» »

BMW Serije 3 ali VW Polo 6?

BMW Serije 3 ali VW Polo 6?

1
2
3

Utk ::

Ja ti kar kupi bencinarja vw...ko vsi vejo, da so ravno vw bencinarji iz tistih časov najslabši. Za ta denar ti je najboljše kupit cliota 1,2 16v, od 2002 letnika naprej. Pocinkan pleh, neuničljiva mašina in majhna poraba in sigurno bolj udoben od polota. Če si prevč fin za cliota pa bog pomagaj, čeprav ne vem po katerem merilu bi bil polo boljši. Boš pa čez eno leto bolj pameten.

M-XXXX ::

heero je izjavil:

je mela sestricna takega je bil redno servisiran in je pri 100.000 zacelo crkavat vse po vrsti od elektronike do drugih delov
kot sem zgoraj napisal francoz odpade
bom na avto net cakal dobro ohranjen polo

LP

Aja če je pa en avto izmed tisočih crknil, je pa potem živa resnica da vsi crkujejo.

Ko bo pa tebi BMW ali pa VW crkoval si imel pa zgolj smolo ane?

Blinder ::

Pa naj si kupi bmw-ja, če mu je tako všeč. Če mu je toliko všeč bo pripravljen tudi riskirat, da bo imel nekaj več stroškov z njim kot z raznimi malimi kantami.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Buggy ::

Utk je izjavil:

Ja ti kar kupi bencinarja vw...ko vsi vejo, da so ravno vw bencinarji iz tistih časov najslabši. Za ta denar ti je najboljše kupit cliota 1,2 16v, od 2002 letnika naprej. Pocinkan pleh, neuničljiva mašina in majhna poraba in sigurno bolj udoben od polota. Če si prevč fin za cliota pa bog pomagaj, čeprav ne vem po katerem merilu bi bil polo boljši. Boš pa čez eno leto bolj pameten.


skoda vsakega napora prpericevat prepricane smrakvce o cem drugem, so jim ze prevec glavo oprali pa pojma nimajo o cem govorijo in kaj rabijo, zato pa take strelajo po forumu in druge sprasujejo kateri je lepsi ;((

heero ::

kaj ljudje pac imam rad nemska avta najraje vw.bmw je bolj zaradi zadnjega pogona

LP.

spajdrmen ::

heero je izjavil:

je mela sestricna takega je bil redno servisiran in je pri 100.000 zacelo crkavat vse po vrsti od elektronike do drugih delov
kot sem zgoraj napisal francoz odpade
bom na avto net cakal dobro ohranjen polo

LP

In to je zdej pravilo, da vsem pri 100.000km vse crkne? Vrjetno se je nekaj pokvarilo, ostalo pa so bili potrošni materiali, ampak teb je to vse skupaj crknilo

Hočmo ti pomagat, da ne kupiš jajc in potem jočeš kako se kaj popravi... ne vem kako da ti nekako dopovem, da so to stara jajca, ki jih ti gledaš... si predstavljaš kolikokrat se je ta avto prižgal? Kolikokrat so bati šli gor in dol (delovanje motorja) koliko ur je vse skp avto že delal... veš kok je 21 let... ogromno. Avtomobilom se že 7 let starosti pozna, a kaj šele trikrat tok...

Pri polotu boš pa samo "znamko" plačal... ko prideš v lokal pa daš ključ na mizo kao WV mam in ne neko francosko jajce... vsedi se dol z nekom, ki zna malo zračunati neke stvari, potem pa si najdi avto za dvoj BUĐET. Ni nujno da je pežo, jaz sem ti ga omenil zato ker je to meni best buy za ta denar, ampak poglej še ostale znamke... kupuješ rabljen avto, jajca, ne bodi zbirčen ker je lep pa ker ni, to boš, ko boš imel par jurjev pa lahko zbiral BMW, WV, Audi itd. Nočem te žalit, ampak sam veš da 1000€ ni za avto nič, to je danes povprečni bicikl. Pa srečno pri nakupu

Hayabusa ::

heero je izjavil:

kaj ljudje pac imam rad nemska avta najraje vw.bmw je bolj zaradi zadnjega pogona

LP.

