» »

Serija: True Detective - spoiler contaminated

Serija: True Detective - spoiler contaminated

««
8 / 11
»»

WallSreet ::

Za stransko vlogo je bil izjemen. Sicer sem ga gledal tudi v Luke Cage-u in tudi tam mi je bil všeč. Kar se tiče Oskarjev pa pravilno da so črnci protestirali saj je bil že čas, da se nekaj spremeni ne, da vedno vse nagrade poberejo belci. Drugače pa je bil Moonlight eden izmed boljših filmov prejšnjega leta in si je Oskarja več kot zasluži. Da so za tako majhen budget ustvarili tako dober film se mi zdi izjemno. Hvala bogu da niso tiste smeti od LA LA land-a dobile Oskarja.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

WallSreet je izjavil:

Kar se tiče Oskarjev pa pravilno da so črnci protestirali saj je bil že čas, da se nekaj spremeni ne, da vedno vse nagrade poberejo belci. Drugače pa je bil Moonlight eden izmed boljših filmov prejšnjega leta in si je Oskarja več kot zasluži.



To je isto kot bi rekel v NBA se mora nekaj spremenit dajmo belcu nagrado za najbolšega igralca sezone čeprav je ni zaslužil tisto leto.
Moonlight je zmagal na tak način film pa totalni poraz.

Nominirani veliko boljši filmi kot je bil Moonlight

HELL OR HIGH WATER
HACKSAW RIDGE
ARRIVAL

no comment ::

Dej pejt rajš igrce nabijat al pa Marvel pobarvanke kupit...

oo7 ::

Prepozen si sem že vse pobarval ;)

jype ::

oo7 je izjavil:

To je isto kot bi rekel
Motiš se, ni.

IL_DIAVOLO ::

Haha power...tam ko pa je treba bit kriticen, tam pa nisi.

no comment ::

oo7 je izjavil:

Prepozen si sem že vse pobarval ;)

Ja, ampak zdej pa še tako, da ne greš čez črte.

WallSreet ::

oo7 je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Kar se tiče Oskarjev pa pravilno da so črnci protestirali saj je bil že čas, da se nekaj spremeni ne, da vedno vse nagrade poberejo belci. Drugače pa je bil Moonlight eden izmed boljših filmov prejšnjega leta in si je Oskarja več kot zasluži.



To je isto kot bi rekel v NBA se mora nekaj spremenit dajmo belcu nagrado za najbolšega igralca sezone čeprav je ni zaslužil tisto leto.
Moonlight je zmagal na tak način film pa totalni poraz.

Nominirani veliko boljši filmi kot je bil Moonlight

HELL OR HIGH WATER
HACKSAW RIDGE
ARRIVAL


Primerjati NBA igralce z igralci v filmih je smešno. Povej mi enega belca v zadnjih 10 letih, ki si je zaslužil nagrado za najboljšega igralca v ligi NBA? Jaz ti lahko naštejem ogromno primerov kjer so bili temnopolti igralci okradeni Oskarjev. Sploh se mi zdi pa smešno, da nek debeli zavaljeni 70+ letni starček (bele rase) glasuje o tem kako dobro je nekdo odigral v določenem filmu. Polovico ljudi v tisti komisiji še vedno misli da živijo v dobi Jim Crow-a. Sploh pa se mi zdi smešno da taki ljudje na koncu odločajo o tem ali je bilo tvoje delo uspešno ali ne. Dejstvo je da črnci še danes niso deležni enake obravnave kot belci pa naj gre za nagrade ali pa za kaj drugega. Sploh pri nagradah se takšne stvari še kako opazne. Tako pri Oskarjih kot tudi pri Grammyih. Nek temnopolti izvajalec lahko izda odličen album pa veš da ne bo imel nobenih možnosti da dobi Grammya za najboljši album tistega leta, če mu nasproti stoji neka Taylor Swift, ki izdaja nič drugega kot nek navaden pop shit.

