» »

TOŽBA ZOPER MICROSOFT

TOŽBA ZOPER MICROSOFT

hrosic ::

Odločam se za tožbo zoper Microsoft,je še kdo,ki bi se priključil?:|

Yohan del Sud ::

>:D

trot ::

Po njih!!! Unix rules!
A lahko vprašam, kaj so naredili?
>:D

andrej ::

kasno tozbo? na osnovi cesa? Za kolko? Bos tozil slovensko poslovalnico ali kar korporacijo v Redmondu?|O

Matty ::

Ja... zakaj? Al kar tako, brez vzroka???

kuntek ::

Če gre za dost dnarja in imaš pravno podlago, sem jaz tudi za.:O

hrosic ::

tožil jih bom zaradi tega,ker so mi prodali OS,ki se krega sam s sabo,ki mi nenehno sporoča,da sem izvedel ilegalno operacijo,zato,ker mi nenehno silijo v računalnik kadarkoli sem priklopljen na internet,ker mi pošiljajo popravke za katere jih nikoli ne prosim,ker so nesramni,ker....

mali milijon razlogov.tožil bom kompleten Microsoft,pa naj si odgovornost porazdelijo.

OrlyTM ::

:D:D:D:D:D:D

Ti se kr loti ... hehe ... uspeh zagotovljen :))) če boš rabu kakšno pričo, kr poklič, takoj pričam, da winme sux :\:\:\ hehe

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Milko ::

Ja, in ti pricakujes zmago? Hehehe...kar zacni zlagat denar za stroske sojenja :). Namrec Winsi majo Help, v katerem vse lepo pise, kako se izklopi ta in ona Auto Update funkcija (napisal si, da jih bos tozu zarad tega). Sploh pa s pravimi nastavitvami in driverjimi se da vse konflikce zrihtat. Nisem nek fan Microsofta, ampak resnici na ljubo, njihov operacijski sistem je najboljsi (Win2000), najbolj podprt....

hrosic ::

kaj si rekel,da imajo najboljši sistem in to 2000?je vse poba s tabo v redu?piše piše vse v helpu,ampak tudi piše,da je računalnik MOJ1111111111 in ni Bog nima pravice vstpa vanj,če mu jaz tega ne dovolim.Torej pustiš vrata odklenjena,ker te ni ali spiš,lahko jaz hodim po tvoji sobi?daj,daj.

andrej ::

1. w2k so zelo stabilni
2. ce res dobro preberes navodila, pise, da MS ne odgovarja za nobene napake, bla, bla, s cimer se zavarujejo ravno pred taksnimi tozbami...
3. ce res hoces tozit, potem rabis zelo veliko casa in denarja. Z drugimi besedami - ni vredno in prav nicesar ne bos dosego.
4. kot so drugi ze rekli rabis dober hardware in gonilnike potem pa spila:D

Shershen ::

hehe :))

mislim da je hrosic to mislil bolj za šalo kot zares, vi pa mu svetujete da se ne splača :D

no ja...sicer pa ni slaba ideja

>:D

hrosic ::

Še vedno trdim,da nima ni Bog pravice vstopati v moj računalnik brez moje odobritve,mar ni tako.Pustimo nastavitve,to je moje in pika.Andrej,hardver in vse ostalo je za moje pojme kar solidno,pa tudi ostali softwer je v redu.Pa si prepričan,da so res MS-ovci vredni,da jih gladimo?
V resnici pa,če ne drugega,vsaj vso jezo sem preko tega stresel,denarja za tožbo pa tako ali tako nimam,zato naj jim ..... odpusti,saj ne vedo kaj delajo.Ampak tudi oni bodo prej,ko slej padli na mino.
Zaključujem s svoje strani nadaljnje komentiranje.

