» »

Najem stanovanja

Najem stanovanja

Dejan_007 ::

Imam namen najeti stanovanje vendar so vmes vedno posredniki, ki zahtevajo plačilo enomesečne najemnine pa tam do 1000E. Kakšen predlog ? Kako zaobiti posrednike, ki mi gredo na k...., ker pridejo na lahek način do denarja, ki ga nekateri zaslužimo v pol mesca.

bluefish ::

Plačilo morebitnih posrednikov naj bi bila stvar najemodajalca. Boš pa itak skorajda v vsakem primeru moral imeti pripravljeno neko varščino za morebitne poškodbe, ki bi v stanovanju nastale tekom najema.

MR-OzO ::

Ni čisto res, mislim, da je kar standardno, da najemnik plača enomesečno najemnino(mislim da v tem primeru plača eno najemnino tudi najemodajalec). V tujini je normalno, da preko agencije plačaš 2 najemnini agenciji. Sem opazil, da se to tudi že pri nas pojavlja.

Najlažje je, da najdeš stanovanje, ki se oddaja brez agencije.

Agencije imajo z najemodajalci/prodajalci pogodbe, tudi ekskluzivne, kar pomeni, da najemodajalci v tem primeru ne smejo oddati/prodati nepremičnine mimo njih.

harmony ::

Dejan_007 je izjavil:

Kako zaobiti posrednike, ki mi gredo na k...., ker pridejo na lahek način do denarja, ki ga nekateri zaslužimo v pol mesca.

Enostavno isces oglase brez provizije.

floyd1 ::

Odvisno. Če si do stanovanja prišel preko posrednikov, je seveda prav, da jim tudi plačaš. Če si prišel do stanovanja brez njih pa res ne vem, zakaj bi jih plačeval. Individualnih oglasov je tudi veliko, ni vse v agencijah...

JesseP ::

Goljufive provizije, ki jih plača iskalec stanovanja - debata o tem

Predlog: poišči najemodajalca mimo posrednikov, po mojem mnenju jih je dovolj :)

Invictus ::

MR-OzO je izjavil:


Agencije imajo z najemodajalci/prodajalci pogodbe, tudi ekskluzivne, kar pomeni, da najemodajalci v tem primeru ne smejo oddati/prodati nepremičnine mimo njih.

To niti ne drži, agencija je upravičena do provizije samo če pripelje najemnika/kupca. Podpisana pogodba je pa pogoj. Drugače agencija ne sme izstaviti računa, ker za to ni osnove. Gre bolj za dogovor med normalnimi ljudmi.

Zakonsko te nobena agencija ne more privezati nase, je pa res da dostikrat dajejo popuste pri provizijah, če obljubiš ekskluzivo. Tudi do 75%.

Dejan_007 je izjavil:

Imam namen najeti stanovanje vendar so vmes vedno posredniki, ki zahtevajo plačilo enomesečne najemnine pa tam do 1000E. Kakšen predlog ? Kako zaobiti posrednike, ki mi gredo na k...., ker pridejo na lahek način do denarja, ki ga nekateri zaslužimo v pol mesca.

OPu pa tole ...

Glede na to da ima večina najemodajalcev z najemniku tako in drugačne izkušnje, pač zahtevajo varščino. Drugače pojdi v hotel.

Sicer pa kdo hoče imeti najemnika ki nima denarja.

Marsikdo bo pogodbo overil še pri notarju (če ne oddaja na črno), ker to naredi pogodbo direktno izvršljivo. če ne boš plačeval najemnine, ti bo najemodajalec preprosto naredil izvršbo in blokiral vse tvoje račune v Sloveniji da si poplača tvoj dolg. Tebe pa vrgel ven.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

St235 ::

Zakaj ne bi držalo? Ti seveda lahko mirno podpišeš ekskluzivno pogodbo oz neko agencijo.

