» »

Stranger Things (2016)

Stranger Things (2016)

«
1
2 3

Nikec3 ::

Sem videl, da teme za to serijo še ni, pa sem se odločil da jo naredim. Jaz sem prvo sezono pogledal kar v enem dnevu, tako sem bil navdušen. Serija je ravno dovolj cheasy, da je ne rabiš jemat preveč resno, vseeno pa te zelo skrbi za karakterje, predvsem zaradi odličnega scenarija in igre. Kaj pa ostali menite o tej seriji?

Uf pa še to, soundtrack je izjemen!

http://www.imdb.com/title/tt4574334/?re...
https://www.rottentomatoes.com/tv/stran...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

sheeshkar ::

Serija je po mojem mnenju odlična in morda (vsaj zame in do danes) najboljša serija leta. Na srečo sem jo našel bolj kot ne po naključju in sem jo pogledal preden sem odkril, da je v bistvu izredno priljubljena in pravi mali fenomen v medijih. Ker sem jo pogledal brez nekih pričakovanj, sem bil zelo pozitivno presenečen. Zgodba sicer ni nič posebnega, vendar serija je odlično režirana, glasba odlično doda k vzdušju, dialogi so zelo realistični (še posebej pri otrocih), igralci so vsi zelo dobri, pri tem pa je seveda potrebno izpostaviti vse tri fante in še posebej dekletce, ki igra Eleven (ta je res fenomenalna).

V seriji je veliko referenc ter poklonov filmom ter kulturi ZDA iz 80ih, vendar je vse to narejeno tako, da ostane pri poklonih in ne kopiranju (podobno kot to uspeva Tarantinu, ki svoje filme sestavi iz določenih scen že posnetih filmov, vendar vseeno ostane originalen - serija Stranger Things seveda stilsko ni niti malo podobna Tarantinovemu slogu, govorim samo o razliki med poklonu in kopiranju).

Po eni strani komaj čakam drugo sezono, ker si želim nadaljevanja te zgodbe in likov, vendar po drugi strani pa se kar malo bojim, da je druga sezona zaradi vsega hypea, ki je sedaj prisoten, že vnaprej obsojena na razočaranje (predvsem zaradi slabih izkušenj s True Detective). Upam, da so ustvarjalci imeli dobre načrte za nadaljevanje še preden so posneli prvo sezono. Če so nadaljevanje pričeli razvijati šele po uspehu prve sezone, potem mislim, da je zelo malo možnosti, da bodo nadaljne sezone dosegle (pre)visoka pričakovanja.

flbroker ::

Vidim zdaj da bo prisla druga sezona ven, bom pogledal ce sem ze pogledal prvo. Najbolj me ne zmotila ta mescanica med resno serijo za odrasle (serif itd.) ter otrosko serijo (otroci itd.), ko gledas imas mesan obcutek za kaksno zvrst gre. To mi ravno ni bilo najbolj vsec. Polovica vsake epizode je resna, druga polovica pa se otroci nekaj igrajo ipd.

oo7 ::

Prva sezona je bila res odlična :)

sheeshkar ::

flbroker je izjavil:

Vidim zdaj da bo prisla druga sezona ven, bom pogledal ce sem ze pogledal prvo. Najbolj me ne zmotila ta mescanica med resno serijo za odrasle (serif itd.) ter otrosko serijo (otroci itd.), ko gledas imas mesan obcutek za kaksno zvrst gre. To mi ravno ni bilo najbolj vsec. Polovica vsake epizode je resna, druga polovica pa se otroci nekaj igrajo ipd.

Zanimivo, jaz tega niti približno nisem zaznal ali opazil. Meni so se vse scene zdele enako "resne" (oziroma ton serije ostane enak od začetka do konca), še všeč mi je bilo, da smo videli razkrivanje skrivnosti s strani odraslih, s strani najstnikov in s strani otrok. Vse tri skupine so imele svoje lastne motive ter taktike pri svojem iskanju in na koncu, ko se združijo, je to narejeno povsem naravno in logično, brez občutka, da so to naredili na silo zaradi zgodbe. Ravno otroci so se mi zdeli najbolj realni (čeprav tudi nad najstniki in odraslimi nimam pripomb glede realnosti) - niso se pogovarjali kot odrasli v otroških telesih kot to ponavadi počnejo v večini filmov in serijah in po drugi strani niso bili pretirano otročji, temveč so občasno tudi malo preklinjali, se prepirali in stvari videli bolj preprosto in črno-belo kot to počnemo starejši (kar je zelo realno). Konec koncev je bilo kar nekaj scen, ki so bile precej resne - recimo, ko je tisti kreten grozil z nožem in prisilil, da Mike skoči v globino, ali ko se skregajo in Eleven v jezi skoraj zlomi vrat Lucasu itd. Da ne govorimo o flashbackih z Eleven, ko so jo testirali in kasneje lovili - te scene so precej "ne-otročje". Otroci se v bistvu igrajo edino, ko so v kleti, ampak tudi tukaj ne vidim prav nobenega problema.