Milko ::

hrosic: kater operacijski sistem je pa zate sploh dober? Sam se popolnoma strinjam z andrejem, ki ti je le potrdil tisto, kar sem sam napisal malo prej. Skoda zgubljat besed...ce hoces pa si instaliraj kak drug operacijski pa bos videl, da bos slej ko prej prisel na nazaj na Microsoft, ker drugje ne bo podpore...Res, da je Linux ql, ampak Microsoft je se vedno zakon in se nekaj casa bo...konkurence se zal nima, vsaj taprave ne...

andrej ::

Tocno tako. Saj marsikdo od nas je ze poskusal druge sisteme, Linux, druge Unixe, pa BeOs, etc pa nic ni blo splosno uporabno. To ne pomeni, da niso dobro, le da se ni tako uporabni za vecino uporabnikov...
Vstopati v tvoj racunalnik? Hja, kar si pod tem predstavljas. Ce hoces preprecit vstos potem enostavno odklopis mrezno kartico in modem. To je edina zascita. Drugo je samo teorija. Noben sistem, noben firewall, nic ne more preprecit dostop do tvojega sistema po taksni ali drugacni poti ce si prikljucen na omrezje. To so dejstva, vse ostalo pa le sanje...8-O
Ce mas res take probleme pa namesti kaksnen Personal Firewall pa bos takoj vedo kaj gre kam in kdaj. Samo ne potem tezit, da ne vec kaj pomeni port 110, ali kaj se prenasa preko porta 53 na nek cuden strenik bogu za hrbtom. Ce ne bos spusto ta paket preko, ne bos mogo dostopat do web sitov... Ce ga pa bos spusto pa zopet ne bos zadovoljen...|O

JeDo ::

andrej, glede splošne uporabnosti drugih sistemov ti dam čisto prav, glede kvalitete le teh pa ti lahko pojem slavo, saj je **nix res dober sistem iz katerega zornega kota ga gledaš, seveda pa ni uporaben za "power userja" in to upam da nikoli ne bo, saj so distribucije, pri katerih zadegaš cd v mašino (Corel linux) in se zadeva postavi kar sama kot win98, samo še zdaleč ne zna tega kar win98, daš noter CD, klik na install in to je to. No pa pustimo to, jest mam 2 mašine, eno straight linux in eno combo (whistler/linux) in kadar se pregrešim, se zaenkrat poigravam v linuxu, pa ti povem, da je prav razveseljujoče opazovati stabilen sistem, seveda pa ga ne "matram" preveč, vendar pa tisto kar delam na njem, dela zelo dobro.upam da nisem zašel preveč "off topic", ampak nekaj sem pač moral napisati lpJeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

--Switch-- ::

Dej hroscic ne pretiravaj-kaj bos tozu brezveze,nikoli ne bos zmagal-pa stroski da ne govorimo!Mal poglej help in probaj resit tezavo-ce pa ne gre...Zakaj smo pa mi tu,sej ti bomo vsi pomagali resit tezavo,ce jo ne bos zmogu sam!

Cr00k ::

torej..M$ je tak gigant..da ima pomoje tut giga odvetnikov...
tko, da rabis ornk vzrok, da jih tozis..

andrej ::

Hja odvetnikov imajo kolk hoces, ampak glupi americani tozijo za najmanjse malenkosti, ki nam niti na misel ne padejo... Zal se potem to pozna tudi pri drugih stvareh. Denar, ki ga MS zmece za neumne sodbe bi lahko obrnili kje drugje - recimo pri reserchu...

luni ::

andrej ok, kaj pa ce bi bill gates svoj personal money namenil researchu, namsto da se mu valja po bankah, pa da gradi hiso, ki se zlozi v kovcek ce pritisnes tipko?

ne gledat tako enostransko, ti mas feeling, da je microsoft najbolj ogrozena in uboga firma na svetu!
Artificial Intelligentia

hrosic ::

makar san prava,ka več nern pisal ka mi ovi idejo na živce,naj poven,ka neje problem v pejnezaj,problen je v ton,ka bi jih najraje steral znaš kama.si me zaj razmu Crook.viš ja tebe tudi jako teško razmem.
kak Andrej pravi,tožijo za mali milijon glupih stvari,ešče pa se nej najšel po privatnoj liniji nišče što bi jih toža,ja jih pa bom,samo kda,to pa je dragec moj pitanje.Ka praviš,kolko pejnez moran meti?

