» »

Novo kolo: Giant ali Bergamont?

Novo kolo: Giant ali Bergamont?

Backup22 ::

Kupujem novo MB kolo in izbitam med:

Giant Iguana (brez diskov):
OKVIR: aluminij AluxX 6061
VILICA: Marzoochi EXR, 100mm
ZAVORE: alu V, Avid SD-5
MENJALNIK: Prednji Alivio, zadnji XT, ročice Deore
GONILKA: Truvativ ISO Flow
OBROČI: Alex CR18 Doublewall

in

BERGAMONT Stallion 2006
OKVIR: B.A.T. 7005 T6 Alloy Light Tubing, Allround Geometrie
SPR.VILICA / ZAD. VZMET.: RST Omega TNL, 80mm, Hydr. Lock-Out
ZAD. MENJ / SPR. MENJ.: Shimano XT/LX
ZAVORE / ZAV. ROČKE: Shimano V-Brakes/Tektro Hebel
PESTA / KASETA: Tattoo Comp/Shimano, 9-kratna kaseta
OBROČI /PLAŠČI: Tattoo BGM-19, 32 Loch/IRC Mythos XC II
GONILKA / GON. LEŽAJ: Shimano/Tattoo
TEŽA (kg): 12,9

Kaj bi vi izbrali? Kakšen okvir je B.A.T. 7005 T6 Alloy Light Tubing, Allround Geometrie?
Katere vilice so boljše?

Hvala!
//

mi345 ::

malo preglej tale forum

tabla.mtb.si

mislim, da boš najdel odgovor na marsikatero vprašanje


sicer gre moj glas za markočija, še boljše za moj okus pa so vilce od foxa (vendar je to cisto drug razred)

Trubadur ::

Jao mater ti;(
Sem probaval koliko časa bom na read-only mode pa vidim to temo in moram odgovort :D

Odgovor je simple. GIANT definitivno. Sploh nimaš kaj za razmišljat.
http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?t=41155

V vseh pogledih je GIANT boljši. Ima boljšo opremo in boljši okvir.

lp
Berite Thomasa!

Backup22 ::

Hvala za hitre odgovre! Bom vzel kar Gianta. Btw, če kdo kupuje - ta Giant je znižan v Freestylu v MBju iz 667€ (159.000 SIT) na okol 440€ (105.000 SIT). Bergamont pa je v akciji tukaj.

Zanima me samo še, katra čelada je best buy (nekje 80-100€), bidon pa bom že sam zbarl:D

Hvala in lep pozdrav!
//

Trubadur ::

hehe čelada. Najbolje, da greš v štacuno in probaš.
Poglej si teste in komentarje:
http://www.mtbr.com/reviews/

Hvalabogu da veš da MORAŠ imet čelado!
http://forums.mtbr.com/showthread.php?t... (zgleda kar grdo)

Glede bidona, kupi moj ruzak in 3l meh :P
http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?t=58123&highlight=

lp
Berite Thomasa!

Backup22 ::

LOL hvala, 3litrskega meha ne potrebujem:D

Ja itak, meni je čelada že rešila glavo. Plastika je počila, glava pa ostala cela - edino vrat je malo bolel...
Kako je pa glede gum? Katere uporabljate?

Aja pa še to - je velika razlika med Deore in XT (za XT je treba doplačat 30€) - se splača? Sam mislim, da se, nisem pa tak poznavalec da bi bil prepričan ;)
//

Trubadur ::

Investiraj v gume raje. Ne boš (zaenkrat) opazil razlike med posameznimi modeli.

Glede gum. Kaj boš vozil? Kakšne terene? Hitrosti?

http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?t=52436
Tukaj je debata o gumah. Moraš pa vedet, da se pogovarjajo o kolesih, ki so namenjena za malo bolj hardcore vožnjo.

Sam sem dal gor Maxxis mobster 2.35 60A spredal in zadaj in sem maximalno zadovoljen. Gre malo bolj počasi ampak za dol se pa drži tal in se noče in noče odlepit ;)

lp
Berite Thomasa!

karafeka ::

Heh, meha ti jaz nebi priporočal, ker boš pil ko ena žaba. No, če se boš vozil po bolj po ravnini, to niti ni problem, če boš pa povečini vozil v dolge klance, je pa za mene veliko boljši bidon, ker si že itak zadihan, potem pa še piješ iz ustnika, dobiš pa minimalno vode (so pa velike razlike v ustnikih).

Backup22 ::

Ja fural bom "na easy downhill/cross" pa po Pohorju malo in seveda tudi po cesti... V glavnem ne neki hardcore, ker ne bom imel niti bicikla/opreme za kaj takega (in tudi skilla seveda).
Hitrost? No ja po cesti navzdol max 55km/h pomoje... Ja tisto temo sem že zasledil in je res govora o bolj hardcore vožji. Kako so kaj te dh gume na cesti? Primejo slabše kot neki regular?

Dodatek: Na kratko: gravel-cesta-hribi brez blata/zelo strmih spustov/plezanja :)

karafeka, ja sem se že odločil da bo bidon. Na hrbtu že dovolj švicam :)
//

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Backup22 ()

hooger ::

glede gum ti svetujem da si omisliš eno izmed naslednjih:

- maxxis larsen TT (26x2.00)
- schwalbe racing ralph (zadaj) + schwalbe nobby nic (spredaj) 26x2.1
- michelin xc dry (26x2.00)
- hutchinson python

vse naštete so hude gume.