Moonlight je bil odličen zaradi različnih razlogov in si je popolnoma zaslužil Oskarja.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

WallSreet je izjavil:



Primerjati NBA igralce z igralci v filmih je smešno. Povej mi enega belca v zadnjih 10 letih, ki si je zaslužil nagrado za najboljšega igralca v ligi NBA? Jaz ti lahko naštejem ogromno primerov kjer so bili temnopolti igralci okradeni Oskarjev. Sploh se mi zdi pa smešno, da nek debeli zavaljeni 70+ letni starček (bele rase) glasuje o tem kako dobro je nekdo odigral v določenem filmu. Polovico ljudi v tisti komisiji še vedno misli da živijo v dobi Jim Crow-a. Sploh pa se mi zdi smešno da taki ljudje na koncu odločajo o tem ali je bilo tvoje delo uspešno ali ne. Dejstvo je da črnci še danes niso deležni enake obravnave kot belci pa naj gre za nagrade ali pa za kaj drugega. Sploh pri nagradah se takšne stvari še kako opazne. Tako pri Oskarjih kot tudi pri Grammyih. Nek temnopolti izvajalec lahko izda odličen album pa veš da ne bo imel nobenih možnosti da dobi Grammya za najboljši album tistega leta, če mu nasproti stoji neka Taylor Swift, ki izdaja nič drugega kot nek navaden pop shit.




Moonlight je bil odličen zaradi različnih razlogov in si je popolnoma zaslužil Oskarja.


Daj ne pretiravej kako črnci niso obravnavani isto kot belci spet PC propaganda vedno boge žrtve za vse kriv pa belec :'(

Itak nima veze, ker oskarji z letom 2017 in filmom Moonlight dokončno izgubili vso kredibilnost. Film je dobil nagrado samo zaradi tega, ker jo je moral ne pa zaradi talenta ali tega, da je bil film dober.


Se pa strinjam, da je šlo veliko oskarjev v napačne roke tako belih kot črnih igralcev in igralk in tudi samih filmov.

http://scribol.com/pop-culture/film/act...
https://www.out.com/popnography/2017/2/...
https://screenrant.com/oscar-contenders...
http://whatculture.com/film/9-brilliant...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

WallSreet ::

Daj ne pretiravej kako črnci niso obravnavani isto kot belci spet PC propaganda vedno boge žrtve za vse kriv pa belec


Prosim ne delaj si sramote. Očitno tri zgodovina dela hude probleme. Morda bi si moral prebrati kakšno knjigo ali pa kakšen članek. Priporočam ti da začneš kar tule:

The New Jim Crow: Mass Incarceration in the Age of Colorblindness by Michelle Alexander



Vse skupaj neverjetno zanimivo. Ameriški sistem je še danes tako zelo pokvarjen in usmerjen proti črncem da kar verjeti ne moreš. Lansko leto sem si pogledal izjemno zanimiv dokumentarec "13th" (Amendment) v katerem je bila tudi Michelle Alexander (po mojem mnenju eden najboljših dokumentarcev zadnjih let) in ob gledanju nisem mogel verjeti kaj se pravzaprav dogaja. Če te podobne stvari zanimajo je vse skupaj super interesantno. Drugače pa imaš na youtubu tudi TEDxTALK z Michelle Alexander kjer vse skupaj tako na hitro obrazloži, knjiga gre bolj v detajle.



To je zgolj en izmed primerov kako ameriški sistem v tem primeru preko zasebnih zaporov uničuje življenja predvsem temnopoltih ljudi. Zdaj nebi šel tule v detajle, ker je to tema o TD-ju ampak prosim ne se smešiti. Razlike med belci in črnci so še danes samo da v drugačnih oblikah. Na začetku 19 stoletja so imeli Jim Crow danes pa imajo množična zapiranja temnopoltih ljudi v zasebne zapore (ki jih mimo grede najdeš tudi na New Yorški borzi in jim gre precej dobro tudi v času ekonomske krize). Pa da se ne boš ponovno zaletel, vse skupaj je podprto s statističnimi dokazi tako, da če se resnično želiš o tem pogovarjati lahko odpreš temo, pa ti bom dokazal kako hudo se motiš.

