» »

kje kupiti kolesa?

kje kupiti kolesa?

«
1
2

smash ::

a mi lahko kdo pove, kje na internetu bi se našle kakšne strani, ki se ukvarjajo s prodajo novih ter starih koles v sloveniji.......rad bi kupil kolo tam nekje med 40-80 tisoć SIT..pa bi rd najprej preveru kje jih sploh imajo, da ne bom skakal preveč okrog po mestu

ali3n ::

Ker sem pred kratkim tud sam kupoval kolo, mam par uporabnih linkov :D :
- VEB Company LJ
- Freestyle - Lj
- Slovenski kolesarski mojster (ful linkov)
- morda še kak Bauer (BTC Lj)
- Fun Sports


Nasvet: cene so precej nižje izven središč - jest sem bicikl kupil v Radovljici za 20% ceneje kot v Lj....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

undefined ::

Jaz sem pred dvemi leti v Leclercu nabavil King2000 za 60k SIT in mi ni žal. Žal mi je edino to, ko je bil na voljo le še razstavni eksponent in je tu pa tam ostala kakšna manjša praskica. Drugače pa je kolo v redu, z občasnimi servisi in seveda nujno menjavo zračnic, ker original spuščajo. Tudi gume imam v planu menjave. Sicer tako kolo ni za neke hude gorske ture (ni dovolj varen), je pa zelo fajn za makadam in podobne podeželjske poti. Ima tudi full suspension.

Drugače pa pod 100k SIT ne pričakuj nekih čudežnih koles. Boljše makinje se vrtijo tam okoli 300-600k SIT. Precej noro, ja. :)

dexter_II ::

tukaj daj oglas mogoce se kaj najde zate (ni se ti treba registrirat, lahko kar napises oglas kot Gost).

drugace recimo za 80ksit bi jast iskal kako 2-3 leta staro hardtail mtb z v-braki v rangu deore al lx (mogoce sram 7 al clo 9 ce dobis ). Mal salamonca poglej za ta dnar ze dobis kar nekaj.

Ce pa hoces novega pa kak www.cuk.si poglej, se da dobit kar poceni kolo.

undefined ::

Rabljene robe vam ne priporočam kupovat, nikdar. Ne pozabite, da je prvotni lastnik prodal produkt z RAZLOGOM, drugače ga bi raje še sam naprej imel. Ta razlog pa so največkrat okvare in pomanjkljivosti. Zato je novo = ziher, staro pa nikoli ni. Toliko, da vam kasneje ne bo žal za zgrešeno odločitev. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

R0K ::

A ti potem vedno kupiš nov avtomobil?

Vedno je treba vzet par stvari v zakup in reskirat.

Če ne bi že pol folka zdavnaj bankrotiralo, če bi se vsi ravnali po icemanovi predlogih :)

Če že kupuješ rabljenega, je fajn, da je malo mehanika v tebi. Pogledaš vilce, diske (če jih ma seveda) in če je okvir ravn. Če ni, adijo. :)

dexter_II ::

IceMan, dost je takih ki pozirajo, mogoce tko ke tlele na slo-techu:D , niso pa naredili niti 20cm dropa yet.

Bicikli ki so za kak tekmovalni xc so itak izven ranga 80ksit oz. se prodajajo okoli 200-300ksit rabljeni, pa se po vecini se po delih prodajajo, po moznosti so pa ze fullyi.

Ze na prvi pogled vidis kok je kolo vzdrzevano, nekateri pa tudi sam cesto prakticirajo tko da lahko dobis kar dober kolo za male pare.
Zapeljes se kak krog, pa vidis kako se bicikl obnasa.

Ce ma okvir kako prasko ni blema, poglej sam spoje pa ce ima kako vdrtino kje, kajti AL ne mores glihat,svasat, tko ce je kam priletu ma napetosti v sebi in prejalislej poci.

Mal sem pogledu kaj dobis za 80ksit od opreme (CUK): acera oprema, vilice sprednje CR-Mo ,gonilke? ,obroci?, pa 2x ga pustis na dezju pa mas festo oksidantsko:)

Zgodovina sprememb…

Arthur ::

tudi jaz kupujem kolo, in nekje na netu sem prebral da je uredu Zupan sport v Radovljici.
in še to, kje na slovenskem netu je kakšna stran o kolesarstvu, kjer imajo tudi forum. xenja ne dela več, bicekel.com menda ima forum, ne vidim pa povezave nanj.