Kaj je zadnji pogon brez elektronike tako dobrega ? Pozimi boš imel v prtljažniku 50 kg žakelj da boš kam prišel, na vsakem prvem poletnem dežju boš "plesal" po mastni cesti v ovinkih.
Kolega je pred nakupom imel je na izbiro vw passat in bmw trojka izbral passata, sploh potem ko je testiral avto na AC v mokrem, brez vklopljenega nadzora stabilnosti asc+t je bil avto praktično nevozen (prekrmarjenje, 130 se ni mogel peljati).
Eno je driftanje na praznem poligonu, drugo je vsakodnevno jebanje z zadnjim pogonom.



Saj ne gre za vozilo s +200 kW in blokado diferenciala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

zuz3k ::

ker kreten, gas na full

a nimajo vsi E46 ARS-a? če ne že ESP
Life is a psychological game.

balocom ::

zuz3k je izjavil:

ker kreten, gas na full

a nimajo vsi E46 ARS-a? če ne že ESP


ASC če smo natančni oz. traction control. Ampak "tapametni" po snegu tole izklopijo. Zimske gume rešijo veliko težav, razen če imaš do doma veliko klanca.

Chev ::

Hayabusa je izjavil:

Kaj je zadnji pogon brez elektronike tako dobrega ? Pozimi boš imel v prtljažniku 50 kg žakelj da boš kam prišel, na vsakem prvem poletnem dežju boš "plesal" po mastni cesti v ovinkih.
Kolega je pred nakupom imel je na izbiro vw passat in bmw trojka izbral passata, sploh potem ko je testiral avto na AC v mokrem, brez vklopljenega nadzora stabilnosti asc+t je bil avto praktično nevozen (prekrmarjenje, 130 se ni mogel peljati).

Kot prvo, avta niti nista v enakem razredu. Med trojko in petko (BMW za laike) je tudi ogromna razlika.

balocom je izjavil:

ASC če smo natančni oz. traction control. Ampak "tapametni" po snegu tole izklopijo. Zimske gume rešijo veliko težav, razen če imaš do doma veliko klanca.


Hja, z elektroniko pa moraš imet bionično nogo da spelješ oz. da se kam premakneš. Zadnji pogon brez špere je kot invalid na teku.

Utk ::

heero je izjavil:

kaj ljudje pac imam rad nemska avta najraje vw.bmw je bolj zaradi zadnjega pogona

LP.

V tem kaj imaš ti rad in kaj si lahko kupiš je 15 let razlike. Polo iz tistih časov pa zgleda kot oldtimer proti kateremokoli drugemu avtu iz tistih časov.

heero ::

spajdrmen je izjavil:

heero je izjavil:

je mela sestricna takega je bil redno servisiran in je pri 100.000 zacelo crkavat vse po vrsti od elektronike do drugih delov
kot sem zgoraj napisal francoz odpade
bom na avto net cakal dobro ohranjen polo

LP

In to je zdej pravilo, da vsem pri 100.000km vse crkne? Vrjetno se je nekaj pokvarilo, ostalo pa so bili potrošni materiali, ampak teb je to vse skupaj crknilo

Hočmo ti pomagat, da ne kupiš jajc in potem jočeš kako se kaj popravi... ne vem kako da ti nekako dopovem, da so to stara jajca, ki jih ti gledaš... si predstavljaš kolikokrat se je ta avto prižgal? Kolikokrat so bati šli gor in dol (delovanje motorja) koliko ur je vse skp avto že delal... veš kok je 21 let... ogromno. Avtomobilom se že 7 let starosti pozna, a kaj šele trikrat tok...