flbroker ::

Mislil sem na serifa in njegove tezave s 'pokojno' hcerko (ne vemo se, lahko da so njo tudi ugrabili, vsaj tako zgodba namiguje), tukaj je zgodba bolj globoka, scene so na nivoju, v vsaki sceni zgleda kot da gre za kaksen top krimi film, potem pa na drugi strani imas Lucasa ki se kao razkuri in se dobesedno oblece v Rambota in gre kao sam na posast s kolesom... za otroke do 9 let. Kontrast je kar mocen, vsaj meni se je zdelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

sheeshkar ::

flbroker je izjavil:

Mislil sem na serifa in njegove tezave s 'pokojno' hcerko (ne vemo se, lahko da so njo tudi ugrabili, vsaj tako zgodba namiguje), tukaj je zgodba bolj globoka, scene so na nivoju, v vsaki sceni zgleda kot da gre za kaksen top krimi film, potem pa na drugi strani imas Lucasa ki se kao razkuri in se dobesedno oblece v Rambota in gre kao sam na posast s kolesom... za otroke do 9 let. Kontrast je kar mocen, vsaj meni se je zdelo.

Se ne strinjam, meni se zdi Lucasova reakcija povsem ustrezna za otroka njegove starosti (star je okoli 12, kar ni ravno daleč od 9 let in ko se spomnim sebe pri približno tej starosti, sem tudi sam razmišljal o svoji "bojni" opremi, bunkerjih, imel sem "orožja" iz palic in podobno - predstavljaj si, da bi pri vsem tem srečal še deklico, ki premika stvari z mislimi in izvedel, da je tvojega prijatelja ugrabila resnična pošast... jaz bi v tem sicer nerealnem scenariju gotovo vzel vsaj fračo in se skušal obleči kot nek vojak, v kolikor se seveda ne bi skril pod posteljo in jokal od strahu :)). Fora je samo v tem, kako takšne stvari posnameš in v tem primeru je zgodba vsaj po mojem mnenju tekla čisto normalno.

Se pa v takšnih debatah vedno izkaže, da ljudje določene stvari povsem drugače dojemamo in to dela takšne debate tudi bolj zanimive. ;)

Nikec3 ::

flbroker je izjavil:

Mislil sem na serifa in njegove tezave s 'pokojno' hcerko (ne vemo se, lahko da so njo tudi ugrabili, vsaj tako zgodba namiguje), tukaj je zgodba bolj globoka, scene so na nivoju, v vsaki sceni zgleda kot da gre za kaksen top krimi film, potem pa na drugi strani imas Lucasa ki se kao razkuri in se dobesedno oblece v Rambota in gre kao sam na posast s kolesom... za otroke do 9 let. Kontrast je kar mocen, vsaj meni se je zdelo.

Jaz ne vem zakaj sploh jemljete serijo resno. Jaz je ne. Meni je kul cheasy serija in to več kot zadostuje. Lucas je black ninja :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Phantomeye ::

flbroker je izjavil:

Mislil sem na serifa in njegove tezave s 'pokojno' hcerko (ne vemo se, lahko da so njo tudi ugrabili, vsaj tako zgodba namiguje), tukaj je zgodba bolj globoka, scene so na nivoju, v vsaki sceni zgleda kot da gre za kaksen top krimi film, potem pa na drugi strani imas Lucasa ki se kao razkuri in se dobesedno oblece v Rambota in gre kao sam na posast s kolesom... za otroke do 9 let. Kontrast je kar mocen, vsaj meni se je zdelo.


seveda, pač po eni strani kaže odrasle, ki skušajo ugotovit kaj je fora vsega skupaj. Na drugi strani pa imaš otroke, ki skušajo ugotoviti podobno. Zgolj pristop je drugačen. Medtem ko stari iščejo racionalne razloge za izginotje, otroci vidijo nadnaravno. Na koncu se pa njihove zgodbe povežejo.

sheeshkar ::

IL_DIAVOLO ::

Ni glih serija leta, je pa kul zadeva. Nekaj novega, drugacnega. Mogoce malo precenjena :)

DeeJay ::

Sem pogledal. Je OK ni pa kak hud presežek. Cela zadeva preveč spominja na Silent Hill.

Nikec3 ::

Ena teorija o Stranger Things, ki se mi zdi kar verjetna.

@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

sheeshkar ::

Dobra teorija.