STASI ::

Mrbit tu kupiš lahko kaj pametnega. Izklicne cene so nizke a stvari ki jih dražijo so nekatere kar v dobrem stanju.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Arthur ::

hvala, bom šel pogledat.

BoO ::

Mogoče cult?
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

K0K0 ::

Nov naslov Table (prej tabla.xenja.si oz tabla.bike.si) je tabla.mtb.si.
Nov bicikl za 80k je bolj tako tako tko da bolš da kupiš neki rablenga. Sam nujno sabo vzami nekoga ki se zares spozna na kolesa in ne enga pametnjakoviča ki kolo oceni po rangu zadjnega menjalnik.
Če paziš in kolo pred nakupom dobro pregledaš nimaš kej zgrešit. Dostkrat je tud tko da si nekdo kupi xc bicikl potem pa ugotovi da bi raje vozil FR in ker cena pri rabljenih biciklih full pade ga dobiš za skoraj polovično ceno. Recimo sam od Owce kupil odlično ohranjenega Elan Jesterja (brez praske) za 118k. Cena novega pa je bila 210k oz 170k v akciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

OwcA ::

Še nov naslov je tabla.mtb.si. ;)

Se strinjam, da je v tem rangu bolje rabljeno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Arthur ::

ne ne, smash je zdaj že gotovo nabavil, tole je 3 leta stara tema. :)
jaz pa kupujem nekaj za 120-150, če se res splača 160 jurjov.

hvala za nov naslov xenje.

Roadkill ::

Jaz sem lani nabavil Elana (Native) za 120k sit. Celotna deore oprema, razen zadnji menjalnik XT + spredi ene solidne vilce.
Morm rečt, da sem ZELO zadovoljen. 120k je blo sicer nekak max kokr sem bil pripravljen dat, pa mi ni žal.

Ne vem pa čist točno, zakaj ti tole razlagam, ker elanov ne prodajajo več. Ta model, ki sem g ajaz dobil je bil znižan iz 160k sit, ker je bila razprodaja zalog. :)

Kar je pa nekak moj point: Nabavi kompletno deore opremo. Se mi zdi, da je precej dober kompromis med ceno in kakovostjo.

Več ti bojo pa povedal ljudje, ki naredijo kej več kot 500km na sezono. :)
Ü

hooger ::

udi jaz kupujem kolo, in nekje na netu sem prebral da je uredu Zupan sport v Radovljici.


ja nekak velja Zupan sport za najboljšega prodajalca na gorenjskem. Če ne prodajalca pa sigurno serviserja. Pri nakupu kolesa moraš biti najbolj pozoren na to, kje in kdo ti bo potem to kolo servisiral. Lahko kupiš kolo za ohoho denarja, a kaj ti pomaga če ti ga prodajalec ne bo znal popraviti. Tako, da jaz sem kupil kolo v Zupan sportu (lansko leto) pa je bilo do sedaj še vse brez problemov. Vsi servisi so bili brezplačni, pa tudi če kdaj rabiš na brzino, te uzame naprej. Tako da jaz sem vse servise opravil v pol ure. Ne vem točno kako je drugje (drugam ne hodim), ampak slišim, da so nekateri prodajalci zelo "šlampasti".

nekako so v temu rangu meni dobri SCHWINN al pa kakšn BH, al pa mogoče STEVENS. Če vprašaš mene bi blo najboljše da bi si umislu enga Stevensa, ker je pri nas še dokaj nepoznana firma in zato nima tako visoke cene. Aja vsa kolesa, ki sm jih naštel dobiš tut v Zupan sportu, pa itaq ti da še nekej popusta. jest sem dobil pr kolesu za 400k sit 70k popusta :D

Še mal povezav ;)
BH - cena 171k sit
STEVENS - 180k sit

pa dej še -10% je pa to cena v tvojem rangu

pa dober nakup

ps.

za forum poglej tukej Tabla.mtb.si
in tukej Bicikel.com - forum bo aktiven od torka naprej

ali3n ::

Tine je itak svetovna faca :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

K0K0 ::

Če kupuješ novo kolo do 160k bi ti predlagal da si pogledaš firmo Ghost.
Recimo [ SE3002 za 150k.
Mislim da dajo na to ceno še 10% gotovinskega popusta tko da te pride 135k.
Ghost so drugač zelo kvalitetna kolesa pri katerih dobiš zelo veliko za svoj denar.

Dobiš ga pri Griffinu in še parih prodajalnah po Sloveniji.