Pri polotu boš pa samo "znamko" plačal... ko prideš v lokal pa daš ključ na mizo kao WV mam in ne neko francosko jajce... vsedi se dol z nekom, ki zna malo zračunati neke stvari, potem pa si najdi avto za dvoj BUĐET. Ni nujno da je pežo, jaz sem ti ga omenil zato ker je to meni best buy za ta denar, ampak poglej še ostale znamke... kupuješ rabljen avto, jajca, ne bodi zbirčen ker je lep pa ker ni, to boš, ko boš imel par jurjev pa lahko zbiral BMW, WV, Audi itd. Nočem te žalit, ampak sam veš da 1000€ ni za avto nič, to je danes povprečni bicikl. Pa srečno pri nakupu


ni se samo nekaj pokvarilo ampak komplet elektrika niti na servisu niso znali popravit pa ga je sestricna prodala za mal denar


in pa ne bom se uzalil razumem da mi hocete pomagat pri nakupu.hvala vam


danes zjtraj sem sel pogledat polo 1.6 letnik 96 500€ motor je v dobrem stanju in dela normalno samo je skoda ker je cel zarjavel najvec po pragih in robovih
ce ne najdem avta bom ta cas zbiral se tam do 2000€ se da dobit golf 4 1.6 ali pa audi a3 1.6,1.8 mozno tudi kaksen bmw

LP.

hojnikb ::

našparaj kakih 5k€ in kupi spodoben avto. Do takrat pa uporabljaj javni prevoz ali kolo.
#brezpodpisa

vorantz ::

Glej kake hyundai acccente

Za jurja dobiš lepe (okoli 2001 letnik)
Ni pussy magnet (no ja mogoče za GILFe) je pa dobr za začetni avto

Unknown_001 ::

Utk je izjavil:

Ja ti kar kupi bencinarja vw...ko vsi vejo, da so ravno vw bencinarji iz tistih časov najslabši. Za ta denar ti je najboljše kupit cliota 1,2 16v, od 2002 letnika naprej. Pocinkan pleh, neuničljiva mašina in majhna poraba in sigurno bolj udoben od polota. Če si prevč fin za cliota pa bog pomagaj, čeprav ne vem po katerem merilu bi bil polo boljši. Boš pa čez eno leto bolj pameten.


Khm, za bencinarje ne vem, kako je sploh z novejšimi, sam realno gledano so faktorji odločitev za VW sledeči.

Preprosta mehanika- hvaležno za servisiranje (Renaultu tega ne bi pripisal)
kvalitetno narejen - sicer košta malo več, a falit ne moreš
In kar je najbolj pomembno: Obdrži vrednost - se pravi čez določeno obdobje ga še vedno za lep denar prodaš -> zelo hvaležna lastnost za nekoga, ki si namerava avtomobil lastiti daljše obdobje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

sandmat ::

Unknown_001 je izjavil:


Preprosta mehanika- hvaležno za servisiranje (Renaultu tega ne bi pripisal)
kvalitetno narejen - sicer košta malo več, a falit ne moreš
In kar je najbolj pomembno: Obdrži vrednost - se pravi čez določeno obdobje ga še vedno za lep denar prodaš -> zelo hvaležna lastnost za nekoga, ki si namerava avtomobil lastiti daljše obdobje.


Ker cliota 1.2 je težko servisirat po lastnih izkušnjah ali malo na pamet? :) V vsaki gostilni najdeš vsaj enega mehanika, ki ti ga bo znal celega razstavit in popravit.

Nekdo, ki gleda polota letnik 96, verjetno ne namerava "čez določeno obdobje prodati za lep denar", razen, morda za oldtimerja. Pri tako starih avtih gledaš samo na ceno rezervnih delov in ceno znanih tipičnih napak. Sicer pa so clioti 2ke izjemno hvaležni avtomobili. Pri mojem 15 let starem se je v celem času menjalo ležaje, 2 počena amortizerja, sedaj pa bom menjal še motorček za vodo in verjetno sklopko (po 230+kkm mestne vožnje). Pa še vedno žre 6 po mestu. Rjavi le na vratih par milimetrov, kjer ni več barve zaradi kontakta z zidom. Avto nikoli garažiran.

Buggy ::


Preprosta mehanika- hvaležno za servisiranje (Renaultu tega ne bi pripisal)

kr neki no.... hrosc pa golf 2 dizl mogoce res...ostala novejse konfekcijska sranja nimajo nic s tem, tisti cas pa sta bila katrca in reno petka morda se bolj hvalezna predvsem pa cenejsa za servisiranje.

kvalitetno narejen - sicer košta malo več, a falit ne moreš


kvalitetno mislis tako kot so roke na passatih letnik 97 - 2001 kjer so roke menjavali kar serijsko? Tako relativno posplosevanje rado pripelje do takih zakljuckov in prepricanja kot jih pises, pa ceprav so napacna. VW ni nic bolj kvaliteten kot drugi avti kosta pa ze v startu vec to je pa res.