Daj ne pretiravej kako črnci niso obravnavani isto kot belci

Drugi primer je recimo policijsko nasilje ter kako policaji obravnavajo belce in kako črnce. Če ti misliš da so oboji obravnavani enako potem ti ponovno priporočan da si prebereš in naštudiraš zgodovino. Tvoje vprašanje je v bistvu dokaj žaljivo do črncev. Gre v bistvu za mikroagresijo saj se ti sploh ne zavedaš kako napačno je tvoje vprašanje.

Itak nima veze, ker oskarji z letom 2017 in filmom Moonlight dokončno izgubili vso kredibilnost

Ja zdaj je pa to to, Oskarji so leta 2017 izgubili kredibilnost zaradi Moonlighta LOOOOL. Oskarji so izgubili kredibilnost že nekaj let nazaj. V bistvu te razumem zakaj meniš da je bil Moonlight slab saj se ponovno vse skupaj nanaša na zgodovino. Jaz osebno bi dal Oskarja za naj film leta 2017 filmu Hidden Figures (Posnet po resnični zgodbi).

Za konec mi pa prosim povej ko si ravno zgoraj omenil... povej mi kateri belec bi si po tvojem zaslužil naziv najboljšega košarkaša v NBA v zadnjih 10 letih. Zanima me predvsem zato, ker se mi zdi tvoja primerjava popolnoma smešna.

oo7 ::

WallSreet je izjavil:



Prosim ne delaj si sramote. Očitno tri zgodovina dela hude probleme. Morda bi si moral prebrati kakšno knjigo ali pa kakšen članek. Priporočam ti da začneš kar tule:



Saj to je problem nekateri še vedno živite v zgodovini in vas daje bela krivda čeprav nimate popolnoma nič z njo razen če si črnc kot Jype, ki je v šesdesetih živel v Ameriki.


WallSreet je izjavil:



Daj ne pretiravej kako črnci niso obravnavani isto kot belci

Drugi primer je recimo policijsko nasilje ter kako policaji obravnavajo belce in kako črnce. Če ti misliš da so oboji obravnavani enako potem ti ponovno priporočan da si prebereš in naštudiraš zgodovino. Tvoje vprašanje je v bistvu dokaj žaljivo do črncev. Gre v bistvu za mikroagresijo saj se ti sploh ne zavedaš kako napačno je tvoje vprašanje.

.




Police Violence against Black Men Is Rare

http://www.nationalreview.com/article/4...

Največ črncev pobijejo ravno črnci samo o tem se ne govori.

WallSreet je izjavil:



Itak nima veze, ker oskarji z letom 2017 in filmom Moonlight dokončno izgubili vso kredibilnost

Ja zdaj je pa to to, Oskarji so leta 2017 izgubili kredibilnost zaradi Moonlighta LOOOOL. Oskarji so izgubili kredibilnost že nekaj let nazaj. V bistvu te razumem zakaj meniš da je bil Moonlight slab saj se ponovno vse skupaj nanaša na zgodovino. Jaz osebno bi dal Oskarja za naj film leta 2017 filmu Hidden Figures (Posnet po resnični zgodbi).

.


Napisal sem, da so letos DOKONČNO izgubili vso kredibilnost.

WallSreet je izjavil:


Za konec mi pa prosim povej ko si ravno zgoraj omenil... povej mi kateri belec bi si po tvojem zaslužil naziv najboljšega košarkaša v NBA v zadnjih 10 letih. Zanima me predvsem zato, ker se mi zdi tvoja primerjava popolnoma smešna.


Noben belec si ni zaslužil naziv najboljšega košarkarja v NBA v zadnjih 10 letih tako kot si film Moonlight ni zaslužil oskarja v letu 2017. Mogoče je primerjava slaba ampak vseeno drži noben si ni zaslužil ;)

jype ::

oo7 je izjavil:

Noben belec si ni zaslužil naziv najboljšega košarkarja v NBA v zadnjih 10 letih tako kot si film Moonlight ni zaslužil oskarja v letu 2017. Mogoče je primerjava slaba ampak vseeno drži noben si ni zaslužil ;)
To, da so belci zavaljene lenobe, medtem ko črnci trdo delajo, potem pa belci vseeno poberejo nagrade, je očiten rasizem.