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Stranger Things will likely run four or five seasons, "have a really finite ending"

http://consequenceofsound.net/2017/02/s...

oo7 ::

'Stranger Things' Season 2 Will End With Another Cliffhanger

http://www.huffingtonpost.com/entry/str...

"Stranger Things" Season 2 is out Oct. 31.

oo7 ::

"Stranger Things" Soundtracks Get Cassette Release




http://pitchfork.com/news/74052-strange...

oo7 ::

Netflix will release Stranger Things Season 2 on October 27





Cruz ::

Ah škoda, da ni poleti.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Tr0n ::

oo7 ::

Dober trailer :)

Tr0n ::

Izbira glasbe = perfect.

oo7 ::

Stranger Things Season 2 Teaser Trailer (2017) | 'Friday the 13th' | Movieclips Trailers

Tr0n ::

korenje3 ::

strangers things 2 je zakon. :) pravkar pogledal
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Cruz ::

Vse skuper deluje kot en ponavljajoč Halloween horror film, kjer je na koncu vse dobro in bo naslednjo leto znova prišel na isto finto. In za dve leti znova. Nevem no... Zelo podobna prvi sezoni, zgleda niso hoteli preveč tvegat.

SPOILER:

7. epizoda, Walking Dead stil fillerja, mi je šlo kar na smeh. Ali pa tisto, ko pride Eleven v zadnji ali prezadnji epizodi, "Don't worry, I will take care of that. No problem." Ok, then. Lukenj v scenariju je res bilo ogromno. Vseeno pa je bilo zelo gledljivo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

korenje3 ::

ja pa še ena napaka... kokica ni bila na moji mizi, ko je bila v resnici v mojih ustih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Phantomeye ::

Meni je bila precej kul... pobingal vse ... razen nove 'tamale'. ne vem kaj so buildal njen edgy personality, potem je pa v resnici niti povabil niso.

Egidij88 ::

Pogledal. Meh. Kot michaelscott pravi.

Nikec3 ::

Pogledal. Če me je prva sezona zelo navdušila, me tale ni tako zelo. V prvi je bilo res super stopnjevanje vsega misterija in obrazložitve kako je Demagorgon sploh nastal.

V drugi je to vse malo bolj zmedeno, nekatere scene pa so že preveč ponavljajoče, vse skupaj je predvidljivo. Vseeno zaradi igralcev in karakterjev zelo gledljiva serija, ni pa tako dobra kot prva sezona.

Če bi dal prvi sezoni oceno 9, bi drugo ocenil s 7.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Evo danes pogledal, do konca drugo sezono. Ne vem zakaj sem toliko časa odlašal z gledanjem druge sezone ampak sem pogledal.
Prva sezona mi je bila fenomenalna druga pa ravno tako ena najboljših TV serij :) Dobri liki dobra zgodba fenomenalna glasba non stop se nekaj dogaja komaj čakam tretjo sezono :)

PunkDude ::

Res odlična serija, tudi druga sezona.

Tr0n ::

oo7 ::

Stranger Things: Season 3 | Title Tease

opeter ::

Ta, ki boža muco na zgornjem posnetku ... a ni to isti igralec kot je bil v Gunijih? Ko je imel astmo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

denisbegood ::

Tr0n je izjavil:



Tudi asociacij na film je v sami nadaljevanki kar nekaj.

yoco ::

Komi čakam! :)

oo7 ::

Stranger Things: Season 3 | Date Announcement [HD] | Netflix




4 julij 2019

WallSreet ::



Sredi poletja! Odlična odločitev.

yoco ::



Meni tole zgleda fantastično. :)

oo7 ::

Prvi dve sezoni sta bili itak odlični ;)

scipascapa ::

4.7 vsi deli?

Egidij88 ::

Ja, tako kot je bilo pri prvih dveh sezonah. Drugače pa se je meni tole začelo malo ponavljati.

oo7 ::

Stranger Things 3 | Summer in Hawkins | Netflix

IL_DIAVOLO ::

1. sezona odlicna, dalje pa sploh nocem gledat, ker vem da se zadeve ponavljajo.

oo7 ::



Še slab mesec :)

ahac ::

Stranger Things 3 | Final Trailer | Netflix
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

Še 2 tedna :)

Ganon ::

Po dveh letih. Sem že pozabil, kaj vse se je zgodilo.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Mandalorian [Star Wars - Tv serija] (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1219246584 (4570) oo7
»

Vikings (TV Series 2013 - ) (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
692211667 (3359) oo7
»

Sons of Anarchy - serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9021857 (1053) Likalnik
»

Lost in Space (TV serija)

Oddelek: Sedem umetnosti
426145 (1512) Djuro

Več podobnih tem