In kar je najbolj pomembno: Obdrži vrednost - se pravi čez določeno obdobje ga še vedno za lep denar prodaš -> zelo hvaležna lastnost za nekoga, ki si namerava avtomobil lastiti daljše obdobje.


to je sicer res tipicno za slovenski trg in to zgolj zaradi takih kot si ti in OP. Taki radi placajo veliko in dobijo malo ter se tolazijo, da bodo kasneje dobro prodali. Pri 1000€ vrednih jajcih je to res zelo pomemben faktor a ne?

Skratka...ne morem verejti kako ste eni se vedno podvrzeni nekim ze prezivetim in 100x prezvecenim formam in da se pustite brez lastnega angaziranja tako nategovati in te VAG bedarije potem ratajo nesmrtne pa na koncu noben sploh ne ve vec zakaj;((

Unknown_001 ::

Buggy je izjavil:


Skratka...ne morem verejti kako ste eni se vedno podvrzeni nekim ze prezivetim in 100x prezvecenim formam in da se pustite brez lastnega angaziranja tako nategovati in te VAG bedarije potem ratajo nesmrtne pa na koncu noben sploh ne ve vec zakaj;((


A res... ?
Eni ste pa res trdno zaverovani, da je Volkswagen Group eno nategovanje. Imamo VW je pri familiji že dolgo in nikoli ni bilo problemov, vozila so pa po daljšem času še vedno delovala kot nova in če si jih temeljito prepucal je bil občutek ko si se usedel notri in ga zapeljal, kot da je avto bil pravkar kupljen, pa magari je šlo za 15 let staro vozilo.

A mate slabe izkušnje z njimi? Al se tako radi obešate na statistike prvih modelov, ko je nekaj novega v avto prišlo in je potem šele čas pokazal kje so napake, katere so kasneje tudi bile odpravljene.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

oo7 ::

Unknown_001 ::

oo7 je izjavil:

:)

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=800...


Malo je trčen na levem robu haube, ampak leeeeeep ko pušlc :D

Edino felge mogoče malo drugačne>:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zuz3k ::

bo kar blatnik, ne havba. že to dejstvo, da ne znaš ločit/imenovat delov, veliko pove o znanju vozil

Unknown_001 je izjavil:

Khm, za bencinarje ne vem, kako je sploh z novejšimi, sam realno gledano so faktorji odločitev za VW sledeči.

Preprosta mehanika- hvaležno za servisiranje (Renaultu tega ne bi pripisal)
kvalitetno narejen - sicer košta malo več, a falit ne moreš
In kar je najbolj pomembno: Obdrži vrednost - se pravi čez določeno obdobje ga še vedno za lep denar prodaš -> zelo hvaležna lastnost za nekoga, ki si namerava avtomobil lastiti daljše obdobje.
kakšne bedarije in sanjarjenje, "preprosta mehanika, obdrži vrednost" haha

koliko vozil si že imel? imaš sploh svoj avto? imaš sploh izpit? glavno da se nekaj napiše ane ;((
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Unknown_001 ::

zuz3k je izjavil:


koliko vozil si že imel? imaš sploh svoj avto? imaš sploh izpit? glavno da se nekaj napiše ane ;((


Še en vase zaverovan mojster. Gre se za osebno mnenje o zadevi. To ali imam svoj avto in podobno se tebe čisto nič ne tiče in TIHO glede osebnih zadev! A sem jaz tebe kdaj spraševal če sploh maš ženo, familijo, ali imaš šolo dokončano in te obsojal na podlagi tega???jaz se ne spomnim da bi bilo kaj od tega Če te kaj moti me popravi in povej kje je problem. NE PA da po nekem lastnem mnenju vsakega ki drugače razmišlja takoj napadeš s svojim govejim pristopom ala, kaj bo un kurc men pametoval, jst sem pameten, jst sem str, mam izkušnje, mi nebo nabn ugovarjal. Veš kaj? J* SE! Govorim na podlagi izkušenj celotne familije, kot tudi lastnih in v celotni zadevi sem prišel tudi do takih zaključkov. Pa nisem edini ki tako trdi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zuz3k ::

