabo kaj več kot opravljen izpit za moped in 1k km se javi v tej temi.

P.S.
In začetniku za prvi avto, na budgetu, priporočat 150KM bencinarja s 10L porabe je bedarija.
Moderatorji zakaj ne pucate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

eric_cartman ::

Kaj češ lepšega kot zjahan BMW za 1500 €... 8-) Par pametnih nasvetov je bilo. To so bili razni Clioti, Megani, Corolle, Fieste in Focusi, 206-ke, Bravoti vse tja do 1.8 mašine.

Vse kar je več pade v dražje razrede registracije + še mladi voznik je, tako da ga bodo pri registraciji še bolj olupili zaradi kubature in kW.

Gamer res pametno, da mu ponujaš BMW-ja 2.3 mašino.. Samo smejim se lahko takim, ki si kupjo za prvi avto 2.0+ mašine, potem pa fotru težijo za denar za bencin in registracijo in popravila, kje so potem še redni servisi ter gume itd. Ne skrbi..Vem kako je to.. Imam takega kolega, ki me kliče naj pridem po njega da greva na kavo.. Pa mu rečem da greva z njegovim avtom..Pa prav..Ja ti maš plin pa ti mn pije jst sm pa čist brez benza..Pa mu rečm..Ja tanki ane.. Si lahko mislš kaj je pol reku... 8-) Ampak ma pa BMW-ja.

Malo si naračunaj stroške za tak avto. In če boš rekel, da niso veliki potem mi je jasno, da stroške tebi plačujejo starši in ne sam..

Skratka OP, če nimaš denarja in bi rad ob vikendih in med tednom ždel doma ter samo gledal svoj avto (brez da bi ga vozil) potem si definitivno kupi 523i...Sicer pa bodi pameten in si vzemi te šminkeraj nasvete ala gamer bolj za šalo kot zares..

gamer12345 ::

 BMW 523i

BMW 523i

šernk ::

@gamer12345: imam očitno precej manj izkušenj kot ti, pa bom tako rekel: koliko konjev ima avto ni pomembno praktično nikjer razen na avtocesti (tam jih rabiš vsaj 100 za se lepo vozit tistih potovalnih 120-140), zelo pomembno pa je kakšen bik sedi za volanom in dokler nima nik za seboj vsaj 20k km v vsaj treh različnih državah in več različnih mestih je bik totalno neizkušen, potem počasi postane delno izkušen in večina jih ugotovi da so konji popolnoma nepomembna stvar, ko se približaš pa vsaj 200k km prevoženih za volanom ti je že popolnoma vseeno ali ima avto za 20km dolgo pot na delo po lokalnih cestah 55 ali 500 konjev, ker pa takrat že zelo verjetno sam plačuješ bencin si boš seveda izbral 55 konjev.

tako gre pot povrečnemu biku za volanom. Nadpovprečni biki za volanom so pa tako: najprej kupijo kakšen clio, punto športnega videza seveda z najmočnejšim motorjem kar je mogoče (1.2), dodajo športni filter da pridobijo še dodatnih 20 konjev, navrtajo izpušni lonec in s tem pridobijo še dodatnih 10 konjev (sedaj so iz svojih začetnih 60KM že na neverjetnih 90KM), na izpušni lonec se doda še nastavek za lepši videz in pridobitev še dodatnih 5 konjev, led lučke na podvozju dodajo še novih 20 konjev, vožnja stalno z meglenkami pa poveča oprijem gum za štirikratnik. No ker gre ta avto prej ali slej v zid, si sposodijo očkov BMW ali audi posledica je pa črna kronika pri poročilih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913604 (11266) spirit
»

BMW Serije 3 ali VW Polo 6? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10423785 (21285) sandmat
»

Iscem avto do 2500€

Oddelek: Na cesti
317108 (6400) IvoJan
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020421 (16395) vorantz
»

Rabljena neupadljiva raketa(hiter avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20048299 (38550) MKC00

Več podobnih tem