Arthur ::

mal bom moral počakat z nakupom, ker imam še za delat za faks, tako da se bom resno lotil nakupa šele po 18. aprilu.
hvala vsem zaenkrat.

sidd ::

Kaj pakakšen trek? doživljenska garancija na okvir :)
al pa gary fisher (opasni bicikli), pa ne smem pozabit giant-a, tehle ni noben omenil. mamo pri hiši vse tri firme, pa ni problemov 0:)
drugač pa u hervis, kakšen balance se dobi za mali denar, samo ne pričakovat nevemkaj (mam sam za po vasi) :D

K0K0 ::

Če mogoče koga zanima :D

Samo v soboto, 8. Aprila 2006 AKCIJA -20% vseh modelov koles, razen tistih ki so že v akciji.

Od 8 - 12 ure.

GRIFFIN, Linhartova 18, 3000 Celje

blazzzzz ::

kakšno gorsko kolo mi priporočte do 100k?
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

K0K0 ::

Neki rablenga
Tale niti ni tko slab za svoj denar st.povezava http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?t=433... klik].
Kak Elan Rambler ali calmer tud nebi bil slaba izbira. Cena bi mogla bit pod 100k ker so bli novi 120k. Drugač pa za 110-120k dobiš Elan Jesterja komplet deore oprema z hidravličnimi diski.

Nejc Pintar ::

Kupi kakšnega Marina, se lepo peljejo.
Lahko je biti prvi, če si edini!

tiktak ::

Da ne odpirm nove teme.

Staro kolo je razpadlo in rabim novega.
Kaj se splača kupit to gorsko ali treking kolo leta od hervisa.

hervis

Hvala

K0K0 ::

Tole?
>> TREKING KOLO LETA - DIAMONDBACK Sherwood Sport

28 col | 24 prestav | Aluminjast Zero Stack tip okvirja | Suntour Nex 4000 sprednje vzmetenje | Shimano Deore LX/STEF 50 oprema | Shimano TX 70 gonilke | RM40/RM30 pesta | V-zavore Black Comp | Blažilec tresljajev sedeža | Selle Royal New Match sedež | Conti Tourride Reflex plašči

99.990 SIT namesto 119.990 SIT

Sej niso normalni 100k za treking bicikl z altus opremo 8-O.

Smo že zgoraj pisali da je ta denar boljše rabljeno kolo.
Recimo trek 6700 za 115k klik!

hooger ::

Kolo iz Hervisa? NE HVALA!

STASI ::

Sestra je prejšni teden kupila treking kolo v FunSportu. Dobila pa je za 100 ksit Gary Fisherja, ki ima doživljensko garancijo na okvir, oprema pa je Alivio. Če kupiš z bankovci in kovanci dobiš še 5% popusta, če si pa omisliš Cannondala pa 10%.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Saladin ::

Đizus, kake cene.
Ker je naslov teme splošen me zanima, kje dobiti novo, basic gorsko kolo za cca. 20k Mora pa imeti osnovno opremo (blatniki, luči,..) in ne povsem noname.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Gwanaroth ::

20k? A misliš, da smo leta '93 ? :> Takrat sem kupil svoj prvi mountain bike za celik 23k sit.

Zdaj pa imam GTja in sem več kot zadovoljen.
Lights often keep secret hypnosis..

Saladin ::

Koliko se bom jaz vozil z njim je še 20k preveč ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

STASI ::

Saladin: pojdi pogledat v kak Mercator, Hofer, Tuš ali Spar.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

K0K0 ::

Za bicikl ki ne zdrži niti 300km je 20k res preveč.
Če misliš kolesarit našparej 100k za rablenga al pa uzam neki na obroke. Nikol pa ne kupuj kolesa za 20k, ker ga boš kljub lepi vožnji v 14 dneh uniču tko da boš sam dnar stran vrgu.

jype ::

No, to ni cist res. Kripo za 20k mam jaz za priblizno 2 leti. Je pa tak bicikel najboljsa garancija, da se ga ne bo nobenmu dalo krast, ce ga takoj ko ga kupis mal zdrgnes in zasvinjas na strateskih mestih.

Payk ::

Se strinjam z jypetom. Po dveh ukradenih mtb-jih za po ljubljani (eden pred šparom btc vreden cca 80k, drugi pri kinu bežigrad vreden cca 20k), vozim po mestu samo še kripe. Ni tak užitek, ampak se splača potrpet.

globoko grlo ::

folk, kaj pa diamondback vertec expert za 112 čukov, bi bil to dobr nakup v hervisu?