:))

Unknown_001 je izjavil:

Gre se za osebno mnenje o zadevi. To ali imam svoj avto in podobno se tebe čisto nič ne tiče
no, ni se treba nič bati ;(( le nisi razumel poante vprašanja
Life is a psychological game.

heero ::

Dobro ljudje ni potrebe da se kregate vsak ima svoje mnenje.

Kot je ze negdo zgoraj predlalagl golf. Kaj bi vi rekli ko bi vidli nekega mladega z odprtimi sipami in muziko in to se v golf 2. Mislim predlog ni slab samo je avto bolj znan po juznih sosedih(spredaj je lep samo zadaj je bolj tako) tudi za popravila je idealen je vse pri roki

Zgoraj sem prebral za prodajo. Avto mislim imeti toliko casa dokler se ne navadim na voznjo torej okoli 1 leto

Me zanima se za voznike polo-tov
kako je z menjalnikom(ali ste ga gdaj zamenjali)?
In pa ali ste gdaj morali cistiti loputo zraka?

Lp. Hvala

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

spajdrmen ::

heero je izjavil:

spajdrmen je izjavil:

heero je izjavil:

je mela sestricna takega je bil redno servisiran in je pri 100.000 zacelo crkavat vse po vrsti od elektronike do drugih delov
kot sem zgoraj napisal francoz odpade
bom na avto net cakal dobro ohranjen polo

LP

In to je zdej pravilo, da vsem pri 100.000km vse crkne? Vrjetno se je nekaj pokvarilo, ostalo pa so bili potrošni materiali, ampak teb je to vse skupaj crknilo

Hočmo ti pomagat, da ne kupiš jajc in potem jočeš kako se kaj popravi... ne vem kako da ti nekako dopovem, da so to stara jajca, ki jih ti gledaš... si predstavljaš kolikokrat se je ta avto prižgal? Kolikokrat so bati šli gor in dol (delovanje motorja) koliko ur je vse skp avto že delal... veš kok je 21 let... ogromno. Avtomobilom se že 7 let starosti pozna, a kaj šele trikrat tok...

Pri polotu boš pa samo "znamko" plačal... ko prideš v lokal pa daš ključ na mizo kao WV mam in ne neko francosko jajce... vsedi se dol z nekom, ki zna malo zračunati neke stvari, potem pa si najdi avto za dvoj BUĐET. Ni nujno da je pežo, jaz sem ti ga omenil zato ker je to meni best buy za ta denar, ampak poglej še ostale znamke... kupuješ rabljen avto, jajca, ne bodi zbirčen ker je lep pa ker ni, to boš, ko boš imel par jurjev pa lahko zbiral BMW, WV, Audi itd. Nočem te žalit, ampak sam veš da 1000€ ni za avto nič, to je danes povprečni bicikl. Pa srečno pri nakupu


ni se samo nekaj pokvarilo ampak komplet elektrika niti na servisu niso znali popravit pa ga je sestricna prodala za mal denar


in pa ne bom se uzalil razumem da mi hocete pomagat pri nakupu.hvala vam


danes zjtraj sem sel pogledat polo 1.6 letnik 96 500€ motor je v dobrem stanju in dela normalno samo je skoda ker je cel zarjavel najvec po pragih in robovih
ce ne najdem avta bom ta cas zbiral se tam do 2000€ se da dobit golf 4 1.6 ali pa audi a3 1.6,1.8 mozno tudi kaksen bmw

LP.

No tole je pa lepo prebrat... razmišljaš že odtenek bolje, srečno

balocom ::

heero je izjavil:


me zanima se za voznike polo-tov
kako je z menjalnikom(ali ste ga gdaj zamenjali) ?
in pa ali ste gdaj morali cistiti loputo zraka ?