AmokRun ::

Jaz ti lahko naštejem ogromno primerov kjer so bili temnopolti igralci okradeni Oskarjev.

No daj, naštej kdo je bil okraden v zadnjih 10 letih.:))

DeeJay ::

get a room
dejte se držat teme porkamadona.

SimplyMiha ::

Očitno je serija tako dolgočasna, da v namenski temi raje debatirajo o racističnih oskarjih.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Končno je prišel trailer. Serija pa izide na žalost komaj januarja 2019. No, bo vsaj nekaj pametnega za gledat, dokler čakamo na GOT.

https://www.imdb.com/title/tt2356777/vi...

Outcast ::

Še tale verzija trailerja;)


Men zgleda zelo obetavno tole...

arnecan1 ::

Outcast je izjavil:

Še tale verzija trailerja;)


Men zgleda zelo obetavno tole...

Hvala.

Outcast ::

No problem @arnecan1 ;)

Tr0n ::

harvey ::

Jap tole bo posladek za vstop v 2019.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

oo7 ::

Sezona tri na RT 74%

Average Rating: 6.77/10
Season Reviews: 38
Fresh: 28
Rotten: 10

https://www.rottentomatoes.com/tv/true_...

Outcast ::

Prva stvar dons ko pridem domov...po kosilu:D

scipascapa ::

že zunaj?

ahac ::

Ja, na HBO GO sta prvi 2 epizodi.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

harvey ::

ahac je izjavil:

Ja, na HBO GO sta prvi 2 epizodi.

Super, pogledam zvečer.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Tr0n ::

Odlicen zacetek tretje sezone.

Dis gon be gud! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Qcube ::

Ja, res je. Sem pogledal samo prvi del zaenkrat.

Egidij88 ::

So far so good.

Outcast ::

tko za začetek, se mi zdi da so kar nekje na nivoju prve sezone, super res!:D

Outcast ::

Pogledal oba dela v šusu, zelo dobro spisano, posneto, vrhunska igra...
Se je še komu zdelo da je poleg Haysove žene mrtva tudi hčerka?8-O Sklepam po reakciji sina, ki je pri večerji burno odrinil stol in odšel od mize...

Qcube ::

Čisto možno. Če sem prav razumel glede na konec drugega dela ima demenco ali alzhimerjevo in se bo verjetno vzporedno z zgodbo spominjal kaj se je dogajalo.

oo7 ::

True Detective' Drops to 1.4 Million Viewers With Season 3 Premiere

https://www.thewrap.com/true-detective-...

The third season of HBO's "True Detective" premiered Sunday night with two back-to-back episodes, the first grabbing 1.4 million total viewers at 9 p.m. and the second 1.2 million at 10, according to Live + Same Day data from Nielsen.

That is dramatic drop from the 3.2 million who tuned in for the Nic Pizzolatto-created anthology series' second season (led by Colin Farrell, Rachel McAdams and Vince Vaughn) debut in 2015 and the 2.3 million who watched the first year's (starring Matthew McConaughey and Woody Harrelson) premiere in 2014.

WallSreet ::

oo7 je izjavil:

True Detective' Drops to 1.4 Million Viewers With Season 3 Premiere

https://www.thewrap.com/true-detective-...

The third season of HBO's "True Detective" premiered Sunday night with two back-to-back episodes, the first grabbing 1.4 million total viewers at 9 p.m. and the second 1.2 million at 10, according to Live + Same Day data from Nielsen.

That is dramatic drop from the 3.2 million who tuned in for the Nic Pizzolatto-created anthology series' second season (led by Colin Farrell, Rachel McAdams and Vince Vaughn) debut in 2015 and the 2.3 million who watched the first year's (starring Matthew McConaughey and Woody Harrelson) premiere in 2014.


Mah koga boli kurac, če bodo nadaljevali v tem slogu bo to vrhunska sezona! Vse kar je pomembno je to da je zgodba v redu in da ob gledanju uživaš.