Arthur ::

hoj, sem že pred časom nabavil Focusa Black Hills. Vzel sem še čelado, na gotovino me je prišlo nekaj čez 143k. V trgovini sem mu zamenjal balanco, fajfo, sedež in zračnice.
Sem kar zadovoljen, zdaj še nekaj poka v gonilki, ampak še ni bil na prvem servisu.
Tudi Ghost 3002 je vreden ogleda, ampak ga nisem imel možnosti sprobat.

tiktak ::

Sam sem iz obale in ne mislim iti v Ljubljano po kolo.
Rabim pa eno obično kolo za se peljat 20 x na leto, 300km na leto.
Pol terena makedam pol asfalt.

Kje je kakšna trgovina na obali razen hervis in intersport z kolesi ki jih opisujete.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tiktak ()

tiktak ::

trgoavto

Kaj se splača kupit to kolo za 105.000 Sit akcija

Pa nočem rabljeno nikoli ne poznaš izvora kolesa.


Hvala

Doman ::

Lansko poletje sem si kupil Scott sportster p5 in sem zelo zadovoljen z njim. Zanj sem dal 90k.
Z vso ostalo opremo me je prišlo 140k in ni mi žal denarja. Z njim sem naredil približno 5000km.
Ti pa predlagam, da kolo redno servisiraš ker mu boš tako življensko dobo občutno podaljšal.

p.s: Da se še malo pohvalim. To je moja prva malo dražja stvar, ki sem jo kupil z svojim denarjem. Zato ga tudi zelo čuvam in ga imam stalno na očeh. Sem delal celo poletje za kolo in en 19lcd monitor8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

Cofko Cof ::

Jz tud kupujem kolo. Tam nekje okoli 70 tisoč sem mislil dat. To bi blo moje prvo bolj resno kolo, zato sem se odloču za tolk keša. Potem čez nekaj časa bom pa videl kolk bom kolesaru pa mogoče tud kaj boljšega kupu. Zaenkrat sem gledal tole:
Schwinn

Se mi zdi, kar v redu za to ceno. Malo me motijo samo meh. diski(verjetno bi bilo bolje V-brake vzet). Je kdo opazu še kakšno dobro kolo v tem cenovnem rangu?
Ars longa,vita brevis.

mzidy ::

Js mam sicer še ne mesec starega TREK-a 8000 pa mi ni žal keša (335kSIT), na očeh itak, da ga mam skoz oz. ga sploh nikjer ne pušam, razen v naši garaži:) Polet še grem pa delat, da še par stvari dokupim (večje rotorje, gume...)8-)
Kolo pač kupiš kakršnega potrebuješ>:D Za po hosti al pa za v Bike Park ne boš kupo bajka za 50kSIT(novega):D

BTW: Prodam TREK 6700, cena okoli 40kSIT:


Kakšen interes?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mzidy ()

celada ::

Kaj je narobe s bajkom:\

mzidy ::

S katerim?

Doman ::

Najbrž z tem, ki ga prodajaš:))

Cofko Cof ::

Verjetno to, da je odveč, ker je ravno kupil novega. No še vedno sprašujem, če je kdo opazil(oz. če sam prodaja) kakšno kolo. V cenovnem rangu 70-80k.
Ars longa,vita brevis.

mzidy ::

Nekako je postal odveč ja...Kaj je narobe? En servis na njem bi zdle prav pršu in po njem bi bilo kolo kot novo(zanj sem dal 240kSIT) in to se mi zdi s strani kupca dober nakup za nepreveliko denarja:)

K0K0 ::

Mzidy imaš Zs.

;-) ::

Najbolj se splača kupit kolo za 40k, vse dele dat dol in jih prodat, ostane sam ogrodje...kupit nove bremze(gumice IN ročke), menjalnik, zobčenike, itd... za to daš ok 50-60k (za kvalitetno robo).

in si predelaš pecikl po svoje in veš kaj imaš.

1. zato ker so na stock-u za 40 vsi poceni deli (bremze škripajo če se pelaš po vlagi, menjalnik crkne že prvih 10km izd.)

2. ker dobiš kolo vredno dosti več, glede na to da si dal dosti manj.

OwcA ::

... kar ti ne koristi veliko, če ima okvir slabo geometrijo ali se zvija kot guma. Ne trdim, da so vsi takšni, ampak velja biti na to pozoren.
Otroška radovednost - gonilo napredka.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4851721544 (192) T440
»

Novo kolo: Giant ali Bergamont?

Oddelek: Loža
194693 (4380) ivanuscha
»

Katero gorsko kolo za 70k sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
778442 (7088) mile
»

Nakup kolesa

Oddelek: Šport
206530 (6098) R0K

Več podobnih tem