Ni polo, je pa iz iste države, če ne celo tovarne. 2 prijatelja imata Seat Ibico iz istega obdobja in oba sta že morala zamenjat menjalnik, eden je pa tudi že moral šarait nekaj okoli lopute za gas. Zakaj, ne vem, vem da je bilo nekaj narobe s loputo, ker tisti človek ne popravlja nečesa če nekaj ni odpovedalo.

Utk ::

Unknown_001 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja ti kar kupi bencinarja vw...ko vsi vejo, da so ravno vw bencinarji iz tistih časov najslabši. Za ta denar ti je najboljše kupit cliota 1,2 16v, od 2002 letnika naprej. Pocinkan pleh, neuničljiva mašina in majhna poraba in sigurno bolj udoben od polota. Če si prevč fin za cliota pa bog pomagaj, čeprav ne vem po katerem merilu bi bil polo boljši. Boš pa čez eno leto bolj pameten.


Khm, za bencinarje ne vem, kako je sploh z novejšimi, sam realno gledano so faktorji odločitev za VW sledeči.

Preprosta mehanika- hvaležno za servisiranje (Renaultu tega ne bi pripisal)
kvalitetno narejen - sicer košta malo več, a falit ne moreš
In kar je najbolj pomembno: Obdrži vrednost - se pravi čez določeno obdobje ga še vedno za lep denar prodaš -> zelo hvaležna lastnost za nekoga, ki si namerava avtomobil lastiti daljše obdobje.

To so vse predsodki, ki sploh ne držijo. Dejstvo je da je imel takrat renault boljše bencinarje, bolj vzdržljive in z manjšo porabo. 1,2 16v je še danes v prodaji in bo še najmanj 5 let, če ne drugače v daciji. Vw 1,4 in 1,6 iz tistih časov je govno. In kot sem napisal, imeli so 100% pocinkan pleh, na nobenemu cliotu od 2002 naprej ne boš našel rjave pikice, še kar nekaj let. Lahko pa vseeno za isti denar kupiš polota, ki je po vseh merilih slabši, razen po tem, da ima vw znak kot golf 2 in hrošč. Sej po vsem drugem je tudi tam nekje. Po tolkih letih se že vidi kako je s kakim avtom, predsodke pa uporabi pri novih za katere še ne veš kaj bo z njimi, če že moraš.

Blinder ::

1.2 16v je iz 1999-2000. Ker glih novi clio 1998-1999 je imel še 1.4 8v motor. tale 1.2 16v pa bi znal imet 2 litra nižjo porabo kot vw 1.6 75 :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

heero ::

fantje razumem da imaste radi renault ampak ga jaz ne maram in ga ne bom kupil ker clio armaturna je iz nekega cudnega materiala pa se grda je.zadnja stran sploh pa luci masino sploh pa jermen pri 2 oddmicnih nimam orodja za blokiranje(vem za uno finto z zavornimi plosciami) in pa francozov nisem nikoli niti kot vajenc sel popravljat kar bi rad avto ki ga znam popravit in nebi placeval drugim mehanikom za delo za katerega sem se solal

LP.

lovro535 ::

za manj kot 1500€ dobiš audi a3 1.6 al pa 1.8 ali celo 1.9 tdi veliko boljše od vw polota pa še nemec je pa še dokaj varen avto za razliko od polota

spajdrmen ::

lovro535 je izjavil:

za manj kot 1500€ dobiš audi a3 1.6 al pa 1.8 ali celo 1.9 tdi veliko boljše od vw polota pa še nemec je pa še dokaj varen avto za razliko od polota

Pretiraval pa tud ne bomo... za 1500€ ne dobiš 1.9 tdi-ja...

medtem ko bi dobil že solidnega bencinarja ke do 1500€, moj glas zanj

mihec87 ::

heero je izjavil:

fantje razumem da imaste radi renault ampak ga jaz ne maram in ga ne bom kupil ker clio armaturna je iz nekega cudnega materiala pa se grda je.zadnja stran sploh pa luci masino sploh pa jermen pri 2 oddmicnih nimam orodja za blokiranje(vem za uno finto z zavornimi plosciami) in pa francozov nisem nikoli niti kot vajenc sel popravljat kar bi rad avto ki ga znam popravit in nebi placeval drugim mehanikom za delo za katerega sem se solal

LP.