Marsikdo bo pogodbo overil še pri notarju (če ne oddaja na črno), ker to naredi pogodbo direktno izvršljivo. če ne boš plačeval najemnine, ti bo najemodajalec preprosto naredil izvršbo in blokiral vse tvoje račune v Sloveniji da si poplača tvoj dolg. Tebe pa vrgel ven.


sanja svinja kukuruz. Izselitev ni nič lažja/težja na podlagi neposredno izvršljive listine. Edino pri izvršbi si malenkost skrajšaš postopke, pa še to je vseeno daleč od avtomatizma.

Invictus ::

V teoriji res. V praksi pa pride izterjevalec in te vrže ven. Cena 500 EUR. Pač praksa.

Sicer pa zakaj bi nekoga selil ven, če pa mu kar vsak mesec trgaš najemnino iz računa :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dejan_007 ::

Ni problem, da plačam varščino, problem je da plačam varščino in še plačilo za posredništvo. Oglase pa sem našel na nepremičnine.net oz bolhi. Oni še s k... ne mignejo in hočejo denar !!!

Invictus je izjavil:

MR-OzO je izjavil:


Agencije imajo z najemodajalci/prodajalci pogodbe, tudi ekskluzivne, kar pomeni, da najemodajalci v tem primeru ne smejo oddati/prodati nepremičnine mimo njih.

To niti ne drži, agencija je upravičena do provizije samo če pripelje najemnika/kupca. Podpisana pogodba je pa pogoj. Drugače agencija ne sme izstaviti računa, ker za to ni osnove. Gre bolj za dogovor med normalnimi ljudmi.

Zakonsko te nobena agencija ne more privezati nase, je pa res da dostikrat dajejo popuste pri provizijah, če obljubiš ekskluzivo. Tudi do 75%.

Dejan_007 je izjavil:

Imam namen najeti stanovanje vendar so vmes vedno posredniki, ki zahtevajo plačilo enomesečne najemnine pa tam do 1000E. Kakšen predlog ? Kako zaobiti posrednike, ki mi gredo na k...., ker pridejo na lahek način do denarja, ki ga nekateri zaslužimo v pol mesca.

OPu pa tole ...

Glede na to da ima večina najemodajalcev z najemniku tako in drugačne izkušnje, pač zahtevajo varščino. Drugače pojdi v hotel.

Sicer pa kdo hoče imeti najemnika ki nima denarja.

Marsikdo bo pogodbo overil še pri notarju (če ne oddaja na črno), ker to naredi pogodbo direktno izvršljivo. če ne boš plačeval najemnine, ti bo najemodajalec preprosto naredil izvršbo in blokiral vse tvoje račune v Sloveniji da si poplača tvoj dolg. Tebe pa vrgel ven.

Invictus ::

Dejan_007 je izjavil:

Ni problem, da plačam varščino, problem je da plačam varščino in še plačilo za posredništvo. Oglase pa sem našel na nepremičnine.net oz bolhi. Oni še s k... ne mignejo in hočejo denar !!!

Seveda je njihov čas zastonj. Ravno tako potni stroški ker imajo perpetum mobile. In si ne izplačujejo plač. Živjo od prane. In dobivajo zastonj avte, hiše, in oblačila.

Agencija ima pri proviziji omejeno samo zgornjo mejo. Kdo plača provizijo, je niti ne zanima. Ponavadi je pol/pol, kupec/prodajalec.

Očitno tudi sam ne veš kako se dela. Drugače ne bi pisal takih neumnosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Invictus je izjavil:

V teoriji res. V praksi pa pride izterjevalec in te vrže ven. Cena 500 EUR. Pač praksa.

Sicer pa zakaj bi nekoga selil ven, če pa mu kar vsak mesec trgaš najemnino iz računa :).


sorry ampak nimaš pojma o čem govoriš. Izterjevalec nima popolnoma nobenih pooblastil ,da bo koga kamorkoli metal. Ravno tako se problem redko pojavi tem kjer je z izvršbo dejansko možno kaj dobit. Samo praznih ali neobstoječih računov se tudi rubit ne da.