Outcast ::

Problem je v tem, da je glede na zgornji podatek to lahko zadnja sezona serije...8-O

ahac ::

To je problem klasične televizije. Ljudje gledajo tisto, kar pričakujejo da bo dobro. Pri streamingu pa lahko gledaš kasneje (več delov naenkrat), če se razve, da je dobra serija.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

scipascapa ::

pa te cifre niso realno, ostalih nekaj 100 mio po svetu pa lepo po torrentu naslednji dan.

harvey ::

Outcast je izjavil:

Pogledal oba dela v šusu, zelo dobro spisano, posneto, vrhunska igra...
Se je še komu zdelo da je poleg Haysove žene mrtva tudi hčerka?8-O Sklepam po reakciji sina, ki je pri večerji burno odrinil stol in odšel od mize...

Mislim, da ne. Reakcija je bila bolj v stilu, da ni želel biti posrednik pri "klicarijah" in mu gre to verjetno na živce. Sploh pa ta nemir z očetom.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Qcube ::

Njih ne zanima koliko jih prenaša torrente, gledajo samo koliko jim reklame oz. naročnine na HBO GO prinašajo.

scipascapa ::

to drži, samo 1.4mio je pač slaba cifra, kok je zda? 300 mio?

Population: 325.7 million (2017)

to je 4%....bad.

Outcast ::

Ni važno ali je serija (po ocenah gledalcev) dobra ali slaba, važno je samo koliko na koncu prinese....

WallSreet ::

To je podobno kot pri prodaji albumov. Ali je res pomembno koliko izvodov je nek ustvarjalec prodal v prvem tednu? Takšne stvari so pomembne samo glasbenim založbam kjer na tvojo umetnost gledajo kot investicijo oziroma kapital/dobiček. Če ti je glasba dobra jo boš poslušal ne glede nato koliko izvodov je nekdo prodal. Enako velja pri Serijah, če je serija kvalitetna in če zato prejme dokaj dobra mnenja potem se nimamo česa bati.

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

to drži, samo 1.4mio je pač slaba cifra, kok je zda? 300 mio?

Population: 325.7 million (2017)

to je 4%....bad.



Najbolj gledana epizoda vseh časov je M.A.S.H finale :)




"Goodbye, Farewell and Amen" was the final episode of M*A*S*H.
The episode got a Nielsen rating of 60.2 and 77 share and according to a New York Times article from 1983, the final episode of M*A*S*H had 125 million viewers.
When the M*A*S*H finale aired in 1983, 83.3 million homes in the United States had televisions, compared to almost 115 million in February 2010.

"Goodbye, Farewell and Amen" broke the record for the highest percentage of homes with television sets to watch a television series. Stories persist that the episode was seen by so many people that the New York City Sanitation/Public Works Department reported the plumbing systems broke down in some parts of the city from so many New Yorkers waiting until the end to use the toilet. :))

Tac20 ::

Tale sezona pa obeta. Mood je dober, glavna igralca sta karizmatična, nekaj drugega kot 2. sezona.

Sarkozy ::

ja tudi meni paše tretja sezona
slog je enak kot v prvi sezoni
le muzika mi je boljša v drugi sezoni
fajn je, da so tri časovnice
zanima pa me, le koga so obsodil leta 1980?
mogoče strica, ki je špegal skozi luknjico >:D
Ils sont fous ces Slovenes!

Outcast ::

Must watch serija!

4.epizoda končana z velikim cliffhangerjem:D

Sarkozy ::

a je 5. epizoda že zunaj ?
Ils sont fous ces Slovenes!

starboi ::

Sarkozy je izjavil:

a je 5. epizoda že zunaj ?


Včeraj je prišla ven da. Premaknili so jo zaradi bližajočega Super Bowla.

Tr0n ::

What what an episode it is!

Outcast ::

Dober se zapleta vse skupaj, spet vrhunska epizoda!
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fargo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
30666554 (2174) IL_DIAVOLO
»

Sons of Anarchy - serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9021936 (1132) Likalnik
»

Stranger Things (2016) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10518752 (3480) Voss
»

The Wire

Oddelek: Sedem umetnosti
376185 (1331) meho7

Več podobnih tem