Če znaš popravit samo star vw,bmw potem si se zelo slabo šolal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

heero ::

zau so taksna danjasnja solanja.(1.letnik 3 tedne,2.letnik 3 tedne,3.letnik 5 mesecev +delavnica v soli)3 leta imas prakso na eni firmi in samo to znas popravit (v mojem primeru vw audi seat skoda bmw in hyundai pa nekaj malega mercedes) ko pride kaksen francoz za menjat naftni filter nebi vedel niti kje je kaj sele da ga zamenjam

Blinder ::

to je dobro za obstoječe mehanike, da jim vi začetniki ne predstavljate ogrožujoče konkurence :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Utk ::

Mehanik, ki popravljasamo tisto kar zna na pamet popravit, je prekleto slab mehanik. Tu šola ni nič kriva, ne morejo te v šoli naučit vse o vseh avtih.

Hayabusa ::

Učili naj bi se principe in ne osredotočali na posamezne znamke.

heero ::

in pa ta audi a3 1.6
kako je za peljati z to masino?
in ali ste imeli kaksne probleme z njimi?


Hayabusa : to sploh ni res na firmi mi nocejo povedati nic o drugih znamkah ker to ni kao njihovo podrocje
na splosno se ucimo v soli samo iz knjig ne v praksi (vecinoma so servisi in se to samo gledamo)

LP.

mihec87 ::

Osnove so bolj ali manj enake, ključ znaš držat, prebrati service manual tudi..Tudi v računalniških šolah ne delaš na vseh možnih obstoječih sistemih dajo ti neke osnove potem pa se znajdi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

heero ::

na racunalniski soli niti nimas na izbiro sistemov ker jih je malo (xp,win 7,ubuntu,in win8) + se programske jezike

pri avtu pa je na 1000 razlicnih modelov in znamk tako da to dvoje ne mores primerjat

hojnikb ::

seveda lahko.Se sploh zavedaš, koliko programskih okolji obstaja ?
niso samo OSi in programski jeziki..
#brezpodpisa

Utk ::

Ti se imaš še veliko za naučit, na veliko različnih področjih.

mihec87 ::

heero je izjavil:

na racunalniski soli niti nimas na izbiro sistemov ker jih je malo (xp,win 7,ubuntu,in win8) + se programske jezike

pri avtu pa je na 1000 razlicnih modelov in znamk tako da to dvoje ne mores primerjat


Ne razumeš...Ne se omejevat samo na "to so me naučili druga ne znam". Potem vsi IT-jevci v roku parih let postanejo neuporabni ker pridejo nove zadeve ven..
Osnove imaš kar je najbol važno to da je nek del na drugem mestu ter drugače za odmontirat rešiš z razmišljanjem,gledanjem uporabo service manuala itd..

lovro535 ::

audi a3 1.6 je bolj švoh in pa imajo težave da pije olje medtem ko 1.8 20v gre ko strela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lovro535 ()

Hayabusa ::

1.6 100 KM, 1.5 125 KM.
1.8T 150 KM.
Grozna razlika med prvima dvema :)).NOT

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

heero ::

da te popravim 1.5 ne obstaja to je 1.8 (125) brez turbine

lovro535 : hvala za odgovor

kako pa je z stroski za 1.8 (vem da je eden najboljsih vag motor)?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

Buggy ::

heero je izjavil:


kako pa je z stroski za 1.8 (vem da je eden najboljsih vag motor)?


Ta suhi škafec pušča
…odvzemite a, e, i, u
……in vam ostanejo p, t, k, s, š, č, c, h, f—-pred njimi se piše predlog s



...cisto dobronamereno, ker malo bolijo usesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

spajdrmen ::

Utk je izjavil:

Mehanik, ki popravljasamo tisto kar zna na pamet popravit, je prekleto slab mehanik. Tu šola ni nič kriva, ne morejo te v šoli naučit vse o vseh avtih.