noogy2noogy ::

gda boš telko lidi okouli prineso kak Gates te boš meu dosta pejnezof ka boš jih lejko mogoče toužo... :D:D:D
...pa ne misli, ka ti ne damo praf,samo... jebiga :P:P:P
lp noogy

andrej ::

luni, gatesov denar je njegov, firma pa ni cisto vec njegova. MS je delniska druzba in gates ma vecino denarja v delnicah. Ce bi delnice padle na recimo 1 cent, bi Gates postal kar revez, v primerjavi z njegovim stanjem zdaj. Drugace pa se on ima polno nalozb v drugih podjetjih...
Jaz ninam fealinga, da je najbolj ogrozena firma na svetu. Je pa najbolj na tarci vsem neumnostim, zakar so si pa tudi sami krivi:D
Ko se gres enkrat na tak veliko potem je normalno, da kvaliteta pade. Ce bi se MS razdelil na dva dela, in bi en del delal samo OS, potem pa bi se na svet prisla seena firma, ki bi mu lahko resno konkurirala (IBM kje si z OS/2!) bi se kvaliteta se povecala. Tak pa, se MS-ju nikamor ne mudi...
Po moje nima smisla tozit MS ker je to zguda denarja in zivcev. Za ta denar si raje privosci potovanje na havaja in uzivaj vsaj nekaj casa brez MS softwera ce hoces...8-O

hrosic ::

:Dpa naj gre k vragu pa Microsoft.V treh dneh mi je kar na lepem tri pizd.... vgradil,da ga sploh nisem nič prosil.Recimo danes v Favorites-predstavnost/ali pa to mora biti?/Pa če tudi mora biti,saj me ni nič vprašal,sto mu njegovih vragov,čeprav sem hotel drugo vpisat.Popenim,ko me g-kdo/saj ne vem pravilno napisat,zato g in k/šlata,pa mu tega ne pustim,posebej pa Gates in njegova klapa.

Tr0n ::

Saj Microsoft in Windows in vse to - vse lepo in prav. Edini razlog, da so MS sistemi tako razsirjeni je user friendly uporaba in zaradi tega tudi boljsa podporo novim tehnologijam. In ravno zaradi tega dejstva trpi varnost in stabilnost na celi crti.

Preprosta matematika. Bolj user friendly sistem -> vec nepotrebne kode -> pocasnejse delovanje -> vec moznosti za bugov -> manjsa varnost -> tezje odpravljanje napak in se in se,...

Nauk zgodbe. Ko (to ni vec vprasanje da ali ne, ampak kdaj) Linuxu (sistemu kot takem) uspe doseci doloceno mero prijaznosti do uporabnika (podporo je ze sedaj zelo dobra in hitra) se Windowsem pisejo slabi casi. Serverji pa so ze in se bodo vedno domena L/U.

norvalk ::

> Edini razlog, da so MS sistemi tako razsirjeni je user friendly uporaba in zaradi tega tudi boljsa podporo novim tehnologijam. In ravno zaradi tega dejstva trpi varnost in stabilnost na celi crti.

edini razlog? ti to dejansko verjames!? huh, vsekakor me mika, da bi te oznacil za prostovoljno ms-ovo papigo..., kar pa je samo se bolj zalostno. :'(

velikanski marketinski stroj, izredni distribucijski kanali, obcasno "zvijanje" rok "drugace mislecih" itd. verjetno po tvojem prepricanju z ustvarjanjem tovrstne podobe nimajo opraviti nic!?

ne vem, mocno se mi dozdeva, da se moras vseeno malce bolje ozreti naokrog... vsaj v smeri novega kde namizja in mac os-a (ki bi mu z razliko prvega tezko ocitali tudi npr. kaksno pomanjkanje "celovitejse" podpore).

