» »

Vodno hlejenje by GUFY

Vodno hlejenje by GUFY

«
1
2 3

GUFY ::

No pa sem končno še jez sestavil vodno hlajenje. Slike mi bo prilepil morf pol pa kar s komentarji na plan.

Proc mi dela na 2500 MHz in sicer 12.5 x 200 na 1,82 V stabilno (5 ur prime 95) Temperatura proca je 45 - 47 stopinj. Imam pa občutek da ta proc ne mara visoke voltaže, saj sem ga probal zbuditi s kar 2.2 v na 2700 MHz pa ni prišel v winse.

NB blok je od Edya, blok za proc pa seveda od Morf-a MK4. Črpalka je Maxi-jet 1000, hladilnik pa od YUGO koral AMERICA8-O 8-O 8-O .

morphling1 ::












Kaj naj rečem, res, res, res lepo sestaljeno vodno hlajenje. Nimam niti ene pripombe čisto in učinkovito. Sploh pa so fotke 1A.
Edino kar moraš narediti je postaviti en vent da pihlja na mosfete, temperatura ti zna pasti še za kakih 5°C.

Damn jutri moram nujno kupit še enega Anteca midi (sem si premislil glede big towerja) ker lahko popolnoma brez težav shajam z enim diskom v 5.25 režah, staro podrtijo od big towerja pa počasi upokojim in potem pripravim sistem za NEST demonstracijo :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

GUFY ::

Ventilator za nad mosfete sem že naredil, sam na slikah ga še ni, ker se še suši lepilo s kateri sem prilepol vijake, ki ga bodo držali nad mosfeti.

Hvala Morf da si slike tako hitro prilepil in za pohvalo. Sedaj izgledam takole :) :) :)

mile ::

Res lepa realizacija, kabli so lepo urejeni, edino pumpo čimprej na avtomatko priklop , ker imam boleče izkušnje za sabo .

GUFY ::

Imaš kakšno idejo kako? :\ O tem sem namreč že razmišljal.

Vesoljc ::

12V rele, ki ga prklopeš prek molex-a, na rele pa zvežeš eno linijo od 220V...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mile ::

na stikal v napajalniku

morphling1 ::

Mah najbolj bullet proff metoda je preklop pumpe na enak razdelilc kot comp, ne moreš zaj****
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GUFY ::

Vesolc in mile hvala za dve zanimivi ideji. Bom pa bratranca k je štromar prašu kaj je bolš in laži izvedliv.

Sergio ::

Rele na 220 V, pa je?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

GUFY ::

Ma dejte še mal komentarjev, da bom vedu kaj lohk do LAN-a pr moji kišti še zbolšam.8-O
Glede pumpe pa mi je že vse jasno.:)

Vesoljc ::

kakšna "control panel/stikalna plošča" za ventilatorje?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

nikonezna ::

Pohvale pohvale...:P
Super izgled, sam a se bo ga dalo videt tudi, ko bo mašina zaprta??? A maš kakšen pleksi ali bo mojstrovina skrita v škatlici??:)
brez podpisa

GUFY ::

Ma to sm pa pozabu slikat.;(( Bom jutr sliku pol boste pa še to lohk vidl kako zgleda.

GUFY ::

Pleksija še ni upam pa da do LAN-a bo.

c3R4R ::

@GUFY
Lepo, lepo in še enkrat lepo...:D

Kam si pa disk zatlaču?? Med cd-rom slote??
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Shkorc ::

Bi lahko notr "stlaču" 2 CD enoti in 2 diska? Neki placa je še vidt... Me zanima če bi pr mojmu midi ohišju lahka šlo vse notr :\
Drugače pa zelo lepo urejeno 8-) človeka prime da bi si jutr takoj vodno omislu :)

GUFY ::

Disk je med CD rom sloti. Imam pa CDRW, Flopy, disk in Regulator vrtljajev za vente.

Shkorc: Če se lahko odpoveš Flopy-ju lahko, drugač pa zmanka placa.

Tud jaz razmišlam o nakupu BIG TOWER ohišja, je tam več placa.

TribesMan ::

Sexy, sam a se ne bi dalo mal lepše te cevi spelat?? Zgleda k ikebana, sej ne da bi bil neki znalac ampak pomoje bi se dal mal skrit te zadeve. Moti me predvsem izgled povezave CPU-NB blokov, mal kmečko zgleda, drgač pa šolski primer dobro zastavljenega hlajenja, sam še en ventilator na MOSFETe da ti ne bodo odpovedali poslušnosti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

lukslo ::

lepo lepo in še enkrat lepo

upam da bom kmalu tudi jst dobil NB blok pol pa ti bom delu konkurenco :D (hec)

ja samo še fan na mosfetih ti manka pol pa je špica

overman ::

A mi prosim lahko kdo obrazlozi kje so-je mostefe in zakaj sluzi? Se opravicujem ampak me ze dolgo stiska pri srcu kaj za vraga to je? :8)
Früher oder später wird jeder Geometer :p

GUFY ::

TribesMan: Tud sam sem razmišlu kako bi drugače speljel cevi pa se nisem mogel spomniti bolšega načina predvsem zaradi preloma (cvikla) ki se rad pojavi če pretiravaš z dolžino ( preveč skrajšaš) cevi. Povezava Cpu in NB bloka pa je zato iz bakrenih cevi, ker bo tam nekoč ( upam da kmalu ) senzor za merjenje temperature vode.

