» »

BMW SERVIS

BMW SERVIS

Petkec93 ::

Kupil sem bmw-ja 318d 2002 letnik. Ima 116 km (85 kw), prevoženih ima 250.000 km..... 17.2.2014 sem naredil mali servis (olje, filtri(olni,naftni,zračni))
zdaj pa me zanima kaj se vse se servisira oz. menjava pri velikem servisu???

Daliborg ::

BMW nima velikih servisov. Menjaš kar ti avto reče da menjaš. Preveriš v samem računalniku lahko pa greš do prvega pooblaščenega servisa in ti povedo kaj in kdaj se bo preverjalo. (daš jim ključ in iz ključa prebere podatke)
Edit: veliki servis je ponavadi pri vozilih kjer imajo jermen za pogon in je le tega potrebno menjavati na določeno št. km. BMW-ji imajo ketno.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

Petkec93 ::

aha... ok hvala!

Hayabusa ::

Tudi veriga ni večna.

Veliki in mali servis seveda obstajata
http://mojagaraza.rs/koliko-kosta-velik...


Tu imaš katalog delov:
http://bmwfans.info/parts-catalog

Več informacij boš našel na njihovem forumu:
http://forum.bmwslo.com/index.php

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

pa na tistih 250kkm se ne preveč ozirat, ker vprašanje, kdaj je ta avto mel res tolk :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

b00mer ::

hojnikb je izjavil:

pa na tistih 250kkm se ne preveč ozirat, ker vprašanje, kdaj je ta avto mel res tolk :)

Si nisi mogu pomagat ane ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: hojnikb ()

Hayabusa ::

12 let star bmw dizel in 250 k prevoženih (aka 20k /leto).
Seems legit.

Samo ne v tej državi.

hojnikb ::

b00mer je izjavil:

hojnikb je izjavil:

pa na tistih 250kkm se ne preveč ozirat, ker vprašanje, kdaj je ta avto mel res tolk :)

Si nisi mogu pomagat ane ?

jebat ga, takšna je situacija pri nas, sploh pri nemških avtih..
#brezpodpisa

fightfight4 ::

Saj je skor vsakemu jasno, da tak avto nima nikoli 250k km in da so previti. Sem pred leti s prijateljem preverjal letnik 2007-2008, na avto net jih je imelo ene 70-80% vse previto km in vsi so imeli realno krepko čez 200.000km. Torej, da bi imel letnik 2002, leta 2014 250k km je jasno lahko samo ena velika šala. Pri takšnih avtih se sploh ne gleda na števec, pogledaš servise, kako je ohranjwn ipd. Najbolje z mehanikom, km so zadnja stvari, ki se gleda. Žal večino slovenčekov zanimajo samo km zato jih pa dilerji tako vrtijo nazaj.

Za servis pa itak ne it na pooblaščen servis, ker boš plačal še enkrat toliko kolikor si dal za avto :D pojdi na bmwslo.com, povej iz kje si pa ti bodo svetovali serviserje...

Zgodovina sprememb…

shark1 ::

fightfight4 je izjavil:

Torej, da bi imel letnik 2002, leta 2014 250k km je jasno lahko samo ena velika šala.


Zakaj bi bila šala,razloži? Kot da je nemogoče,da se nekdo s takim avtomobilom pač malo manj vozi?
Moj fotr je pred leti prodajal 8 let starega Golfa TDI. Bil je prvi lastnik,prevoženih 85.000 kilometrov! Folk nas je klical in težil,da taki kilometri niso realni in naj povemo prave (???).
Se je pač bolj malo vozil,ker je bil pri hiši še en avto za po mestu in okoli,Golf je bil pa za daljše razdalje,itd...

AndrejS ::

Vsi so nekaj obremenjenimi s temi kilometri . Sam delam 8k-10k na leto. Poznam tudi lastnika 15 let starega BMW z 100k , ki ga noče prodat

M-XXXX ::

hojnikb je izjavil:

pa na tistih 250kkm se ne preveč ozirat, ker vprašanje, kdaj je ta avto mel res tolk :)

Kolk pa misliš da ljudje delajo? Da se povprečen človek vozi 100km/dan na šiht če ima dizla? Yea right...

Mufasa ::

M-XXXX je izjavil:

hojnikb je izjavil:

pa na tistih 250kkm se ne preveč ozirat, ker vprašanje, kdaj je ta avto mel res tolk :)

Kolk pa misliš da ljudje delajo? Da se povprečen človek vozi 100km/dan na šiht če ima dizla? Yea right...


Seems about right...če je avto imported iz Nemčije.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

M-XXXX ::

Kolk pa misliš da ljudje delajo? Da se povprečen človek vozi 100km/dan na šiht če ima dizla? Yea right...


Seems about right...če je avto imported iz Nemčije.