samo tako - v razmislek - si kdaj razmisljal o dejanskem ms-ovem razumevanju "inovativnosti"? je to res nakup konkurencnega podjetja ali "univerzalni" gui, ki ljudi obravnava kot vedenjske klone? res hudo... :(

lp

andrej ::

Poglejmo razloge zakaj so MS programi tako razsirjeni:
- pri nas je velik razlog poslovensjenje -> v bistvu imamo poslevoenjenje programe, ki jih vecino navadnih uporabnikov potrebuje
- programi so prijazni uporabnikov
- vsebujejo nove tehnologije
- podpora strojni opremi
- in cisto na koncu -> podpora programski opremi
- seveda za w2k velja tudi stabilnost
- in podpora veliko podjetij, razsirjen trg tako od knjig, izobrazevanja do podpore, itd.
- veliko vlogo je pred leti igralo tudi piratstvo, ki je vsaj pri nas dalo polet MS
- izjemen marketing

Glede inovativnosti bi lahko zasli v neskoncne debate tako da o tem nima smisla razpravljati.
MS je "popularen" predvsem zato, ker ponuja najnovejse tehnologije navadnim uporabnikom in to v prijaznem okolju. Poglejmo recimo igre. Koliko iger je bilo napisanih za ostale OS-e? Naslednja stvar je podpora za tehnolgije kot so DVD. Seveda se na drugih osih premika, ampak se zdalec ni taksnih resitev kot je na wins platformah. Potem podpora za TV kartice, CD-R je na drugih sistemih kar pesala...
Naslendnji korak je prepoznavanje govora. Ze sedaj obstajajo podjetja, ki ponujajo resitve, vendar niso univerzalne hkrati pa za obicajnega uporabnika cenovno tezko dosegljive. Naslednja verzija Officea ima vgrajeno podporo za prepoznavanje govora, ki ze lepo deluje... Taksnih primerov je veliko.
Morda se MS inovativnost toliko ne vidi, ampak resnica, ja da dokler MS ne podpore necesa navadni uporabniki lahko samo gledajo. Prav "MS" je bil krivec, da se je racunalnistvo tako razsirilo tudi izved strokovnih krogov.

Ocitno nekateri se vedno sledite stereotipom v stilu vse kaj je Ms sux. Odstastite ze enkrat.
Nihce ni popoln. Tudi Linux ni popoln, tako tudi w2k niso.
Bistvo je pravilno izbrati sistem za doloceno okolje. Linux so odlicen sistem, tako so tudi w2k, vendar vsak na nekoliko drugacnem podrocju. Da ba pa nek sistem ne bi uporabljali samo zato ker je od MS pa je neumnost.

Res pa je, da veliko dela, ki ga naredijo MS ljudje se potem iznici zaradi velikega marketinga. To je pac posel. In ko bo Linux enkrat tako dalec, da se bo z njim zacelo sluzit resne denarje so bodo pojavljane enake tezave. Poglej malo novejse distribucije, ki so polne hroscev...

Komaj cakam, da bo Linux postal resna konkurenca winsom. In to iz dveh razlogov. Prvi je, da bodo vodilni pri MS zaceli malo drugace razmisljat in ne samo molzt denar iz uporabnikov. Drugi razlog pa so problemi, ki se cakajo Linux - komercializacija.
Ne zatiskajmo si oci, nihce ni popoln...

Loki ::

Andrej strinjam se - malo konkurence ne skodi.

Komercializacija Linuxa - upam da ne (GPL)
Kaj ves o prepoznavanju govora v Office.net?

andrej ::

prepoznavanje govora v office 10? dela, pa prepoznavanje pisave tudi...:D

Tr0n ::

Se po vecini strinjam s tabo andrej. Problem je samo v tem, da sem trenutno prisiljen delati na recimo "se kr bugastem in ne dokaj varnem in stabilnem" sistemu, saj se zraven programiranja ukvarjam tudi z multimedijo in glasbo. In zaradi tega mi ni vsec MSjev nacin, kakrsnkoli ze je.