Ni res.. Vsak dober mehanik (povdarek na DOBER) šaraufa samo določene znamke. Tistemu mehaniku je vredno peljati svoj avto na servis...

Šalabajzeri, ki popravljajo vse živo in mrtvo, ti pri določeni znamki ne znajo odkriti napake, medtem ko mehanik, ki samo to šaraufa ve, da je to hiba in da je šlo to. Sam sem to izkusil in avto peljem samo k svojemu mehaniku... ko zamenjam znamko avtomobila, zamenjam tudi mehanika... OK, za olje pa filter mi niti ne pomeni kdo mi ga vlije, itak sem zraven skoz, ampak pri kakšnih ropotanjih, vibriranjih, škripanjih, cukanjih, se oglasim samo pri mehaniku, ki šaraufa te znamke in pika.

Ne more bit en človek in vuklanizer in expert za vse mašine... dopoldne zavari auspuh, popoldne pa brusi glavo al kaj? šaraufe pa mal od oka zategovat... my ass

on topic: sam nisem slišal da bi 1.6 delali kakšne probleme... načeloma ob rednem vzdrževanju nebi smelo biti težav

mihec87 je izjavil:

Osnove so bolj ali manj enake, ključ znaš držat, prebrati service manual tudi..Tudi v računalniških šolah ne delaš na vseh možnih obstoječih sistemih dajo ti neke osnove potem pa se znajdi..

a bi ti peljal svoj avto da ti razkopava po motorju z sevice manualom, ali bi ga peljal k tistemu, ki samo te znamke šaraufa in je to počel že tolkokrat, kolko si čevapov pojedel?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Aha, potem zmeraj kupiš avto, ki je že vsaj 10 let na trgu, da se imajo mehaniki čas učit na tvoji mašini al kaj? Ali pa kupuješ sama taka govna, ki se stalno kvarijo, da imajo mehaniki strašne izkušnje s prav tem avtom.
Dober zna šraufat vse mašine, slab pa nobene, pika.

miraldi ::

Zakaj nebi vzel tega:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=805...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=811...

Pa še malo jača mašina(čeprav 1.8 16v je več kot dovolj):

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=802...

Bmw za ta denar boš dobil edino sranje..

Lp
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

spajdrmen ::

Utk je izjavil:

Aha, potem zmeraj kupiš avto, ki je že vsaj 10 let na trgu, da se imajo mehaniki čas učit na tvoji mašini al kaj? Ali pa kupuješ sama taka govna, ki se stalno kvarijo, da imajo mehaniki strašne izkušnje s prav tem avtom.
Dober zna šraufat vse mašine, slab pa nobene, pika.

Alo če kupim audija ga peljem serviserju ki šaraufa audije, če kupim kijo ga bom peljal tistmu, ki šaraufa kije in pika.

Poznam malo morje takih serviserjov, ki popravljajo vse avte in mi gre prov na smeh, ko mi kakšen tak naivec pravi, da je lahko en človek za use mašine... NE MORE BIT

Ne, če kupim pač 10 let star avto, ga peljem tistemu, ki samo to šaraufa, če kupim 3 leta star avto, ga pa itak peljem na pooblaščenega, če ima še garancjo :) Ti si še tok zelen prjatučk, da ti je bolje da ostaneš na grafi in platah pa hard diskih, avtomobilizem pa prepusti drugim ;)

miraldi je izjavil:

Zakaj nebi vzel tega:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=805...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=811...

Pa še malo jača mašina(čeprav 1.8 16v je več kot dovolj):

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=802...

Bmw za ta denar boš dobil edino sranje..

Lp

To kar si dal, je vse eno sranje...
Prvi je izven njegovega buđeta
Drugi, avtomatik, haha resno?
Tretji 2.5 bencinar za voznika začetnika, res si smešn

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33157423 (50808) bluefish
»

BMW Serija 3 - Stroški,mnenje

Oddelek: Na cesti
359321 (8037) OutL00ker
»

Še ena "Kateri avto?" tema, with a twist....

Oddelek: Na cesti
408077 (6430) Alfonzo
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719618 (17492) RejZoR
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227092 (24701) amigo_no1

Več podobnih tem