» »

Aliexpress-Singapore post

Aliexpress-Singapore post

anej123 ::

Tukaj si ogledujem izdelek http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi... in me zanima za dostavo ,kako je s dostavo in ,če bi še dodatno moral plačat dajatve,carino... ali je vse brezplačno ,kot piše?
lp

hojnikb ::

če je nad 22€, davek in če je nad 150€ še carina..
#brezpodpisa

anej123 ::

@hojnikb torej nič ne plačam ,ker je 16 eur

hojnikb ::

jap..
#brezpodpisa

WaterBoy ::

Edino manipulativni stroški v vrednosti okrog 6€. Včasih jih računajo, včasih ne

mihec87 ::

Do 22eur, max kar ga lahko doleti so 3eur(pošiljanje obvestila ter printanje dokumentov)

BlaY0 ::

V večini dobiš po pošti obvestilo za katerega ti ne smejo računati več od vrednosti materiala (meni še nikoli niso tega računali). Od tu dalje gre pa itak vse po e-pošti (govorim za pod 22€).

Hayabusa ::

Glej da prodajalec priloži izpolnjen obrazen cn22, drugače ti bodo naši poslali pismo z zahtevo linka oglasa/računa oz vrednostjo !

BlaY0 ::

Vsak Kitajc, ki lifra na milijone teh paketkov, da vedno gor cn22 ;)

St235 ::

kar sploh ni res. Čez novo leto sem malce več naročal in od cc 30 paketov jih je imelo samo 10 ustrezen CN22 obrazec.

k3k3tz ::

V 95% primerov je CN22 iz azije samo listek, na katerega pač nekdo nekaj napiše. Po možnosti s kitajskimi pismenkami. Zato na pošti že dolgo nima neke dokazne vrednosti. Obrazec je pravi, vsebina pa...

BlaY0 ::

St235 je izjavil:

kar sploh ni res. Čez novo leto sem malce več naročal in od cc 30 paketov jih je imelo samo 10 ustrezen CN22 obrazec.

Ne ne, je res. Verjetno si naletel na kakšnega Tajvanca ki začasno živi na Kitajskem ;)

k3k3tz je izjavil:

Zato na pošti že dolgo nima neke dokazne vrednosti. Obrazec je pravi, vsebina pa...

Da, ampak njih zanima to, ali je paket/pošiljka opremljena s tem obrazcem/etiketo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

St235 je izjavil:

kar sploh ni res. Čez novo leto sem malce več naročal in od cc 30 paketov jih je imelo samo 10 ustrezen CN22 obrazec.

Ne ne, je res. Verjetno si naletel na kakšnega Tajvanca ki začasno živi na Kitajskem ;)

k3k3tz je izjavil:

Zato na pošti že dolgo nima neke dokazne vrednosti. Obrazec je pravi, vsebina pa...

Da, ampak njih zanima to, ali je paket/pošiljka opremljena s tem obrazcem/etiketo ;)


zanimivo, torej je cc 66% prodajalcev na ebayu tajvancem, ki živijo začasno na kitajskem?

SEveda ni dovolj, da je gor neka etiketa ampak mora bit zadeva tudi ustrezno izpolnjena. Obrazec cn22 je popolnoma brezzvezen, če potem povsod pišejo vrednost 1$.

BlaY0 ::

Mora se samo umreti. Pri meni ni nikoli ustrezno izpolnjeno pa še nikoli nisem plačal. Vedno piše kaj v stilu "adapter" $3, notri je pa vse razen adapterja. Kako si prišel do 66%? Kakšna posebna formula?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

preberi več kot en post... Do 66% sem prišel približno tako kot ti do vseh kitajcev.

BlaY0 ::

Kaj si pa zdaj naumil...

Ti si se zapičil v moj "vsi" (tako kot vsak pravi pravnik) nato pa napisal da v enem obdobju (recimo enega meseca) 2/3 tvojih pošiljk ni bilo pravilno opremljenih ter iz tega potegnil sklep, da 66% vseh pošiljk ni opremljenih pravilno. Tudi prav... jaz se strinjam s tabo samo da boš vesel in srečen.

darkolord ::

Da, ampak njih zanima to, ali je paket/pošiljka opremljena s tem obrazcem/etiketo ;)
Ni res, danes sem dobil paket z izpolnjenim obrazcem, gor je pisalo "A/V converter", vrednost $11. Notri je bil HDMI konverter.

Pa jim to ni bilo dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27256250 (38640) AndrejO
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030144 (26712) Fritz
»

Carinski postopek - račun

Oddelek: Loža
469698 (8011) Ganon

Več podobnih tem