Ventilator za nad mosfete je že narejen, vendar ga ob slikanju nisem zmontiral v kišto.

Overman:Mosfeti se najlepše vidijo na pred pred zadnji sliki na levi od cpu bloka in na mojih so dodatna hladilna rebra. Čemu služijo pa naj ti odgovori kakšen, ki te stvari bol obvlada od mene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

frenk ::

overman: Metal Oksid Semiconductor Field Effect Tranzistor...če ne hitr povem je(oziroma so) to tranzistor(ji), ki procesorju dovajajo električno energijo...če povečaš voltažo se el. energija poveča, kar pa dodatno segreva te Mosfet-e...če so prijetno mrzli lahko dosegaš višje napetosti in tokove, sicer pa ne...tko nekak:)

Alexius Heristalski ::

Ej, Gufy, kako si "obdelal" radiator, torej kako si ga očistil in pobarval? Iz česa pa je adapter za radiatorjeva ventilatorja in še postopek izdelave prosim.:)
Hvala za odgovore.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

GUFY ::

Radiator sem bolj slabo očistil z žično krtačo (dratpiršno) nastavek pa je narejen iz nerjavečega jekla ( rostfreia ) izdelel pa mi ga je znanec. Pobarvan pa sem ga sam vendar ga bom še enkrat, ker nisem ravno zadovoljen z njegovim izgledom.

Wad@ ::

Res lično izdelano vodno hlajenje GUFY!!!
Mene pa neki zanima, recimo da je v sobi-poleti nekje okoli 30°C in imeš vodno hlajenje. Če recimo daš v rezervoar hladnejšo vodo od ozračja, kej se pole vodni blok orosi(kondenzira) al to ni tako nevarno.
Sam mislm pr naslednjem računalu vgradit vodno hlajenje, pa imam še rahle pomisleke glede tega.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

Matek ::

Wad@, ta voda ne bi bla dolgo hladnejša od okolice...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

m.i.h.a. ::

Jaz mam tudi dober teden vodno, pa me zanima v kakšnem razmerju imate destilirano vodo in antifriz, ker imate vsi bolj opazno barvo vode kot jaz, mam pa 20% mešanico? Koliko tekočine se kaj vam preteka po sistemu, moje je za okoli 3dl (al pa še toliko ne)?

GUFY ::

Jaz mam cca 10% mešanico in cca 6 dcl vode v sistemu.

GUFY ::

Pred 10 minutami sem zamenu BIOS z različico 19 ( mam ABIT NF7 rev 1.2 plato ) pa mi temperatura ne prileza čez 38 stopinj. Tale temperature so pa čist hude 8-O 8-O 8-O

DjTonic ::

GUFY bravo lepo si vse izvedel. Kje si dobil rebra za hlajenje mosfetov (Ker hladilnik si razkosal>:D ).

GUFY ::

Rebra sem dobil v setu za hlajenje GF4 od TT za na mojo "bivšo" garfo. Več kot 6 mesecev so se mi valjala po predalu sedaj pa sem jih končno ponucal za hlejenje mosfet-ov.:)

Alexius Heristalski ::

Jaz mam cca 10% mešanico in cca 6 dcl vode v sistemu.
Se pravi, da si kupil nekoncentriran antifriz in naredil 10% mešanico z vodo (npr. 1dcl antifriza in 9dcl vode)?
Povej mi še kako si zamenjal en priključek na radiatorju (gor je nek ventil)?
S čim si "zlepil" bakreni koleni, ki tvorita povezavo med cpu in nb blokom?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

GUFY ::

Koleni mi je zlotal krovec, ki ga poznam. Isto je z kolenom na hladilniku.

Fury ::

uni koleni se da tut cist lepo s krakim kosom cevi povezat :)

Alexius Heristalski ::

Ja, saj za koleni ni problema, ampak priključek na radiatorju pa moram zamenjat.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Shkorc ::

Zanima me, koliko pripomore k višji temperaturi v ohišju takole noter postavljen hladilnik, oz. če pripomore manj kot zračno hlajenje-logično ni. A se splača rezat stranico, da ti zrak neovirano piha ven (potem se najbrž dvigne nivo hrupa- tud 2x12mm venta neki ropotata, ne?)

overman ::