Invictus ::

To je res. Vendar obstajajo drugi mehanizmi.

Nekdo je 1 leto zastonj v stanovanju. Greš iztožit denar na sodišče. Skoraj 100% dobiš sodbo, razen če nisi res kaj zaj****.

Potem imaš 10 let časa da izterjaš znesek. S pravnomočno sodbo. Takrat si bivši najemnik že kupi kako stanovanje. In lepo predlagaš da se tisto stanovanje proda na dražbi da se poplača tvoj dolg z vsemi zamudnimi obrestmi vred. Če se dolžnik odloči poplačati dolg z denarjem, tudi O.K. Poznam ljudi ki točno to delajo. Pravijo da je najbolje naložen denar. Bolje od vseh delnic in bank.

Seveda ti kot upnik kupiš to stanovanje precej ceneje kot je vrednost na trgu. Draga šola za dolžnika. Pa je to kar precej pogosto šola v Sloveniji. Za dolžnika precej draga šolnina.

Upnik je kar dobro zaščiten če pravilno izpelje postopek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

a. kot upnik ne moreš kupit stanovnaja.
b. kot upnik ne moreš predlagat nesorazmernih ukrepov.
c. dolžnik lahko kadarkoli poplačaš svoj dolg.

Tody ::

Posrednika obideš tako da ga ne najameš? Pač gledaš zasebne oglase in folk buzeriraš preko FB ali bolhe in to je to...

fosil ::

Je razlika ali agencijo najame lastnik ali najemnik.
Če jo najame lastnik, potem agencija v njegovem imenu kaže stanovanje in ga prodaja in je logično da agencijo potem tudi plača lastnik.
Zakaj bi v tem primeru moral najemnik karkoli plačat?

Druga zgodba pa je, če agencijo najame najemnik, ki pove svoje zahteve, nato pa si stanovanja v njegovem imenu ogleda agencija in mu ponudi samo tiste ki so v redu.
V tem primeru je normalno da provizijo plača najemnik.
Tak način je tudi pogost v tujini, ker se pač človek ki pride v tuje mesto ne znajde in zato najame agencijo.

Pri nas pa bi agencije kasirale kar pri obeh.
Tako je!

first_line ::

Ti naši posredniki niso popolnoma nič drugega kot lepitelji oglasov na bolho.
In za to storitev zahtevajo okoli jurja?

Pol leta nazaj sem iskal stanovanje in sem se z vsemi oddajalci lepo zmenil za ogled, malo podebatirali... razen kjer je bila vmes posredniška družba. Odnos tipa kaj si mi zmotil kavico, a ti bi se rad pa kar popoldne ogledal stanovanje? Ejga sine, tako pa ne gre. Boš plesal kokr bomo mi žvižgal :| Pa tle boš neki podpisal, pa enih 30€ dej za ogled, je drag benz sinko. Moj cajt tud ni zastojn, jaz sem velik biznismen.

BlaY0 ::

St235 je izjavil:


Ravno tako se problem redko pojavi tem kjer je z izvršbo dejansko možno kaj dobit. Samo praznih ali neobstoječih računov se tudi rubit ne da.

A ni tko, da ti morajo gor pustiti denarja vsaj za človeka dostojno življenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

Je bil pač nategun. Zaslužiti 30 EUR na roke v današnjih časih tudi ni slabo. Ziher najde kake ovce.

Papirje pa moraš podpisat preden greš gledat stanovanje. Ampak to samo zato da ima on dokaz da ga je res pokazal. Ker je to pogoj za izstavitev računa. Seveda če ti res odda stanovanje. V nasprotnem mu nisi ničesar dolžan.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211322 (740) St235
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22431991 (25245) poweroff
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717655 (7423) St235
»

Najemna pogodba - neposredna izvršljivost

Oddelek: Loža
367546 (6260) mat xxl

Več podobnih tem