Nisem rekel, da nihče ne dela toliko. V sloveniji povprečen človek ne. Če je iz tujine? Zelo odvisno, od države do države, od avta do avta.

hojnikb ::

Sj nihče ne pravi, da so sigurno preverteni, sam za sveto resnico jih pa tut ni za jemat.
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

če ga boš vzdrževal bo tolk časa delal dokler bo pleh skp stal :)
ford galaxy s 400k km dela ko urca.
omego s 430k km sm pa pred leti prodal :)

moj nasvet: izberi si ENEGA mehanika, in ta naj ti rihta avto skoz, pa je to to.

Zgodovina sprememb…

ssitcm ::

Jaz imam 318i letnik 2000. Ima točno 80 005 km. Z njim se sedaj večinoma vozi sin. Sam sebi najbrž ne bom prevrtel kilometrov. Imam pa še 320i letnik 2005. Ta ima pa 28 000 km. Službo imam blizu (lahko grem peš), zato se kilometri ne nabirajo. Tudi taki smo...

Petkec93 ::

Če je redno servisiran mora ta avto iti 500.000+ tako da me kilometri še za 1x ne skrbijo.. Do 220.000 pa ima poštemplano servisno knjigo v italiji...
kak pa je to z čipiranjem? se da to pri tem modelu nardit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Petkec93 ()

Hayabusa ::

baje so realni ker je do 220.000 servisna knjiga poštemplana v italiji(2005).

Ti še nisi avta kupoval v življenju ?

Servisno knjigo ti izpolnijo za 10 eur.
Kupil si ga od dilerja v Slo ?
Računaj na x2 prevoženih in asap zamenjaj vse tekočine/jermene/filtre.


Na uradnem servisu ga lahko priklopijo na računalnik in dobiš neko zgodovino vozila.Vse ostalo je po prinicpu Schrödingerjeve mačke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

In potem sem jaz največja pošast, ko rečem da niso realni kilometri..
#brezpodpisa

Petkec93 ::

Privat sem ga kupil! km možno da so reali lahko pa tudi niso!

Hayabusa ::

In uvozil (ter uredil vso potrebno dokumentacijo) ?

mihec87 ::

Manj škode je če predvidevaš da niso in pomenjaš tekočine,filtre itd...pa je..Včasih tudi ljudje preskočijo take servise češ sj bom prodal čez par mescev..

Hayabusa ::

Italijani so znani da vozijo in tankajo, servis, kaj je to ...

Petkec93 ::

papire man vse ja!.... mali servis pa sen takoj nareda olje, filtri(naftni, zračni, kabinski, olni)

shadeX ::

shark1 je izjavil:

fightfight4 je izjavil:

Torej, da bi imel letnik 2002, leta 2014 250k km je jasno lahko samo ena velika šala.


Zakaj bi bila šala,razloži? Kot da je nemogoče,da se nekdo s takim avtomobilom pač malo manj vozi?
Moj fotr je pred leti prodajal 8 let starega Golfa TDI. Bil je prvi lastnik,prevoženih 85.000 kilometrov! Folk nas je klical in težil,da taki kilometri niso realni in naj povemo prave (???).
Se je pač bolj malo vozil,ker je bil pri hiši še en avto za po mestu in okoli,Golf je bil pa za daljše razdalje,itd...



Tak folk tud men nebo nikol jasn ki govori da tak avto ne more met za tako starost tako malo km.

Pri naši familiji mamo 3 avte. Fotr ima Cliota l2000 in ima 95k km. Kupil ga je iz druge roke od družinskega prijatelja pri 10k km. (leta 2001). Brat je kupil novega seat leon, letos bo imel 3 leta in trenutno jih na števcu kaže 15k km. Jaz sem imel audi 2003 letnik TDI 2 leti in sem z njim naredil okol 20k.
Se pač ne dost vozimo ker živimo v mestu in mamo vse kar rabmo pri riti. Kolikokrat sem jaz šel v službo s kolesom ..

GrimReaper ::

Če že sam ko imam šiht naredim komaj 6-7k km, potem imaš pa še veliko upokojencev, ki naredijo še precej manj, najbližja trgovina je namreč oddaljena samo 500m do 2km, šiht imam pa 11km daleč.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Utk ::

shadeX je izjavil:


Pri naši familiji mamo 3 avte. Fotr ima Cliota l2000 in ima 95k km. Kupil ga je iz druge roke od družinskega prijatelja pri 10k km. (leta 2001). Brat je kupil novega seat leon, letos bo imel 3 leta in trenutno jih na števcu kaže 15k km. Jaz sem imel audi 2003 letnik TDI 2 leti in sem z njim naredil okol 20k.
Se pač ne dost vozimo ker živimo v mestu in mamo vse kar rabmo pri riti. Kolikokrat sem jaz šel v službo s kolesom ..

Vse prav, ampak taki avti, če so normalno vzdrževani, se, prvič, ne prodajajo dokler se ne razpadejo, in drugič, če se prodajo, se prodajo v prvi gostilni, ne pa po pol leta na avto.netu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova ali stara Octavia? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817710 (13773) solatko
»

Avtohiša, ki vrti kilometre rabljenim vozilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35880044 (49130) hojnikb
»

Koliko je realna življenska doba vozila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9917707 (14497) Klemzz
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227224 (24833) amigo_no1

Več podobnih tem