Pred kaksnim tednom sem koncal vodno hlajenje in imam isti hladilnik kot gufy-tudi postavljen je na istem mestu (imam pa cs2001). Gor sta dva 12cm ventilatorja, ki sta priklupljena na zalmanov fan mate1-najnizji obrati=neslisno=ucinkovito. Drugace je komaj kaj cutit da zrak piha skoz, ampak radiator je vseeno hladen! Zdaj jutri aliu pa pojutrisnjem naredim slikice...

sergio: a bi mi lahko potem ti prilepu slikce, ker z mojo spletno stranjo se nisem tako dalec..... pa saj te kontaktiram....
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Sergio ::

ja, sure... ce ne znas uploadat, pac poslji na mail, pa bom jaz prilepil na forum.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

overman ::

sergio: sem ti poslal mejl.....hvala:8)

GUFY: zanima me a sita hladilna rebra za graficno kupil nadknadno? Imam radeona 9500pro in se kar precej greje....Kje se pa da to dobit n kako se stvar imenuje? Glede kablov pa si stvar res lepo zrihtal....
Früher oder später wird jeder Geometer :p

GUFY ::

Grafa na slikah je od Herculesa 9700 ne-pro in je že originalna imela te hladilnike na rebrih, tako da jaz nisem nič šaril po njej.

njok ::

GUFY: zelo mi je vsec ta clean style, lepe hladne barve, pa se lepo sestavljeno je vse. Sploh mi je vsec pobarvan radiator. :)

GUFY ::

Danes sem končno dokončal mojo kišto. Dodal se ji ventilator 80 x 80 nad mosfeti, pumpo sva z bratrancem zvezala tako, da se sama vklopi ob vklopu računalnika, ob izklopu pa seveda izklopi uporabila sva rele 12v 220v, kot je v tej temi predlagal Vesoljc. Vesoljc hvala za idejo je fantastična.8-O
Tudi jaz sem malo rezal po stranici in vgradil pleksi, ki je malenkostno dimljen in pa 92 x 92 mm vent od Zalmana, ki piha zrak iz računalnika.
V računalniku je nova grafa in sicer FX 5900, ki ful dobr zgleda. Slike mojega podviga mi bo v temo prilepil Morf tako, da boste vedeli o čem govorim.

Vaši komentarji so seveda močno zaželjeni.8-O

Imam občutek, da pred sobotnim LAN-om vsi nekaj modificiramo.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

m.i.h.a. ::

Ker nismo vsi štromarji tukaj in moramo ročno vklapljati in izklapljati črpalko nam lahkoprosim poveš, kako si vezal rele in katerega si uporabil, če boš narisal shemo (minuta posla s slikarjem) ti bomo pa še bolj hvaležni. Samo, da se ne boš prenaglil in kaj narobe povedal/narisal.

Fury ::

gres v HTE/IC in reces da hoces 220V rele k ma na 12V kontrolo. dobis crno skatlico in ma na enem koncu 2 kontakta na drugem koncu pa 3. tista, ki sta 2 prprnes na 12V ostali 3 so pa preklopno stikalo. in sam probas kje je kontakt ko je tok in to je to. sam ce pa rele odleti (kar sploh ni tok tezko) pol si ga pa najebu .. jest mam doma rele, ampak sem vseen kr direkt na strom v napajalcu vezu, ker mam itq skos ko ugasnem comp ugasnem se razdelilc zravn pa je tko 100% zihr :)

GUFY ::

Štromar tud jaz nisem, zato pa je imel pri tej modifikaciji moj bratranec prste vmes iskreno rečeno je zadevo naredil on jaz sem mu samo pomagal in kupil rele v conradu.8-O

Imam občutek, da bo moral kdo, ki se na štrom boje spozna od mene narisat shemo za to modifikacijo.:\

GUFY ::

m.i.h.a.:Vidm, da me je Fury prehitu in ti dal odgovor.

Fury: Jaz sem kupil 16A rele in bratranec mi je rekel, da zadeva 100% sigurna.

m.i.h.a. ::

Hvala, to sem rabu, ker vklapljanje in izklapljanje res postane moteče.

m.i.h.a. ::

Še nekaj, reber za na mosfet-e nimam s čim pritrditi, zato me zanima kje prodajajo termalni trak posebaj (kakšnih kitov ne mislim kupovat, ker imam že rebra) s kakšnim cianokolom in pasto se mi pa tudi ne zafrkava po tistih majhnih mosfet-ih?

GUFY ::

Pri meni so prtrjeni z dvostranskim lepilnim trakom, ki sem ga dobil v kompletu z rebri. Drugač pa sem videl, da pri Mlacom-u in morda še kje prodajajo rebra od TT za cca 2100 SIT ( komplet je modre barve ), posebej dvostranskega lepilnega traku pa jaz nisem nikjer zasledil.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lian-Li V2000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
977667 (4630) LittleDevil
»

Vodno hlajenje by Japan power!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
545408 (3898) T0RN4D0
»

Vezava dveh vodnih črpalk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321559 (1090) pele-on
»

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19110890 (7599) Fury
»

Moje mašinca...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
452960 (1898) lukslo

Več podobnih tem