PS. glede bidona si se odločil pravilno. Tudi mene pri kameli predvsem moti moker hrbet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hooger ()

Fr33man ::

Sam sm se zelo dolg časa ljubitelsko ukvarjal z extremnim kolesarstvom. Stvar je taka, tale tvoj kolo k ga nameravaš kupt, bo primeren striktno za asfalt in mal blažji makedam. Nobenga neki downhilla pa kaj si še pisal. Če želiš mal robustnejši kolo vzam tega. tole pa je kolo za downhill.
Skratka ene bol gladke gume si kup pa asfalta se drž pa ti bo kolo služu neki časa. Aja razlika deore/XT? Če ne veš razlike se ne splača dokupvat, sploh če boš nedelski voznik.

Backup22 ::

hooger - hvala za nasvete! Vse te gume res zgledajo opasno :)

freud - hvala, ampak ne bom vozil dh - sem sam rekel da nimam ne opreme in ne skilla. Ampak če vozim po hribovjih naletim tudi na "težje prehodne" dele, in mislim da bo tudi ta Giant to zdržal.. Ne bo nekih extremnih skokov ali česar koli podobnega. Gravel podlaga pa tudi ne sme bit problem za MTB kolo. Za asfalt je bolj trek ali cestak. Razliko med XT in Deore sem si že pogledal, spraševal sem samo po vaših izkušnjah in če je XT vreden 30€ več. Drugače pa so downhill bicikli nažalost daleč izven mojega ranga (denarnega), sploh Cube, Kona, Focus, Santa Cruz in ostali...
Gladke gume pa znajo bit problem če grem npr. čez Pohorje (MB - Dravograd). Kupil bom nekaj vmes..
Skratka - najlepša hvala fantje, res ste pomagali!8-)
//

hooger ::

za tvoj stil vožnje bo xc trdak popolnoma zadost. Glej samo da ne boš naredil tipične napake. Vsak si preko neta ogleda kolo, gre v trgovino in kupi. Za nakup kolesa si je treba vzeti čas. Zapelji se v več trgovin, poizkusi več modelov, različnih geometrij. Niti dva kolesa nista enako, zato le korajžno v trgovino in stestirat. Lahko da ti je nek model preko neta zlo hud v resnici je pa muka za vozit....

glede deore, lx, xt....itd....

dobro nastavljen deore lahko deluje veliko boljo kot slabo nastavljeni višji razredi. Ni vse v izgledu in ceni.

Doman ::

Da ne bom odpiral nove teme.
Imam treking kolo, in na leto naredim približno 15.000 km. Nikoli nisem dajal posebnega poudarka na dobre gume, a se je moje mišlenje spremenilo, ko sem padel. Torej, 80% poti je asvalt, 20% makedam. Vozim pa največ v klanec in navzdol peljem tudi do 80km/h. Zato tudi rabim dobre gume. Kaj priporočate.

Backup22 ::

hooger, hvala in to tudi nameravam storiti. Kolo mi bodo sestavili v trgovini in ga bom tam tudi stestiral. Samo prej moram povedati ali Deore ali XT...
//

Backup22 ::

Doman - Sem poglej.. Tukaj imajo super izbiro.. Glede modela pa ti ne morem svetovat... Lahko povem samo, da ti cena naj ne bo važna - je bolj pomembno, da ostaneš cel.
//

ivanuscha ::

Nej že en pove kakšna je razlika med deore in XT!

hooger ::

deore ali xt?
jim to moraš sporočiti glede celotne opreme, ali samo zadnjega menjalnika. Če je celotna oprema potem zamenjaj, če pa je samo zadnji menjalnik, potem je v bistvu vseeno.

razlika med deore in xt je predvsem v teži, drugih materialih in vzdržljivosti na daljše časovno obdobje. Tako da če voziš kolo na redne servise ti bosta oba dobro služila.

@domen
če prav razumem imaš 28-colske gume.
Sam bi si vzel Racing Ralph 28 x 1,35. na http://www.bike-discount.de/ jo dobiš za 30€.

Backup22 ::

Live jaz sem izbral deore, ker bi za 30€ doplačila dobil samo zadnji menjalnik XT. Ni pa neke velike razlike. Tako kot je rekel hoover - če že, menjaš vse na XT... Finta je tudi ta, da Shimano posodablja vse menjalnike, ko pride neka nova tehnologija, tako je npr. 2006 Deore isti rang kot XT 2003
//

ivanuscha ::

Aha hvala za razlago. Jst mam pa Deore iz leta 1996. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavorne ploščice za kolo z diskom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915155 (1009) Scorpy84
»

Vse o kolesih in kolesarstvu.

Oddelek: Šport
212286 (1738) DimmniBurek
»

vožnja po zadnem kolesu

Oddelek: Loža
142002 (1311) sidd
»

kaj narediti kot ti cela familija teži in serje po glavi

Oddelek: Loža
61740 (1489) koyotee
»

kje kupiti kolesa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5013596 (11911) K0K0

Več podobnih tem