In kakor hitro bo to malce boljse urejeno v Linuxu se takoj preselim na ta sistem. Poslovenjeno je ze kar precej programov pod Linuxom, vkljucno s KDE okoljem. Sicer pa me to se najmanj moti. Itaq sovrazim slovenske programe, sisteme :).

Tr0n ::

Heh, no je se ena varianta. Da MSjevi programerji zacnejo pisat nov sistem cisto od scratcha :).

darh ::

sam eno vprasanje... koliko od vas je kupilo win2k ?
>:Dah sej ni treba odgovort....>:D
Excuses are useless! Results are priceless!

PaJo ::

Itak da poznas odgovor:D

No edino za andreja vem da am licencno verzijo, pa se te nebi mel ce mu je nebi Microsoftovci senkali:D

Drugace pa Tron probaj pogledat kak kaj izgleda ta novi KDE 2.0, bos kar malo impresioniran:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tr0n ::

Jaz mam Visual Studio 6.0 licenco ;).

G[e]c ::

Pa se to mas studensko za 3k sit :D

andrej ::

TrOn zakaj bi winse delali na novo, ce pa so Windows NT/2000 bli napisani na novo - nimajo nic kode iz win9x. ce bi zdaj zaceli cisto z nova bi trajalo kakih 5 let, da bi prisli do spodobne resitve. Zakaj pisat na novo ce so w2k stabilni in dobri...

Tr0n ::

Zato ker so Microsoft in ker je to za njih peace of cake :).

andrej ::

ceprav ma MS dosti denarja je tak sistem kot w2k zelo zelo velik zalogaj. Tu niso samo razvojni stroski, ampak tudi stroski marketinga8-O
pa se pol par tozb, pa odvetniki, itd :D

hrosic ::

Andrej,pa kaj res mora MS imeti v vas odvetnika?

sinko999 ::

Za temo tam gori pred par dnevi , andrej a si že slišal za prog dragon naturly speaking . Prvotno je bil namenjen za linux sisteme .

Za druga pa se ne splača prepirati .

LP
Ni? ni ve?no !

andrej ::

seveda sem slisal za ta program, pa se za nekaj drugih - recimo od IBM-a in L&H. Vsi ti programi obstajajo, ampak:
- so dragi
- potrebno jih je posebej instalirat, podpirat, itd.

office 10 pa ze vsebuje vse vgrajeno in dela, in ti nic ni treba posebej kopovat - razen kvalitetnega mikrofona.


hrosic: Jaz nisem noben MS odvetnik ali kaj podobnega. Velikokrat pa se zgodi, da ljudje kar povprek napadajo MS. Vcasih je potrebno slisati argumente z obeh strani in ne kar napadati - kjer osebno mislim, da taksni argumenti obstajajo pa jih povem.
Drugace pa nisem strasten zagovornik MS v vseh primerih. Veliko stvari me moti in to tudi povem. Ker je pac na tem forumu veliko taksnih ljudi, ki jim MS ni vseh jaz izpadem kot nekaksen ljubitelj MS. Ce pa bi na tem forumu vsi neskoncno verjeli v MS, pa bi jaz povedal svoje mnenje o dolocenih stvari pa bi izpado MS sovraznik. V bistvu pa sem nekje vmes in uporabljam svojo trezno glavo in malo premislim preden kaj napisem. Za vsako pametno vprasanje obstaja pameten odgovor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo Microsoft ponovno kaznovan zaradi kršitve monopolnih prepovedi? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
12014374 (10906) krho
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157920 (7920) SunCell
»

Billyjeve zvezde: Železje bo brezplačno, ne pa programje!

Oddelek: Novice / Ostale najave
232327 (2327) CaqKa
»

Windows XP Vs Winows 98 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1436705 (5251) tha_man
»

Prodajalec in stranka po Microsoftovo

Oddelek: Loža
352376 (1992) McHregec

Več podobnih tem